Hopaj
Internet  RSS
Trojan bankowy RTM zaatakował ponad 130 000 użytkowników w 2018 r. i wciąż jest aktywnyBadacze z Kaspersky Lab wykryli wzrost aktywności trojana bankowego RTM: łączna liczba użytkowników, których szkodnik atakował w 2018 r., przekroczyła 130 000 – dla porównania, w 2017 r. wynosiła 2376. Wygląda na to, że w bieżącym roku trojan utrzymał tempo ataków, o czym świadczy fakt, że w ciągu półtora miesiąca jego ofiarą padło ponad 30 000 użytkowników. Tym samym RTM stał się jednym z najaktywniejszych trojanów bankowych w bieżącym krajobrazie zagrożeń.

Źródło: nt.interia.pl

Rząd planuje upowszechnić elektroniczne urzędy. Usługa e-PIT to dopiero początek

#zrodlo
Cyfryzacja administracji w Polsce nabiera tempa. Wprowadzenie profilu zaufanego spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony obywateli, w 2018 roku korzystało z niego już 2,6 mln osób, a na horyzoncie pojawiają się kolejne projekty, które ułatwią wykonywanie czynności urzędowych za pośrednictwem internetu.

Źródło: feedproxy.google.com

Premiera serialu "Cudotwórcy" na platformie HBO GO (wideo)

#zrodlo
W serwisie HBO GO zadebiutowali "Cudotwórcy" (Miracle Workers). Jest to nowy miniserial komediowy o perypetiach aniołów, które próbują przekonać Boga, aby nie niszczył Ziemi i nie skazywał ludzkości na zagładę. W obsadzie występują m.in. Steve Buscemi oraz Daniel Radcliffe.

Tagi: Steam, IEM
Źródło: feedproxy.google.com

Barankiewicz odchodzi z Bankier.pl, nową naczelną Malwina Wrotniak

#zrodlo
Dotychczasowy redaktor naczelny portalu Bankier.pl, a zarazem Chief Digital Officer w Bonnier Business Polska z końcem lutego odchodzi z firmy.

Tagi: Office, Polska
Źródło: feedproxy.google.com

Grupa Eurozet awansowała do Top 20 wydawców internetu w Polsce

#zrodlo
W styczniu 2019 roku po raz pierwszy serwisy internetowe Grupy Eurozet weszły do TOP 20 rankingu wydawców według Gemius/PBI, zajmując 19. pozycję. Radiozet.pl na czele internetowych serwisów radiowych.

Tagi: Razer, Gemius
Źródło: feedproxy.google.com

Rośnie liczba domen .pl. Rekordowa liczba abonentów i wskaźnik odnowień

#zrodlo
Dział Domen w NASK opublikował najnowszy raport kwartalny na temat rynku domeny .pl . W kwartale zamykającym rok 2018 rejestr ponownie zanotował wzrosty w głównych wskaźnikach.

Tagi: NAS, NASK, Blik, IKO
Źródło: feedproxy.google.com

Służby zbierają dane o internautach i utajniają sposób ich wykorzystania. Prywatność zagrożona?

#zrodlo
Analiza zainteresowań, potrzeb i słabości użytkowników internetu wykorzystywana jest do ich kategoryzowania. To skarbnica wiedzy dla firm reklamowych, ale i bezcenne źródło dla służb państwowych. Skalę problemu pokazały choćby wybory prezydenckie w USA i brytyjska kampania Leave.EU, gdzie miało dojść do precyzyjnie wyreżyserowanej manipulacji na wielką skalę. Wraz z rozwojem technologii, nasza prywatność jest zaś coraz bardziej zagrożona.

Tagi: EA, NAS
Źródło: feedproxy.google.com

"Pracowałem na czarno w Uber Eats". Reportaż wcieleniowy Dużego Formatu w nowoczesnej formie na Wyborcza.pl

#zrodlo
Na łamach Dużego Formatu, magazynu Gazety Wyborczej ukazał się reportaż "Pracowałem na czarno w Uber Eats". Jego autor przez pół roku pod przykrywką rozwoził jedzenie po Warszawie rowerem, odkrywa w nim kulisy biznesu dostawczego Ubera. W sieci reportaż dostępny jet w nowoczesnej formie,

Tagi: OCZ, EA, Uber
Źródło: feedproxy.google.com

Hakerzy wykradli dane do 617 milionów kont

#zrodlo

Jak donosi serwis internetowy The Register, hakerzy uzyskali dostęp do około 617 milionów kont użytkowników 16 portali internetowych, w tym Dubsmash i MyFitnessPal. Skradzione dane wystawiono na sprzedaż w sieci Tor za mniej niż 20 tysięcy bitcoinów, czyli za około 274 miliony złotych. Ekspert z firmy antywirusowej ESET radzi, by natychmiast zmienić hasła dostępu do stron i aplikacji dotkniętych atakiem.

Źródło: nt.interia.pl

Onet dostępny na polskim Asystencie Google

#zrodlo
Wiadomości z serwisu informacyjnego Onet24 zostały udostępnione na Asystencie Google. Onet jako pierwszy wśród polskich wydawców internetowych proponuje użytkownikom nowe możliwości dostępu do bieżących informacji.

Tagi: Google, Onet, IKO
Źródło: feedproxy.google.com

Google udostępnia 12 motywów do przeglądarki ChromeAmerykańska firma udostępniła 12 autorskich motywów do przeglądarki Chrome. Wśród nich znalazła się czarna skórka.

Tagi: Google, Chrome
Źródło: nt.interia.pl

Luty w HBO GO - pełny wykaz nowości. Nowe seriale i premiery filmowe

#zrodlo
Filmowo-serialowa kolekcja serwisu HBO GO z każdym miesiącem powiększa się o nowe tytuły. Jakie nowości pojawią się w lutym 2019 roku?

Źródło: feedproxy.google.com

Wiosna w TVP VOD. Nowe seriale i programy


Wiosną 2019 roku platformie TVP VOD pojawią się premierowe produkcje TVP, takie jak serial "Stulecie Winnych" czy też program taneczny "Dance Dance Dance". W ofercie także kontynuacje znanych i lubianych programów i seriali.

Tagi: iOS, NEC
Źródło: feedproxy.google.com

Dostęp do pełnej oferty VOD serwisu Outfilm.pl za pół ceny na Walentynki

#zrodlo
Internatowa platforma VOD Outfilm.pl, oferująca dostęp do filmów i seriali tematyce LGBT z całego świata, przygotowała specjalną promocję na Walentynki.

Tagi: LG
Źródło: feedproxy.google.com

Twój e-PIT. Zeznanie podatkowe wypełni za nas urząd. Jak sprawdzić i złożyć?

#zrodlo
E-administracja skarbowa wkracza w kolejny etap. Od piątku (15 lutego 2019 roku) można usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które wypełnił za nas urząd. Wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów.

Tagi: WD, Rząd, NAS
Źródło: feedproxy.google.com

Apple w kwietniu uruchomi konkurenta dla Netfliksa i HBO Go

#zrodlo

Najnowsze plotki wskazują na to, iż Apple jest gotowe do uruchomienia własnego serwisu wideo. Cały projekt miałby ruszyć już w kwietniu 2019 roku.

Tagi: Apple
Źródło: nt.interia.pl

Sympatia.pl sprawdziła jak kochają Polacy. "Miłość, szacunek i zaufanie" (raport)

#zrodlo
Polacy twierdzą, że miłość nadaje sens ich życiu, życie w związku jest łatwiejsze, a uczucie do partnera czy partnerki stawiają na pierwszym miejscu. Przeciętny Polak ma na swoim koncie maksymalnie dwie relacje i wie, że związek wymaga nieustannej pracy. Kryzysy wśród par są powszechne - aż 81 proc. Polaków przeszło przez przynajmniej jeden.

Tagi: ATI, WD
Źródło: feedproxy.google.com

Musiał, Socha, Królikowski i Żebrowski czytają poradnik Anji Rubik o seksie

#zrodlo
Z okazji Walentynek modelka Anja Rubik stworzyła audiobook swojego poradnika. Do współpracy zaprosiła największe polskie gwiazdy.

Tagi: Polsat, Polska, IKO
Źródło: feedproxy.google.com

Polski internet w styczniu. Top 20 wydawców, domen i aplikacji. Grupa WP przed Facebookiem i Onetem

#zrodlo
Liczba internautów w Polsce w styczniu 2019 roku wyniosła ogółem 28,6 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) - 23,3 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) 24,1 mln.

Źródło: feedproxy.google.com

Polacy coraz chętniej oglądają wideo na żądanie. Doceniają serwisy VoD, liderami Netflix i CDA

#zrodlo
Rośnie popularność serwisów takich jak Netflix, CDA.pl czy HBO Go. Usługi VoD, czyli wideo na żądanie, zyskują nie tylko ze względu na szeroki dostęp do internetu, ale i coraz bardziej rozbudowaną ofertę serwisów. Obecnie liderami na rynku są CDA.pl i Netflix. Widzowie doceniają je zwłaszcza za różnorodność dostępnych tytułów i jakość transmisji.

Tagi: Netflix
Źródło: feedproxy.google.com

Onet inwestuje w treści TV i uruchamia nowe studio (foto i wideo)

#zrodlo
Trzy niezależne ekrany wyświetlające obraz w jakości wyższej niż 4K, czy zaawansowany procesor graficzny, wzbogacający oprawę materiałów wideo o specjalne efekty, to tylko niektóre z rozwiązań technologicznych nowego studia.

Tagi: CES, Onet, 4K
Źródło: feedproxy.google.com

"Jak TO robić?". Ruszył pierwszy kanał fabularny o edukacji seksualnej (wideo)


Właściciel marki Durex, we współpracy z niezależnym producentem wideo na polskim YouTube, uruchomił "Jak TO robić?" - pierwszy kanał fabularny o edukacji seksualnej dla młodych ludzi w Polsce. Co tydzień pojawiać się na nim będą odcinki, łączące treści rozrywkowe z edukacyjnymi. Wszystkie treści są konsultowane z seksuologiem.

Tagi: YouTube, IEM
Źródło: feedproxy.google.com

Media społecznościowe i aplikacje na potęgę śledzą użytkowników. Będą potrafiły przewidzieć popełnienie przestępstwa?

#zrodlo
Już niedługo media społecznościowe mogą przewidywać przestępstwa tylko na podstawie wiedzy o użytkowniku. Techniki śledzenia i profilowania stają się coraz bardziej inwazyjne. Aplikacje sprawdzają lokalizację, na podstawie IP oceniają, z kim dzielimy mieszkanie, jakie są nasze sympatie polityczne i upodobania. Media społecznościowe zbierają wszystkie dane, podsłuchują i manipulują emocjami. To jednak tylko początek.

Tagi: ATI, OCZ, WD, NAS
Źródło: feedproxy.google.com

Kamery Nest znów zhakowane. Co mogą zrobić użytkownicy?

#zrodlo

Posiadacze kamer Nest po prostu nie mogą odciąć się od hakerów, którzy ujawniają coraz to inne luki w zabezpieczeniach tych urządzeń. CBS News podał właśnie, że zaatakowany został domowy system nadzoru w Illinois.

Tagi: Rząd
Źródło: nt.interia.pl

Apple Pay już dostępne na Allegro

#zrodlo
Od czwartku (7 lutego 2019 roku) użytkownicy internetowej platformy Allegro mogą robić zakupy używając Apple Pay w aplikacji mobilnej Allegro

Tagi: Apple, Allegro
Źródło: feedproxy.google.com

Kanały TVN dostępne online dla widzów w Wielkiej Brytanii. Wkrótce w kolejnych krajach

#zrodlo
Od lutego 2019 roku w ofercie serwisu Player.pl dostępny jest pakiet "International". Umożliwia on widzom w Wielkiej Brytanii legalny dostęp do popularnych programów Grupy Discovery TVN, w tym m.in. TVN24.

Tagi: Play, ATI, TVN
Źródło: feedproxy.google.com

Mozilla Firefox z blokadą autoodtwarzania wideo

#zrodlo

Mozilla wprowadza zmiany do przeglądarki Firefox. Nowa wersja Programu będzie w stanie zablokować automatycznie odtwarzające się materiały wideo w witrynach internetowych.

Źródło: nt.interia.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu - czy dbamy o swoje bezpieczeństwo?

#zrodlo

5 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony w 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Co roku jest to okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, ale również zwiększania świadomości wśród pozostałych grup internautów

Źródło: nt.interia.pl

Netflix zapowiedział drugi sezon "Sex Education", ponad 40 mln widzów na świecie (wideo)

#zrodlo
Doceniony przez krytyków serial "Sex Education" powróci z drugim sezonem - zapowiada Netflix.

Tagi: Netflix, ATI
Źródło: feedproxy.google.com

Google Chrome z bardzo przydatną funkcją

#zrodlo

Przeglądarka Google Chrome otrzyma funkcję, na którą czekało wielu użytkowników. O co dokładnie chodzi?

Źródło: nt.interia.pl

reklama
Hopaj

f4up
Polecamy
Prezes UODO bierze pod lupę "Twój e-PIT"

#zrodlo
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych powzięła informację o możliwości zaistnienia zagrożenia w związku z udostępnianiem platformy „Twój e-PIT”. Zwróciła się do Ministra Finansów z prośbą o wyjaśnienie, czy rzeczywiście pracodawcy są w stanie zalogować się do usługi Twój e-PIT na dane pracownika i sprawdzić dane przekazane przez innych płatników.

Tagi: WD, IEM
Źródło: di.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami