Prointegra
Artykuły  RSS
FELIETON: A co jeśli, SI powstanie na obraz i podobieństwo nasze?

#zrodlo

Gdy androidy marzą o elektrycznych owcach, my marzymy o androidach. Oczywiście nie o tych zabójczych z „Blade runnera”, za którymi uganiał się Harrison Ford. Nam się marzy Andrew z "Pozytronowego człowieka" albo Anita, bohaterka serialu „Humans”. Czy jesteśmy jednak na nie gotowi? Czy jesteśmy gotowi na niezależne byty wykorzystujące potęgę SI, skoro nie radzimy sobie z naszym własnym gatunkiem?

Tagi: Android, OCZ, IEM, NAS
Źródło: www.chip.pl

Zgubiony w górach? Nie dzwoń po pomoc! [PORADNIK]

#zrodlo

No dobrze, to był oczywiście żart - należy zadzwonić po pomoc korzystając z telefonu ratunkowego 601 100 300. Jeśli jednak nie ma zasięgu, albo trzeba jakoś przetrwać do przybycia pomocy, możesz użyć telefonu także w inny sposób.

Tagi: OCZ
Źródło: www.chip.pl

6 sposobów na świetne zdjęcia smartfonem zimą

#zrodlo

Są dwa powody, dla których warto fotografować smartfonami: zawsze mamy je przy sobie (także podczas zimowego wypoczynku!) i oferują coraz lepszą jakość zdjęć i filmów. W ramach CHIP Winter Challenge opowiadamy, jak skutecznie fotografować zimą właśnie z pomocą smartfonu.

Tagi: OCZ, Smartfon
Źródło: www.chip.pl

TEST: Mini Hatch 3D Cooper SD – mariaż klasyki i nowoczesności

#zrodlo

Mini to marka legendarna. Znana na całym świecie ikona popkultury nie tylko dzięki Jasiowi Fasoli, ale także dzięki niezwykłym osiągnięciom, taki jak trzykrotna wygrana Rajdu Monte Carlo. Czy symbol lat 60. XX wieku pod skrzydłami BMW nabrał technologicznego sznytu? Przed wami najnowszy Mini Hatch 3D Cooper SD - wóz pełen sprzeczności, ale jakże dopasowanych!

Tagi: OCZ, IKO
Źródło: www.chip.pl

Smartfon z ekranem 15,6″, klawiaturą i myszą [WIDEO]

#zrodlo

W ramach CHIP Winter Challenge przetestowaliśmy praktyczną możliwość użycia smartfonu jako zamiennika komputera przenośnego.

Tagi: Smartfon, Mysz
Źródło: www.chip.pl

Interaktywna rozrywka

#zrodlo

Do dobrego przywyka się szybko. Dlatego nawet najbardziej skomplikowane efekty specjalne w kinie nie robią już na nikim wrażenia. Wysokobudżetowe gry o dopracowanej grafice, lecz wymagające poświęcenia na rozgrywkę kilkudziesięciu godzin nudzą się do tego stopnia, że nawet ich nie kończymy. Wirtualna rzeczywistość dla wielu osób jest wciąż zbyt niedoskonała, by w nią inwestować. Dlatego twórcy starają się eksperymentować z formułą, próbując znaleźć coś świeżego, co mogłoby wyznaczyć nowy standard czy kierunek w branży. Tylko czy te kierunki mają przyszłość, skoro są rozwijane od lat i nadal nie wyszły poza swoją niszę?

Tagi: Tegra, Nikon, IKO
Źródło: www.chip.pl

Menedżery haseł – który wybrać?

#zrodlo

Bezpieczne hasła są długie i skomplikowane. Problem w tym, że gdy mamy ich wiele, nie sposób wszystkie zapamiętać. Pomogą nam w tym menedżery haseł. Przyjrzeliśmy się programom dla Windows, iOS i Androida.

Źródło: www.chip.pl

TEST: Škoda Citigo Style – ile techniki zmieści się w małym, miejskim aucie?Małe, miejskie auta, to dla wielu osób, szczególnie mieszkańców dużych miast, pojazdy mające jedną niezaprzeczalną zaletę, która rekompensuje wszystkie inne braki. Mowa oczywiście o niewielkich gabarytach. Takim autkiem łatwiej zaparkować, łatwiej wjechać w ciasną osiedlową uliczkę. Samo auto też zazwyczaj jest tańsze niż więksi koledzy, a i koszty eksploatacji są mniejsze. Dlatego z przyjemnością testowaliśmy najtańszego, czesko-niemieckiego "malucha". Czy jednak w tego typu aucie znajdziemy w ogóle coś technologicznego? Owszem.

Tagi: OCZ, IEM, OLED
Źródło: www.chip.pl

FELIETON: Kiedyś to były czasy

#zrodlo

Tytułowe zdanie przychodzi mi na myśl, kiedy widzę kolejne artykuły lub wpisy na FB o tym, jak drzewiej ludzie funkcjonowali bez internetu i komputerów. Podwórka były pełne dzieci, nogi posiniaczone, a tylko nawoływania rodziców przypominały, że czasem trzeba zjeść obiad i odrobić lekcje. Dorosłym też było lepiej - mieli wszystko, choć nie było nic i nie musieli uczestniczyć w wyścigu szczurów odziani w garnitury.

Źródło: www.chip.pl

Łowcy dronówPojawia się ich wokół nas coraz więcej, stosowanych do przeróżnych zadań: od dostarczania pizzy, przenoszenia lekarstw, monitoringu pól czy inspekcji instalacji przemysłowych do profesjonalnego lub amatorskiego filmowania, robienia zdjęć z powietrza i dobrej zabawy. Coraz częściej mogą stanowić zagrożenie. Jak można obronić się przed dronami?

Tagi: Monitor, NAS, Dron
Źródło: www.chip.pl

Hakerzy: najnowsze metody ataków

#zrodlo

Na hakerskiej konferencji specjaliści zajmujący się cyberbezpieczeństwem pokazali aktualne techniki ataków na smartfony i komputery. Udowodnili, że urządzenia Apple bynajmniej nie są wolne od zagrożeń. Demonstrowali też włamania przez kabel ładujący telefon, za pomocą kamery termowizyjnej oraz z wykorzystaniem maszyny wirtualnej. Wśród ekspertów prowadzących szkolenie Black Hat byli m.in. Neil Wyler, Xiaolong Bai i Riccardo Spolaor.

Źródło: www.chip.pl

Jak podsłuchiwać, a samemu się nie dać

#zrodlo

Nie każdy z nas zajmuje eksponowane stanowisko. Zapewne wśród naszych czytelników niezbyt liczni są też właściciele banków. Jednak ostatnia afera związana z Huawei, wcześniejsze aresztowanie szefa KNF i niestary przecież skandal związany z podsłuchami w warszawskiej restauracji powodują, że jedni zaczynają nerwowo oglądać się za siebie, a inni czują się zainspirowani. Kto może podsłuchiwać? Każdy. Jak się nie dać podsłuchowi? Wychodzi na to, że trzeba uważać co, komu i gdzie się mówi. Po prostu nie pleść bez potrzeby.

Tagi: Huawei, NAS
Źródło: www.chip.pl

FELIETON: czyj to numer, czyli telefony, które nas denerwują

#zrodlo

"Dzień dobry, czy rozmawiam z panem Damianem Kwiek?" (zapis oryginalny). "Z Damianem Kwiekiem, tak". "Dzwonię w imieniu firmy X., specjalnie dla pana mamy ofertę optymalizacji podatkowej. Byłby pan zainteresowany udoskonaleniem swoich rozliczeń?" "Nie, dziękuję". "Ale dlaczego?" Tak rozpoczyna się większość moich rozmów z telemarketerami. Statystycznie powinno być ich 10 w miesiącu, ale ja mam 2 lub 3 razy więcej. A wy?

Tagi: API, OCZ, IEM, NAS
Źródło: www.chip.pl

FELIETON: Granice obserwowalnego wszechświataStephen Hawking był pesymistą i twierdził, że lepiej, abyśmy nie spotkali obcej cywilizacji, bo mogłoby się to dla nas źle skończyć. Porównał sytuację ludzkości do rdzennych mieszkańców Ameryki po tym, jak Krzysztof Kolumb odkrył nowy ląd. Podobny motyw kontaktu z obcą cywilizacją pojawia się także w cyklu powieści Arthura C. Clarke’a pt. “Odyseja Kosmiczna”. Tam obcy nie są do nas przyjaźnie nastawieni. Jednak wcale nie trzeba zaglądać głęboko w bezmiar kosmosu, aby przekonać się, że obcy są wśród nas. Ostatnio znów byli bardzo aktywni.

Tagi: JEDEC, NAS
Źródło: www.chip.pl

GeForce RTX – hot, or not?

#zrodlo

Nie była to z pewnością "miłość od pierwszego wejrzenia". Na szacunek nowe karty NVIDII musiały sobie zapracować. Po początkowych potknięciach (dodajmy, nie samej NVIDII) są w końcu produktem kompletnym. Ale czy opłacalnym?

Tagi: GeForce, OCZ
Źródło: www.chip.pl

FELIETON: koniec języka za przewodnikaMowa jest dla nas czymś tak oczywistym, że na co dzień nawet nie myślimy o tym, że jej używamy. Żaden z innych gatunków na Ziemi nie wypracował tak wyrafinowanego systemu komunikacji. A teraz Polacy mogą rozmawiać również ze swoim smartfonem. Bajer czy korzyść? Skłaniam się ku drugiej odpowiedzi.

Tagi: OCZ, Smartfon, IEM, NAS
Źródło: www.chip.pl

Supeł krajowyUważnie przyjrzeliśmy się kilku polskim serwisom dla obywateli, które w założeniu mają nam pomóc w różnych urzędowych sprawach. Wniosek: mogłoby być lepiej. Przede wszystkim mniej chaotycznie, a co za tym idzie taniej.

Tagi: iOS
Źródło: www.chip.pl

FELIETON: Listy z ambasady a wizyta ABWOstatnio nasiliły się informacje dotyczące działań wywiadowczych prowadzonych przez chińskich producentów elektroniki użytkowej. W tym samym czasie, ambasador USA w Polsce jednym listem załatwia sprawę ustawy, która mogła "wyciąć" z naszego rynku Ubera. Informacja i technologie zastąpiły w XXI wieku czołgi.

Tagi: JEDEC, Polsat, NAS, Uber
Źródło: www.chip.pl

9 powodów, dla których pecet jest lepszy do grania niż konsolaGry stały się wielkim, wartym kolosalne pieniądze biznesem. O kawałki tego gamingowego tortu zabiegają producenci komputerów i konsol. W mojej opinii to właśnie komputery z systemem Windows są najlepszymi platformami do grania. Poniżej przedstawiam kilka powodów.

Tagi: Tegra, Windows
Źródło: www.chip.pl

CES 2019: pięć najdziwniejszych sprzętówNa Consumer Electronics Show przyjechało ponad 4 tysiące wystawców. Poza wielkimi koncernami na targach są też ciekawe startupy promujące swoje urządzenia. I to im przyjrzeliśmy się w Las Vegas.

Tagi: CES, Rząd
Źródło: www.chip.pl

HP: 65” ekran z wbudowaną konsolą i laptop z wyświetlaczem AMOLEDEkran AMOLED w laptopie, Chromebook z CPU AMD czy gamingowy notebook z matrycą 240 Hz. Zaglądamy podczas CES 2019 w Las Vegas do strefy HP, jednego z największych graczy w świecie sprzętu komputerowego.

Źródło: www.chip.pl

Recenzja wideo: Sendys Explorer – autorskie rozwiązanie OKISendys Explorer to rozbudowany pakiet umożliwiający kompleksowe zarządzanie dokumentami i katalogowanie ich. Jego wdrożenie w firmie pozwala na pracę na zestawie dokumentów wielu osobom. Nie tylko r – na przykład pracownikom tej samej firmy, a także ich partnerom biznesowym.

Tagi: WD, Rząd, IKO
Źródło: www.chip.pl

CES 2019CES 2019 teoretycznie zaczyna się dopiero jutro. Ale giganci rynku elektroniki użytkowej już dziś, 7 stycznia podczas kolejnych konferencji wyciągną z kapeluszy swoje najdorodniejsze króliki. Szykuje się bowiem zalew nowości. Pierwszych prezentacji dokonały już Samsung, LG, a nawet Hyundai, który pochwalił się swoim niezwykłym pojazdem przygotowanym specjalnie na CES. Czy macie świadomość, że CES istnieje już 52 lata?

Tagi: LG, CES, Samsung, IEM
Źródło: www.chip.pl

TRENDY 2019W 2019 roku nie powinniśmy się spodziewać rewolucji. Można nawet odnieść wrażenie, że czasy wynalazków, które diametralnie zmieniają nasze życie już się skończyły. A może po prostu tak przywykliśmy do tempa zmian, że nie robią one na nas wrażenia. Czego więc oczekiwać w przyszłym roku w świecie IT?

Tagi: OCZ, NAS
Źródło: www.chip.pl

CHIP: to 7 najważniejszych technologicznych tematów rokuSerial "Wiedźmin" przygotowywany przez Netflix, zmiany w prawie autorskim i dom z drukarki 3D. Między innymi te tematy przykuły waszą uwagę w portalu w 2018 roku i przyniosły wiele komentarzy. Niektóre, jak np. "ACTA 2" czy kwestia bezpieczeństwa danych, z pewnością wrócą w 2019.

Źródło: www.chip.pl

7 najważniejszych technologii 2018Sztuczna inteligencja, komputery kwantowe i oprogramowanie open-source, a także smartfony i inteligentne zegarki. To technologie, o których informowaliśmy bardzo obszernie przez cały 2018 rok. Ciekawe, że wspomniane tematy nierozerwalnie się ze sobą wiążą. Rozwój sztucznej inteligencji będzie możliwy głównie dzięki bibliotekom udostępnianym na zasadzie otwartych licencji. Z kolei rozwój algorytmów i procesorów kwantowych pozwoli stworzyć kwantową SI, która będzie zdecydowanie bardziej wydajna niż ta uruchomiona na krzemowych układach.

Tagi: LG, CES, Intel, Smartfon
Źródło: www.chip.pl

FELIETON: A co, jeśli…Powiedzenie, że szybko przywyka się do dobrego jest nad wyraz prawdziwe. Kto z nas/was pamięta jeszcze te straszne czasy realnego socjalizmu, gdy ludzie żyli dostatnio, a państwo rosło w siłę? Zapewne całkiem sporo osób.

Tagi: WD, EA, IEM, NAS
Źródło: www.chip.pl

TEST: VW Golf R & R Variant. Rodzinne kombi i miejski hatch? Nie do końca…VW Golf to jedno z najpopularniejszych aut świata. Pojazd, który na długie lata wyznaczył standardy klasy kompaktowej czyli aut segmentu C, nie na darmo wciąż nazywanej "klasą Golfa". Golf wciąż uznawany jest przez wielu miłośników tego modelu za wyznacznik użyteczności i praktyczności. I choć niektórzy uważają że jest nudny, to nie dotyczy to dwóch testowanych przez nas modeli: Golfa R i Golfa R Variant.

Tagi: ARM, NAS
Źródło: www.chip.pl

Intel Optane Memory w laptopie – co zmienia i jak działa?Intel wprowadził Optane już dwa lata temu. Trudno powiedzieć, by przyjęły się one na rynku. Powodem jednak nie jest wada samej technologii, a raczej brak należytego zrozumienia, jak ona działa. Wyjaśniamy na przykładzie laptopa Acer Nitro 5 co zmienia w codziennej pracy zastosowanie pamięci Intel Optane.

Tagi: Acer, Intel, Laptop
Źródło: www.chip.pl

WYWIAD: ekspert ds. systemów antydronowych mówi, co tak naprawdę stało się na GatwickOd środy do piątku zeszłego tygodnia na lotnisku Gatwick z powodu odwołanych lotów koczowało tysiące pasażerów. Przyczyną nie były mgła czy burze z gradobiciem, ale dwa drony, które notorycznie naruszały przestrzeń powietrzną lotniska. Zapytaliśmy inż. Radosława Piesiewicza, współtwórcę polskiego systemu antydronowego, co sądzi m.in. o całej tej sytuacji i czy polskie lotniska mogą być narażone na podobne problemy.

Tagi: OCZ, WD, IEM, Dron
Źródło: www.chip.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami