Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Google  RSS
Nie, nie potrzebujemy "narodowych mediów społecznościowych". Mamy inny problem (opinia)

13.01.2021 7:01

Pierwszy tydzień 2021 nie należał do przesadnie nudnych w temacie internetu. Twitter zdecydował się zablokować konto Donalda Trumpa, który (regularnie łamiąc reguły portalu już wcześniej) według moderatorów nawoływał do stosowania przemocy. Następnie z obecnością w internecie pożegnał się Parler. Google i Apple zdecydowały się usunąć aplikację Parlera ze sklepów, a wkrótce potem Amazon wykopał&...

Źródło: feedproxy.google.com

Blokada Donalda Trumpa na Twitterze budzi kontrowersje. Na nieobecności Parlera zyskują jego konkurenci

12.01.2021 21:53

W weekend aplikacja Parler wykorzystywana w USA do publikacji skrajnych prawicowych treści została zablokowana przez Amazona, Google i Apple. Założyciel Parlera przyznaje, że przywrócenie dostępności może zająć nieco czasu. Na nieobecności Parlera zyskują alternatywne aplikacje, takie jak Gab, MeWe czy Minds. Blokada kont Trumpa na Facebooku i Twitterze budzi kontrowersje. - Pochopna radość przedwczesna, to może spotkać każdego - oceniają eksperci dla Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Telegram zamiast WhatsApp – już 500 mln użytkowników!

12.01.2021 19:56


Telegram zamiast WhatsApp – już 500 mln użytkowników!
Kolejnym wygranym po zapowiedzi zmiany polityki prywatności w WhatsApp jest Telegram. Komunikator przekroczył właśnie pułap 500 milionów aktywnych użytkowników. Gigantyczny wzrost nowych rejestracji nastąpił w ciągu ostatnich trzech dni.
Twórca komunikatora, Pawieł Durow, poinformował dziś o przekroczeniu przez Telegram liczby 500 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Co jednak najciekawsze, aż 25 milionów z nich dołączyło do Telegrama w ciągu ostatnich 72 godzin.  
Skąd przybyli nowi użytkownicy w ciągu tych trzech dób? Najwięcej z Azji – 38%. Na drugim miejscu znalazła się Europa – 27% – na trzecim Ameryka Łacińska (21%), zaś najmniej nowych rejestracji pochodzi z Bliskiego Wchodu – 8%. W tym zestawieniu zabrakło Ameryki Północnej, ale z rankingów popularności w sklepie Google Play wynika, że również i tam Telegram jest chętnie używany, a w najnowszym rankingu znalazł się tuż za Signalem i nad WhatsAppem.


Jak zdradził Durow, już wcześniej zdarzały się nagłe przyrosty zainteresowania Telegramem, ale tak jeszcze w całej 7-letniej historii aplikacji nie było nigdy. W zeszłym roku aplikacja zdobywała już 1,5 mln użytkowników dziennie, jednak ostatnie trzy dni to absolutny rekord. Twórca komunikatora wiąże wzrost popularności swojej aplikacji z rosnącymi obawami użytkowników o prywatne dane. 
Ludzie nie chcą już wymieniać swojej prywatności w zamian za bezpłatne usługi. Nie chcą już być zakładnikami monopoli technologicznych, którym wydaje się, że wszystko im ujdzie na sucho, dokąd ich aplikacje mają krytyczną masę użytkowników

– ocenił Pawieł Durow.
Durow przekonuje, że dzięki tak ogromnej liczbie użytkowników, jaką zdobył jego komunikator, oraz coraz szybszemu rozwojowi aplikacji, Telegram stał się największym schronieniem dla osób poszukujących platformy komunikacyjnej zapewniającej prywatność i bezpieczeństwo. 
 
Twórca komunikatora wyraźnie nawiązuje do malejącej w ostatnim czasie popularności WhatsAppa, który po zapowiedzi nowej polityki dotyczącej prywatności zaczął masowo tracić użytkowników. To spowodowało ogromne zainteresowanie komunikatorem Signal, ale także, jak się okazuje, Telegramem.
Telegram to darmowy komunikator założony w połowie 2013 roku. Można z niego korzystać na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS, a także ma komputerach Windows, Mac i Linux. Jedną z zalet komunikatora jest szyfrowanie rozmów end-to-end między użytkownikami smartfonów, co przyciąga osoby obawiające się o bezpieczeństwo swoich danych.
Atutem Telegrama jest także to, że nie stoi za nim żaden z gigantów technologicznych, komunikator nie ma reklam, nie daje też dostępu do danych użytkowników agencjom rządowym i komercyjnym firmom zarabiającym na przetwarzaniu danych. Jak przekonuje Durow, od momentu uruchomienia Telegram nie ujawnił ani jednego bajta prywatnych danych swoich użytkowników stronom trzecim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

34-latek bezgranicznie zaufał Mapom Google. Wypadek zakończył się tragicznie

12.01.2021 16:50

Bezgraniczne ufanie wskazówkom nawigacji GPS nie pierwszy raz kończy się uszkodzeniami pojazdów, ale tym razem skutki okazały się również tragiczne dla pasażerów. 34-letni kierowca z Indii utonął po tym, jak wjechał samochodem do wody, próbując skorzystać z zatopionego mostu. Skierowały go na niego Mapy Google, w których zabrakło informacji, że droga jest w danej chwili nieprzejezdna – informuje&...

Źródło: feedproxy.google.com

Aplikacje nie tylko fałszywe, ale i złośliwe. To nowy rodzaj ataku na Androida

12.01.2021 16:07


Aplikacje nie tylko fałszywe, ale i złośliwe. To nowy rodzaj ataku na Androida
Badacze firmy Sophos zidentyfikowali nowy rodzaj ataku na użytkowników urządzeń z systemem Android. Cyberprzestępcy stworzyli fałszywe wersje m.in. oficjalnej aplikacji rządowej Pakistanu, aplikacji firmy ubezpieczeniowej oraz porównywarki cen operatorów telefonicznych.
Złośliwe wersje programów przechwytują z urządzeń kontakty, treść wiadomości SMS, dane z dokumentów tożsamości, informacje o lokalizacji czy zdjęcia, a następnie przesyłają je na serwery przestępców. Analitycy z Sophosa ostrzegają, że dotychczas celem były aplikacje dla użytkowników w Pakistanie, jednak atak może zostać łatwo powtórzony w każdym miejscu na świecie. 
 
Fałszywe aplikacje są identyczne, jak ich legalne odpowiedniki dostępne w Google Play Store, umożliwiają też korzystanie z tych samych funkcji. Przestępcy wybrali pięć programów działających w Pakistanie: oficjalną aplikację rządową Pakistan Citizen Portal, muzułmański zegar modlitewny, aplikację do porównywania ofert operatorów telefonicznych, narzędzie do sprawdzania ważności karty SIM oraz program firmy ubezpieczeniowej. 
 
Złośliwe narzędzia po uruchomieniu przechwytują identyfikator IMEI urządzenia, informacje o lokalizacji, pełną listę kontaktów, treść wiadomości tekstowych, zestawienie połączeń czy katalogi karty SD. Aplikacja Pakistan Citizen Portal skłania też użytkowników do podania swojego numeru dowodu osobistego, danych paszportowych, haseł do Facebooka i innych serwisów. Niektóre ze sfałszowanych aplikacji zawierają mechanizm umożliwiający nagrywanie rozmów telefonicznych i dźwięków rejestrowanych przez urządzenie. Funkcje te nie zostały jednak jeszcze aktywowane przez przestępców. 
 
Fałszywe wersje aplikacji nie są dostępne w oficjalnym sklepie Google Play Store, ale na stronach imitujących m.in. pakistański serwis rządowy. Użytkownicy mogli otrzymać linki z instrukcją pobrania programów m.in. SMS-em lub mailem. Cyberprzestępcy szyfrują przy tym stworzony przez siebie kod, instalowana aplikacja nie jest więc identyfikowana jako złośliwa podczas wstępnego skanowania przez urządzenie. 
Każdy, kto korzysta z telefonu komórkowego, powinien pamiętać o podstawowych zasadach ochrony: nieklikaniu w linki otrzymywane mailem czy SMS-em i pobieraniu aplikacji tylko z oficjalnych źródeł. Ważne jest także zwracanie uwagi na uprawnienia, o które prosi instalowany program. Jeśli zegar czy porównywarka ofert żąda dostępu do wiadomości, listy kontaktów czy zdjęć, powinno to wzbudzić czujność. Warto też rozważyć instalację na urządzeniu mobilnym programu antywirusowego, który będzie chronił dane przed podobnymi zagrożeniami

– ostrzega Łukasz Formas, kierownik zespołu inżynierów w firmie Sophos.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Android 12: hibernacja aplikacji zwolni miejsce

12.01.2021 11:45


Android 12 jest coraz bliżej
Google szykuje już Androida 12 i spodziewamy się, że testowe wydania pojawią się za miesiąc. Google jeszcze nie podaje żadnych szczegółów, ale nieco już zdradził kod źródłowy.
Część kodu, która trafi do Androida 12 w wersji Developer Preview, jest już widoczna w bazie Android Open Source Project. Załoga XDA Developers przeanalizowała dostępne fragmenty i znalazła dowody na to, że Android 12 wprowadzi możliwość hibernowania aplikacji. Co to znaczy? Nie ma jeszcze pewności, ale ma to związek z oszczędnością miejsca w pamięci masowej telefonu.
Komentarz opisujący hibernowanie aplikacji
Według opisu z kodu źródłowego, mechanizm hibernacji aplikacji ma za zadanie:
zarządzanie stanem hibernacji aplikacji. To stan, do którego aplikacja może przejść, gdy nie jest aktywnie używana w celu optymalizacji pamięci masowej.
Opis brzmi, jakby Android 12 mógł skompresować pliki rzadko używanych aplikacji, by zwolnić miejsce. Niestety kod źródłowy nie zdradza żadnych szczegółów, jak ten system miałby działać. Mowa tu o klasie PermissionController, ale nie wiemy, co się w niej znajduje i jakie przyjmuje kryteria. W efekcie nie wiemy jeszcze, czy będzie można ręcznie włączyć i wyłączyć hibernację dla jakiejś aplikacji, a jest to sprawa dość istotna. Jest niemal pewne, że „odhibernowanie” aplikacji wpłynie na czas jej uruchamiania.
 
 
Trzeba też zaznaczyć, że opisywany fragment nie został jeszcze włączony do głównej gałęzi rozwojowej Androida 12. Możliwe, że hibernowanie aplikacji to eksperyment, który nigdy nie trafi do szerokiego grona odbiorców. Jeśli jednak Google ma to w planach, w najbliższych dniach na pewno dowiemy się więcej.

Źródło: www.telepolis.pl

Aplikacja telefonu Google pozwoli na automatyczne nagrywanie rozmów z nieznanymi numerami

12.01.2021 4:14


Nagrywanie rozmów google telefon
Wygląda na to, że nowa aktualizacja aplikacji telefonu pozwoli na automatyczne nagrywanie połączeń z nieznanymi numerami.
Załoga XDA Developers regularnie znajduje interesujące rzeczy analizując kody źródłowe kolejnych wersji różnych aplikacji. Tak samo jest też teraz. Wygląda na to, że nowa wersja aplikacji telefonu pozwoli na automatyczne nagrywanie rozmów z nieznanymi numerami. W zeszłym roku Google wprowadził nową możliwość nagrywania połączeń bezpośrednio z poziomu aplikacji domyślnej telefonu, jednak była ona dostępna tylko dla posiadaczy modeli Google Pixel i wybranych Nokii oraz Xiaomi. Teraz z kolei użytkownik sam będzie mógł zadecydować czy zawsze automatycznie nagrywać takie rozmowy.
Tak samo jak wcześniej będzie działało informowanie o nagrywaniu. Komunikat usłyszą obie strony. Dane z nagranej rozmowy będą dostępne na telefonie nagrywającego, dlatego Google informuje w kodzie źródłowym, że użytkownik ma obowiązek przestrzegania lokalnego prawa. W wielu krajach na przykład do nagrywania może dojść jedynie za zgodą drugiej strony. Oczywiście nie znaczy to, że Google nie zrezygnuje z wprowadzenia tej funkcji, jednak widzimy, że bardzo poważnie ją rozważa.
 
 

Tagi: Google, OCZ, Xiaomi
Źródło: www.telepolis.pl

Amazon wypowiedział swoje usługi prawicowemu serwisowi Parler. Apple i Google również

11.01.2021 20:54

Gigant sprzedaży internetowej Amazon wypowiedział w niedzielę swoją platformę internetową prawicowemu serwisowi społecznościowemu Parler motywując to "pogwałceniem zasad". Wcześniej serwis usunęły ze swoich sklepów internetowych Apple i Google.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Google Play: za darmo aplikacje o wartości 200 zł!

11.01.2021 19:03Płatne aplikacje za darmo w Google PlayPrzygotowaliśmy pierwsze w 2021 roku zestawienie płatnych aplikacji i gier na Androida, które można pobrać za darmo. Czas promocji jest oczywiście ograniczony. Przy każdej pozycji dodaliśmy datę końca przeceny, zaczerpniętą ze sklepu Google Play. Raz dodana do konta Google aplikacja będzie Twoja na zawsze!

Clock Yourself


Normalna cena: 10,99 zł. Pobierz (do 12 stycznia)

Clock Yourself to aplikacja zaprojektowana przez australijskiego fizjoterapeutę, by ćwiczyć jednocześnie ciało i umysł. Ćwiczenia wykorzystują układ tarczy zegara, który musisz wyobrazić sobie pod swoimi stopami i dzięki temu nie potrzebujesz do ćwiczeń żadnego dodatkowego sprzętu. Aplikacja wskaże, którą „godzinę” (słowo, symbol, liczbę itp.) musisz dotknąć bez patrzenia na ekran smartfonu. Robiąc to coraz szybciej, rękami, nogami, skacząc i tak dalej będziesz rozwijać swoją sprawność i zdolności kognitywne.

Password Manager : Store & Manage Passwords


Normalna cena: 17,99 zł. Pobierz (do 18 stycznia)

Password Manager to menedżer haseł, który działa offline i nie wysyła żadnych informacji do chmury. Wszystkie dane logowania są przechowywane po zaszyfrowaniu algorytmem AES-256. Możliwość importu i eksportu danych pozwala na ręczne tworzenie kopii zapasowych i przenoszenie haseł między urządzeniami. Jest tu także generator silnych haseł i możliwość odblokowania danych z użyciem autoryzacji biometrycznej.

Broken Sentences PRO


Normalna cena: 9,49 zł. Pobierz (do 13 stycznia)
Broken Sentences PRO
Broken Sentences PRO to gra edukacyjna, która może pomóc w nauce języka angielskiego. Celem jest układanie zdań z rozsypanki wyrazowej z zachowaniem zasad gramatyki. W grze jest kilka trybów: 10-rund (im szybciej, tym lepiej), gra na czas (jak najwięcej zdań w określonym czasie) i relaks. Ponadto aplikacja dorobiła się edytora, który pozwala stworzyć własne łamigłówki.

Terra Fighter 2 Pro


Normalna cena: 6,19 zł. Pobierz (do 16 stycznia)

Terra Fighter 2 Pro to pozbawiona reklam wersja drugiej części bijatyki Terra Fighter. Gra wykorzystuje klasyczną mechanikę gier typu „Street Fighter”, pozwala uzbroić się po zęby i walczyć na śmierć i życie. Twórcy gry zaprojektowali kampanię, w której bohater ewoluuje, ale można też przystąpić do pojedynku bez kontekstu. Na arenie zmierzysz się z potężnymi bossami oraz wojownikami z różnych epok.

Rec Recorder PRO (NO ADS)


Normalna cena: 26,99 zł. Pobierz (do 15 stycznia)
Rec Audio Recorder PRO
Rec Audio Recorder PRO to dyktafon przystosowany do nagrywania głosu w wysokiej jakości. Nagrania można zapisywać ze zmienną przepływnością (od 32 do 320 kb/s, częstotliwość próbkowania od 8 do 48 kHz) w formatach MP3, OGG, WaV, FLAC, MP4 i OPUS. W aplikacji znajduje się też lista nagrań, która znacznie ułatwia zarządzanie nagraniami, udostępnianie ich i przenoszenie do innego katalogu. Nagrywaniem można sterować także z paska stanu Androida.

WindWings: Space shooter, Galaxy attack (Premium)


Normalna cena: 8,89 zł. Pobierz (do 12 stycznia)

WindWings to pełna wersja kosmicznej strzelanki, w której nie ma żadnych reklam. Gra opowiada historię żołnierza, który przeszedł przez lukę czasową do przyszłości, do czasów eksploracji kosmosu. Musi wziąć udział w obronie ziemi przed atakami z zewnątrz, mając do dyspozycji potężne bronie nowych czasów.
Przeciwnicy są starannie zaprojektowani, plansze są bardzo dynamiczne i nie ma szans na nudę. Do dyspozycji są tu dwa statki o różnych zastosowaniach i gracz musi wybrać odpowiedni do sytuacji. Reszta to czysta zręczność i refleks. W miarę grania, można zdobywać coraz lepsze wyposażenie.

PU GFX Tool Pro For PUBG


Normalna cena: 92,99 zł. Pobierz (do 14 stycznia)
PU GFX Tool Pro For PUBG
PU GFX Tool Pro For PUBG to narzędzie do tuningu graficznego gry PUBG Mobile. Aplikacja daje dostęp do ustawień, które na wielu urządzeniach nie są dostępne. Dzięki temu na wielu słabszych smartfonach można włączyć wyższą rozdzielczość gry, HDR, wycisnąć więcej FPS-ów czy modyfikować styl graficzny. Z drugiej strony pozwala też uruchomić grę z wyłączonymi cieniami, antyaliasingiem i włączyć optymalizację grafiki. To pozwoli pracować jej szybciej.

Sudoku {Premium Pro}


Normalna cena: 19,99 zł. Pobierz (do 14 stycznia)
Sudoku Premium Pro to aplikacja zawierająca 5400 plansz sudoku, zebranych na trzech poziomach trudności. Można rozwiązywać je dla relaksu, a także porównać wyniki z rankingiem ogólnoświatowym i rozwiązywać łamigłówki na czas. Interfejs aplikacji pozwala wpisać cyfrę „na brudno” i znacznie ułatwia umieszczanie cyfr w odpowiednich polach. Można też wybrać schemat kolorystyczny Sudoku.
 
 
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Na co komu konsola? Telewizory LG już niedługo z aplikacjami Google Stadia i GeForce Now

11.01.2021 17:38

Telewizory LG z Google Stadia i GeForce Now
Zgodnie z zapowiedzią firmy LG, jeszcze w tym roku telewizory koreańskiego producenta otrzymają wsparcie dla dwóch usług streamingu gier w chmurze: Google Stadia i GeFroce Now.
Telewizory LG z systemem WebOS otrzymają obsługę Googla Stadia w drugiej połowie 2021 roku. Usługa będzie oferowana za pośrednictwem natywnej aplikacji, powstającej we współpracy z Google. Jak deklaruje producent, umożliwi ona granie w rozdzielczości 4K w 60 FPS z obsługą HDR oraz dźwięku 5.1, a do zabawy wystarczy nam telewizor z podłączonym kontrolerem.
Warto w tym miejscu nadmienić, że telewizory LG otrzymają obsługę Google Stadia jako jedne z pierwszych na rynku, gdyż, jak na razie, stosowna aplikacja nie jest dostępna nawet na urządzeniach z systemem Google TV.
Poza Stadią na telewizory LG trafi jeszcze jedna usługa streamingu gier. Mowa o GeForce Now, która dla wielu potencjalnych użytkowników może się okazać ciekawsza, ponieważ pozwala na granie w zakupione już wcześniej tytuły. Data premiery aplikacji przewidziana jest na 2021 rok.

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami