Klatka.pl
Oprogramowanie  RSS
WhatsApp z ponad miliardem połączeń w Sylwestra

#zrodlo

Jak wynika z ujawnionych danych, na Sylwestra w 2020 roku za pośrednictwem aplikacji WhatsApp wykonano ponad miliard rozmów głosowych i wideo.

Tagi: WhatsApp
Źródło: nt.interia.pl

Flash Player - koniec wsparcia, Adobe dziękuje za współpracę

#zrodlo

Z dniem 31 grudnia 2020 roku nadszedł koniec pewnej epoki stron internetowych. Firma Adobe oficjalnie zakończyła wsparcie dla Flasha, a za wiele lat współpracy podziękowała w krótkiej i zwięzłej wiadomości. Czy internauci powinni przejmować się faktem "śmierci" Flasha?

Źródło: nt.interia.pl

Do sieci wyciekła stara wersja Windows Core Polaris

#zrodlo

Do internetu trafiła wczesna wersja anulowanego już projektu Windows Core oraz interfejsu Polaris. Kompilacja pochodzi z początku 2018 roku i zawiera tylko podstawowy system operacyjny.

Tagi: Opera, OCZ, Windows
Źródło: nt.interia.pl

Windows 10X otrzyma funkcję natychmiastowego wybudzenia

#zrodlo

Firma Microsoft wprowadzi do swojego nowego systemu funkcję błyskawicznego wybudzenia. Ma to jeszcze bardziej upodobnić pracę laptopów z Windowsem 10X do mobilnych urządzeń pokroju smartfonów.

Źródło: nt.interia.pl

Google od 1 stycznia kończy wsparcie dla jeden ze swoich usług

#zrodlo

Od nowego roku technologiczny gigant wyłącza jedną ze swoich usług. Choć firma ogłosiła swoje plany już 2019 roku, to jednak przez dłuższy czas nie potwierdzała tych informacji.

Tagi: Google
Źródło: nt.interia.pl

Rozszerzenia do Google Chrome zawierały trojana

#zrodlo

Eksperci z Kaspersky Lab odkryli szkodliwe pliki w niektórych rozszerzeniach do przeglądarki firmy Google. Miały one potajemnie odtwarzać filmy w celu zawyżenia liczby wyświetleń.

Źródło: nt.interia.pl

Microsoft naprawia istotny błąd w Windowsie 10

#zrodlo

Niedawno firma Microsoft poinformowała o sporym błędzie, który powodował automatyczne resetowanie danych logowania i haseł w systemie Windows 10. Na szczęście poprawka jest już w fazie ostatnich testów.

Źródło: nt.interia.pl

Adobe przypomina o zakończeniu wsparcia technologii Flash

#zrodlo

Adobe rozpoczyna przypominanie o zakończeniu wsparcia dla technologii Flash. Stosowne ostrzeżenie zaczęło wyświetlać się użytkownikom systemu Windows 10.

Źródło: nt.interia.pl

Windows 21 – tak mógłby wyglądać nowy system Microsoftu

#zrodlo

Popularni modderzy z Addy Visuals przygotowali nową koncepcję systemu Windows 10 opartą na technologii Fluent Design.

Źródło: nt.interia.pl

Firmy wciąż lekceważą kwestie bezpieczeństwa danych w chmurze. Mogą zapłacić wysoką cenę

#zrodlo

Wbrew pozorom duże firmy oraz przedsiębiorstwa nie są narażone jedynie na fizyczne i przemyślane ataki ze strony hakerów. Sporo biznesów wciąż bagatelizuje kwestie zabezpieczeń poczty e-mail oraz danych przechowywanych w tzw. chmurze. Lekceważąc to narażają się na utratę ważnych danych korporacyjnych.

Tagi: OCZ
Źródło: nt.interia.pl

Złośliwe oprogramowanie: phishingi i malware – dlaczego nadal są niebezpieczne

#zrodlo

Złośliwe oprogramowanie to nadal poważny problem, także dla użytkowników biznesowych. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym atakom, firma ESET stworzyła Cloud Security, rozwiązanie do ochrony poczty e-mail i danych w chmurze w ramach usługi Microsoft 365.

Źródło: nt.interia.pl

Microsoft naprawił problem dotyczący narzędzia „Check Desk”

#zrodlo

Firma Microsoft wprowadziła poprawkę dotyczącą problemu, który powodował błąd rozruchu systemu Windows 10 po użyciu narzędzia sprawdzającego dysk twardy.

Źródło: nt.interia.pl

Nie radzisz sobie ze spamem na skrzynce firmowej? Konsekwencje mogą być poważne

#zrodlo

W dobie postępującej cyfryzacji, zagrożenia kryją się praktycznie na każdym kroku. Wiadomości typu spam i wyrafinowane ataki hakerskie mogą rozpocząć się od naszej skrzynki. Jak się przed tym uchronić?

Tagi: OCZ, NAS, SPAM
Źródło: nt.interia.pl

Kod SolarWinds w systemach Microsoftu

#zrodlo

Prezes firmy Microsoft potwierdził, że w platformach Azure i Active Directory odkryto złośliwe pliki binarne, wykorzystane podczas niedawnego ataku hakerskiego.

Źródło: nt.interia.pl

Przeglądarkowa wersja WhatsAppa testuje ciekawą funkcję

#zrodlo

Popularny komunikator internetowy WhatsApp umożliwiał do tej pory funkcje głosowe i wideo wyłącznie na aplikacjach mobilnych. Wszystko jednak wskazuje, że rozwiązanie to będzie niebawem dostępne także w przeglądarce.

Tagi: WhatsApp
Źródło: nt.interia.pl

Mapy Google z przydatną funkcją dla kierowców

#zrodlo

Nawigacja Google Maps wdraża właśnie rozwiązanie mające upodobnić ją do mobilnej wersji Android Auto. Aplikacja wykorzystuje nowy interfejs, skierowanego specjalnie dla kierowców.

Źródło: nt.interia.pl

Chrome OS firmy Google będzie działał na starszych komputerach

#zrodlo

Technologiczny gigant nabył w tym tygodniu firmę Neverware, odpowiedzialną za stworzenie otwartego systemu bazującego na Chrome OS.

Źródło: nt.interia.pl

Windows 10 ze zmianami w aplikacji "Ustawienia”

#zrodlo

Microsoft skutecznie wdraża kolejne aktualizacje swojego systemu. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem Windows 10 czekają zmiany w aplikacji „ustawienia systemu”.

Źródło: nt.interia.pl

Windows 10X - Microsoft zakończył nad nim prace

#zrodlo

Microsoft zakończył prace nad nowym oprogramowaniem Windows 10X. Premiera stabilnej wersji może odbyć się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Źródło: nt.interia.pl

Adrozek atakuje komputery z Windowsem

#zrodlo

W sieci pojawiło się nowe zagrożenie, przed którym ostrzega firma Microsoft. Wirus Adrozek miał rozprzestrzenić się na setki tysięcy komputerów.

Źródło: nt.interia.pl

Jak zaznaczyć punkty na Mapie Google?

#zrodlo

Google Maps, czyli Mapy Google, są niezwykle użytecznym narzędziem, które do tego ciągle jest rozbudowywane. Niedawno tłumaczyliśmy, jak włączyć Street View, a teraz poruszymy temat tego, jak zaznaczyć punkty na mapie Google. Zapraszamy!

Źródło: nt.interia.pl

WinRAR 6 - najnowsza wersja jest już dostępnaJeden z najbardziej popularnych programów archiwizujących doczekał się nowej wersji. WinRAR oznaczony numerem 6.0 niesie ze sobą wiele usprawnień, a także nowych funkcji.

Tagi: OCZ
Źródło: nt.interia.pl

Windows 10 z nową kompilacją w programie Insider

#zrodlo

Firma Microsoft wydaje nową kompilację Insider w kanale Dev Channel (dawniej Fast Ring). Wersja 20270 wprowadza kilka nowych funkcji oraz ulepszeń.

Źródło: nt.interia.pl

Google umożliwia na samodzielnie tworzenie zdjęć do Street View

#zrodlo

Technologiczny gigant postanowił wyjść naprzeciw wymaganiom i postanowił umożliwić użytkownikom Androida na samodzielne wykonywanie zdjęć w celu uzupełniania usługi Street View.

Źródło: nt.interia.pl

Windows 10 otrzymał ostatnią aktualizację przed przerwą świąteczną

#zrodlo

Firma Microsoft wydała nowe aktualizacje zbiorcze dla użytkowników systemu Windows 10 20H2 i 2004. Poprawka KB4586853 ulepsza systemy z systemem Windows 10 w wersji 20H2 i 2004 do kompilacji odpowiednio 19041.662 i 19042.662.

Źródło: nt.interia.pl

WhatsApp z nowymi tapetami

#zrodlo

Popularny komunikator wprowadził funkcję umożliwiającą ustawianie spersonalizowanych tapet w ekranie rozmowy.

Tagi: WhatsApp
Źródło: nt.interia.pl

Mapy Google wprowadzają bardzo ciekawą nowość

#zrodlo

Technologiczny gigant wprowadza do swojej aplikacji nowy kanał społecznościowy. Jego zadaniem będzie informowanie o wszystkich najnowszych wydarzeniach w naszej okolicy.

Źródło: nt.interia.pl

Microsoft Teams z dużą aktualizacją

#zrodlo

Microsoft udostępnił dużą aktualizację dla aplikacji Teams. Wśród nowości znalazł się między innymi nowy interfejs połączeń oraz przyspieszone działanie aplikacji.

Tagi: Microsoft, EA
Źródło: nt.interia.pl

Czy Microsoft 365 umożliwia szpiegowanie pracowników?

#zrodlo

Raport "The Guardian" ujawnił, że jedna z funkcji platformy Microsoft 365 miała umożliwiać monitorowanie pracowników przez firmy.

Źródło: nt.interia.pl

Windows 7 - nadal z niego korzystasz? Mamy dla ciebie dobrą informację

#zrodlo

Jeśli pomimo braku oficjalnego wsparcia wciąż korzystacie z Windowsa 7, ucieszy was informacja dotycząca wydania ważnej poprawki.

Źródło: nt.interia.pl

reklama
Klatka.pl
Polecamy
Trend Micro Maximum Security na pół roku za darmo!


#zrodlo

Korzystając z promocji otrzymamy kompleksową ochronę komputerów działających z systemami Windows lub MAC. Promocyjna licencja pozwoli nam na korzystanie z programu Trend Micro Maximum Security przez okres 180 dni. Strona z promocją TUTAJ.

Tagi: ARM, Windows
Źródło: www.lifepc.pl

Co dziennie inna gra za darmo!


#zrodlo


Epic Games wystartowało z nową świąteczną promocją. Od dzisiaj do końca roku 2020 dostaniemy 15 darmowych gier. Tytuły będą wymieniać się co 24 godziny i tyle będziemy mieli czasu na dodanie poszczególnych gier do naszej biblioteki. Już dzisiaj możemy pobrać za darmo Cities: Skylines. Kolejne tytuły pozostają tajemnicą, tak więc trzeba, a nawet warto, każdego ...
first appeared on .

Tagi: ARM, Epic Games, EA, IEM, NAS
Źródło: www.lifepc.pl

MudRunner za darmo w Epic Store


#zrodlo


Kolejna ciekawa pozycja w cyklicznych promocjach na Epic Games. Tum razem całkowicie za darmo możemy otrzymać symulator pojazdów terenowych, poruszających się i pracujących w ekstremalnych warunkach. Gra stanowi godną uwagi alternatywę dla całej masy tytułów pozwalających nam zasiąść za kierownicą samochodów sportowych. Grę znajdziemy  TUTAJ. Będziemy mogli dodać ją za darmo do swojej biblioteki do ...
first appeared on .

Źródło: www.lifepc.pl

Tworzenie stron internetowych – WebSite X5 Start 17 za darmo!


#zrodlo


WebSite X5 Start jest programem służącym do tworzenia stron internetowych. Korzystając z programu nie musimy znać HTML czy języków programowania. Cały proces tworzenia naszej witryny odbywa się w kreatorze graficznym, a nasza praca polega na wybraniu odpowiedniego szablonu oraz dodawaniu wybranych elementów strony. Wszystkie czynności wykonujemy metodą przeciągnij i upuść, co sprawia, że swoją pierwszą ...
first appeared on .

Tagi: ARM, CES, EA, NAS
Źródło: www.lifepc.pl

Ant Download Manager Pro za darmo!


#zrodlo


Za darmo przydatny i prosty w obsłudze program służący do pobierania treści video. Aplikacja obsługuje popularne serwisy zawierające materiały video, takie jak np. YouTube, a poprzez integrację z przeglądarką internetową cała procedura pobierania plików jest nieskomplikowana i szybka. Strona skąd pobierzemy program za darmo – TUTAJ. Z promocji będziemy mogli skorzystać do 29 listopada.
first appeared on .

Tagi: ARM, Tegra, YouTube, EA, IEM, IKO
Źródło: www.lifepc.pl

Za darmo AOMEI Backupper ProfessionalPromocja na program do tworzenia kopii zapasowych danych AOMEI Backupper. Program w wersji Professional do ściągnięcia i używania za darmo. Strona z promocją TUTAJ. Klucz licencyjny do pobrania na stronie po wciśnięciu w przycisk + Licence Code. Czas promocji jest ograniczony.
first appeared on .

Tagi: ARM, EA, Promocja
Źródło: www.lifepc.pl

6 miesięcy darmowej subskrypcji TIDAL


#zrodlo


Promocja dla nowych użytkowników chcących rozpocząć muzyczną przygodę z serwisem TIDAL. Aż pół roku darmowej subskrypcji wersji Premium. Strona z promocją TUTAJ. Czas promocji jest ograniczony. Oczywiście jeżeli zrezygnujemy z usługi przed wygaśnięciem 6-cio miesięcznego okresu, żadne opłaty nie zostaną pobrane. Jeżeli jednak zdecydujemy się pozostać z usługą na dłużej, co miesiąc nasze konto będzie ...
first appeared on .

Tagi: ARM, OCZ, EA, Tidal, IEM, NAS, Promocja
Źródło: www.lifepc.pl

Za darmo WinX HD Video Converter Deluxe


#zrodlo


Za pomocą programu WinX HD Video Converter, w bardzo wygodny sposób, możemy nie tylko zarządzać naszymi filmami, ale przede wszystkim konwertować je pomiędzy różnymi formatami. Aplikacja umożliwia też nagrywani płyt DVD, a także pobieranie treści video z popularnych serwisów. Programu możemy użyć do konwertowania plików video pomiędzy najpopularniejszymi formatami: MKV, HD, M2TS, MTS, AVCHD, MPEG-4 ...
first appeared on .

Tagi: ARM, DVD, EA, MKV, Rząd, NAS
Źródło: www.lifepc.pl

Halloween na Epic Games. Blair Witch za darmo!


#zrodlo


Halloween tuż-tuż, warto więc wprowadzić się w klimat i zagrać w dobry tytuł z pod znaku horroru. Szczególnie, że właśnie nadarza się okazja ponieważ na Epic Games będziemy mogli za darmo wejść w posiadanie całkiem jeszcze ciepłej, wydanej w 2019 roku, przygodówki w klimacie grozy – Blair Witch. Gra będzie dostępna za darmo przez tydzień ...
first appeared on .

Źródło: www.lifepc.pl

Kingdom: New Lands oraz Amnesia: A Machine for Pigs za darmo!


#zrodlo


Od 15 do 22 października możemy bezpłatnie powiększyć swoją bibliotekę na Epic Games o kolejne dwa tytuły. Tym razem jest to druga część przygodowego surwiwal horroru Amnesia, z podtytułem A Machine for Pigs oraz oldskulowa i minimalistyczna, jednocześnie bardzo wciągająca strategia Kingdom: New Lands. Obie gry są z pewnością warte uwagi, szczególnie że otrzymujemy je ...
first appeared on .

Tagi: ARM, Epic Games, OCZ, EA
Źródło: www.lifepc.pl

reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami