Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Epic Games  RSS
Nowy rekord Twitcha - 2,4 mln osób oglądało prezentację skórki do Fortnite'a

12.01.2021 10:58

Twitch - rekord widzów
Hiszpański streamer David 'TheGrefg' Martinez właśnie pobił rekord Twitcha w liczbie jednocześnie oglądających osób. Poprzedni rezultat poprawił prawie czterokrotnie, a to wszystko zasługa skórki do Fortnite.
W marcu 2018 roku jeden z najbardziej znanych streamerów na świecie - Tyler 'Ninja' Blevins, pobił rekord Twitcha w liczbie jednocześnie oglądających go osób. Wtedy to internetowy twórca grał w Fortnite'a wspólnie ze znanym raperem o pseudonimie Drake, co w pewnym momencie oglądało jednocześnie 635 tys. osób. Wydawało się, że wynik ten będzie trudny do poprawienia przez pojedynczego streamera i rzeczywiście rekord został pobity dopiero teraz, na początku 2021 roku. Dokonał tego Hiszpan David 'TheGrefg' Martinez.

Nowy rekord Twitcha


Co ciekawe, nowy rekord przebił wynik Ninjy prawie czterokrotnie. W pewnym momencie hiszpańskiego streamera oglądało jednocześnie 2,4 mln osób. Co cieszyło się aż tak dużym zainteresowaniem? Po raz kolejny chodzi o Fortnite'a, ale tym razem David 'TheGrefg' Martinez prezentował nowego skina, inspirowanego jego osobą oraz serią Dragon Ball. To część nowej inicjatywy, w ramach której Epic Games tworzy skiny znanych streamerów. Podobną skórkę ma między innymi wspominany Tyler 'Ninja' Blevins.

Fortnite - skórka TheGrefg Dragon Ball
Trudno sobie wyobrazić, aby w najbliższym czasie komukolwiek udało się poprawić ten wynik. Aż 2,4 mln jednocześnie oglądających osób to rezultat wręcz niewiarygodny i prawdopodobnie TheGrefg na długo zapisze się w historii Twitcha.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Steam pobija rekord - ponad 25 milionów użytkowników jednocześnie

04.01.2021 9:46

Steam
Firma Valve ma powody do świętowania - mimo rosnącej konkurencji platforma Steam bije rekordy popularności. Na początku stycznia przełamała barierę 25 milionów użytkowników zalogowanych w tym samym czasie.
Rekordową liczbę użytkowników odnotowano 2 stycznia, kiedy jednocześnie z platformy korzystało 25,4 miliona użytkowników, z czego w grze przebywało w tym czasie 7,4 miliona.

Źródło: www.telepolis.pl

Epic naprawia problem, który powodował rozgrzewanie procesorów

31.12.2020 11:09


Epic Games Store
Wielu użytkowników klienta Epic Games skarżyło się, że po jego uruchomieniu gwałtownie wzrasta temperatura procesora - u niektórych nawet o 20 stopni Celsjusza! Dzisiaj ukazała się łatka, likwidująca ten problem.
Szczególnie duża liczba zgłoszeń w tej sprawie pojawiła się w trakcie grudnia, kiedy to Epic Games zaczął rozdawać gry (i zrobi to jeszcze raz dzisiaj), co skłoniło wiele osób do pobrania klienta i rejestracji swojego konta na platformie. Jak się okazało, w oprogramowaniu klienta znajdował się bug powodujący nadmierne zapotrzebowanie na moc procesora, przez co wzrastała jego temperatura. W ekstremalnych przypadkach było to 20C, w innych zazwyczaj 10-13C. Jednak należy zauważyć, że działo się tylko tak w sytuacji, gdy została uruchomiona gra. Sam działający klient nie powodował żadnych niespodziewanych efektów.
Epic natychmiast zareagował na zgłoszenia i stworzył hotfix, po zaaplikowaniu którego nagrzewanie procesorów nie tyle nie powinno się powtórzyć, co zdarzać rzadziej. Aby problem całkowicie znikł, trzeba jeszcze nieco zaczekać. Łatka ukaże się zapewne na początku przyszłego roku. Jeśli więc zauważasz dziwne zachowanie swojego procesora podczas grania w gry z Epic Games Store, zaaplikuj hotfix.

Tagi: CES, Epic Games, OCZ, EA, IKO
Źródło: www.telepolis.pl

GeForce NOW – sposób na topowe gry na każdym sprzęcie

29.12.2020 16:38

GeForce NOW
Jeszcze niedawno chęć pogrania w najnowsze produkcje AAA oznaczała konieczność posiadania drogiego peceta z mocną specyfikacją lub konsoli. Rok 2020 zmienił jednak zasady gry, Na rynku oficjalnie zadebiutowała usługa GeForce NOW i od teraz najbardziej wymagające produkcje dostępne są na wyciągnięcie ręki – niezależnie od tego jaki sprzęt pod tą ręką akurat mamy.
Rok 2006. Na rynek trafia Crysis, czyli na ówczesne czasy najbardziej zaawansowana graficznie gra na rynku. Pełna kosmicznych najeźdźców tropikalna wyspa prezentowała się przepięknie, jednak w dniu premiery doświadczyć mogli tego nieliczni – produkcja miała kosmiczne wręcz wymagania sprzętowe, przez co działała wyłącznie na najmocniejszych komputerach, a i to działa… cóż, różnie. Dość powiedzieć, że powiedzenie „Czy pójdzie na tym Crysis?” na długo zadomowiło się w słowniku graczy i rzadko padała na nie odpowiedź twierdząca.

GeForce NOW
Rok 2020. Można pomyśleć, że historia lubi się powtarzać. Na rynku debiutuje Cyberpunk 2077, którego rozbudowany świat i imponująca oprawa graficzna nowej gry CD Projekt RED praktycznie miażdży słabsze komputery i konsole. Mogłoby się wydawać, że w pełnej krasie cieszyć się nim mogą jedynie nieliczni posiadacze najpotężniejszych maszyn, a jednak to nie do końca prawda. Dzięki usłudze streamingu gier GeForce NOW w Cyberpunka możemy komfortowo pograć nawet na ultramobilnym laptopie bez dedykowanej karty graficznej – wystarczy, że mamy dostęp do Internetu.

GeForce NOW – Nowy sposób na gaming


GeForce NOW to usługa streamingu gier, która wystartowała na początku tego roku, praktycznie wywracając do góry nogami zasady gry na rynku elektronicznej rozrywki. Nie tylko sprawiła, że gracze nie są już ograniczeni posiadanym sprzętem oraz wiecznie rosnącymi wymaganiami systemowymi, ale także pozwoliła nam korzystać z tytułów, które już wcześniej zakupiliśmy. No bo skoro gra znajduje się już w naszej kolekcji, to czemu mielibyśmy za nią po raz kolejny płacić? Niby oczywiste, a jednak spośród dostawców podobnych rozwiązań tylko NVIDIA pozwala nam na korzystanie z tytułów z naszej dotychczasowej biblioteki.
GeForce NOW
Aktualnie w ramach GeForce NOW obsługiwanych jest ponad 750 gier, a lista cały czas rośnie. Znajdziemy na niej zarówno najnowsze hity AAA, np. Cyberpunk 2077 i Assassin’s Creed: Valhalla, kultowe klasyki pokroju Half-Life 2 oraz niezależne perełki, takie jak Dead Cells czy Among Us. Sama usługa jest natomiast w pełni kompatybilna w najpopularniejszymi na rynku platformami cyfrowej dystrybucji: Steam, uPlay, GOG Galaxy i Epic Games Store. W praktyce oznacza to, że jeśli w przeszłości zdarzało się na już grywać na PC, to prawdopodobnie mamy już całkiem pokaźną bibliotekę gier, które w każdej chwili możemy uruchomić w chmurze. A jeśli nie, to też nic straconego – zawsze można skorzystać z darmowych gier udostępnianych na Epic Games Store i w ten sposób zacząć budowanie swojej kolekcji.
Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z GeForce NOW? Posiadanie komputera z systemem Windows 10 lub macOS to dobry początek, choć na dobrą sprawę możemy poradzić sobie bez niego – aplikacja GeForce NOW dostępna jest także dla smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS oraz urządzeń pracujących pod kontrolą Android TV, takich jak inteligentne telewizory czy przystawka NVIDIA Shield. Warto nadmienić, że w przypadku systemu iOS dostęp do usługi realizowany jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Podobnie wygląda to na Chromebookach, na których również z powodzeniem możemy pograć.

GeForce NOW
Ważniejszy jest dostęp do Internetu, bo bez niego nie pogramy. Wbrew obiegowej opinii nie potrzebujemy jednak wcale światłowodu o jakichś wyśrubowanych parametrach. Do komfortowej zabawy z powodzeniem wystarczy 25 Mbps, a takie prędkości spokojnie można uzyskać nawet po LTE. Warto jednak upewnić się, że łącze, którym dysponujemy, potrafi zapewnić stabilne połączenie i niskie opóźnienia, gdyż z perspektywy grania są to cechy bardziej istotne od samego transferu. Na szczęście możemy to w łatwy sposób zweryfikować za pomocą narzędzia wbudowanego w usługę GeForce NOW.
Mamy to? No to wystarczy pobrać aplikację GeForce NOW, utworzyć bezpłatne konto NVIDIA, wybrać ulubioną grę i zacząć grać. Proste, prawda? Co ważne, z usługi możemy korzystać całkowicie za darmo, choć z pewnymi ograniczeniami – przede wszystkim związanymi z czasem trwania pojedynczej sesji, która nie może trwać dłużej niż godzinę. Chętni mają jednak możliwość wykupić subskrypcję Founders, która oprócz zniesienia wspomnianego limitu daje nam priorytetowy dostęp do usługi oraz możliwość aktywacji w kompatybilnych tytułach ray-tracingu. Ile taka przyjemność kosztuje? 25 zł za miesiąc lub 125 zł, jeśli zdecydujemy się z góry zapłacić za całe pół roku. Oczywiście żadnych cyrografów nie podpisujemy – jeśli pojawi się taka potrzeba, z subskrypcji możemy w każdej chwili zrezygnować i wrócić do darmowej wersji usługi.

Furtka do grania w każdych warunkach


O możliwościach, jakie niesie ze sobą GeForce NOW, chyba nie ma sensu się rozpisywać. Przede wszystkim jest to możliwość grania w najnowsze produkcje bez konieczności inwestowania wielu tysięcy złotych w sprzęt z górnej półki. Chcecie pograć w Cyberpunka 2077? W normalnych okolicznościach dla większości graczy oznaczałoby to upgrade przynajmniej karty graficznej – w dobie rosnących cen oraz ograniczonej dostępności perspektywa niezbyt zachęcająca. Na szczęście dzięki GeForce NOW można tego uniknąć i pograć na tym, co akurat mamy do dyspozycji. Być może jest to starsza stacjonarka, której wymianę z różnych przyczyn musieliśmy odłożyć w czasie, a być może telewizor z Android TV, który stoi w salonie – na jednym i drugim spokojnie damy radę pograć. Jeśli natomiast w przyszłości w końcu uda nam się zaopatrzyć w mocniejszego peceta, nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść się na niego z rozgrywką – gra wraz z kompletem save’ów będzie czekała.
GeForce NOW przyda się także osobom, które z różnych przyczyn zdecydują się pozbyć gamingowego peceta na rzecz czegoś bardziej mobilnego. Ten scenariusz jest mi dość bliski, bo sam jakiś czas temu znalazłem się w podobnej sytuacji – sytuacja życiowa sprawiła, że trzymanie pod biurkiem wielkiego pudła przestało mieć większy sens, więc sprzedałem je póki jeszcze trzymało jakąś wartość. Zostałem z ultrabookiem i masą gier na Steamie, w które nie mogłem dłużej pograć. Z GeForce NOW nie jest to dłużej problem – do posiadanych gier wrócić można w każdej chwili, nawet jeśli już dawno pozbyliśmy się sprzętu zdolnego je odpalić.

GeForce NOW
Wreszcie GeForce NOW to prosty sposób, by ulubionymi grami cieszyć się z dala od domu. Aplikację uruchomimy w końcu nie tylko na sprzęcie stacjonarnym, ale także na laptopie, a nawet smartfonie lub tablecie. Wystarczy wrzucić do torby pada i mamy dostęp do gier, będących poza zasięgiem jakiejkolwiek przenośnej konsoli. Fakt, do pełni szczęścia potrzebne nam będzie jeszcze przyzwoite połączenie z Internetem, ale nie powinien to być duży problem. Kiedy testowaliśmy usługę, granie za pośrednictwem LTE było jak najbardziej możliwe, a przecież wielkimi krokami nadchodzi technologia 5G, która ma nam przynieść wyższe transfery i niższe opóźnienia. W przypadku streamingu gier z pewnością odczujemy z tego tytułu wyraźne korzyści.
Jak widać GeForce NOW już dzisiaj stanowi kuszącą alternatywę dla bardziej tradycyjnych platform. Wydajność topowego peceta dostępna na każdym sprzęcie, możliwość odpalenia posiadanych już gier oraz atrakcyjna cena – to wystarczy, by propozycja NVIDII mogła nieźle namieszać na rynku. Tymczasem producent nie spoczął na laurach i cały czas swoją usługę rozwija. Na horyzoncie czeka nas m.in. możliwość grania w 4K czy możliwość grania bezpośrednio w przeglądarce także na systemie Linux. Na pewno jest na co czekać!
Zainteresowani? W takim razie polecamy zajrzeć na , gdzie znajdziecie więcej informacji oraz link do pobrania aplikacji.

Drugi wyciek darmowych gier od Epic Games - czy tym razem prawdziwy?

21.12.2020 11:28Kilka dni temu pojawił się wyciek o grach, które rozda za darmo Epic Games Store. Teraz pojawił się drugi - i jest on prawdopodobnie prawdziwy. A co znajdziemy na liście?
Dlaczego "prawdopodobnie prawdziwy"? Otóż opublikowany został już 16 grudnia i jak dotąd sprawdziły się wszystkie rozdane produkcje. Poza tym patrząc na poniższą listę widzę znacznie większe prawdopodobieństwo na darmowe rozdawanie tych produkcji, niż hitów zamieszczonych przy poprzednim wycieku. Co jednak budzi moją wątpliwość to fakt, że jak na razie nie ma w sklepie Epic takich gier, jak choćby (podobno) dzisiejsze Alien: Isolation oraz Tropico, a także innych produkcji z listy. Może jednak być tak, że zadebiutują w nim w wymienione dni.


Jakby na to nie patrzeć, Defense Grid: The Awakening jest do zgarnięcia za darmo do godziny 16:59, a po nim pojawi się nowy, darmowy tytuł. Jeśli faktycznie będzie to Alien: Isolation, lista może się potwierdzić. Jeśli nie - cóż, będziemy mieli do końca roku codziennie niespodziankę. W obu przypadkach i tak dostajemy fajny prezent.

Źródło: www.telepolis.pl

Facebook uderza w Apple całostronicową reklamą w gazecie

18.12.2020 9:41Robi się wesoło. Wcześniej w tym miesiącu Facebook został oskarżony przez 48 stanów USA o nieczyste praktyki, a w odpowiedzi... kieruje uwagę na Apple, które - wg niego - bardziej zasługuje na oskarżenia.
Zdaniem Facebooka Apple gromadzi i przetwarza więcej informacji o użytkownikach, niż robi to Facebook i Instagram razem wzięte. Dlaczego? Dotyczy to funkcji App Tracking Transparency, która pojawiła się w iOS 14.3. Ma ona na celu zbieranie informacji o użytkownikach. Obrońcy prywatności już wcześniej apelowali do Apple, aby zmieniło sposób jej funkcjonowania, jednak bez efektu. W środę na łamach dzienników New York Times, Wall Street Journal oraz Washington Post pojawiła się całostronicowe ogłoszenie od Facebooka, w którym oskarża on firmę z Cupertino o wykańczanie mniejszych biznesów poprzez ograniczenie ich przychodów oraz ograniczanie darmowych treści. W całości wygląda ono tak:


Zauważmy, że tytuł brzmi: "Apple konta darmowy internet", co ma zasugerować czytelnikom, że Apple chce skomercjalizować wszystkie treści i aplikacje dostępne w sieci. Na walce w gazetach jednak nie koniec - gigant sieci społecznościowych zadeklarował także wsparcie dla Epic Games w trakcie jego batalii sądowej z Apple. Jednym zdaniem podsumowując: wśród gigantów zaczyna się walka na całego. A co z tego wyniknie - tego nie wie nikt.

Źródło: www.telepolis.pl

Co dziennie inna gra za darmo!

17.12.2020 19:06


Epic Games wystartowało z nową świąteczną promocją. Od dzisiaj do końca roku 2020 dostaniemy 15 darmowych gier. Tytuły będą wymieniać się co 24 godziny i tyle będziemy mieli czasu na dodanie poszczególnych gier do naszej biblioteki. Już dzisiaj możemy pobrać za darmo Cities: Skylines. Kolejne tytuły pozostają tajemnicą, tak więc trzeba, a nawet warto, każdego ...
first appeared on .

Tagi: ARM, Epic Games, EA, IEM, NAS
Źródło: www.lifepc.pl

Facebook i Epic Games łączą siły. Sądowa batalia z Apple trwa

17.12.2020 10:28

Stwierdzenie, że relacje pomiędzy Apple i Facebookiem są napięte, to mało powiedziane. W ostatnich dniach sytuacja się zaognia z powodu nowych przepisów dotyczące polityki prywatności, które zamierza wprowadzić firma Cooka. Wszystko z powodu próby wymuszenia przez Apple na deweloperach, by zgoda na profilowanie użytkowników była przyznawana systemowo, podobnie, jak np. zgoda na korzystanie z&...

Źródło: feedproxy.google.com

Epic rozda do końca roku 15 darmowych gier - wyciekła ich lista

17.12.2020 7:29


Epic Games Store
...ale czy jest ona prawdziwa? Rok temu Epic przeprowadził podobną akcję - oferowane tytułu były dość dużą mieszaniną. Ale według przecieków czekają nas teraz same hity. Takie przez duże "H".
Epic Games Store to takie miłe miejsce, gdzie nie trzeba niczego kupować, a raz na tydzień ma się zagwarantowaną jedną-dwie darmowe gry. Końcówka roku to z kolei okres, kiedy tych gier jest więcej i są one rozdawane codziennie. Było tak w 2019, będzie tak w 2020 roku. Tym razem czeka nas 15 dni bezpłatnych gier - każdą będzie można pobrać bezpłatnie przez 24 godziny, a wszystkie odebrane tytuły będzie można zachować na zawsze na swoim koncie w Epic Games. Na tym jeszcze nie koniec - ponadto rozpoczyna się świąteczna wyprzedaż, a zniżki będą wynosić do 75%. Przypomnę także, że Epic rozdał 1 stycznia 2020 roku trzy duże, darmowe tytułu, na dobry start nowego roku.
A jakie gry będzie można odebrać? W sieci pojawił się wyciek, który pokazuje mocne produkcje. Co prawda można wątpić, czy któraś z nich trafi jako gratis do Epic, ale firma dała już raz GTA V za darmo - w co wcześniej nikt nie wierzył. Tak więc zapraszam dzisiaj o 17:00 do zajrzenia do sklepu Epic. Jeśli będzie tam za darmo Dying Light, być może lista jest prawdziwa.


Źródło: www.telepolis.pl

Allegro: idą ogromne zmiany. Ucierpią handlarze kontami z grami

16.12.2020 13:36

Na początku 2021 roku Allegro wprowadzi poważne zmiany w funkcjonowaniu swojej platformy sprzedaży. Będą one dotyczyć między innymi handlu kontami z popularnych platform do gier wideo. Allegro ma od 4 stycznia 2021 r. oficjalnie zakazać sprzedawania "wszystkich form dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay,&...

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami