Klatka.pl
Wiadomości z tagiem ARM  RSS
Huawei P50 będzie miał wersje i z Androidem i z HarmonyOS

13.01.2021 3:38


Huawei P50
Wielkimi krokami zbliża się debiut kolejnego flagowca chińskiego Huaweia. Model Huawei P50 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się systemem operacyjnym.
Dla Huaweia koniec władzy Donalda Trumpa jest nadzieją na zmianę sytuacji na rynku mobilnym, jednak Chińczycy nie mają zamiaru kończyć prac nad swoim własnym systemem operacyjnym. HarmonyOS nabiera kształtów właściwie z każdym miesiącem. Wiosną 2021 zadebiutuje z kolei Huawei P50. To jedna z dwóch flagowych serii chińskiej marki. Tegoroczny model będzie o tyle ciekawy, że możemy się spodziewać dwóch różnych wersji. Jedna będzie miała bowiem właśnie autorski system Chińczyków jakim jest Harmony OS, z kolei druga będzie działała na Androidzie. W Chinach pojawi się tylko ta pierwsza, natomiast na pozostałe rynki trafią obie.
Pojawiły się też już pierwsze doniesienia na temat specyfikacji nowych smartfonów. Możemy się spodziewać Kirina 9000 (w przypadku modelu Pro) i Kirina 9000E (możliwe, że zwykła wersja będzie miała nieco słabszy układ). W kwestii pamięci dostępne będą wersje z 6 i 8 GB RAM oraz 128 i 256 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny będzie mieć pięć sensorów. W pierwszej kolejności nowe urządzenia pojawią się oczywiście na rynku chińskim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Telegram zamiast WhatsApp – już 500 mln użytkowników!

12.01.2021 19:56


Telegram zamiast WhatsApp – już 500 mln użytkowników!
Kolejnym wygranym po zapowiedzi zmiany polityki prywatności w WhatsApp jest Telegram. Komunikator przekroczył właśnie pułap 500 milionów aktywnych użytkowników. Gigantyczny wzrost nowych rejestracji nastąpił w ciągu ostatnich trzech dni.
Twórca komunikatora, Pawieł Durow, poinformował dziś o przekroczeniu przez Telegram liczby 500 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Co jednak najciekawsze, aż 25 milionów z nich dołączyło do Telegrama w ciągu ostatnich 72 godzin.  
Skąd przybyli nowi użytkownicy w ciągu tych trzech dób? Najwięcej z Azji – 38%. Na drugim miejscu znalazła się Europa – 27% – na trzecim Ameryka Łacińska (21%), zaś najmniej nowych rejestracji pochodzi z Bliskiego Wchodu – 8%. W tym zestawieniu zabrakło Ameryki Północnej, ale z rankingów popularności w sklepie Google Play wynika, że również i tam Telegram jest chętnie używany, a w najnowszym rankingu znalazł się tuż za Signalem i nad WhatsAppem.


Jak zdradził Durow, już wcześniej zdarzały się nagłe przyrosty zainteresowania Telegramem, ale tak jeszcze w całej 7-letniej historii aplikacji nie było nigdy. W zeszłym roku aplikacja zdobywała już 1,5 mln użytkowników dziennie, jednak ostatnie trzy dni to absolutny rekord. Twórca komunikatora wiąże wzrost popularności swojej aplikacji z rosnącymi obawami użytkowników o prywatne dane. 
Ludzie nie chcą już wymieniać swojej prywatności w zamian za bezpłatne usługi. Nie chcą już być zakładnikami monopoli technologicznych, którym wydaje się, że wszystko im ujdzie na sucho, dokąd ich aplikacje mają krytyczną masę użytkowników

– ocenił Pawieł Durow.
Durow przekonuje, że dzięki tak ogromnej liczbie użytkowników, jaką zdobył jego komunikator, oraz coraz szybszemu rozwojowi aplikacji, Telegram stał się największym schronieniem dla osób poszukujących platformy komunikacyjnej zapewniającej prywatność i bezpieczeństwo. 
 
Twórca komunikatora wyraźnie nawiązuje do malejącej w ostatnim czasie popularności WhatsAppa, który po zapowiedzi nowej polityki dotyczącej prywatności zaczął masowo tracić użytkowników. To spowodowało ogromne zainteresowanie komunikatorem Signal, ale także, jak się okazuje, Telegramem.
Telegram to darmowy komunikator założony w połowie 2013 roku. Można z niego korzystać na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS, a także ma komputerach Windows, Mac i Linux. Jedną z zalet komunikatora jest szyfrowanie rozmów end-to-end między użytkownikami smartfonów, co przyciąga osoby obawiające się o bezpieczeństwo swoich danych.
Atutem Telegrama jest także to, że nie stoi za nim żaden z gigantów technologicznych, komunikator nie ma reklam, nie daje też dostępu do danych użytkowników agencjom rządowym i komercyjnym firmom zarabiającym na przetwarzaniu danych. Jak przekonuje Durow, od momentu uruchomienia Telegram nie ujawnił ani jednego bajta prywatnych danych swoich użytkowników stronom trzecim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Ubuntu uruchomione na iPhone 7. Nie jest to proste, ale możliwe

12.01.2021 12:59

Co zrobić ze starym iPhonem? Wszystko zależy od modelu. Jeżeli mamy iPhone 7 z chipem A10 Fusion, możemy się trochę zabawić. Ten procesor jest kompatybilny z Linuksem, a konkretniej jedną z dystrybucji – arm64 Ubuntu 20.04. Pewien użytkownik Reddita wpadł właśnie na taki pomysł. Znalazł wśród swoich rzeczy nieużywany od dawna iPhone 7. Smartfon posiadał dość solidną wadę, bowiem użytkownik&...

Źródło: feedproxy.google.com

Plus wprowadza nowe plany taryfowe z dostępem do 5G

12.01.2021 10:52


Plus 5G nowe plany taryfowe
Plus wprowadza nowe plany taryfowe w ofercie internetowo-głosowej i czysto internetowej, dla klientów indywidualnych i biznesowych. Duże pakiety danych mają pozwolić na swobodne korzystanie z Internetu w technologii 5G.
2021 rok przyniesie kolejne zwiększenie zasięgu sieci 5G Plusa. Jak podaje operator, obecnie Plus oferuje największy zasięg Internetu 5G, z którego może korzystać ponad 7 milionów Polaków we wszystkich 16 województwach. Plany na najbliższe miesiące to zwiększenie zasięgu tak, by objął 11 milionów mieszkańców naszego kraju. Dla przypomnienia - Plus oferuje usługi 5G z wykorzystaniem pasma 2600 MHz TDD o teoretycznej maksymalnej szybkości pobierania danych na poziomie 600 Mb/s.
 
 
Komfortowe korzystanie z 5G przez cały okres trwania umowy z maksymalną szybkością technologiczną mają zapewnić nowe taryfy dedykowane sieci piątej generacji. Z nowych taryf można również korzystać, będąc w zasięgu starszych technologii Internetu mobilnego. KLIENCI INDYWIDUALNI

5G w smartfonie w taryfach z usługami głosowymi i internetowymi


Dla tych, którzy dostęp do 5G chcą mieć na wyciągnięcie ręki, operator sieci Plus przygotował nowe propozycje abonamentów internetowo-głosowych. Trzy nowe warianty abonamentu zapewnią dostęp do sieci 5G oraz nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów wraz z dużymi pakietami danych:
  • 25 GB za 60 zł miesięcznie – dla osób, którym zależy na szybkim i swobodnym surfowaniu w Internecie,
  • 100 GB za 90 zł miesięcznie – dla tych, którzy intensywnie korzystają z Internetu w smartfonie oraz często korzystają z niego jako routera,
  • 150 GB za 120 zł miesięcznie – dla osób, które potrzebują jak największej ilości danych.

Po wykorzystaniu pakietu danych będzie można nadal korzystać z Internetu z szybkością obniżoną do 1 Mb/s. Osoby, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci, nie będą płacić za abonament nawet przez 4 miesiące.

Plus nowe taryfy 5G baner

 5G w taryfach internetowych


Plus przygotował także nowe, większe paczki gigabajtów w taryfach Internetu mobilnego:
  • 500 GB 5G za 100 zł miesięcznie,
  • 1000 GB 5G za 200 zł miesięcznie.

Po wykorzystaniu pakietów szybkość Internetu zostanie obniżona do 1 Mb/s. Dla klientów, którzy zmienią dostawcę Internetu na Plusa, abonament jest darmowy przez 3 miesiące. Ofertę można przetestować przez 15 dni, w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł. KLIENCI BIZNESOWI

5G w taryfach internetowo-głosowych


Wraz z planami poszerzania zasięgu sieci 5G Plusa rośnie jej dostępność dla biznesu. Z myślą o nich operator wprowadza 3 nowe warianty abonamentu głosowego z dostępem do sieci 5G i nowymi pakietami danych oraz standardowo z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami oraz MMS-ami. Ich ceny są następujące:
  • 60 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 35 GB,
  • 90 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 120 GB,
  • 120 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 180 GB.

Po wykorzystaniu pakietu danych szybkość Internetu spadnie do 1 Mb/s.

5G w taryfach internetowych


Osoby prowadzące firmę, dla których nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu jest stała obecność w sieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa stabilne i szybkie łącze internetowe.
Plus wychodzi do nich z propozycją nowych ofert mobilnego Internetu dedykowanych dla 5G:
  • 600 GB za 100 zł + VAT miesięcznie,
  • 1200 GB za 200 zł + VAT miesięcznie.

Po wykorzystaniu pakietu można nadal korzystać z Internetu z szybkością obniżoną do 1 Mb/s. Mechanizm promocji z darmowym abonamentem przez pierwsze miesiące jest taki sam, jak dla klientów indywidualnych: do 3 miesięcy za darmo przy zmianie dostawcy Internetu. Ofertę można przetestować przez 15 dni, a w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł netto.
Plus 5G

Sprzęt 5G w Plusie


Plus jednocześnie przypomina, ze w ofercie tej sieci znajduje się prawie 20 smartfonów i routerów 5G, w tym najtańszy na naszym rynku smartfon 5G, , kosztujący mniej niż 1000 zł. Urządzenie to pomyślnie przeszło przez nasze testy.
 
 
[ANKIETA:1258]

Źródło: www.telepolis.pl

Procesory Intel Rocket Lake przyniosą 19% wzrost wydajności IPC

12.01.2021 8:38

Intel Rocket Lake
Intel oficjalnie zapowiedział nowe procesory z serii Rocket Lake. Chociaż nadal są one produkowane z wykorzystaniem litografii 14 nm, to wprowadzają zupełnie nową architekturę, która przynosi 19-procentowy wzrost wydajności IPC.
Wczoraj wieczorem (11 stycznia) odbyła się oficjalna konferencja Intela z okazji online'owych targów CES 2021. Głównym daniem, zaserwowanym przez Niebieskich, były do laptopów gamingowych. Oprócz tego Intel zapowiedział też kolejne układy desktopowe. Najpierw do sprzedaży trafią modele Rocket Lake, które na sklepowych półkach pojawią się pierwszym kwartale 2021 roku. Nieco później, ale jeszcze w tym roku zobaczymy modele z serii Alder Lake. Co dzisiaj już o nich wiemy?

Procesory Intel Rocket Lake - wciąż 14 nm, ale nowa architektura


W pierwszym kwartale 2021 roku do sprzedaży trafią procesory Intel Core z serii Rocket Lake. Te nadal będą produkowane z wykorzystaniem litografii 14 nm, ale Niebiescy zapowiedzieli zupełnie nową architekturę. Ta przyniesie, według zapowiedzi, 19-procentowy wzrost wydajności IPC z generacji na generację. Flagowym modelem będzie Intel Core i9-11900K, czyli układ 8-rdzeniowy i 16-wątkowy o taktowaniu Turbo do 5,3 GHz na jednym rdzeniu lub 4,8 GHz na wszystkich rdzeniach. Nowa platforma obsługuje standard PCI-Express 4.0 (do 20 linii) i pomimo wprowadzenia chipsetów z serii 500, będzie kompatybilna z aktualnymi modelami płyt głównych z serii 400 (poza H410 i B460).

Intel Core i9-11900K Rocket Lake

Intel Alder Lake - 10 nm i rewolucyjna konstrukcja?


Kolejna, 12. generacja procesorów Intela otrzymała nazwą Alder Lake i zadebiutuje ona jeszcze w tym roku. Architektura przyniesie pewnego rodzaju rewolucję, ponieważ będzie pierwszą, desktopową w ofercie Intela w litografii 10 nm SuperFin. Chociaż na ten moment nie znamy wielu szczegółów, to procesory Alder Lake mogą mieć hybrydową budowę, która w ramach jednego układu łączy rdzenie o wysokiej wydajności i energooszczędne. Podobnie od wielu lat wygląda to w przypadku rynku mobilnego i procesorów ARM.
 

Tagi: ARM, CES, Intel, iOS, PCI, IEM, Laptop
Źródło: www.telepolis.pl

Google Play: za darmo aplikacje o wartości 200 zł!

11.01.2021 19:03Płatne aplikacje za darmo w Google PlayPrzygotowaliśmy pierwsze w 2021 roku zestawienie płatnych aplikacji i gier na Androida, które można pobrać za darmo. Czas promocji jest oczywiście ograniczony. Przy każdej pozycji dodaliśmy datę końca przeceny, zaczerpniętą ze sklepu Google Play. Raz dodana do konta Google aplikacja będzie Twoja na zawsze!

Clock Yourself


Normalna cena: 10,99 zł. Pobierz (do 12 stycznia)

Clock Yourself to aplikacja zaprojektowana przez australijskiego fizjoterapeutę, by ćwiczyć jednocześnie ciało i umysł. Ćwiczenia wykorzystują układ tarczy zegara, który musisz wyobrazić sobie pod swoimi stopami i dzięki temu nie potrzebujesz do ćwiczeń żadnego dodatkowego sprzętu. Aplikacja wskaże, którą „godzinę” (słowo, symbol, liczbę itp.) musisz dotknąć bez patrzenia na ekran smartfonu. Robiąc to coraz szybciej, rękami, nogami, skacząc i tak dalej będziesz rozwijać swoją sprawność i zdolności kognitywne.

Password Manager : Store & Manage Passwords


Normalna cena: 17,99 zł. Pobierz (do 18 stycznia)

Password Manager to menedżer haseł, który działa offline i nie wysyła żadnych informacji do chmury. Wszystkie dane logowania są przechowywane po zaszyfrowaniu algorytmem AES-256. Możliwość importu i eksportu danych pozwala na ręczne tworzenie kopii zapasowych i przenoszenie haseł między urządzeniami. Jest tu także generator silnych haseł i możliwość odblokowania danych z użyciem autoryzacji biometrycznej.

Broken Sentences PRO


Normalna cena: 9,49 zł. Pobierz (do 13 stycznia)
Broken Sentences PRO
Broken Sentences PRO to gra edukacyjna, która może pomóc w nauce języka angielskiego. Celem jest układanie zdań z rozsypanki wyrazowej z zachowaniem zasad gramatyki. W grze jest kilka trybów: 10-rund (im szybciej, tym lepiej), gra na czas (jak najwięcej zdań w określonym czasie) i relaks. Ponadto aplikacja dorobiła się edytora, który pozwala stworzyć własne łamigłówki.

Terra Fighter 2 Pro


Normalna cena: 6,19 zł. Pobierz (do 16 stycznia)

Terra Fighter 2 Pro to pozbawiona reklam wersja drugiej części bijatyki Terra Fighter. Gra wykorzystuje klasyczną mechanikę gier typu „Street Fighter”, pozwala uzbroić się po zęby i walczyć na śmierć i życie. Twórcy gry zaprojektowali kampanię, w której bohater ewoluuje, ale można też przystąpić do pojedynku bez kontekstu. Na arenie zmierzysz się z potężnymi bossami oraz wojownikami z różnych epok.

Rec Recorder PRO (NO ADS)


Normalna cena: 26,99 zł. Pobierz (do 15 stycznia)
Rec Audio Recorder PRO
Rec Audio Recorder PRO to dyktafon przystosowany do nagrywania głosu w wysokiej jakości. Nagrania można zapisywać ze zmienną przepływnością (od 32 do 320 kb/s, częstotliwość próbkowania od 8 do 48 kHz) w formatach MP3, OGG, WaV, FLAC, MP4 i OPUS. W aplikacji znajduje się też lista nagrań, która znacznie ułatwia zarządzanie nagraniami, udostępnianie ich i przenoszenie do innego katalogu. Nagrywaniem można sterować także z paska stanu Androida.

WindWings: Space shooter, Galaxy attack (Premium)


Normalna cena: 8,89 zł. Pobierz (do 12 stycznia)

WindWings to pełna wersja kosmicznej strzelanki, w której nie ma żadnych reklam. Gra opowiada historię żołnierza, który przeszedł przez lukę czasową do przyszłości, do czasów eksploracji kosmosu. Musi wziąć udział w obronie ziemi przed atakami z zewnątrz, mając do dyspozycji potężne bronie nowych czasów.
Przeciwnicy są starannie zaprojektowani, plansze są bardzo dynamiczne i nie ma szans na nudę. Do dyspozycji są tu dwa statki o różnych zastosowaniach i gracz musi wybrać odpowiedni do sytuacji. Reszta to czysta zręczność i refleks. W miarę grania, można zdobywać coraz lepsze wyposażenie.

PU GFX Tool Pro For PUBG


Normalna cena: 92,99 zł. Pobierz (do 14 stycznia)
PU GFX Tool Pro For PUBG
PU GFX Tool Pro For PUBG to narzędzie do tuningu graficznego gry PUBG Mobile. Aplikacja daje dostęp do ustawień, które na wielu urządzeniach nie są dostępne. Dzięki temu na wielu słabszych smartfonach można włączyć wyższą rozdzielczość gry, HDR, wycisnąć więcej FPS-ów czy modyfikować styl graficzny. Z drugiej strony pozwala też uruchomić grę z wyłączonymi cieniami, antyaliasingiem i włączyć optymalizację grafiki. To pozwoli pracować jej szybciej.

Sudoku {Premium Pro}


Normalna cena: 19,99 zł. Pobierz (do 14 stycznia)
Sudoku Premium Pro to aplikacja zawierająca 5400 plansz sudoku, zebranych na trzech poziomach trudności. Można rozwiązywać je dla relaksu, a także porównać wyniki z rankingiem ogólnoświatowym i rozwiązywać łamigłówki na czas. Interfejs aplikacji pozwala wpisać cyfrę „na brudno” i znacznie ułatwia umieszczanie cyfr w odpowiednich polach. Można też wybrać schemat kolorystyczny Sudoku.
 
 
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Amerykańskie wojsko szuka hakerów. Chcą złamać własne systemy

11.01.2021 13:09

US Department of the Army uruchomił nowy program "bug bounty" we współpracy z  The Defense Digital Service (DDS) oraz HackerOne. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa mogą poszukiwać luk w systemach armii, aby zarobić pieniądze. Hack The Army 3.0 to jak sama nazwa wskazuje, trzecia edycja programu. Po raz pierwszy, dwumiesięczne wydarzenie przyciągnęło 371 hakerów, w tym 25 pracowników&...

Tagi: ARM
Źródło: feedproxy.google.com

Xiaomi Mi Smart Clock – w końcu gadżet Xiaomi do sypialni

11.01.2021 11:18


Xiaomi Mi Smart Clock
Marzysz o sprzęcie Xiaomi, który postawisz sobie przy łóżku? Już jest odpowiedni gadżet – Xiaomi Mi Smart Clock. To niedrogi, inteligentny budzik z obsługą Asystenta Google.
Xiaomi Mi Smart Clock został zaprezentowany razem z modelami i . To nic innego jak budzik, tyle że wyposażony w ekran dotykowy i asystenta głosowego. Budzik Xiaomi jest dostępny wyłącznie w białej obudowie z czarnym frontem. Wszystko po to, by nie zaspać, ale mimo wszystko nie spać z telefonem pod poduszką. Dzięki temu nie będą przeszkadzać ewentualne powiadomienia, a i pokus by nie spać będzie mniej.

Xiaomi Mi Smart Clock ma kolorowy ekran o przekątnej 3,97 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Ponadto w obudowie znalazł się pełnozakresowy 1,5-calowy głośnik, który posłuży do komunikacji z Asystentem, odtwarzania muzyki i tak dalej. Są tu również dwa czułe mikrofony, których zadaniem jest zbieranie poleceń głosowych dla Asystenta Google. Do połączenia z siecią domową wykorzystywane jest Wi-Fi 2,4 GHz b/g/n, jest tu także Bluetooth 5.0 BLE.
Możliwości wykorzystania budzika są niemal identyczne jak Mi Smart Speaker. Budzik może być centrum sterowania urządzeniami automatyki domowej czy odtwarzać transmisję z domowego monitoringu. Ponadto Xiaomi Mi Smart Clock może pełnić rolę ramki na zdjęcia i odtwarzacza muzyki. Sa tu też oczywiście wszystkie niezbędne funkcje domowego budzika, w tym symulacja wschodu Słońca, zapewniająca łagodne budzenie.
Budzik Xiaomi został wyceniony na 49,99 euro. Na razie nie wiemy, kiedy będzie można go kupić, ale Xiaomi chętnie chwali się nim na Twitterze.

Źródło: www.telepolis.pl

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 35

09.01.2021 11:28Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych, starannie wykonanych aplikacji bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie i propozycje.

Radio 357 – słuchaj nowej stacji, sprawdź ramówkę


Cena: 0 zł, stację można wesprzeć przez Patronite. za darmo.
Radio 357 dla Androida
Radio 357 to oczywiście aplikacja nowej stacji radiowej, prowadzonej przez osoby znane między innymi z Trójki. W aplikacji można oczywiście słuchać audycji i sprawdzić ramówkę, ale pojawiło się też kilka ciekawych dodatków. Fenomenalnym posunięciem jest integracja ze Spotify. Gdy w radiu puszczona zostanie piosenka, można od razu dodać ją do swojej kolekcji w usłudze muzycznej. Ponadto można z aplikacji połączyć się z odbiornikiem Chromecast i wesprzeć inicjatywę za pośrednictwem platformy Patronite. 
Aplikacja startuje skromnie, ale w planach są bardzo ciekawe funkcje, jak możliwość ułożenia własnej ramówki, używania aplikacji jako budzika i słuchania archiwalnych audycji jako podcastów.

ZnanyLekarz – umów się na wizytę szybko i bezboleśnie


Cena: 0 zł.  za darmo.

ZnanyLekarz dla Androida
Portal ZnanyLekarz to nie tylko platforma, gdzie można poznać opinie o pracownikach służby zdrowia. Dla mnie to ostatnio podstawowe miejsce wyszukiwania lekarzy i umawiania się na wizyty – zarówno w gabinecie, jak i online. Coraz więcej przychodni udostępnia na platformie terminarz i pozwala zarejestrować się na wizytę w kilka sekund. Termin wizyty zostanie automatycznie dodany do kalendarza.
Aplikacja mobilna ZnanyLekarz ma jeszcze dwie funkcje, które są dla mnie istotne. Po pierwsze, mogę szybko umówić się na kolejną wizytę, jeśli dodam lekarza do ulubionych. To ogromna oszczędność czasu w porównaniu do rozmów telefonicznych z rejestracją w przychodni. Po drugie, aplikacja ma wbudowany czat i pozwala łatwo skontaktować się z lekarzem. Jeszcze nie wszyscy korzystając z tego rozwiązania, ale myślę, że ta aplikacja ma przyszłość. No i od razu widać ceny wizyt w prywatnych placówkach.

MeowTalk Beta – co Ci mówi Twój kot?


Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play za darmo

MeowTalk Beta dla Androida
Aplikacja MeowTalk Beta rozpoznaje dźwięki nagrane telefonem i na tej podstawie tłumaczy, co kot chce przekazać. Koty nie mają odpowiednika języka mówionego, ale wydawane przez nie dźwięki zdradzają intencje i stan emocjonalny (zadowolenie, szukanie rodzica, głód, złość, dyskomfort i tak dalej). Aplikacja bierze pod uwagę wiek i płeć kota – należy je podać przy zakładaniu dla kota profilu. Tu też zostaną zapisane wszystkie tłumaczone nagrania kociej mowy i w każdej chwili można je odsłuchać.
Każdą z przetłumaczonych wypowiedzi można zweryfikować i w razie potrzeby poprawić tłumaczenie. Dzięki temu sztuczna inteligencja będzie się uczyć i z czasem będzie skuteczniej tłumaczyć kocie wypowiedzi. W ten sposób można też nauczyć ją nowych zwrotów. Wymaga to od 5 do 10 próbek i zajmuje około doby.
W aplikacji można założyć konto, ale nie jest to wymagane do korzystania z niej. Wtedy dane o kotku i historia „rozmów” z nim będą przechowywane tylko lokalnie. Tłumaczenie działa także offline.
 
 
 
 
 

ToonApp – zrób sobie komiksowy awatar


Cena: 0 zł + reklamy, opcjonalny abonament. za darmo
ToonApp dla Androida
ToonApp to aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję, by ze zdjęcia osoby zrobić postać komiksową. ToonApp nadaje się tylko do przetwarzania w ten sposób portretów i robi to bardzo dobrze. Aplikacja bezbłędnie rozpoznaje twarz lub twarze na zdjęciu, wycina je, umieszcza na białym tle i stylizuje na komiks z ograniczoną paletą barw. Jeśli na obrazie końcowym zostaną niechciane fragmenty tła, mozna je ręcznie usunąć, korzystając ze wbudowanej „gumki”.
Aplikacja nie działa offline. Darmowa wersja pozwala zapisać grafiki kwadratowe o rozmiarze 384 x 384 px i przed przekazaniem finalnych efektów odtwarza reklamę. Płatna pozwala na przetwarzanie większych obrazów i nie wyświetla reklam.

Timezone Converter – niezbędna dla graczy online


Cena: 0 zł. za darmo
Timezone Converter dla AndroidaPandemia sprawiła, że wróciłam do grania online i jak to w grach MMO, mam towarzystwo z różnych kontynentów. Umawianie się na wspólną akcję w świecie podzielonym na strefy czasowe jest ultra upierdliwe. Timezone Converter mi to bardzo ułatwia – mogę szybko sprawdzić, która godzina jest u kogo bez przepisywania i przeliczania.
Graficzna reprezentacja stref czasowych w tej aplikacji jest niesamowicie wygodna. W ustawieniach można dodać miasta, które powinny znaleźć się na liście. Dla każdego z nich wygenerowany zostanie kolorowy pasek z dniem i nocą. Paski można przesuwać na boki, by szybko przeliczyć, która godzina będzie za jakiś czas. Można też skorzystać z kalendarza, by umówić się z kilkudniowym wyprzedzeniem.
 

Źródło: www.telepolis.pl

Twitter permanentnie zablokował konto Donalda Trumpa

09.01.2021 5:27


Donald Trump z permbanem na Twitterze
Donald Trump się doigrał. Niestety dla niego, stracił on właśnie permanentnie dostęp do swojego konta na Twitterze.
Donald Trump to jeden z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów USA. Większej armii antyfanów doczekali się swojego czasu chyba tylko Richard Nixon (przez aferę Watergate) i Abraham Lincoln (którego przeciwnicy wzniecili wojnę secesyjną). Jednocześnie prezydent-biznesmen kochał nade wszystko Twittera. Sam o sobie mówił, że jest prawdziwym artystą 140 znaków (zanim Twitter nie podniósł limitu znaków we wpisie). Prezydent był dosadny, miał charakterystyczny język i... czasami/często szybciej pisał niż myślał. Podobnie zresztą wyglądała jego prezydentura. Ale to już było. I nie wróci więcej.
Twitter postanowił bowiem permanentnie zawiesić konto Donalda Trumpa. Wcześniej mowa była o zawieszeniu do 20 stycznia, kiedy władzę oficjalnie przejmie Joe Biden, jednak Twitter raz jeszcze przeanalizował ostatnie wpisy obecnego (jeszcze) prezydenta i postanowił zablokować mu dostęp do konta na stałe. Nie wiadomo czy w ślady Twittera pójdą Facebook i Snapchat - te media społecznościowe nie wykluczają zdjęcia blokady z Trumpa. Na pewno nie stanie się to jednak przed 20 stycznia.

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami