Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Apple  RSS
Nie, nie potrzebujemy "narodowych mediów społecznościowych". Mamy inny problem (opinia)

13.01.2021 7:01

Pierwszy tydzień 2021 nie należał do przesadnie nudnych w temacie internetu. Twitter zdecydował się zablokować konto Donalda Trumpa, który (regularnie łamiąc reguły portalu już wcześniej) według moderatorów nawoływał do stosowania przemocy. Następnie z obecnością w internecie pożegnał się Parler. Google i Apple zdecydowały się usunąć aplikację Parlera ze sklepów, a wkrótce potem Amazon wykopał&...

Źródło: feedproxy.google.com

Blokada Donalda Trumpa na Twitterze budzi kontrowersje. Na nieobecności Parlera zyskują jego konkurenci

12.01.2021 21:53

W weekend aplikacja Parler wykorzystywana w USA do publikacji skrajnych prawicowych treści została zablokowana przez Amazona, Google i Apple. Założyciel Parlera przyznaje, że przywrócenie dostępności może zająć nieco czasu. Na nieobecności Parlera zyskują alternatywne aplikacje, takie jak Gab, MeWe czy Minds. Blokada kont Trumpa na Facebooku i Twitterze budzi kontrowersje. - Pochopna radość przedwczesna, to może spotkać każdego - oceniają eksperci dla Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Oppo Find X3 Pro 5G: tak wygląda nadchodzący flagowiec. Trochę jak iPhone

12.01.2021 20:52


Oppo Find X3 Pro 5G: tak wygląda nadchodzący flagowiec. Trochę jak iPhone
Oppo Find X3 Pro 5G to jeden z nowych flagowców chińskiej marki, którego premiera zbliża się coraz większymi krokami. Specyfikacja telefonu częściowo była już znana wcześniej, jednak wygląd pozostawała tajemnicą. Aż do teraz. W sieci pojawiły się rendery, zdradzające kształt obudowy nowego flagowca Oppo oraz wygląd jego aparatu.
Grafiki przedstawiające wygląd Oppo Find X3 Pro 5G ujawnił Evan Blass, więc są to materiały raczej wiarygodne. Widoczny na renderach niesymetryczny układ czterech aparatów umieszczonych w lewym górnym rogu tyłu obudowy zdradza wyraźną inspirację najnowszymi iPhone’ami, ale nie jest to też stuprocentowa kopia. Moduł aparatu w Oppo Find X3 Pro 5G wyraźnie wystaje, ale ma też lekkie zaoblenia i nie ma tam tak ostrych krawędzi, jak u Apple. W module foto widać też doświetlenie LED oraz otwór mikrofonu do nagrywania wideo.
Oppo Find X3 Pro 5G
Z wcześniejszych informacji wynika, że główny aparat w Oppo Find X3 Pro 5G ma rozdzielczość 50 Mpix (matryca Sony IMX766), towarzyszy ma drugi aparat z matrycą o takiej samej rozdzielczości, ale z obiektywem szerokokątnym. Trzeci aparat to połączenie matrycy 13 Mpix z teleobiektywem, zapewniającym zoom optyczny 2x, a całość uzupełnia aparat do zdjęć makro 3 Mpix. Oppo Find X3 Pro 5G ma ponadto pozwolić na nagrywanie 10-bitowego wideo 4K.
Obudowa Oppo Find X3 Pro 5G jest zaokrąglona na brzegach, a przedni panel niemal w całości wypełnia duży ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala o rozdzielczości 1440p z odświeżaniem 120 Hz i pełnym wsparciem dla wideo 10-bit.
Oppo Find X3 Pro 5G
Pod obudową kryje się układ Snapdragon 888, a energię do pracy ma dostarczyć akumulator 4500 mAh z szybkim ładowaniem SuperVOOC 2.0 65 W oraz szybkim bezprzewodowym 30 W VOOC Air.
Oppo Find X3 Pro 5G powinien zadebiutować pod koniec marca lub na początku kwietnia i będą mu towarzyszyć modele Oppo Find X3, Oppo Find X3 Neo i Find X3 Lite. Ten ostatni to przebrandowany Oppo Reno5 5G, dostępny na rynku chińskim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Masz rozrusznik? Lepiej uważaj na nowe iPhone'y!

12.01.2021 19:44

Apple MagSafe może zakłócać pracę rozruszników serca
Technologia MagSafe zastosowana w telefonach iPhone 12 może nie być w stu procentach bezpieczna dla użytkowników. Jak sugerują najnowsze badania, może ona powodować zaburzenia pracy rozruszników serca.
Wyniki wspomnianych badań opublikowano w periodyku Heart Rhythm Journal. Podczas przeprowadzonych w ich trakcie testów umieszczenie iPhone'a 12 w pobliżu rozrusznika serca Medtronic powodowało zatrzymanie jego pracy. Jak łatwo się domyślić, w praktyce taka sytuacja może stanowić poważne zagrożenie dla życia.
Jako winnego wskazano technologię MagSafe, czyli nowy sposób na bezprzewodowe ładowanie telefonu, który zadebiutował wraz z iPhone'ami 12. W ładowarkach są wykorzystywane duże magnesy, które mają być bezpośrednim źródłem problemów w pracy rozruszników.
Przytoczone badania pozwalają więc wysnuć bardzo poważne oskarżenia przeciwko Apple oraz ich nowej technologii. Bardzo możliwe jednak, że byłoby to nadmierne uproszczenie. Sam producent zwraca bowiem uwagę, że technologia MagSafe, owszem, może wpływać na pracę rozruszników, ale nie w większym stopniu niż wcześniejsze modele iPhone'ów. Podobnie ma się zresztą sprawa z większością smartfonów, które potencjalnie również mogą zakłócać pracę rozruszników..
I tu pojawia się istotne pytanie, na które badania z Heart Rhythm Journal nie dają jednoznacznej odpowiedzi: czy iPhone 12 rzeczywiście jest bardziej niebezpieczny niż inne smartfony na rynku? Praktyka na razie na to nie wskazuje - w innym wypadku media huczałyby od doniesień o fali zgonów wywołanej przez smartfony Apple. Z drugiej jednak strony teoretycznie ryzyko istnieje, więc ostrożność zdecydowanie nie zaszkodzi - przynajmniej do czasu kolejnych badań, które pozwoliłyby tę kwestię jednoznacznie wyjaśnić.

Źródło: www.telepolis.pl

Canalys: Laptopy i Lenovo wielkimi wygranymi 2020

12.01.2021 4:58


Lenovo znowu króluje na rynku komputerów
Analitycy Canalys w ekspresowym tempie zaprezentowali wyniki sprzedaży na rynku komputerów. Tron lidera utrzymał chiński Lenovo.
Początek nowego roku tradycyjnie jest czasem podsumowań tego, który dobiegł już końca. Tak samo jet też w świecie komputerów. W 2020 sprzedano 297 milionów tego typu urządzeń. To wzrost o 11% w porównaniu do roku poprzedniego. Z tych 297 milionów aż 79% stanowiły laptopy i mobilne stacje robocze. Ich stacjonarne i biurowe odpowiedniki to jedynie 21%. W liczbach bezwzględnych wynosi to 235,1 mln laptopów i 61,9 mln komputerów stacjonarnych. Sprzedaż pierwszych wzrosła o 44% w porównaniu do poprzedniego roku, natomiast sprzedaż drugich spadła o 20%.
Analitycy Canalys przedstawili też wyniki z podziałem na poszczególne marki. Na tronie utrzymał się Lenovo. Chiński producent powiększył przewagę nad amerykańskim HP. Wicelider oraz trzeci na podium Dell zanotowali niewielkie spadki. Lenovo, Apple i Acer -  równie niewielkie wzrosty. Rynek komputerów jest zatem o wiele bardziej stały niż segment tabletów czy smartfonów. W tamtych sektorach ciągle spada też łączny udział procentowy innych marek niż czołowa piątka. Tutaj grupa pościgowa zanotowała kosmetyczny wzrost.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Amazon wypowiedział swoje usługi prawicowemu serwisowi Parler. Apple i Google również

11.01.2021 20:54

Gigant sprzedaży internetowej Amazon wypowiedział w niedzielę swoją platformę internetową prawicowemu serwisowi społecznościowemu Parler motywując to "pogwałceniem zasad". Wcześniej serwis usunęły ze swoich sklepów internetowych Apple i Google.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

WhatsApp w odwrocie, Signal korzysta

11.01.2021 17:00

Signal w Google Play
WhatsApp z początkiem lutego 2020 zmieni politykę prywatności, przez co Facebook dostanie sporą porcję informacji o naszych zwyczajach. To sprawiło, że sporo użytkowników sięga po inne komunikatory, które naprawdę szanują naszą prywatność.
Najwięcej zyskał Signal. Komunikator znany z tego, że używa go Edward Snowden i nie lubią go rządy niektórych państw. Nie bez powodu. Signal oferuje szyfrowanie rozmów end-to-end, nie zachowuje żadnych metadanych naszych rozmów i jak dotąd działa niezależnie. Jego kod źródłowy jest ogólnodostępny i każdy zainteresowany może poznać jego działanie oraz szukać błędów.
 
 
W angielskojęzycznym Google play i App Store jest to aktualnie najczęściej pobierana aplikacja mobilna. Zwykle na drugiej pozycji jest podobny komunikator Telegram.
W Polsce również widać ten trend. W chwili pisania artykułu w Google Play Signal był na 4. pozycji wśród aplikacji zyskujących popularność. Przez ostatnich kilka dni Signal konsekwentnie piął się w górę. W App Store Signal jest już na pierwszej pozycji. Telegram cieszy się w Polsce mniejszą popularnością.

Signal w Google Play i App Store
Signal jest na szczycie listy aplikacji zyskujących popularność w Google Play również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanadh Zjednoczonych, Francji i Libanie. Szybko zyskuje popularność także w Brazylii, Singapurze i Indiach – kraju, gdzie WhatsApp cieszy się ogromną popularnością.


Swoją cegiełkę do popularności Signala dołożył Elon Musk. (tak, Musk już przegonił Bezosa) polecił właśnie ten komunikator. To spowodowało nie tylko problemy techniczne, wywołane ogromnym zainteresowaniem usługą, ale też skok ceny akcji… firmy o podobnej nazwie.
Jeszcze nie można powiedzieć, że zysk Signala to strata WhatsAppa. Zanim jednak ogłosimy koniec złotej ery WhatsAppa, poczekajmy na konkretniejsze statystyki. Przypominam, że komunikator ma ponad 2 miliardy użytkowników i nie ma szans, żeby wszyscy na raz uznali, że warto zmienić komunikator.

Źródło: www.telepolis.pl

Telegram: Jeśli chcesz zachować wolność, zmień iOS na Androida

11.01.2021 14:10

Założyciel Telegrama, Pawieł Durow, został zapytany przez rosyjskie media, czy nie obawia się podzielenia losu Parlera i skazania przez gigantów na ostracyzm. Odpowiedział krótko, ale rzeczowo. Zdaniem Durowa, duopol Apple i Google to ogólny problem branży technologicznej, bo obaj giganci mogą niemalże do woli dyktować warunki panujące na rynku. Biznesmen zaznacza jednak, że przynajmniej w tej&...

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami