Klatka.pl
Wiadomości z tagiem APC  RSS
Gab - konkurent Twittera ze skokowym wzrostem popularności

10.01.2021 7:52


Gab
Ostatnie wydarzenia przyniosły prawdziwą zawieruchę w świecie mediów społecznościowych. Są jednak tacy, którzy na tym korzystają. Jednym z takich graczy jest Gab.
Zdobycie amerykańskiego Kapitolu przez zwolenników Donalda Trumpa spowodowało prawdziwy huragan w świecie mediów społecznościowych. Prezydent stracił dostęp do kont na Facebooku, Twitterze i Snapchacie. Jednocześnie słynący z liberalnego podejścia do wolności słowa Parler zniknął ze sklepów Google Play i Apple App Store. Czerwony konkurent Twittera jest dalej dostępny w wersji przeglądarkowej. Jest też jednak zielony konkurent Twittera - jest to Gab.com. Wcześniej jego maskotką była zielona żabka Gabby. Platforma mikroblogowa zawsze była w cieniu nie tylko Twittera, ale nawet Parlera. Teraz jednak nadarzyła się dla niej wyjątkowa okazja - oburzeni zwolennicy Donalda Trumpa masowo pojawiają się właśnie na Gabie.
Stojący na czele serwisu Andrew Torba z dumą ogłosił, że w trakcie ostatniej doby jego portal zanotował już ponad 13 milionów wyświetleń. To oczywiście daleka droga do zostania równym konkurentem Twittera, jednak widać, że wielu użytkowników aktywnie szuka alternatywy - obojętnie czy to Gab czy Parler. Niestety, Gaba też nie da rady znaleźć w Google Play. Trzeba się posłużyć Aptoide, pobrać z oficjalnej strony platformy lub używać wersji przeglądarkowej.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Twitter permanentnie zablokował konto Donalda Trumpa

09.01.2021 5:27


Donald Trump z permbanem na Twitterze
Donald Trump się doigrał. Niestety dla niego, stracił on właśnie permanentnie dostęp do swojego konta na Twitterze.
Donald Trump to jeden z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów USA. Większej armii antyfanów doczekali się swojego czasu chyba tylko Richard Nixon (przez aferę Watergate) i Abraham Lincoln (którego przeciwnicy wzniecili wojnę secesyjną). Jednocześnie prezydent-biznesmen kochał nade wszystko Twittera. Sam o sobie mówił, że jest prawdziwym artystą 140 znaków (zanim Twitter nie podniósł limitu znaków we wpisie). Prezydent był dosadny, miał charakterystyczny język i... czasami/często szybciej pisał niż myślał. Podobnie zresztą wyglądała jego prezydentura. Ale to już było. I nie wróci więcej.
Twitter postanowił bowiem permanentnie zawiesić konto Donalda Trumpa. Wcześniej mowa była o zawieszeniu do 20 stycznia, kiedy władzę oficjalnie przejmie Joe Biden, jednak Twitter raz jeszcze przeanalizował ostatnie wpisy obecnego (jeszcze) prezydenta i postanowił zablokować mu dostęp do konta na stałe. Nie wiadomo czy w ślady Twittera pójdą Facebook i Snapchat - te media społecznościowe nie wykluczają zdjęcia blokady z Trumpa. Na pewno nie stanie się to jednak przed 20 stycznia.

Źródło: www.telepolis.pl

Snapchat też zablokował konto Donalda Trumpa

09.01.2021 2:46


Snapchat
Wygląda na to, że Donald Trump stracił tymczasowo dostęp do wszystkich możliwych mediów społecznościowych. Do Facebooka i Twittera dołączył też Snapchat.
Donald Trump zawsze kochał media społecznościowe. Był zawsze szczególnie aktywny na Twitterze. Do tego stopnia, że specjalnie zabezpieczony smartfon prezydencki musiał zrobić wyjątek dla aplikacji Twittera, co napsuło krwi specjalistom od bezpieczeństwa. Teraz jednak jest zablokowany na obu tych platformach. Na Twitterze (zgodnie z najnowszymi doniesieniami) permanentnie, natomiast na Facebooku - na czas nieokreślony. 
Prezydent ma też jednak konto na Snapchacie. Bardzo długo jego profil wyświetlał się wśród tych polecanych do śledzenia. Snapchat zdecydował jednak usunąć go z funkcji Discovery kilka miesięcy temu. Treści udostępniane przez prezydenta USA dalej były widoczne, ale żeby móc śledzić jego profil, trzeba było go ręcznie wyszukać. Teraz natomiast Donald Trump doczekał się blokady również tutaj. Snap przyznaje, że w przyszłości rozważy jeszcze swoją decyzję, ale wątpimy, że stanie się tak przed 20 stycznia. Wygląda na to, że ostatnie niecałe dwa tygodnie Donald Trump będzie mógł przeznaczyć na odpoczynek od mediów społecznościowych.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Głuche Telefony 2020

25.12.2020 14:06


Są Ig-Noble, są Złote Maliny - a my szesnasty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony.
To już szesnasty rok z rzędu, w którym nagradzamy największe telekomunikacyjne gwiazdy mijającego roku. Jak co roku, to Wasz głos będzie decydujący i to Wy wybierzecie zwycięzcę plebiscytu. Dlatego nie zapomnijcie o oddaniu głosu w ankiecie. Wyniki głosowania zaprezentujemy 8 stycznia.
Wahaliśmy się, czy w tym trudnym dla wszystkich roku nie odpuścić naszego zestawienia, ale nie - nie psujmy 2020 roku jeszcze bardziej. Uwalniamy zatem wewnętrznych szyderców i zaczynamy redakcyjne nominacje.

Prepaid Roku


Głuchy Telefon w kategorii Prepaid Roku trafia do T-Mobile Polska, właściciela marki Heyah. Zaczynamy z grubej rury, ale nie da się inaczej, bo zbyt wiele krwi zepsuła naszym Czytelnikom nowa oferta czerwonej łapy - Heyah 01.
Lipcowa premiera nie zapowiadała niczego złego - - brzmiały zalane czerwienią reklamy. Już we wrześniu jednak mieliśmy inne hasło: . Wątek na , dotyczący Hayah 01 aż wrzał od narzekań użytkowników.
Heyah 01 - Głuche Teklefony 2020
Przede wszystkim, w ofercie nie było aktywnego LTE. I nie dało się go włączyć ani przez stronę, ani w aplikacji, ani jakimś magicznym kodem. Trzeba było dzwonić na infolinię z nadzieją, że trafi się ktoś kompetentny... a było to ekstremalnie trudne. Osoby z biura obsługi nierzadko kompletnie nie znały oferty, nie mówiąc nawet o wiedzy jak w ofercie tej uruchomić LTE. Padały często stwierdzenia, że obsługa Heyah 01 jest tylko przez aplikację. W skrócie, nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Jak to co? Wyjdę z tego badziewia... a tu stop. Nie tak szybko.
Przede wszystkim, gdy uciekniesz z Heyah 01, sieć nadal pobiera opłaty z konta... Samo przeniesienie numeru nie wystarczy, konieczna jest dodatkowa dyspozycja. A już totalnym absurdem okazała się sytuacja klienta, który postanowił uciec do innej sieci i nagle miał aktywne dwie karty z tym samym numerem - jedną w Heyah 01, drugą w Virgin Mobile. Więcej o perypetiach klientów Heyah 01 oraz komentarz operatora znajdziecie pod .

Promocja roku


Głuchy Telefon w kategorii Promocja Roku trafia do Multimedia Polska. Promocja Multimediów to jedna z tych, można powiedzieć, że w starym stylu. Z upływem lat rażących gwiazdek w regulaminach jest coraz mniej, tutaj natomiast warto być świadomym, co się kupuje... a raczej wypożycza.
Multimedia pakiet z telewizorem - zrzut ekranu
Fajny pakiet, taki nie za tani, ale zaraz, zaraz - telewizor w prezencie i to już znośne całkiem 40 cali. Sęk w tym, że telewizor nie jest twój.  - czytamy w tytule popularnego newsa Mariana Szutiaka. Podobnie jak kosztujące grosze dekodery, telewizor też jest wypożyczony. Na zakończenie umowy trzeba go oddać, inaczej czeka nas kara umowna.
I teraz finał tej dziwnej promocji - kara jest mała i warto ją zapłacić. W opcji na 2 lata kara umowna to 49 zł (słownie: czterdzieści dziewięć złotych), a przy rozwiązaniu umowy po 36 miesiącach - szalone 1 zł. Nic tylko rozwiązywać umowy...

Smartfon roku


Głuchy Telefon w kategorii Smartfon Roku trafia do marki Huawei. To była najtrudniejsza z tegorocznych kategorii, bo i trudno było znaleźć jedno urządzenie, które zawiodłoby nas najbardziej. Była Motorola twierdząca u progu epidemii, że głośniki stereo są ważniejsze niż NFC, albo chwaląca G8 Power Lite za akumulator 5000 mAh, gdzie ten okazał się wadą telefonu... ale to za mało. Było Oppo ładujące procesory ze średniej półki do niby flagowych modeli - mało. Byli producenci z aparatami makro o rozdzielczości 2 Mpix - mało. Był odgrzewany iPhone SE 2020, który rozładowuje się w połowie dnia - mało. Był też Huawei [tu wpisz dowolny model].
Google Free - Huawei
I chociaż Huaweiowi kibicujemy z całych sił, by jak najszybciej rozwijał App Gallery czy też w sprawie zdjęcia blokady usług Google'a, to jednak oprogramowanie telefonów tej marki jest wciąż niedostateczne. W zeszłym roku wstrzymaliśmy się z nominacją Huaweia, w tym nie mogliśmy już sobie na to pozwolić. Zresztą, nie bez powodu telefony dla mas, modele P40 Lite i P40 Lite E dostały u nas oceny końcowe rzędu 3,5-4 na 10.
App Gallery nie ma wszystkiego, do czego przyzwyczaił nas Sklep Google'a i mieć nie będzie. Huawei musi stworzyć znaczną część aplikacji od podstaw i uczynić je konkurencyjnymi dla usług Google'a. A to trwa i jeszcze trochę trwać będzie. Dobrym przykładem może być . 
Nieświadomy klient będzie zaskoczony natłokiem reklam w sklepach z aplikacjami, przekierowaniami na dziwne strony i innymi cudami, które dzielą go od pobrania ulubionych aplikacji. O ile w ogóle te aplikacje pobierze. Pal licho, jeśli to jakieś aplikacje rozrywkowe czy durne gierki, ale już biznesowo trudno traktować obecnie Huaweia poważnie. Nikt o zdrowych myślach nie będzie pobierać z nieautoryzowanych źródeł programów, w których kluczowe są kwestie bezpieczeństwa. To zbyt duże ryzyko dla firmy i potężny hamulec dla części dotychczasowych miłośników marki.
Jest to o tyle przykre, że właściwe wszystkie tegoroczne modele telefonów Huaweia to topowa jakość sprzętu, jedne z najlepszych zdjęć na rynku, piękny design i oceny bliskie maksymalnym, gdyby nie ten jeden google'owy mankament. Redaktorzy odejmowali od ocen końcowych - w zgodzie ze swoim sumieniem - nawet 4-5 punktów. Gorzka to nagroda... jak cały ten rok.

Usługa roku


Głuchy Telefon w kategorii Usługa Roku trafia do Orange, Play i T-Mobile, za 5G oparte na technologii DSS, które w praktyce jest często wolniejsze od LTE w tej samej lokalizacji. I w sumie nie ma co się dziwić, skoro wykorzystywana przez ww. operatorów technologia ma w sobie w najlepszym wypadku tylko 38,5% 5G. Cała reszta to doagregowane LTE. Na obiecywane do 390 Mb/s, góra 150 Mb/s to prawdziwe 5G, reszta to rozpuszczalnik (LTE).
DYSYSY, 5G DSS
Kiedyś mierzyliśmy zawartość cukru w cukrze, teraz przyszedł czas na 5G - jest już blisko dobrze kojarzących się Polakom 40%, ale wciąż słaby ten trunek. U Plusa do 600 Mb/s po 5G to niemal czysty spirytus... no ale i Zieloni by jechali na DSS-ie, gdyby nie leżące odłogiem 2600 MHz TDD.
Wróćmy jednak jeszcze do zwycięzców tej kategorii. Oprócz 5G do 390 Mb/s mają oni w ofercie też stare, poczciwe LTE-A. Takie do 600 Mb/s, nazywane nawet przez niektórych dumnie 5G Ready (z czego śmialiśmy się rok temu). I bywa tak, że w danej lokalizacji warto wyłączyć 5G, by Internet przyspieszył. Nowe wrogiem dobrego? A może jeszcze nie ma tego nowego?
 

Marka roku


Głuchy Telefon w kategorii Marka Roku trafia do Garmina. W lipcu niespodziewanie sportowcy na całym świecie przestali ćwiczyć. Cóż się stało, zapytacie? Przestał nagle działać Garmin Connect i ćwiczenia straciły sens. Bo i po co biegać bez celu, jeśli efektów przebieżki nie zarejestruje system? Po co robić cokolwiek, jeśli nie można szybko podzielić się wynikami naszych trudów na Facebooku?
Awaria Garmin Connect
Systemy Garmina padły ofiarą cyberataku, a . Garminolubna Anna Rymsza z naszej redakcji była naprawdę oburzona, gdy musiała ściągnąć ulubiony zegarek i zastąpić go innym. Garmin długo milczał, a tłum sportowców szalał w sieci, nie mogąc uzyskać żadnych informacji. Czy dane o ich kilometrach bólu przepadły? Czy nadal będą mogli biegać i uprawiać sporty jak kiedyś?
Patowa sytuacja trwała do końca lipca i gdy sportowcy zaczęli już obrastać w tłuszcz, nagle system ożył. Kolos generujący ponad 3 mld dolarów przychodu rocznie padł na kolana i... . Dane udało się odszyfrować, Garmin znów stał się taki piękny i sportowy, tylko ten wiecie niesmak... pozostał.

Wydarzenie roku


Głuchy Telefon w kategorii Wydarzenie Roku trafia do Rządu RP, za przemycenie pod "tarczą antykryzysową 3.0" decyzji o wstrzymaniu aukcji 5G i za jednym zamachem zrzuceniu ze stołka prezesa UKE Marcina Cichego. Jedną z ostatnich czynności prezesa UKE było tym sposobem , po czym miał on odejść z urzędu (w ciągu 14 dni od wejścia nowego prawa w życie).
czej, myślę
Zapowiadane odwołanie prezesa UKE wywołało zaniepokojenie ze strony komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Bretona:
Jestem głęboko zaniepokojony planowanymi zmianami warunków powoływania i odwoływania prezesa UKE, które de facto doprowadziłyby do zakończenia mandatu obecnego szefa niezależnego krajowego urzędu regulacyjnego na rok i pół przed końcem kadencji, na którą został nominowany.
Niezależność krajowych organów regulacyjnych w sektorze łączności elektronicznej jest kluczową zasadą prawa UE. Ma to na celu zapewnienie skutecznego i bezstronnego podejmowania decyzji na zliberalizowanym rynku, a także przewidywalności decyzji. W tym celu prawo UE przewiduje zaostrzone wymogi, dotyczące niezależności politycznej krajowych organów regulacyjnych. Wymogi te obejmują obowiązek ustanowienia na początku, tj. przed mianowaniem, zasad dotyczących powodów odwołania szefów krajowych organów regulacyjnych oraz ich ochronę przed arbitralnym zwolnieniem.
Dla nas, zwykłych szaraczków oznaczało to natomiast tyle, że na porządne, "prawdziwe 5G" trzeba czekać jeszcze ponad rok. Trafi ono na nasze telefony, przy dobrych wiatrach, dopiero pod koniec wakacji 2021 roku. Analogiczne opóźnienie dotyczy też wpływów do budżetu państwa z tytułu koncesji na nowe pasma częstotliwości. Rzecz jasna nie przeszkadza to operatorom podwyższać ceny usług już teraz - w końcu mamy to prawie-5G po DSS jako zapchajdziurę.
Specjalne wyróżnienie należy się natomiast sieci Play, . Sieć Play we wrześniu zalecała użytkownikom Forum Play, by niezwłocznie zmienili oni swoje hasła na innych stronach, jeśli korzystają z takiego samego hasła jak na forum operatora. Jeszcze dobrze nie skończył się hejt na standardy bezpieczeństwa Play, a sieć po zaledwie tygodniu . Tym razem wyciekły dane osobowe 763 użytkowników - to niewiele w stosunku do przeszło 50 tys. kont forum.
Play powoli zaczyna płacić za swoje grzechy, w pierwszej kolejności sieć czeka i to nawet nie tyle za swoje przewinienia, co przejętego w tym roku Virgin Mobile. Dokładnie rok temu, .

Człowiek roku


Głuchy Telefon w kategorii Człowiek Roku trafia do Piotra Mieczkowskiego, dyrektora zarządzającego fundacją Digital Poland, który stwierdził, że ocenzuruje Internet. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i chociaż idea fundacji jest nam bliska - cyfrowa transformacja polskiej gospodarki, to już sposób lobbowania prowadzenia dialogu przez pana Piotra niekoniecznie.
Wiosną tego roku Piotr Mieczkowski postanowił przekazać Ministerstwu Cyfryzacji "na widelcu" wszystkie strony i grupy na Facebooku oraz kanały na YouTube'ie, które jego zdaniem szerzą dezinformację i należy je zlikwidować. A jeśli Ministerstwo ma z tym jakiś problem, to niech zmieni prawo.
Choć sławetna dyskusja na Twitterze jest już tylko historią, Internet nie zapomina, oto oryginalna wypowiedź, zaczerpnięta z zasobów Wykopu:


Informacja o tym, że prywatny biznes zabiera się za cenzurowanie Internetu wywołała oburzenie. Do Ministerstwa Cyfryzacji zaczęły napływać zapytania, w trybie dostępu do informacji publicznej, o udostępnienie tzw. "listy Mieczkowskiego".
Żeby było jednak śmiesznie, ta lista nigdy nie dotarła do ministerstwa.

Świąteczne życzenia TELEPOLIS.PL

24.12.2020 17:02


Wesołych ŚwiątSerdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyła redakcja TELEPOLIS.PLDrodzy Czytelnicy, Święta Bożego Narodzenia łączą lepiej niż światłowody,
A łamany opłatek mówi więcej niż najdłuższy SMS.
Wiemy, że nie wszystkim udało się dotrzeć do bliskich,
Wiemy, że tęsknicie do normalności, tak jak i my tęsknimy.
Życzymy Wam, by nie zawiodły Was łącza internetowe,
Ważniejsze teraz niż kiedykolwiek wcześniej.
Życzymy Wam stabilnej pracy i braku trosk o zdrowie,
Życzymy, by było tak jak dawniej, a może nawet i lepiej.
Życzymy Wam spokoju, który mamy nadzieję,
Że wreszcie przyniesie 2021 rok.
 
PS. Podobnie jak przed rokiem, mamy mały update - w 2020 roku odwiedzało nas już ponad 2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie - jesteście naprawdę niesamowici! W styczniu poznacie kolejnego redaktora serwisu, który wesprze dynamicznie rozwijający się dział technologii. I tak, jutro spodziewajcie się Głuchych Telefonów :-).
PS2. Nie przegapcie naszego , w którym na autorów technologicznych życzeń świątecznych czekają cenne nagrody.

Tagi: Play, WD, PCI, SMS, IEM, NAS, APC
Źródło: www.telepolis.pl

Wpisy z Twittera można udostępnić na Snapchacie

13.12.2020 20:56

Użytkownicy Twittera będą mogli zamieszczać swoje wpisy bezpośrednio w aplikacji Snapchat. Funkcja będzie dostępna dla użytkowników systemu iOS.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Jak udostępniać tweet w historii SnapChat | Android / iOS

13.12.2020 16:00

Nowa funkcja, która zintegrowała aplikację Twitter i Snapchat. Teraz możesz wrzucać tweety w prosty sposób na Snapchat Stories, a użytkownicy klikając na ten post będą automatycznie przekierowywani na Twittera.

Źródło: www.download.net.pl

Najlepsze aplikacje mobilne polskich klubów piłkarskich

09.12.2020 17:11


Google Play - najlepsze aplikacje polskich klubów sportowychSklep Play to bogactwo wyboru i naprawdę mało jest rzeczy, których tam nie znajdziemy. Jednym z wyjątków są aplikacje bukmacherskie, a powody, dla których takowych nie mogą udostępniać przez sklep Google'a poznacie na portalu o tej właśnie tematyce. Dziś jednak nie o tym, a o samym sporcie, co do którego zbiór aplikacji kompatybilnych z androidem jest naprawdę spory.
Fani piłki znajdą w Google Play mnóstwo aplikacji, które pozwalają szybko sprawdzić wyniki, najnowsze informacje, śledzić mecze na żywo, a nawet zagrać w Fantasty League (to gra, w której możesz samodzielnie złożyć drużynę marzeń). W aplikacjach możemy te kupić bilety na mecze (choć to ostatnio mało przydatne) czy wesprzeć swój ukochany klub w inny sposób. Coraz więcej klubów decyduje się na stworzenie swoich aplikacji i utrzymywanie kontaktu z fanami w ten sposób. Bywa tak samo, jak na murawie – różnie.

Lech Poznań – dizajn i praktyka


Cena: 0 zł. Pobierz
Lech Poznań, aplikacja dla Androida
Aplikację Lecha Poznań dla Androida zasługuje na wysokie oceny. Przede wszystkim design w przypadku zespołu z Wielkopolski stoi na najwyższym poziomie. Aplikacja jest bardzo przyjemna dla oka, działa szybko i od razu serwuje najważniejsze dla kibiców wiadomości na ekranie głównym. Mamu tu też dostep do materiałów wideo z Lech TV i nie trzeba przechodzić na YouTube, by je oglądać. Są tu też galierie ze zdjęciami i cała historia klubu. Przemyślane menu boczne zawiera informacje o pierwszym składzie, rezerwie, akademii, ekipie seniorskiej i młodzieżowej, komunikaty klubowe, dane kontaktowe biura obsługi, a także link do sklepu Lecha Poznań i do portalu z zakładami. Bilety na mecze można kupić w osobnej aplikacji – Lech Bilety. Kibice zespołu z Poznania mogą naprawdę cieszyć się z dobrze wykonanej aplikacji.

Legia Warszawa – piękne into, potem tylko linki


Cena: 0 zł. Pobierz
Legia Warszawa dla Androida
Największy rywal Lecha – Legia Warszawa – pod względem aplikacji wypada słabo. W aplikacji wyświetla się wspaniałe intro z kibicami Legii, ale za to nie działa kalendarz spotkań. Szczęśliwie można skorzystać z linków do mobilnej strony Legii, gdzie wszystkie informacje są podane jak na talerzu.  Aplikacja Legii może też posłużyć do korzystania z konta kibica Legii. Spodziewaliśmy się więcej po najbardziej prominentnym klubie w kraju. Na razie lepiej skorzystać z mobilnej strony Legia.com.

Biała Gwiazda, czyli Wisła Kraków – Wszystkie media społecznościowe razem


Cena: 0 zł. Pobierz

Wisła Kraków podeszła do sprawy oryginalnie, ale niekoniecznie dobrze. Główny ekran aplikacji to agregator informacji z mediów społecznościowych – Facebooka, Twittera, Instagrama – i klubowej strony głównej. Aplikacja mogłaby lepiej czytać wpisy z zewnątrz, ale dzięki temu jest żywa. Widać prawdziwy kontakt klubu ze społecznością kibiców. Poza tym sprawdzimy skład drużyny, tabelę i terminarz, przejrzymy galerię zdjęć ze spotkań i archiwum wideo. Sklep i bilety dostępne są z poziomu strony klubu. Mamy tu jednak ciekawy dodatek – można zrobić zdjęcie i dodać do niego specjalne naklejki klubowe. Dla kibiców to nie lada gratka. Aplikacja jest nierówna, ale bardzo pomysłowa.

WKS Śląsk Wrocław – Co jest w apce, zostaje w apce


Cena: 0 zł. Pobierz
Aplikacja WKS Śląsk Wrocław
W kategorii „najlepiej przemyślana aplikacja” wygrywa apka dla kibiców klubu z Dolnego Śląska. Jest tu świetnie skonstruowana strona główna z najważniejszymi wiadomościami i informacjami o najbliższym spotkaniu drużyny. Sekcja z bardziej szczegółowymi newsami o WKS Śląsk Wrocław działa błyskawicznie i podczas używania nie ładuje żadnych treści, a więc nie ma opóźnień. Terminarz i tabela są przejrzyste i korzystanie z nich to czysta przyjemność, skład również jest przedstawiony bardzo czytelnie. Co ważne – aplikacja nigdzie nas nie odsyła. Jedynie by pooglądać Śląsk TV trzeba udać się na YouTube.

Widzew Łódź – Drużyna spoza ekstraklasy, ale aplikacja najlepsza w Polsce


Cena: 0 zł. Pobierz

Niewielu spodziewa się, że najlepszą aplikację ma zespół spoza Ekstraklasy, czyli Widzew Łódź. Jest tu mnóstwo aktualności dla kibiców, wygodny dostęp do multimediów oraz klubowego radia, łącznie z audycjami archiwalnymi! Świetnie przedstawiony jest terminarz, bo można w nim sprawdzić mecze każdego zespołu w ramach danego turnieju, a nie tylko Widzewa. Tabela wyników prezentuje się równie elegancko. Oprócz tego kilka drobnych opcji. Po zalogowaniu się kibice mają dostęp do relacji ze spotkań na żywo. Co ciekawe, w tej aplikacji od razu można kupić bilet na mecz, zarejestrować karnet kibica albo wybrać miejsce do posiadanej już wejściówki. Aplikacja Widzewa naprawdę zasługuje na miejsce w Ekstraklasie Google Play.

Źródło: www.telepolis.pl

Projektor 4K to rozkosz dla oczu, ból dla kieszeni, a Optoma UHD380X to nawet więcej

08.12.2020 5:01


Tym razem w moje ręce wpadł projektor Optoma UHD380X. Pod tym oznaczeniem kryje się lampowe urządzenie, zdolne do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K. Producent zapewnia, ze model ten doskonale nadaje się do domowej rozrywki, zapewniając wysoką jasność, dokładne kolory, krystalicznie czyste detale i błyszczący kontrast. A jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam.
Na świecie wciąż szaleje epidemia wywołana koronawirusem, więc zamiast chodzić do kina, można takie zbudować we własnym domu. To, czego potrzebujemy, to kawałek białej ściany lub ekran, dobry zestaw audio oraz projektor, który wyświetli duży obraz o wysokiej jakości oraz rozdzielczości. Ja postanowiłem sprawdzić, czy nada się do tego urządzenie marki Optoma, model UHD380X.
Na co dzień używam projektora firmy BenQ, który swoją młodość ma już za sobą i potrafi wyświetlać obraz o maksymalnej rozdzielczości 1080p. Czas więc najwyższy, by rozejrzeć się za nowym sprzętem. Czy będzie to testowana Optoma? To się wkrótce okaże.
Optoma UHD380X ekran

Specyfikacja projektora:

 • Obudowa z tworzywa sztucznego, kolor biały,
 • Wymiary: 392 x 281 x 118 mm, masa: 5,22 kg,
 • Technologia wyświetlania: DLP,
 • Technologia Amazing colour – odwzorowanie barw kolorów Rec. 709,
 • Rozdzielczość: 4K UHD (3840 x 2160 pikseli), proporcje 16:9, kompatybilność z HDR i HLG,
 • Jasność: 3500 ANSI Lumenów, kontrast: 500000:1, jednolitość: 75%,
 • Źródło światła: lampa, 240 W,
 • Żywotność źródła światła: 4000 godzin (jasny), 15000 godzin (dynamiczny), 10000 godzin (Eco),
 • Współczynnik projekcji: 1,21:1 – 1,59:1,
 • Odległość wyświetlania: 1,2 m – 8,1 m,
 • Zoom: 1,3x, powiększenie manualne,
 • Ogniskowa obiektywu: 12,81 mm – 16,74 mm,
 • Przesuw obiektywu: pionowo +10%,
 • Wbudowany offset: 105%,
 • Rozmiar ekranu (przekątna): 0,87 m (34,1”) – 7,68 m (302,4”),
 • Odświeżanie poziome: 31 kHz – 135 kHz, pionowe: 24 Hz – 120 Hz,
 • Złącza:
  • porty wejścia: 2 x HDMI 2.0, 1 x VGA (YPbPr/RGB), 1 x Audio 3,5 mm, 1 x czytnik USB-A,
  • porty wyjścia: 1 x Audio 3,5mm, 1 x S/PDIF, 1 x USB-A power 1,5 A,
  • kontrola: 1 x serwis USB-A, 1 x RS232, 1 x RJ45, 1 x 12 V trigger, 1 x bezprzewodowe USB-A, 1 x USB-A,
 • Kompatybilność z komputerem: UHD, WQHD, WUXGA, FHD, UXGA, SXGA, WXGA, HD, XGA, SVGA, VGA, Mac,
 • Kompatybilność 2D: 480i/p, 576i/p, 720p (50/60Hz), 1080i (50/60Hz), 1080p (50/60Hz), 2160p (50/60Hz),
 • Kompatybilność 3D:
  • Side-by-Side: 1080i (50/60 Hz), 720p (50/60Hz),
  • Frame-pack: 1080p (24 Hz), 720p (50/60 Hz),
  • Over-Under: 1080p (24 Hz), 720p (50/60 Hz),
 • Full 3D,
 • Zabezpieczenie antykradzieżowe, blokada Kensington, ochrona hasłem,
 • OSD / języki wyświetlacza – 10 języków: angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, rosyjski, chiński uproszczony, hiszpański,
 • Wbudowane funkcje: TapCast, odtwarzacz multimediów, PureMotion, funkcje smart,
 • Input lag: 66 ms,
 • Warunki pracy: 5°C - 40°C, wilgotność do 85%, maksymalna wysokość 3000 m.n.p.m.,
 • Wbudowane głośniki: 2 x 5 W,
 • Poziom hałasu: 25 dB (typowy), 27 dB (maksymalny),
 • Zasilanie: 100 – 240 V (50/60 Hz),
 • Pobór mocy: 305 W (maksymalnie), 249 W (minimalnie), 0,5 W (tryb czuwania),
 • Cena: 6199 zł.


Optoma UHD380X przyciski

Zestaw testowy


Projektor Optoma UHD380X przyjechał do mnie w kartonowym, fabrycznym opakowaniu. W zestawie testowym znalazł się również podświetlany pilot zdalnego sterowania, a także bezprzewodowy adapter USB, dzięki któremu można skorzystać z bezprzewodowych funkcji projektora. Wykorzystuje on do pracy technologię IEEE 802.11 b/g/n 2,4 GHz i ma zasięg do około 100 metrów. W zestawie co prawda brakło przewodu zasilającego, ale taki na szczęcie znalazłem u siebie.
Optoma UHD380X adapter USB
Podczas testów wykorzystałem ekran Elite Screens o przekątnej 2 m.
Optoma UHD380X ekran

Źródło: www.telepolis.pl

Projektor 4K to rozkosz dla oczu, ból dla kieszeni, a Optoma UHD380X to nawet więcej

08.12.2020 4:59


Tym razem w moje ręce wpadł projektor Optoma UHD380X. Pod tym oznaczeniem kryje się lampowe urządzenie, zdolne do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K. Producent zapewnia, ze model ten doskonale nadaje się do domowej rozrywki, zapewniając wysoką jasność, dokładne kolory, krystalicznie czyste detale i błyszczący kontrast. A jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam.
Na świecie wciąż szaleje epidemia wywołana koronawirusem, więc zamiast chodzić do kina, można takie zbudować we własnym domu. To, czego potrzebujemy, to kawałek białej ściany lub ekran, dobry zestaw audio oraz projektor, który wyświetli duży obraz o wysokiej jakości oraz rozdzielczości. Ja postanowiłem sprawdzić, czy nada się do tego urządzenie marki Optoma, model UHD380X.
Na co dzień używam projektora firmy BenQ, który swoją młodość ma już za sobą i potrafi wyświetlać obraz o maksymalnej rozdzielczości 1080p. Czas więc najwyższy, by rozejrzeć się za nowym sprzętem. Czy będzie to testowana Optoma? To się wkrótce okaże.
Optoma UHD380X ekran

Specyfikacja projektora:

 • Obudowa z tworzywa sztucznego, kolor biały,
 • Wymiary: 392 x 281 x 118 mm, masa: 5,22 kg,
 • Technologia wyświetlania: DLP,
 • Technologia Amazing colour – odwzorowanie barw kolorów Rec. 709,
 • Rozdzielczość: 4K UHD (3840 x 2160 pikseli), proporcje 16:9, kompatybilność z HDR i HLG,
 • Jasność: 3500 ANSI Lumenów, kontrast: 500000:1, jednolitość: 75%,
 • Źródło światła: lampa, 240 W,
 • Żywotność źródła światła: 4000 godzin (jasny), 15000 godzin (dynamiczny), 10000 godzin (Eco),
 • Współczynnik projekcji: 1,21:1 – 1,59:1,
 • Odległość wyświetlania: 1,2 m – 8,1 m,
 • Zoom: 1,3x, powiększenie manualne,
 • Ogniskowa obiektywu: 12,81 mm – 16,74 mm,
 • Przesuw obiektywu: pionowo +10%,
 • Wbudowany offset: 105%,
 • Rozmiar ekranu (przekątna): 0,87 m (34,1”) – 7,68 m (302,4”),
 • Odświeżanie poziome: 31 kHz – 135 kHz, pionowe: 24 Hz – 120 Hz,
 • Złącza:
  • porty wejścia: 2 x HDMI 2.0, 1 x VGA (YPbPr/RGB), 1 x Audio 3,5 mm, 1 x czytnik USB-A,
  • porty wyjścia: 1 x Audio 3,5mm, 1 x S/PDIF, 1 x USB-A power 1,5 A,
  • kontrola: 1 x serwis USB-A, 1 x RS232, 1 x RJ45, 1 x 12 V trigger, 1 x bezprzewodowe USB-A, 1 x USB-A,
 • Kompatybilność z komputerem: UHD, WQHD, WUXGA, FHD, UXGA, SXGA, WXGA, HD, XGA, SVGA, VGA, Mac,
 • Kompatybilność 2D: 480i/p, 576i/p, 720p (50/60Hz), 1080i (50/60Hz), 1080p (50/60Hz), 2160p (50/60Hz),
 • Kompatybilność 3D:
  • Side-by-Side: 1080i (50/60 Hz), 720p (50/60Hz),
  • Frame-pack: 1080p (24 Hz), 720p (50/60 Hz),
  • Over-Under: 1080p (24 Hz), 720p (50/60 Hz),
 • Full 3D,
 • Zabezpieczenie antykradzieżowe, blokada Kensington, ochrona hasłem,
 • OSD / języki wyświetlacza – 10 języków: angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, rosyjski, chiński uproszczony, hiszpański,
 • Wbudowane funkcje: TapCast, odtwarzacz multimediów, PureMotion, funkcje smart,
 • Input lag: 66 ms,
 • Warunki pracy: 5°C - 40°C, wilgotność do 85%, maksymalna wysokość 3000 m.n.p.m.,
 • Wbudowane głośniki: 2 x 5 W,
 • Poziom hałasu: 25 dB (typowy), 27 dB (maksymalny),
 • Zasilanie: 100 – 240 V (50/60 Hz),
 • Pobór mocy: 305 W (maksymalnie), 249 W (minimalnie), 0,5 W (tryb czuwania),
 • Cena: 6199 zł.


Optoma UHD380X przyciski

Zestaw testowy


Projektor Optoma UHD380X przyjechał do mnie w kartonowym, fabrycznym opakowaniu. W zestawie testowym znalazł się również podświetlany pilot zdalnego sterowania, a także bezprzewodowy adapter USB, dzięki któremu można skorzystać z bezprzewodowych funkcji projektora. Wykorzystuje on do pracy technologię IEEE 802.11 b/g/n 2,4 GHz i ma zasięg do około 100 metrów. W zestawie co prawda brakło przewodu zasilającego, ale taki na szczęcie znalazłem u siebie.
Optoma UHD380X adapter USB
Podczas testów wykorzystałem ekran Elite Screens o przekątnej 2 m.
Optoma UHD380X ekran

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami