Klatka.pl
Wiadomości z tagiem ATI  RSS
Indiana Jones - powstaje nowa gra od twórców Wolfensteina

12.01.2021 20:46

Indiana Jones powróci w nowej grze
Indiana Jones już niedługo powróci na ekrany telewizorów za sprawą nowej gry zapowiedzianej przez firmę Bethesda.
Krótki teaser stanowiący zapowiedź nowej produkcji

Źródło: www.telepolis.pl

Microsoft podsumował 2020 rok w usłudze Xbox Game Pass

12.01.2021 13:48


Microsoft Xbox Game Pass podsumowanie roku 2020
273 nowe gry, w tym 90 tytułów z portfolio EA Games, a także 205 gier dostępnych w chmurze - tak wygląda w skrócie podsumowanie 2020 roku w usłudze Xbox Game Pass, udostępnianej przez firmę Microsoft.
2020 rok stał pod znakiem pandemii COVID-19, ale także - częściowo za jej sprawą - Xbox Game Passa. Gamingowa usługa subskrypcyjna Microsoftu ma pokaźne portfolio, w którym znajdziemy obecnie 395 unikalnych tytułów. Z punktu widzenia najbardziej zagorzałych graczy, którzy nie mogą oderwać się od ulubionych tytułów na konsolę, PC, czy smartfon (za pośrednictwem chmury), w swojej najszerszej wersji usługa oferuje aż 495 pozycji (część z gier dostępna jest na każdą z wymienionych wyżej platform).
 
 
W rozbiciu na poszczególne środowiska, posiadacze konsol znajdą dla siebie aktualnie 348 tytułów, pecetowcy 229, a użytkownicy telefonów z systemem Android 205. Niemniej, wszyscy wiemy, że przy wyborze gier kierujemy się ich rodzajem. Fani strzelanek mogą sięgnąć po 101 gier, miłośnicy przygodówek mogą wybierać spośród 370 tytułów. Z kolei dla amatorów familijnej rozrywki Game Pass oferuje 68 pozycji. To jednak nie wszystko! Wśród gier ID @ Xbox wybierać można z 87 opcji, zaś z katalogu EA Play aż 82 propozycje.

Po pierwsze jakość!


Powyższe statystki mogą robić wrażenie, jednak najważniejsza zawsze pozostaje jakość. Według Wall Street Journnal obiektywne i najbardziej cenione noty gier przyznaje Metacritic.com. Według danych serwisu, aż 37,5% tytułów dostępnych w Game Passie uzyskało ponad 80 punktową ocenę. Natomiast najliczniejszą grupę gier stanowią te oceniane pomiędzy 80 a 89 punktami – to 32.2% całego katalogu usługi. Co warte zauważenia, to fakt, iż aż 21 gier z portfolio Game Passa posiada notę 90 punktową lub większą.
Najwyżej ocenianą grą usługi jest futurystyczny shooter z elemantami RPG: Mass Effect 2, mogący pochwalić się 96 punktami. Na drugiej lokacie względem ratingu uplasowały się Celeste, Gears of War i Halo 3 – każde z wynikiem 94 punktów. W tej kategorii podium zamyka sequel Gears of War oraz trzecia odsłona wspomnianego Mass Effect, oba po 93 punkty.
Xbox Game Pass oceny
Powyżej 70 punktów plasuje się ponad 62% gier, zaś średnia ocena wszystkich dostępnych tytułów to 60,3 punktu. Zaledwie 2,5%, czyli 10 gier, uplasowało się poniżej 59 punktów na Metacritic.
 

Sekundy, minuty, godziny, dni i doby


W pędzącym świecie mamy coraz mniej czasu, a więc także mniej czasu na granie. Natomiast ulubione gry to te, na które poświęciliśmy najwięcej czasu. To te pozycje, przy których jego upływ zdaje się zanikać i nie wiadomo, gdzie uciekła noc. Z drugiej strony wiele zależy od sytuacji. Niektóre gry są fajne, bo można do nich przysiąść i zakończyć za jednym podejściem, a w przyszłości wrócić do nich, by śrubować rezultat.
Zajawkowicze pierwszego podejścia najchętniej sięgną po co-op Dead by Daylight, na który według HowLongToBeat.com można poświęcić nawet 461 godzin. Oznacza to, że należałoby grać w ten tytuł nieprzerwanie przez 19,2 doby. Warto w tym wypadku zaznaczyć, iż mówimy o czasie poświęconym na samą rozgrywkę. Ze względu na jej tryb, ciężko mówić stricte o jej ukończeniu. Podobnie angażujących gier w katalogu Game Passa są jeszcze 4. Średnio na zabawę w każdej z nich gracze poświęcili przeszło 100 godzin, a są to:
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds – 160 h (Tryb: Battle Royal),
 • Europa Universalis IV – 119 h,
 • FIFA 15 – 118 h,
 • KINGDOM HEARTS - HD 1.5+2.5 ReMIX – 112 h.

Dla kontrastu gra, które zajmą nam najmniej czasu, to Fractured Minds – gra przygodowa, w której należy pokonywać problemy psychiczne (sic!), a jej przejście to nieco ponad pół godziny. Inną ekspresową propozycją może być jakże aktualna Pandemic: The Board Game. Jak sama nazwa sugeruje, celem graczy jest zwalczenie pandemii. W przeciwieństwie do realiów z jakimi od roku zmaga się cały świat, tę pozycję można ukończyć w 1 godzinę.
Żeby jednak zejść na ziemię należy zaznaczyć, że średni czas dotarcia do finału gier z Game Passa w 2020 roku wynosił 19,5 godziny. Zdecydowanie najwięcej z nich (43.5%) można przejść w mniej niż 10 godzin. Natomiast, drugą najliczniejszą grupę (35,44%) stanowią tytuły do pokonania w czasie do 29 godzin.
Xbox Game Pass czas
 

Plany na najbliższą przyszłość

Co przyniesie 2021 rok? Na horyzoncie znajduje się dołączenie tytułów EA Play w Game Passie na PC. Kolejne gry z dziewięciu studiów deweloperskich Bethesdy/ZeniMaxu będą trafiały do Game Passa w każdym jego wydaniu, a jeszcze w styczniu swoją premierę będzie miało The Medium, przygotowane przez polskie studio Bloober Team. A to zaledwie początek roku.

Xbox Game Pass to usługa subskrypcji gier wideo firmy Microsoft do użytku na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One oraz komputerach z systemem Windows 10, a także urządzeniach mobilnych z systemem Android przez xCloud. Do dyspozycji użytkowników są trzy jego warianty: Xbox Game Pass na konsole, Xbox Game Pass na PC oraz Xbox Game Pass Ultimate, obejmujący wszystkie platformy oraz usługę Xbox Live Gold.

 
 
[ANKIETA:1259]

Android 12: hibernacja aplikacji zwolni miejsce

12.01.2021 11:45


Android 12 jest coraz bliżej
Google szykuje już Androida 12 i spodziewamy się, że testowe wydania pojawią się za miesiąc. Google jeszcze nie podaje żadnych szczegółów, ale nieco już zdradził kod źródłowy.
Część kodu, która trafi do Androida 12 w wersji Developer Preview, jest już widoczna w bazie Android Open Source Project. Załoga XDA Developers przeanalizowała dostępne fragmenty i znalazła dowody na to, że Android 12 wprowadzi możliwość hibernowania aplikacji. Co to znaczy? Nie ma jeszcze pewności, ale ma to związek z oszczędnością miejsca w pamięci masowej telefonu.
Komentarz opisujący hibernowanie aplikacji
Według opisu z kodu źródłowego, mechanizm hibernacji aplikacji ma za zadanie:
zarządzanie stanem hibernacji aplikacji. To stan, do którego aplikacja może przejść, gdy nie jest aktywnie używana w celu optymalizacji pamięci masowej.
Opis brzmi, jakby Android 12 mógł skompresować pliki rzadko używanych aplikacji, by zwolnić miejsce. Niestety kod źródłowy nie zdradza żadnych szczegółów, jak ten system miałby działać. Mowa tu o klasie PermissionController, ale nie wiemy, co się w niej znajduje i jakie przyjmuje kryteria. W efekcie nie wiemy jeszcze, czy będzie można ręcznie włączyć i wyłączyć hibernację dla jakiejś aplikacji, a jest to sprawa dość istotna. Jest niemal pewne, że „odhibernowanie” aplikacji wpłynie na czas jej uruchamiania.
 
 
Trzeba też zaznaczyć, że opisywany fragment nie został jeszcze włączony do głównej gałęzi rozwojowej Androida 12. Możliwe, że hibernowanie aplikacji to eksperyment, który nigdy nie trafi do szerokiego grona odbiorców. Jeśli jednak Google ma to w planach, w najbliższych dniach na pewno dowiemy się więcej.

Źródło: www.telepolis.pl

Samsung już za 2 dni pokaże nowe flagowce z serii Galaxy S21. Co o nich wiemy?

12.01.2021 10:02


Samsung Galaxy S21 seria co o nich wiemy
W tym roku wcześniej niż zwykle, bo już 14 stycznia, zobaczymy prezentację najnowszych flagowych smartfonów Samsunga z serii Galaxy S21. Poniżej zebraliśmy najnowsze informacje na ich temat, które będziemy mogli skonfrontować z rzeczywistością już za 2 dni.

Wygląd zewnętrzny


Zacznijmy od tego, co z wierzchu. Seria Galaxy S21 ma obejmować trzy urządzenia, podobnie jak to miało miejsce w przypadku ubiegłorocznej rodziny Galaxy S20. Z przodu będą one w zasadzie bardzo do siebie zbliżone, z jednym "ale". Z opublikowanych renderów wynika, że modele Galaxy S21 i Galaxy S21+ będą miały płaskie ekrany, a zaokrąglone boki otrzyma jedynie wyświetlacz w Galaxy S21 Ultra. Różnice będą też oczywiście rozmiary ekranów, natomiast wspólnym elementem ma być otwór w górnej części, mieszczący obiektyw przedniego aparatu fotograficznego.
Wyświetlacze w S21 i S21+ mają mieć przekątne 6,2" i 6,7", rozdzielczość FullHD+ oraz częstotliwość odświeżania obrazu do 120 Hz. W modelu S21 Ultra znajdzie się jeszcze większy, bo 6,8-calowy panel o rozdzielczości QuadHD+. Najnowsze doniesienia sugerują, że Samsungowi udało się w końcu zastosować odświeżanie 120 Hz przy pełnej rozdzielczości (do tej pory 120 Hz było tylko w FullHD+).
Pod powierzchnią wyświetlacza znajdzie się czytnik linii papilarnych. Mamy nadzieję, że będzie to zaprezentowany właśnie Qualcomm 3D Sonic Sensor Generation 2.
 
Dużą nowością ma być obsługa rysika S Pen przez ekran w Galaxy S21 Ultra. Nie będzie on jednak stanowił integralnej części zestawu (jak w serii Galaxy Note), lecz będzie go trzeba kupić osobno (podobno za około 40 euro, czyli 180 zł). Będzie można też kupić etui na Galaxy S21 Ultra z miejscem na rysik.
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

Nowy wygląd zyskał tylny panel nadchodzących smartfonów, a przede wszystkim "wyspa" fotograficzna z trzema (S21 i S21+) oraz czterema (S21 Ultra) obiektywami.

Aparaty fotograficzne


Pod względem fotograficznym otrzymamy dwa różne zestawy aparatów. Samsungi Galaxy S21 oraz Galaxy S21+ otrzymają przednie aparaty o rozdzielczości 10 Mpix (f/2.0) oraz po trzy aparaty z tyłu: 12 Mpix f/1.8 + 12 Mpix f/2.2 (ultraszerokokątny) + 64 Mpix f/2.0 (teleobiektyw).
Samsung Galaxy S21 aparat
Lepiej wyposażony będzie Galaxy S21 Ultra. Przedni aparat będzie miał rozdzielczość 40 Mpix, natomiast z tyłu znajdziemy cztery aparaty w konfiguracji: 108 Mpix f/1.8 + 12 Mpix f/2.2 (ultraszerokokątny) + 10 Mpix f/4.9 (teleobiektyw peryskopowy) + 10 Mpix f/2.4 (teleobiektyw). Zestaw ten będzie uzupełniony o laserowy autofocus.
Samsung Galaxy S21 Ultra aparat
 

Procesor, pamięć, bateria


Smartfony z serii Galaxy S21 ponownie trafią na rynek w dwóch wersjach różniących się zastosowanym chipsetem. Klienci w USA i Korei Południowej otrzymają Snapdragona 888, natomiast pozostali, w tym również Polacy, będą musieli się zadowolić Exynosem 2100, którego prezentacja ma się odbyć już dzisiaj (12 stycznia). Układ ten ma być tym razem lepszy od Snapdragona, co potwierdzają opublikowane dotąd wyniki z aplikacji Geekbench.
Chipset ma współpracować z 8 GB RAM-u w S21/S21+ i 12 lub 16 GB RAM-u w S21 Ultra. Do przechowywania danych mamy otrzymać 128 lub 256 GB pamięci masowej, a w przypadku S21 Ultra także 512 GB. Co istotne, tylko ten ostatni ma mieć slot na karty pamięci microSD.
 
 
Smartfony będą zasilane akumulatorami o pojemności odpowiednio 4000 mAh, 4800 mAh i 5000 mAh. Baterie obsłużą szybkie ładowanie, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Korzystać będzie można również z bezprzewodowego ładowania zwrotnego. W zestawach sprzedażowych ma zabraknąć słuchawek i ładowarek, czyli będzie jak w przypadku najnowszych iPhone'ów. Całość powinna pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem One UI 3.1.

Dostępność i cena


Seria Galaxy S21 zostanie zaprezentowana w najbliższy czwartek, 14 stycznia 2021 roku. Transmitowana online konferencja rozpocznie się o godzinie 16:00 polskiego czasu. Tuż po prezentacji ma ruszyć przedsprzedaż nowych smartfonów. W niej do Galaxy S21 Ultra mają być podobno dodawane najnowsze słuchawki Galaxy Buds Pro. Regularna sprzedaż ma ruszyć 29 stycznia.
Według dotychczas opublikowanych informacji, ceny flagowców Samsunga mają wyglądać następująco:
 • Galaxy S21 128 GB - 849 euro (3848 zł),
 • Galaxy S21 256 GB - 899 euro (4075 zł),
 • Galaxy S21+ 128 GB - 1049 euro (4755 zł),
 • Galaxy S21+ 256 GB - 1099 euro (4981 zł),
 • Galaxy S21 Ultra 128 GB - 1349 euro (6114 zł),
 • Galaxy S21 Ultra 256 GB - 1399 euro (6341 zł),
 • Galaxy S21 Ultra 512 GB - 1529 euro (6930 zł).

 
 

Qualcomm 3D Sonic Sensor Generation 2: nowy ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych

12.01.2021 8:41


Qualcomm 3D Sonic Sensor Generation 2 ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych
Firma Qualcomm zaprezentowała nową generację swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych. 3D Sonic Sensor Generation 2 jest większy i szybszy oraz być może znajdzie się w najnowszych flagowcach Samsunga z serii Galaxy S21. 
Qualcomm ma w swojej ofercie ultradźwiękowe czytniki linii papilarne, z których korzystają flagowe smartfony Samsunga. Umieszczone pod powierzchnią wyświetlaczy sensory jak dotąd niezbyt pomyślnie przechodziły testy, ustępując pod niektórymi względami (dokładność, szybkość) optyczne rozwiązania konkurencji. Mamy nadzieję, że zmieni się to wraz z zapowiedzianym nowym modelem 3D Sonic Sensor Generation 2.
 
 
Nowy sensor ma wymiary 8 x 8 mm, czyli ma o 77% większą powierzchnię od poprzednika (4 x 9 mm), dzięki czemu zbiera 1,7x więcej danych. Jak zapewnia amerykańska firma, najnowsze rozwiązanie działa również o 50% szybciej. Część skanująca czytnika Qualcomm 3D Sonic Sensor Generation 2 ma tylko 0,2 mm grubości, dzięki czemu możliwa jest jego integracja z wyświetlaczami w składanych smartfonach. Czy to oznacza, że nowy Fold Samsunga skorzysta z tego rozwiązania? Dowiemy się za kilka miesięcy.
Qualcomm 3D Sonic Sensor Generation 2
Qualcomm podał, że druga generacja czytnika 3D Sonic Sensor zadebiutuje w smartfonach na początku 2021 roku. Mamy nadzieję, że pierwszymi urządzeniami, które z tego skorzystają, będą flagowe Samsungi z serii Galaxy S21, których oficjalna prezentacja ma się odbyć już za 2 dni, 14 stycznia 2021 roku.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Mastercard: do eSkarbonki w ramach 29. Finału WOŚP wrzucono już ponad milion złotych

11.01.2021 19:28


Mastercard eSkarbonka 29. final WOŚP milion złotych
Na 20 dni przed tegorocznym 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do eSkarbonki napędzanej przez Mastercard wrzucono już ponad milion złotych. To o ponad 400 tys. więcej niż przy okazji poprzedniego Finału.
Mastercard już po raz dziewiąty jest partnerem w wielkiej zbiórce funduszy organizowanej przez Fundację WOŚP, a czwarty rok z rzędu dostarcza eSkarbonkę, czyli wygodne, cyfrowe narzędzie, umożliwiające przekazywanie i zbieranie datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Internet, bez wychodzenia z domu.
 
 
eSkarbonka dostępna jest dla darczyńców od miesiąca. W tym czasie suma wpłat, które wpłynęły zarówno na jej główne konto, jak i do wielu eSkarbonek zakładanych przez tysiące indywidualnych kwestujących, w tym wolontariuszy i sztaby WOŚP, przekroczyła już 1037000 zł, pobijając tym samym finalny wynik z ubiegłego roku. Nowością w tegorocznym Finale jest możliwość włączenia się w tę formę zbiórki małych i średnich przedsiębiorstw, które bez konieczności rejestrowania sztabu mogą dołożyć swoją cegiełkę na rzecz wsparcia oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, kwestując wśród swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych. eSkarbonki mogą zakładać też osoby fizyczne, które wspólnie z wolontariuszami i przedsiębiorcami chcą zachęcać do włączenia się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Ani przez sekundę nie zwątpiliśmy w siłę Orkiestry, którą są nasi wolontariusze i darczyńcy. Tempo zbiórki jednak zaskakuje nas wszystkich. Na ponad trzy tygodnie przed Finałem zebrana do eSkarbonki kwota napawa nas optymizmem, że także w tym roku kupimy najbardziej kosmiczny sprzęt na oddziały otolaryngologiczne. Dziękuję wszystkim, którzy już dzisiaj zbierają do internetowych puszek i wszystkich Was gorąco zachęcam do dalszego, wspólnego grania z Orkiestrą!

– powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP
Do zbiórki można dołączyć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl, a także korzystając z jednej z eSkarbonek założonych przez indywidualnych kwestujących. Każda z nich jest dostępna pod linkiem zaczynającym się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/... . Strona ta chroniona jest przez bezpieczne połączenie i posiada certyfikat bezpieczeństwa. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke. 
To dla nas wielka radość widzieć tak szybko zapełniającą się eSkarbonkę i tak wielu pomagających. Wszyscy odczuliśmy, jak dziwny był rok 2020, i chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej rozumiemy, jaką siłę ma nasza wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy. Cieszymy się, że wraz z Fundacją WOŚP możemy włączyć się w to wielkie pomaganie, a do tego sprawić wszystkim fanom muzyki odrobinę radości. Każdy, kto zdecyduje się dorzucić do eSkarbonki wybierając opcję „płatność kartą”, dostanie szansę zagłosowania na piosenkę, która zagrana zostanie w dniu Finału ze sceny w studio głównym, zaraz po Światełku do Nieba, a posłuchać jej będzie można podczas telewizyjnej i internetowej transmisji. Zachęcamy do zabawy i pomagania, przed nami kolejne rekordy do pobicia!

– powiedział Jerzy Hołub, dyrektor ds. marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe
WOŚP 2021 eSkarbonka
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

SpaceX dostał zielone światło na uruchomienie Internetu ze Starlinków w Wielkiej Brytanii

11.01.2021 17:35


SpaceX Starlink Internet Wielka Brytania zgoda
SpaceX otrzymał aprobatę brytyjskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego Ofcom dla swoich mobilnych stacji bazowych Starlink. Daje to zielone światło dla uruchomienia usługi satelitarnego dostępu do Internetu w Wielkiej Brytanii.
Satelitarna usługa Internetu szerokopasmowego, oferowana przez Elona Muska i założoną przez niego firmę SpaceX, trafia powoli do kolejnego kraju. Swoją aprobatę dał właśnie usłudze brytyjski Ofkom (Office of Communications, biuro ds. komunikacji), dzięki czemu mieszkańcy Wielkiej Brytanii skorzystają z Internetu za pośrednictwem Starlinków.
 
 
Zgoda urządu, która została wydana już w listopadzie ubiegłego roku, odnosi się do sprzętu odbiorczego, nazywanego przez firmę SpaceX "Dishy McDishface". Zestaw ten zadebiutował w USA pod koniec ubiegłego roku i w Wielkiej Brytanii będzie oferowany razem z usługą internetową przez specjalnie w tym celu utworzoną spółkę o nazwie Starlink Internet Services UK Limited. Podmiot ten został utworzony 5 sierpnia 2020 roku, a ponad 75% głosów ma w niej sam Elon Musk, taką samą ilość akcji firmy, a także prawo do powoływania i odwoływania jej dyrektorów.

Cena starlinkowego Internetu


Pierwsi klienci w Wielkiej Brytanii mogą już korzystać z usługi internetowej Muska. Otrzymali oni pod koniec roku zaproszenia do skorzystania z oferty po tym, jak wcześniej wyrazili nią zainteresowanie. Cena sprzętu odbiorczego wynosi 439 funtów (2208 zł), natomiast miesięczny abonament za usługę to 89 funtów (448 zł). To znaczenie drożej niż w przypadku szerokopasmowego dostępu do Internetu przez światłowód lub sieci komórkowe, ale też nieco drożej niż konkurencyjne usługi satelitarne. Na przykład pakiet Konnect Max firmy Eutelsat kosztuje w Wielkiej Brytanii 69,99 GBP miesięcznie (352 zł), oferując w tej cenie pakiet 120 GB i prędkość do 100 Mb/s. Działający w USA w wersji beta dostęp do Internetu przez Starlinki nie ma obecnie żadnych limitów ilości przesłanych danych, ale to się może w przyszłości zmienić. SpaceX póki co chce zdobyć jak najwięcej użytkowników.
 
Projekt Starlink ma pewne cechy, które dają usłudze przewagę nad innymi ofertami satelitarnego Internetu. Przede wszystkim satelity firmy SpaceX są umieszczane na niskiej orbicie, co daje opóźnienia rzędu nawet 20 ms. Takie wyniki osiągają sieci komórkowe. Obecne prędkości usługi mieszczą się obecnie w zakresie 50-150 Mb/s, a prelaja starlinków wciąż nie jest kompletna. Obecnia lata ich nad naszymi głowami 955 z planowanych 12 tysięcy. Elon Musk podobno chce tę liczbę zwiększyć do 30 tysięcy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Anulowali zamówienia na PlayStation 5, bo gracze grozili ich pracownikom

11.01.2021 17:00

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2
SUP3R5 jakiś czas temu zapowiedziało limitowaną edycję konsol PlayStation 5, stylizowaną na modele PlayStation 2. Wszystkie zamówienia właśnie zostały anulowane, bo gracze grozili pracownikom firmy.
Firma SUP3R5 już jakiś czas temu zapowiedziała bardzo ciekawą wersję konsoli PlayStation 5. Ta miała być utrzymana w ciemnej kolorystyce i retro stylistyce, przywołującej na myśl PlayStation 2. Pomimo wysokich cen (650 dolarów za wersję Digital i 750 dolarów za standardową) i dostępności dopiero za kilka miesięcy urządzenie cieszyło się ogromną popularnością. Na listę oczekujących zapisało się aż 54 tys. osób, co całkowicie przerosło oczekiwania twórców. Ostatecznie nie wiadomo czy powstanie chociaż jeden egzemplarz, ponieważ zamówienia zostały anulowane.

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2


Ogromna popularność PlayStation 5 stylizowanego na PS2 sprawiła, że wielu użytkowników napotkało na problemy ze swoimi zamówieniami. Strona SUP3R5 nie wytrzymała naporu spragnionych graczy, przez co części pobrano pieniądze z konta bez potwierdzenia zamówienia. To wywołało wściekłość wielu osób, ale niektórzy z nich przekroczyli pewną granicę przyzwoitości. Pracownicy SUP3R5 zaczęli otrzymywać groźby karalne. Z tego też powodu firma zdecydowała o anulowaniu wszystkich zamówień i zwróceniu pieniędzy użytkownikom.
- Chcieliśmy, aby był to zabawny sposób na świętowanie wspólnej nostalgii. Jak się okazuje, są ludzie, którzy chcą w tym przeszkodzić. Jeśli stwierdzimy, że można bezpiecznie spróbować ponownie, to zrobimy to. Na razie bądźcie bezpieczni - napisała firma SUP3R5 w oficjalnym oświadczeniu.
Twórcy nietypowej konsoli zapewniają, że w ciągu kilku dni wszyscy otrzymają zwrot pieniędzy bezpośrednio na swoje konta. Firma usunęła też swoje konto na Twitterze, a oficjalna strona internetowa ogranicza się do możliwości zapisania się do newslettera. Szkoda, bo projekt wydawał się ciekawy.

Źródło: www.telepolis.pl

Afera o czarną konsolę PlayStation 5. Firma wycofała się przez pogróżki

11.01.2021 15:40

Firma znana pod nazwą SUP3R5 całkowicie zniknęła z sieci. Powody nie są do końca znane. Podobno pracownicy firmy otrzymali wiarygodne groźby. Czarnych wersji PlayStation 5 nie będzie, a na konta klientów wracają wpłacone pieniądze. SUP3R5 wprowadziła czarne PS5 stylizowane na konsolę PlayStation 2 do sprzedaży 8 stycznia. Łącznie 304 egzemplarze (liczba nawiązująca do daty premiery PS2)&...

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami