Wiocha
Wiadomości z tagiem API  RSS
UOKiK: polskie e-sklepy bywają tylko pośrednikami, uwaga na zapisy w regulaminach

03.12.2020 15:19

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwraca uwagę, że niektóre sklepy internetowe działają w tzw. modelu dropshippingu - są tylko pośrednikami importującymi produkty  spoza Unii Europejskiej, najczęściej z Azji. - Jeśli na stronie internetowej lub w regulaminie pojawiają się zapisy typu „sprzedawca towaru z Azji” czy „klient jako importer towaru uiszcza opłaty celno-skarbowe”, konsumentowi powinna się zapalić czerwona lampka - podkreśla prezes UOKiK-u Tomasz Chróstny.

Tagi: API, Rząd, UOKiK
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Totalizator Sportowy tworzy fundusz dla start-upów. W puli 100 mln zł

03.12.2020 10:50

Do 100 mln zł czeka na start-upy z branż gier, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, dronów, robotyki, enterprise software, RegTech czy FinTech w nowo utworzonym funduszu corporate venture capital - ffVC Tech & Gaming. Fundusz powstał z inicjatywy Totalizatora Sportowego oraz partnerów zarządzających ffVC przy wsparciu PFR Ventures oraz NCBR.

Źródło: www.wnp.pl

Wavemaker: 16 mln widzów internetowych ogląda seriale

01.12.2020 20:59

Za najlepszego producenta seriali uważany jest Netflix - pokazuje VideoTrack 5, cykliczne badanie agencji Wavemaker. W poprzedniej edycji Netflix i HBO plasowały się ex aequo. Największym uznaniem polskich internautów cieszą się seriale „Wiedźmin”, „Gra o tron”, „Wataha”, „Dom z papieru” i „Chyłka”. - Bez wątpienia wśród najmłodszych badanych kwestia znajomości seriali jest niezwykle istotnym elementem budowania statusu - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Nowakowska, communications & market analysis manager z Wavemaker.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Apple będzie produkować sprzęty w Wietnamie? Echa sporu na linii USA-Chiny

01.12.2020 17:06

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Foxconn może przenieść część produkcji do Wietnamu. Co za tym idzie, np. iPady przestałyby być produkowane w całości w Chinach. Relacje na linii USA-Chiny od dłuższego czasu są bardzo napięte. Już rok temu założyciel Foxconn namawiał Apple, aby ci zrezygnowali z produkcji w Chinach. W kwietniu 2019 roku wyciekły raporty świadczące o tym, że&...

Źródło: feedproxy.google.com

Poseł Marek Kuchciński poinformował o przejęciu konta na Facebooku

28.11.2020 12:57

Prawica na celowniku hakerów i internetowych śmieszków? Poseł Marek Kuchiciński poinformował na Twitterze, że jego facebookowe konto trafiło w niepowołane ręce. Szanowni Państwo, oficjalne konto facebookowe Marek Kuchciński zostało shakowane. Sprawę zgłoszono do Ministerstwa Cyfryzacji- napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Co ciekawe, wpis został już skasowany, ale łatwo&...

Źródło: feedproxy.google.com

Cyberpunk 2077: Twórcy umożliwią przenoszenie zapisów gry pomiędzy konsolami

28.11.2020 9:00


Opublikowano instrukcję korzystania z funkcji cross-save.

Źródło: www.cdaction.pl

Ustawa o doręczeniach elektronicznych z podpisem prezydenta

27.11.2020 21:37

Sprawniejszą i łatwiejszą komunikację państwo-obywatel przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o doręczeniach elektronicznych. Osoby niekorzystające z technologii cyfrowych będą miały możliwość odbierania korespondencji papierowej w ramach tzw. publicznej usługi hybrydowej.

Tagi: API, ISA
Źródło: www.wnp.pl

Ruszyły prace nad projektem polskiej platformy cyfrowej dla usług transportowych

27.11.2020 20:15

Ruszyły prace nad projektem Polski Cyfrowy Operator Logistyczny. W tworzenie elektronicznej platformy, która ma służyć do zamawiania w czasie rzeczywistym usług transportowych, zaangażowane są spółki Skarbu Państwa - mówił w piątek prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.

Tagi: API, Opera
Źródło: www.wnp.pl

DataWalk zwiększa przychody o kilkaset procent

27.11.2020 15:30

Informatyczna grupa kapitałowa DataWalk w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku skokowo zwiększyła przychody o kilkaset procent względem analogicznego czasu rok wcześniej. Nie uchroniło jej to jednak przed zanotowaniem straty netto, choć jej wielkość była wyraźnie niższa niż rok temu.

Tagi: API, IEM
Źródło: www.wnp.pl

PlayWay potroił zyski, a to nie koniec w tym roku

27.11.2020 14:28

Grupa kapitałowa PlayWay po pierwszych trzech kwartałach 2020 roku zanotowała trzykrotnie większy zysk netto niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Wyraźnie wzrosły też przychody firmy.

Tagi: Play, API
Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami