f4up
Porady  RSS
Dlaczego warto korzystać z Chatbota na Messengerze

#zrodlo
Z dnia na dzień przybywa coraz więcej użytkowników korzystających z komunikatorów. Ich popularność została zauważona przez firmy, które również coraz chętniej zaczęły z nich korzystać. Nie tylko możliwość wysyłania bezpłatnych wiadomości, ale możliwość korzystania z dostępnych w nich nowoczesnych narzędzi jest dodatkowym atutem. Popularną aplikacją, która jest często wykorzystywana przez firmy są Chatboty na Messengerze. Duże możliwości rozbudowania Chatbotów oraz [...]

Tagi: OCZ, Messenger
Źródło: pcfaq.pl

Podaruj laptopowi trochę chłodu


Choć wydawałoby się, że w erze tak ogromnego postępu technologicznego, nie powinno dochodzić do sytuacji, w której laptop się przegrzewa, problem ten wciąż istnieje. Nadmiernie wysoka temperatura urządzenia może być spowodowana różnymi czynnikami. Poznaj “objawy” przegrzania sprzętu i dowiedz się, jak sobie z nimi radzić.

Tagi: Rząd, Laptop
Źródło: di.com.pl

Nowinki w podatkowych zeznaniach rocznych

#zrodlo
W 2019 roku czekają nas pewne nowości w rozliczaniu podatku dochodowego. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczać ulgi prorodzinne i działalność prowadzoną bez rejestracji.

Tagi: LG, OCZ, NAS
Źródło: di.com.pl

Love Scam w Walentynkowym natarciu

#zrodlo
Z serwisów randkowych korzysta już ponad 3,5 mln Polaków. Nie każda poznana w ten sposób osoba jest wiarygodna. Słowem kluczowym jest tutaj Love Scam. Poznaj 7 wskazówek, które pomogą zachować cyberbezpieczeństwo podczas trwania miłosnego szaleństwa.

Źródło: di.com.pl

4 wskazówki w sam raz dla przedsiębiorców, którzy nie planują dać się oszukać na RODO

#zrodlo
Nie chcesz stać się łatwym kąskiem dla oszustów polujących na dane i Twoje pieniądze? Dowiedz się na co zwracać uwagę podczas kontroli UODO, czym wyróżnia się korespondencja urzędowa i w jaki sposób skontaktować się z urzędem.

Tagi: CES, IEM
Źródło: di.com.pl

Co to jest RAR? Jak dostać się do tego co jest w RAR’ze?

#zrodlo
Dostałeś od kogoś plik na którego końcu widnieje tajemnicze .RAR ? Tutaj dowiesz się co to jest i jak sobie z tym poradzić. Dlaczego RAR? RAR to rozszerzenie (czyli końcowa część, oddzielona kropką) nazwy pliku, będącego skompresowanym archiwum (co to jest „skompresowane archiwum” – o tym chwilkę niżej). Same litery…

Tagi: Tegra
Źródło: szymkiewicz.pl

8 zasad bezpiecznej miłości online

#zrodlo
Romantycy i pragmatycy coraz częściej sięgają po technologię, żeby znaleźć towarzystwo odpowiednie dla siebie. Aplikacje zwiększają możliwości spotkania drugiej połowy. Są jednak tacy, którzy wykorzystują podatność zauroczonych na manipulacje. Dodatkowo aplikacje randkowe generują ogromną liczbę danych osobowych, często wrażliwych.

Źródło: di.com.pl

Niezawodny prezent dla eleganckiego mężczyzny? To proste!

#zrodlo
Dla wielu kobiet kupno prezentu dla swojej drugiej połówki jest nie lada wyzwaniem. Jeśli Twój mężczyzna należy jednak do grona eleganckich osób, podpowiedzi w kwestii udanych prezentów jest naprawdę sporo. Przed Tobą zakupy tego typu? Zobacz, z czego zawsze ucieszy się elegancki mężczyzna i wywołaj uśmiech na jego twarzy!

Tagi: Tegra, WD, IEM
Źródło: di.com.pl

Zasadzki na zakochanych klientów

#zrodlo
Walentynki to okres intensywnego poszukiwania prezentów, a czasami partnerów. Zakochani oraz poszukujący miłości konsumenci są narażeni na różne zasadzki. Europejskie Centrum Konsumenckie dostarcza informacji o tym, czego nie robić w miłosnym amoku.

Źródło: di.com.pl

7 sposobów na lepszą zdolność kredytową


Budowanie historii kredytowej, spłata mniejszych zobowiązań, pożyczenie pieniędzy na dłużej czy wybór raty równej a nie malejącej – to tylko kilka z prostych sposobów na poprawienie zdolności kredytowej. Odpowiednie uporządkowanie domowych finansów i planowanie są konieczne, aby zaciągnąć kredyt z głową, na przykład na zakup mieszkania.

Tagi: HIS, Rząd
Źródło: di.com.pl

Sposoby na zachowanie bezpieczeństwa transakcji internetowych

#zrodlo
Cyberprzestępcy korzystają z zaawansowanych i wyrafinowanych sposobów wykradania danych internautów. Na niebezpieczeństwo są narażone również firmy, które oferują możliwość zakupu usług lub produktów online. Jakie zabezpieczenia powinien posiadać e-sklep, aby dokonywanie transakcji było bezpieczne dla klientów?

Tagi: ERP, NSA
Źródło: di.com.pl

Wybieramy procesor – jakie parametry są kluczowe?


Dobro, solidny i wydajny komputer musi zostać wyposażony w porządny, wysokiej jakości procesor. Czy wiemy, na co zwracać uwagę, by rzeczywiście taki wybrać? Procesor, co to takiego? Dla wielu osób tak postawione pytanie może wydać się zbyt banalne, ale niektórzy nie wiedzą dokładnie, czym jest ów omawiany układ, a także jaką funkcję pełni w komputerze. Procesory odpowiadają za wykonywanie ciągu prostych operacji matematyczno-logicznych ze zbioru operacji podstawowych. Produkowane są przeważnie jako układy scalone i zamknięte w hermetycznej obudowie. Najważniejszą częścią w procesorze jest monokryształ krzemu - pokryty szeregiem warstw półprzewodnikowych, które tworzą sieć od kilku do kilku tysięcy miliardów tranzystorów. [...]

Tagi: CES, Opera, Rząd, IEM, IKO
Źródło: kacikpc.pl

Dysk zewnętrzny – najistotniejsze parametry. Poznajmy je!

#zrodlo
Tam, gdzie w grę wchodzi przechowywanie danych, nie powinno być mowy o lichym produkcie. Dlatego też, gdy planujemy kupić dysk zewnętrzny, warto wziąć pod uwagę wszystkie istotne parametry. To właśnie o nich wspomnimy w poniższym artykule. Dysk zewnętrzny - jaki powinien mieć rozmiar? To jedna z ważniejszych kwestii, ponieważ od rozmiaru zależy, ile danych na nim zmieścimy. Musimy sobie przede [...]

Tagi: JEDEC
Źródło: pcfaq.pl

Jak wybrać dobrą ofertę internetu światłowodowego?

#zrodlo
Doprowadzenie internetu to jedna z pierwszych usług, które zamawiamy wprowadzając się do nowego domu czy mieszkania. W dzisiejszych czasach większość z nas nie jest w stanie bez dostępu do sieci funkcjonować. W internecie robimy zakupy, urządzamy sobie pogaduszki ze znajomymi, szukamy informacji. Decydując się na doprowadzenie internetu mamy dzisiaj do wyboru kilka bardzo różnych możliwości. Możemy wybrać internet dostarczany w [...]

Tagi: NEC, Rząd, NAS
Źródło: pcfaq.pl

Nie bądź ofiarą. Zabezpiecz swój dokument

#zrodlo
Policja odnotowała w 2018 roku ponad 103 tys. przestępstw dotyczących wyłudzeń, popełnionych na szkodę niewinnych osób. Skala oszustw z wykorzystaniem cudzej tożsamości jednoznacznie wskazuje na konieczność zabezpieczania dowodu osobistego, a w szczególności zawartych na nim danych. Warto zarejestrować swój dokument na odpowiedniej stronie, aby mieć aktywną funkcję zastrzegania online.

Tagi: IEM
Źródło: di.com.pl

Lepsze pozycjonowanie oraz 4 inne powody zakupu przez e-sklepy certyfikatów SSL

#zrodlo
Eksperci zwracają uwagę na fakt, że poza dbaniem o wizerunek i utrzymaniem zaufania kupujących, certyfikat SSL otwiera przed e-sklepem szereg możliwości, kluczowych dla jego działania. Wyliczają także, co traci e-sprzedawca, który jeszcze nie zaopatrzył się w odpowiedni certyfikat.

Tagi: IEM
Źródło: di.com.pl

Telefony komórkowe dla seniora. 7 budżetowych propozycji


Telefon dla nestora rodu powinien być prosty i pomagać w codziennym funkcjonowaniu oraz podnosić poczucie bezpieczeństwa starszej osoby. Oto siedem propozycji telefonów odpowiednich dla osób starszych. Może to dobry prezent na Dzień Babci lub Dzień Dziadka?

Tagi: OCZ
Źródło: di.com.pl

Nauka języka programowania – od czego zacząć?


Jeżeli zapytalibyśmy was, czy moglibyście uczyć się programowania, to gwarantujemy, że większość odpowiedzi byłaby przecząca. „Ja miałbym/miałabym zostać programistą? To niemożliwe!” – tak właśnie zapewne brzmiałyby wasze wypowiedzi. Jak się okazuje, nauczenie się programowania w danym języku wcale nie jest umiejętnością dla ludzi posiadających wyjątkowy dar do zrozumienia tego zagadnienia. Jak sprawić, że i wasza nauka przebiegnie możliwie najprzyjemniej? Co [...]

Tagi: Tegra, IEM
Źródło: pcfaq.pl

O pożyczaniu przy nieregularnych dochodach


Nieregularne dochody często stanowią przeszkodę na drodze do pozyskania finansowania z zewnątrz, ponieważ instytucje finansowe mają wątpliwości odnośnie stabilnej i regularnej spłaty zobowiązania. Jak pozyskać w takiej sytuacji dodatkowe środki na realizację większych celów?

Tagi: EA
Źródło: di.com.pl

5 wskazówek dla pracodawców, które pomogą w złożeniu wypełnionego formularza PIT-11 na czas


Pracodawcom pozostały 3 tygodnie na złożenie do urzędu skarbowego PIT-11. Jak zrobić to sprawnie i zdążyć na czas? Oto 5 wskazówek, pomocnych w eliminacji najczęstszych błędów, popełnianych przy dopełnianiu obowiązków podatkowych.

Źródło: di.com.pl

Rzymskie liczby i miesiące w Excelu – i arabskie


Jak wyświetlić miesiąc, czy rok jako liczbę rzymską? Excel podaje nam na tacy gotową funkcję, której możemy użyć w następujący sposób: Czy zastanawiałeś się kiedyś, co oznacza MCMLXVIII, np. w napisach końcowych filmu? Także z tą zagwozdką Excel pomoże, dzięki funkcji ARABSKIE A jak to zrobić, żeby w komórce wpisać…

Tagi: API, Excel, ISA, NAS
Źródło: szymkiewicz.pl

Jak wymusić format tekstowy w komórce (zamiast wyliczenia formuły)?


Czasami chcemy wpisać do komórki wartość, która Excelowi może przypominać formułę lub obliczenie, ale z naszego punktu widzenia jest tekstem, który chcemy tylko wyświetlić. Podobny problem może dotyczyć wprowadzania np. numerów kont bankowych, czy KRS, czy innych, zaczynających się od zer nieznaczących matematycznie – a jednak będących częścią wpisywanego kodu.…

Tagi: Excel, ISA, NAS
Źródło: szymkiewicz.pl

Jak kupić atrakcyjne mieszkanie z rynku pierwotnego bez pośrednika? (reklama)


Kupowanie mieszkania na rynku pierwotnym z pomocą pośrednika nieruchomości to teoretycznie większa wygoda, ale i wyższe koszty. Jak zatem samemu dopełnić wszystkich formalności i mieć pewność, że nie przepłaciliśmy?

Źródło: di.com.pl

Mała architektura wokół domu - wiaty samochodowe i warsztaty przydomowe


Każda zmotoryzowana osoba wie, jak niewdzięcznym zajęciem jest codziennie odśnieżanie samochodu, a zwłaszcza skrobanie szyb w sezonie zimowym. Równie nieprzyjemna bywa jazda nagrzanym autem w pełni lata, gdy temperatury na zewnątrz oscylują powyżej 25 stopni. Dlatego, aby zapewnić sobie komfort warto parkować samochód w garażu lub pod wiatą samochodową. Wielu kierowców doceni również możliwość przechowywania niezbędnych części i akcesoriów samochodowych, m.in. opon czy narzędzi, w pobliżu domu.

Tagi: CES, WD, IEM
Źródło: di.com.pl

Przeglądarka internetowa kontra Wyszukiwarka internetowa


Jeżeli nie urodziłeś się, po 1990 roku i nie jesteś „digital native”, a terminologia odnosząca się do Internetu wciąż chwilami brzmi dla Ciebie jak chińszczyzna – dobrze trafiłeś. W tych artykułach staram się przybliżyć czym są najważniejsze elementy Internetu, używając analogii do bardziej tradycyjnego świata, z nadzieją, że osobom, które…

Tagi: ATI
Źródło: szymkiewicz.pl

Upadłość konsumencka: koszty, które nie są oczywiste


Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest absolutnie pewnym sposobem na uporządkowanie swojej sytuacji finansowej. Pozwala odpowiednią klamrą spiąć wszystkie zobowiązania i robi to w sposób ostateczny. W zależności od wyroku sądu spłaci się część zadłużenia lub zostanie ono umorzone. To rozwiązanie jest jednak „opcją nuklearną” i ma swoje koszty.

Tagi: OCZ, EA, Rząd
Źródło: di.com.pl

Dlaczego warto badać satysfakcję klienta?


Badanie satysfakcji klientów jeszcze nigdy nie było tak proste. Dziś odbywa się ono przez internet, a przedsiębiorstwa mogą gromadzić w ten sposób ogromne ilości danych i wyciągać z nich trafne wnioski. Dlaczego badanie satysfakcji jest tak ważne? Szybka diagnoza Badania dowodzą, że jakość obsługi jest dla klienta czterokrotnie ważniejsza niż cena usług. Gdy poziom obsługi jest niski, istnieje duże prawdopodobieństwo, że następnym razem konsument zwróci się do konkurencji. Co więcej, 96% klientów niezadowolonych z obsługi nie daje temu wyrazu, jednak 9 na 10 z nich nigdy nie wraca. Badanie satysfakcji pozwala więc na szybką diagnozę ewentualnego problemu i poprawę customer [...]

Tagi: iOS, ZTE, WD, NAS
Źródło: kacikpc.pl

Najczęściej popełniane błędy w zarządzaniu


Firma to nie tylko marka, produkty, usługi czy zarząd. Liczą się przede wszystkim pracownicy, który mają wpływ na sukces firmy. Kierowanie zespołem polega na budowaniu relacji oraz poczucia identyfikacji z firmą – celami, misją i wartościami. Niestety, zdarza się, że kierownictwo popełnia podstawowe błędy w zarządzaniu i wprowadza chaos organizacyjny. Zła komunikacja w firmie Dobra komunikacja polega na odpowiednim formułowaniu [...]

Tagi: CES, OCZ, Rząd
Źródło: pcfaq.pl

5 zmian związanych z elektronizacją zamówień publicznych, o których dowiesz się na szkoleniach


W dzisiejszych czasach zamówienia publiczne przechodzą spore przemiany. Aktualnie ma miejsce ich elektronizacja, która sprawia, że przede wszystkim jesteśmy nijako zmuszeni do poszerzenia swojej wiedzy, aby móc wykonywać swoje obowiązki prawidłowo. Poznaj pięć najważniejszych zmian związanych z elektronizacją zamówień publicznych, które powinny przekonać cię do wzięcia udziału w szkoleniu o tej tematyce.

Źródło: di.com.pl

Cechy dobrej kserokopiarki


W poszukiwaniu innowacyjności i doskonałej estetyki przy wyborze kserokopiarki dość łatwo zapomnieć o jej najbardziej elementarnych cechach, które decydują o tym, że konkretne urządzenie po prostu będzie dobrze spisywało się w biurze. Warto więc w dobie ultranowoczesnych projektów przypomnieć również te pozornie oczywiste cechy.

Tagi: OCZ, Rząd
Źródło: di.com.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami