Prointegra
Wiadomości z tagiem Huawei  RSS
Huawei wzywa USA do rewizji sankcji

23.09.2020 13:32

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei Technologies wezwał Waszyngton do ponownego rozważenia ograniczeń handlowych.  Największy na świecie producent mobilnego sprzętu telekomunikacyjnego i smartfonów znajduje się pod presją sankcji mających na celu zablokowanie dostępu Huawei do dostępnych na rynku chipów.

Źródło: www.wnp.pl

Huawei wie, jak wygrać z Google. Długo się do tego szykował

22.09.2020 20:00

Huawei, próbując obejść amerykańskie restrykcje, tworzy nowy system operacyjny Harmony OS 2.0 i przygotowuje się do udostępnienia go dla smartfonów już w przyszłym roku. Czy uda się zastąpić wszechobecnego Androida? Trudno będzie przekonać programistów aplikacji.

Źródło: www.wnp.pl

Projekt ustawy o KSC budzi wątpliwości. Rząd może odłączyć internet w dowolnej chwili

21.09.2020 17:12

8 września rozpoczął się termin publicznych konsultacji dotyczących zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Stowarzyszenia branżowe, przedsiębiorcy i instytucje naukowe mają zaledwie 14 dni na przesłanie swojej opinii. Jeden z ekspertów widzi w niej niepokojące zapisy. Projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa może uderzyć w Huawei. Jeśli dostawcy&...

Tagi: API, Huawei, OCZ, Rząd
Źródło: feedproxy.google.com

PKO BP: płatności zbliżeniowe w smartfonach Huawei z HMS – wystarczy IKO z AppGallery

21.09.2020 10:56

Bank PKO BP oferuje pierwsze w Polsce płatności zbliżeniowe dla użytkowników smartfonów Huawei z Huawei Mobile Services – alternatywnym mechanizmem dla Usług Google. PKO BP zaktualizował bowiem swoją aplikację mobilną IKO w autorskim sklepie AppGallery, dzięki czemu właściciele smartfonów Huawei bez Usług Google mogą już także wygodnie sprawdzać rachunki i płacić zbliżeniowo w sklepach – donosi&...

Źródło: feedproxy.google.com

Smartfony Huawei coraz droższe po nałożeniu restrykcji przez USA

17.09.2020 17:46

Klienci w Chinach ruszyli do sklepów po smartfony marki Huawei w obawie, że wprowadzone wobec tej firmy restrykcje w dostępie do amerykańskiej technologii uniemożliwią jej produkcję flagowych modeli – podała w czwartek agencja Reutera. Ceny telefonów wzrosły.

Źródło: www.wnp.pl

Huawei Harmony OS 2.0: testowe SDK trafia do pierwszych deweloperów

17.09.2020 11:19

Huawei stawia kolejny krok na drodze do rozwoju drugiej wersji swojego mobilnego systemu HarmonyOS. Jak podaje Digitimes, twórcy oprogramowania między innymi na urządzenia z większymi ekranami (czyli w praktyce – telewizory) dostali już propozycję pobrania testowej wersji SDK HarmonyOS 2.0. Deweloperzy aplikacji na smartfony mają zyskać taką możliwość w grudniu 2020 roku. Huawei HarmonyOS 2.0&...

Źródło: feedproxy.google.com

Play oszacował koszt rezygnacji z technologii 5G Huawei. "Znacznie poniżej spekulacji"

16.09.2020 16:45

Rada dyrektorów Play Communications przedstawiła w środę szacunki dotyczące wpływu możliwych ograniczeń dla Huawei we wdrażaniu usług 5G przez P4 (operatora sieci Play). Dodatkowe koszty związane z rezygnacją z usług Huawei mają wynieść 0,9 mld zł w ciągu siedmiu lat.

Tagi: Play, ATI, Huawei, Opera, WD, P4
Źródło: www.wnp.pl

Play przeliczyło koszty ewentualnego ograniczenia dla Huawei we wdrażaniu 5G

16.09.2020 13:41

Możliwe ograniczenia dla Huawei we wdrażaniu usług 5G przez spółkę P4 oznaczać będą dodatkowe łączne inwestycje w wysokości około 0,9 mld zł - poinformował Play Communications w komunikacie.

Tagi: Play, ATI, Huawei, WD, P4
Źródło: www.wnp.pl

Huawei wprowadzi nowy system operacyjny od przyszłego roku

11.09.2020 12:09

Huawei ogłosił plany instalacji własnego systemu operacyjnego Harmony na swoich smartfonach od przyszłego roku. Chińska firma oświadczyła, że ​​będzie oferować oprogramowanie również innym producentom jako alternatywę dla Androida. Huawei jest obecnie drugim najlepiej sprzedającym się producentem telefonów komórkowych na świecie.

Źródło: www.wnp.pl

Koreańscy producenci podzespołów wstrzymają dostawy dla Huaweia

09.09.2020 14:46

Dwa koreańskie koncerny elektroniczne, Samsung i SK Hynix, zamierzają odciąć chińskiego Huaweia od dostaw swoich podzespołów do budowy smartfonów. Ma to związek z nowymi sankcjami USA - informuje w środę serwis TechRadar, powołując się na źródła w Korei Płd.

Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami