Prointegra
Wiadomości z tagiem ISA  RSS
Przedsiębiorcy, uczcie się od McDonald's. Tak wychodzi się z twarzą z wycieku danych

08.08.2020 0:05

Dział IT sieci McDonald's dał ciała, w wyniku czego do sieci trafiły dane osobowe tysięcy polskich pracowników fast foodowej restauracji. Co jedna w tej sytuacji szczególne, firma nie schowała się za pisanym przez prawników oświadczeniem, zrzucając winę na mitycznych hakerów. Wprost przeciwnie – wzięła problem na klatę i jak tylko może wspiera poszkodowanych. Nie, sam wyciek danych nie&...

Tagi: ISA, IEM
Źródło: feedproxy.google.com

Prezydent Trump zakazał podpisywania umów z firmą ByteDance, do której należy TikTok

07.08.2020 20:52

Prezydent Donald Trump podpisał w czwartek rozporządzenie, zgodnie z którym transakcje i umowy z właścicielką popularnej aplikacji internetowej TikTok - chińską firmą ByteDance - stają się nielegalne. Rozporządzenie zacznie obowiązywać za 45 dni.

Tagi: ISA, Rząd, NSA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Donald Trump zablokował TikTok w USA. Tak jakby

07.08.2020 9:47

Prezydent Stanów zjednoczonych podpisał "executive order" zabraniający dokonywania transakcji z właścicielem aplikacji, firmą ByteDance. Na razie nie wiadomo, jak należy rozumieć "transakcje" i co niesie za sobą rozporządzenie podpisane przez Donalda Trumpa. Trump zakazuje "transakcji" z TikTokiem i WeChatem Takie same ograniczenie zostało nałożone na&...

Tagi: OCZ, ISA, Rząd, IEM, NSA
Źródło: feedproxy.google.com

Trump zakazuje podpisywania umów z firmą ByteDance, do której należy TikTok

07.08.2020 4:01

Prezydent Donald Trump podpisał w czwartek rozporządzenie, zgodnie z którym transakcje i umowy z właścicielką popularnej aplikacji internetowej TikTok - chińską firmą ByteDance - stają się nielegalne. Rozporządzenie zacznie obowiązywać za 45 dni.

Tagi: ISA, Rząd, NSA
Źródło: www.wnp.pl

Twitter pod lupą FTC. Może zapłacić 250 mln dolarów kary

05.08.2020 20:48

Amerykańska Federalna Komisja Handlu kończy śledztwo dotyczące wykorzystywania przez Twittera danych użytkowników bez ich zgody do targetowania reklam. Według FTC serwis działał niezgodnie z przepisami, może zapłacić karę wynoszącą nawet 250 mln dolarów.

Tagi: Twitter, ISA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Badanie: Facebook stwarza największe zagrożenie dla bezpieczeństwa danych

05.08.2020 14:37

Zdaniem internautów Facebook stwarza największe zagrożenie dla bezpieczeństwa danych spośród wszystkich platform internetowych - podają naukowcy z Uniwersytetu Edith Cowan w Australii, którzy przeprowadzili badanie postrzegania ochrony danych w popularnych serwisach internetowych.

Tagi: Facebook, ISA, IEM
Źródło: www.wnp.pl

eDziecko wyprzedziło Parenting, mocno w dół Dzecisawazne.pl i Mamadu (TOP10)

04.08.2020 20:53

Wśród serwisów dla rodziców na pozycję lidera dzięki dużemu wzrostowi odwiedzalności awansowało eDziecko.pl, wyprzedając Parenting.pl. Mocno polepszyły się wyniki Mjakmama24.pl, Czasdzieci.pl i Zdrowystartwprzyszlosc.pl, a w dół poszły statystyki Mamadu.pl, Dzecisawazne.pl i sekcji Onetu dla rodziców.

Tagi: Onet, ISA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wyciek danych z wypożyczalni samochodów 99rent.pl – wśród nich numery dowodów i PESEL

04.08.2020 20:49

Klienci wypożyczalni samochodów 99rent.pl mogli dotrzeć do cudzych danych, w tym numerów PESEL, adresów i numerów dokumentów – informuje serwis Niebezpiecznik. W wyniku niedopatrzenia na etapie zabezpieczenia strony internetowej, dane można było bez problemu znaleźć w wyszukiwarce. Jak się okazuje, problem odkrył przez przypadek jeden z klientów firmy. W wyszukiwarce wypożyczalni wpisał jeden&...

Tagi: API, ISA
Źródło: feedproxy.google.com

TikTok to powtórka z blokady Huaweia. Donald Trump stąpa po cienkim lodzie (opinia)

04.08.2020 12:15

Donald Trump i jego polityka zagraniczna coraz śmielej wkraczają na niespotykane grunty. Prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z doradcami zdali sobie sprawę z tego, jakie kwoty generuje rynek technologiczny. I ile procent z niego nie należy jeszcze do USA. Pod koniec maja ubiegłego roku świat obiegła informacja o tzw. banie na Huawei. Donald Trump podpisał rozporządzenie, na mocy którego&...

Tagi: Huawei, OCZ, ISA, Rząd
Źródło: feedproxy.google.com

Raspberry Pi - niewielki komputer, wielkie możliwości

04.08.2020 12:00


Mały, prosty i bardzo tani. Tymi słowami najłatwiej opisać Raspberry Pi, komputer wielkości karty kredytowej dysponujący możliwościami nawet dużo większych układów. Choć urządzenie powstało do nauki prostego oprogramowania, stworzone przy jego pomocy konstrukcje niejednokrotnie zachwycają swoją złożonością.

Źródło: nt.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami