Prointegra
Internet  RSS
Facebook oznaczyło cebulę, jako obiekt seksualny

#zrodlo

Pewna kanadyjska firma handlująca warzywami opublikowała na Facebooku zdjęcie przedstawiające pęczek cebuli. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że serwis oznaczył obrazek jako „dwuznaczny seksualnie”.

Źródło: nt.interia.pl

Nowy wariant zagrożenia InterPlanetary Storm atakujące urządzenia Internetu Rzeczy

#zrodlo

Organizacja cyberprzestępcza stojąca za złośliwym oprogramowaniem InterPlanetary Storm wypuściła nowy wariant, który oprócz komputerów z systemami Windows i Linux atakuje także urządzenia z systemami Mac i Android. Malware ten tworzy botnet, który według badaczy z firmy Barracuda obejmuje około 13 500 zainfekowanych maszyn z 84 państw świata – a liczba ta nadal rośnie, ostrzegają eksperci z firmy Barracuda.

Źródło: nt.interia.pl

FBI odradza korzystania z Wi-Fi w tym miejscu

#zrodlo

Federalne Biuro Śledcze odradza użytkownikom korzystanie z sieci Wi-Fi znajdujących się w hotelach. Sprawa dotyczy nie tylko pracowników całej organizacji.

Tagi: Wi-Fi, FBI, IKO
Źródło: nt.interia.pl

PayPal będzie pobierał opłatę za prowadzenie konta

#zrodlo

PayPal zmienia swój regulamin. Serwis będzie pobierał opłatę w wysokości 50 złotych za sam fakt posiadania konta – nawet wtedy, kiedy nie będzie ono używane.

Źródło: nt.interia.pl

CERT: Uwaga na fałszywą aplikację banku pochodzącą z reklamy na Facebooku

#zrodlo

Badacze bezpieczeństwa z CERT Polska ostrzegają – nie instalujcie fałszywej aplikacji PKO BP pochodzącej z wyświetlającej się reklamy na Facebooku. Sprawa jest poważna.

Źródło: nt.interia.pl

Cloud computing pomógł Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), aby zapewnić odpowiednią infrastrukturę dla System Obsługi Wsparcia finansowego, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności pomocy oferowanej osobom niepełnosprawnym za pośrednictwem platformy elektronicznej, zdecydował o zastosowaniu chmury obliczeniowej.

Źródło: nt.interia.pl

Wygląd Facebooka - jak go zmienić na stary layout?

#zrodlo

Wraz z końcem września zniknie możliwość przełączenia się na klasyczny wygląd Facebooka, a użytkownicy będą zmuszeni pozostać przy nowym, dosyć chaotycznym designie popularnego serwisu. Z pomocą przychodzi jednak wtyczka do przeglądarki.

Tagi: Facebook
Źródło: nt.interia.pl

​Elektronika - co najbardziej się opłaca kupować przez internet?Jesień to okres wzmożonych zakupów różnego rodzaju elektroniki. Czym warto się zainteresować i na co zwrócić uwagę, aby była to rzeczywiście dobra okazja?

Źródło: nt.interia.pl

Groźny błąd Instagrama umożliwiał przejęcie smartfona

#zrodlo

Badacze bezpieczeństwa z Check Point Security odkryli bardzo groźną lukę w aplikacji Instagram. Umożliwiała ona nawet całkowite przejęcie smartfona przez hakera.

Tagi: Smartfon
Źródło: nt.interia.pl

Po 10-latach Wikipedia zmienia swój wygląd

#zrodlo

Popularna internetowa encyklopedia wreszcie pójdzie z duchem czasu. Twórcy przygotowują nowy projekt strony, która ma umożliwić lepsze rozeznanie w serwisie.

Tagi: Wikipedia
Źródło: nt.interia.pl

Przez 18 miesięcy o tej samej godzinie psuł się internet. Przyczyna? Bardzo zabawna

#zrodlo

Pewna walijska wioska od dawna zmagała się z dziwnym problemem całkowitej utraty łączności szerokopasmowej. Problem pojawiał się regularnie o tej samej godzinie. Wielomiesięczne dochodzenie doprowadziło do wykrycia przyczyny - jak się miał okazać - bardzo kuriozalnej usterki.

Tagi: iOS
Źródło: nt.interia.pl

YouTube będzie wymagał dowodu potwierdzającego wiek

#zrodlo

Jak donoszą Wirtualne Media, Google może szukać nowego sposobu na potwierdzenie wieku użytkowników. Sytuacja będzie dotyczyła rynku europejskiego - czytamy w serwisie Wirtualne Media.

Źródło: nt.interia.pl

Znamy dalsze losy TikToka - firma nie będzie współpracowała z MicrosoftemOracle ogłosiła, że została wybrana przez TikTok na dostawcę technologii rozwiązań w chmurze. Chińska firma ByteDance została zmuszona do podjęcia współpracy z amerykańskim podmiotem pod naciskami Donalda Trumpa. Początkowo mówiło się o tym, że z TikTokiem będzie współpracował Microsoft.

Źródło: nt.interia.pl

Raport o zagrożeniach w 2020 roku. 7-krotny wzrost ataków ransomware

#zrodlo

Bitdefender opublikował raport „Mid-Year Threat Landscape Report” dotyczący zagrożeń występujących w pierwszej połowie bieżącego roku. Autorzy dokumentu analizują tempo wzrostu złośliwego oprogramowania i wskazują na nowe trendy.

Źródło: nt.interia.pl

Kobieta zmarła z powodu cyberataku

#zrodlo

W Niemczech przytrafił się prawdopodobnie pierwszy w historii przypadek śmierci, spowodowanej atakiem hakerskim - czytamy w serwisie The Verge.

Tagi: HIS, WD, IEM
Źródło: nt.interia.pl

Domena Piratebay.org sprzedana za 50 000 dolarów

#zrodlo

Niedawno w internetowym domu akcyjnym, pojawiły się do sprzedaży domeny związane z największym swego czasu serwisem torrentowym na świecie.

Tagi: eBay, torrent
Źródło: nt.interia.pl

Aplikacja bankowa dla dzieci: sposób na praktyczne lekcje przedsiębiorczości

#zrodlo

Jestem ojcem 8-latki i wielkim zwolennikiem edukacji finansowej. Wielu moich znajomych niechętnie rozmawia ze swoimi dziećmi o pieniądzach. Tłumaczą mi, że to nie jest odpowiedni temat dla takiego malucha. Moim zdaniem im wcześniej zaczniemy oswajać dziecko z pieniędzmi, tym lepiej dla niego i dla nas. Ostatnio znalazłem idealne narzędzie dla dzieci w wieku od 6. do 13. roku życia. By przekonać rodziców, którzy unikają tematu, przedstawiam swoje wrażenia z użytkowania aplikacji bankowej dla dzieci.

Tagi: EA, IEM, NAS
Źródło: nt.interia.pl

Disney+ trafia do kolejnych krajów w Europie - Polacy jeszcze poczekają

#zrodlo

Disney+ trafił do nowych ośmiu krajów.Niestety, po raz kolejny na liście nie znalazła się Polska

Tagi: OCZ, Polska
Źródło: nt.interia.pl

Google Chrome wprowadza grupowanie kart

#zrodlo

Google wprowadza do przeglądarki Chrome nową funkcjonalność zwiększającą komfort pracy.

Źródło: nt.interia.pl

Wystarczy 300 dolarów, aby zhakować Internet satelitarny

#zrodlo

Autor badania, James Pavour, odkrył, że potencjalni hakerzy mogą atakować satelity za pomocą sprzętu, który kosztuje tylko 300 dol. Przypomnijmy, że swego czasu odkryto zakłócenia jednego z satelitów Eutelsatu, który powodował dziwny nadajnik/uplink z terenu Iranu, zrobiony podobno z... zwykłej kuchenki mikrofalowej. Da się?

Tagi: Dolby, Hakerzy
Źródło: nt.interia.pl

Nowa aktualizacja Edge, doda kilka ciekawych funkcji

#zrodlo

Microsoft rzucił wyzwanie Google i postanowił uzupełnić swoją flagową przeglądarkę o kilka istotnych funkcji.

Źródło: nt.interia.pl

Pierwsze testy prędkości internetu Starlink

#zrodlo

W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne raporty z testów internetu przesyłanego za pomocą satelitów Starlink.

Tagi: Tesla
Źródło: nt.interia.pl

Ważne ostrzeżenie dla osób, które pobierają torrenty

#zrodlo

Badacze ESET odkryli nowego wirusa komputerowego KryptoCibule, którego głównym zadaniem jest kradzież kryptowalut. Zagrożenie rozprzestrzenia się za pośrednictwem popularnych stron z torrentami.

Źródło: nt.interia.pl

Netflix z bezpłatnym dostępem do niektórych materiałów

#zrodlo

Popularny serwis sVOD testuje nową funkcję, umożliwiającą darmowy dostęp do kilku swoich oryginalnych programów. Do ich obejrzenia, nie potrzeba nawet zakładać konta.

Tagi: Netflix, ARM
Źródło: nt.interia.pl

Ochrona konsumentów i bezpieczeństwo zakupów. Na co możesz liczyć kupując przez internet?

#zrodlo

Praca, spotkania ze znajomymi, nauka. Powoli przenosimy większą część naszego życia do sieci. Dotyczy to także zakupów. Online kupujemy już nie tylko ubrania, dodatki czy sprzęt elektroniczny, ale także żywność oraz meble.

Tagi: NAS
Źródło: nt.interia.pl

Dużo zamawiasz przez internet? Musisz poznać te trikiKażdy z nas zna zasady, którymi rządzą się tradycyjne sklepy – by kupić towar w cenie promocyjnej, najczęściej trzeba poczekać na koniec sezonu. E-commerce działa trochę inaczej. Jak obniżyć cenę zakupu, znaleźć najlepszą ofertę lub załapać się na darmową dostawę? Przedstawiamy przydatne sposoby.

Źródło: nt.interia.pl

Korzystam z Allegro Smart od roku. Oto moje spostrzeżenia – recenzja redakcyjnaDarmowe dostawy bez limitu przesyłek, darmowy zwrot i dostęp do specjalnych promocji tylko dla abonentów – Allegro Smart kusi użytkowników specjalnymi udogodnieniami za niewygórowaną cenę. W kwietniu minie rok odkąd korzystam z programu, a zbliżający się koniec umowy to dobry moment na podsumowanie. Jakie są moje odczucia z korzystania z usługi i czy zamierzam przedłużyć abonament?

Tagi: Allegro, ARM
Źródło: nt.interia.pl

Filmy dla dorosłych wykorzystujące Deepfake coraz większym problemem

#zrodlo

Fałszywe filmy wykorzystujące technologię deepfake stają się coraz bardziej powszechne. Jednym z najniebezpieczniejszych aspektów wykorzystania wspomnianego rozwiązania są filmiki pornograficzne, na których umieszczane są wizerunki znanych celebrytek.

Tagi: JEDEC
Źródło: nt.interia.pl

Najlepsza przeglądarka internetowa - którą wybrać?

#zrodlo

Z reguły jedna z pierwszych rzeczy, jaką robimy, po zakupie i odpaleniu nowego komputera czy laptopa, to pobranie nowej przeglądarki internetowej. Domyślna przeglądarka w systemach Windows, Microsoft Edge (wcześniej Internet Explorer) często jest w trakcie wieloletniego użytkowania sprzęty wykorzystywana tylko ten jeden raz, do ściągnięcia jej zastępstwa.

Źródło: nt.interia.pl

​Lil Miquela - cyfrowa celebrytka podbija światModne wśród młodszych ludzi słowo "influencer” oznacza osobę, która zarabia na promowaniu produktów i usług na portalach społecznościowych. Dowodem na to, jak prowizoryczne jest to zajęcie, może być Miquela – sztuczna influencerka stworzona za pomocą programu internetowego.

Źródło: nt.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami