Klatka.pl
Wiadomości z tagiem LG  RSS
HTC z drugim miesiącem wzrostów z rzędu

13.01.2021 4:00


HTC Desire 20+ oficjalna prezentacja
Wygląda na to, że promyk nadziei spadł nawet na będącą w wiecznych problemach firmę HTC. Tajwańczycy zanotowali drugi miesiąc ze wzrostami z rzędu.
Wiele firm ma dział mobilny, który przynosi straty. Ba, większość. Tacy producenci jak LG czy Sony mają jednak z czego pokrywać stratę generowaną przez ten sektor rynku. Pozostałe działy tych firm notują rekordowe wzrosty. Zupełnie inaczej wygląda to w HTC, gdzie dział mobilny ciągnie całą firmę w dół. Ilekroć pisaliśmy o wynikach HTC zawsze było to jedno wielkie wyliczanie porażek. Ostatnio coś jednak drgnęło. W 2020 Sony zatrzymał spadek sprzedaży mimo kryzysu na rynku, HTC natomiast zaczyna wreszcie notować wzrosty.
W grudniu 2020 przychody sięgnęły 615 miliardów nowych dolarów tajwańskich, czyli około 81,22 miliona złotych. To o 1,02% więcej niż w przypadku grudnia 2019. Cały 2020 przyniósł jednak spadek przychodów o oszałamiające 42,03%. W stosunku do listopada 2020 udało się z kolei zwiększyć sprzedaż o 10,68%. Tajwański producent notuje zatem wzrosty zarówno w porównaniu do listopada 2020, jak i grudnia 2019. Wygląda na to, że jest jeszcze nadzieja dla firmy. To dobra wiadomość, to w końcu HTC Dream był pierwszym smartfonem z Androidem na rynku.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Sztuczna inteligencja rozpozna cię na ulicy? SI to dla Polski wielka szansa

12.01.2021 18:30


Polityka rozwoju SI w Polsce
Godność człowieka i rozwój sztucznej inteligencji to temat dzisiejszej konferencji KRMC. Czy mamy się czego o obawiać? Jakie szanse daje sztuczna inteligencja, a jakie przynosi ryzyka?
„Polityka rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce”  we wrześniu 2020. To pierwszy w Polsce tak kompleksowo mówiący o SI dokument. Stanowi on oczywiście uzupełnienie między innymi Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, przenosi założenia planów Komisji Europejskiej w tym zakresie i założeń organizacji międzynarodowych. Przede wszystkim jednak jest to dokument „żywy”, którego twórcy od początku zakładają, że będzie się cyklicznie zmieniał. Nie można inaczej pisać o dziedzinie techniki, która rozwija się w takim tempie, jak SI.

Szpiegowanie Polaków przez SI? Marek Zagórski uspokaja


Polski dokument ma jeszcze jedną wyjątkową cechę. Zwykle w takich zapisach dużo miejsca poświęca się transparentności algorytmów czy etyce gromadzenia danych. W Polsce osią jest etyka, a konkretnie zachowanie godności człowieka – kwestia często pomijana w innych krajach.
Warto dodać, że podczas konferencji prasowej usłyszałam też wprost ważną obietnicę z ust Marka Zagórskiego. W Polsce nie będzie systemów najbardziej inwazyjnych, w tym stosujących masowe rozpoznawanie twarzy. Byłyby one niezgodne z RODO, a do tego zwyczajnie nieetyczne. Nie będzie też zgody na systemy ograniczające dostęp do świadczeń medycznych czy podnoszące kwoty ubezpieczeń na podstawie analizy danych o zdrowiu. To jedna z najczęstszych obaw, gdy mówimy o możliwościach praktycznego zastosowania sztucznej inteligencji.
 
 
Z SI jest trochę jak z energią atomową. Można zasilić miasto bez generowania zanieczyszczeń, a można to miasto doszczętnie zniszczyć bombą. Dlatego też zapisy przewidują nadzór nad badaniami i dofinansowanie badań związanych z etyką SI. Poza tym w dokumencie znajdują się też zapisy prawne, standardy techniczne i zapisy umożliwiające współpracę międzynarodową. 

Kto stoi w miejscu, ten się cofa


Myślę że to powiedzenie najlepiej oddaje tempo rozwoju sztucznej inteligencji. Wystarczy przespać jeden szczegół, by zostać w tyle na lata. Ucierpi na tym gospodarka, edukacja, współpraca międzynarodowa, a obywatelom lepsze jutro przejdzie koło nosa. Polityka rozwoju SI ma do tego nie dopuścić. Plan zakłada, że wdrożenie zasad dotyczących SI może zwiększyć dynamikę PKB nawet o 2,65 pp w każdym roku.
Na początek dobra wiadomość dla tych, którzy pokochali pracę zdalną. W działaniach społecznych „Polityka rozwoju SI w Polsce” zakłada dostosowanie prawa do pracy zdalnej, szczególnie w zawodach kreatywnych. Programy ułatwiające przekwalifikowanie się na zawód związany z SI będą traktowany priorytetowo. Ponadto rząd będzie zachęcał zagranicznych specjalistów do zamieszkania w Polsce, a społeczeństwo do podnoszenia kompetencji cyfrowych.
Spokojnie, nie stracimy pracy przez sztuczną inteligencję. Oczywiście wiele zawodów zostanie uzupełnionych lub zastąpionych maszynami, ale to nie znaczy, że tysiące osób wylądują na bruku. Według przewidywań Gartnera za każde 100 zrobotyzowanych miejsc pracy powstanie nawet 130 miejsc pracy dla specjalistów lub w zupełnie nowych zawodach, bardziej prestiżowych i lepiej płatnych. W Polsce jest już 500 tysięcy osób pracujących z SI, w najbliższych latach będziemy potrzebować jeszcze przynajmniej 200 tysięcy. Podczas konferencji prasowej KPRM padła nawet wzmianka o e-rezydencji.
Powiązane ze społeczeństwem są też działania na rzecz biznesu. Przedsiębiorcy parający się sztuczną inteligencją mogą liczyć na nowe ułatwienia zachęty podatkowe i szkolenia kadry na każdym szczeblu. Z drugiej strony będzie bardziej ścisła weryfikacja, czy firma naprawdę zajmuje się SI, czy tylko się tak przechwala. Powstaną również prawne i organizacyjne ramy dla testowania SI, choćby w autonomicznych samochodach.
Tu dochodzimy do pewnego paradoksu. Polska jest widziana jako kraj szybko nadrabiający straty, chętnie przyjmujący nowe technologie i kształcący dobrych absolwentów kierunków naukowo-technicznych. Mimo tego Polacy ufają SI jeszcze mniej, niż Czesi i Węgrzy, publikacji naukowych z tego zakresu również tworzymy niewiele. To bardzo dziwne w kraju, którego gospodarka w 46% bazuje na przepływie danych.

Bez nauki jak bez ręki


Na tym polu niczego nie osiągniemy bez zmian w systemie edukacji. Im wcześniej, tym lepiej. Polityka wdrażania SI w Polsce zakłada między innymi mikrogranty na tworzenie zupełnie nowych narzędzi dydaktycznych. Powstaną również nowe kierunki związane z SI, przy czym będą to nie tylko kierunki techniczne. Sztuczna inteligencja może pomóc nam w wielu innych dziedzinach, od podpowiadania decyzji finansowych po odszyfrowanie wymarłych języków.
Polityka zakłada również ułatwienia dla firm obejmujących patronatami klasy o profilach przydatnych przy rozwijaniu SI. Rząd będzie też pracował nad zniesieniem barier, które utrudniają badania naukowe nad SI.
Sektor publiczny jest prowodyrem zmian, ale także beneficjentem. Nowa polityka wdrożenia SI zakłada między innymi obsługę zamówień publicznych przez oprogramowanie. Do listy obietnic trzeba dopisać również transparentność algorytmów obsługujących sektor publiczny i szersze udostępnianie danych publicznych (nareszcie!). To ostatnie ma być zachętą do tworzenia nowych modeli i rozwiązywania problemów.
 

Źródło: www.telepolis.pl

MRPiT chce nowych zasad w cyfrowym świecie. Czas na transparentne algorytmy i reguły

12.01.2021 13:25

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Techologii ustosunkowało się do interpelacji grupy posłów pytających o zagrożenia związane m.in. z nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez dominujące podmioty cyfrowe – zwrócono uwagę na Twitterze. W dokumencie opublikowanym jeszcze pod koniec grudnia 2020 roku, MRPiT poparło "katalog zakazanych praktyk" i zaproponowało wprowadzenie nowych obowiązków dla&...

Tagi: LG, Twitter, ERP, Blik, IKO
Źródło: feedproxy.google.com

LG OLED na 2021 w 42 i 83 calach! Ekrany będą znacznie jaśniejsze

12.01.2021 7:45

LG ogłosiło nowe panele "OLED Evo" oraz trzy nowe serie telewizorów OLED na 2021 r. Koreański potentat obiecuje znacznie jaśniejszy obraz w jednej z nich, a także nowe rozmiary, w tym 42- i 83-calowe. LG OLED: 3 nowe linie na 2021 - A1, C1 i G1 Linia telewizorów LG OLED na 2021 rok podzielona jest na trzy klasy: A1 (zastępuje BX) C1 (zastępuje CX) G1 (zastępuje&...

Tagi: LG, EA, Telewizor, OLED
Źródło: feedproxy.google.com

LG Rollable - zwijany smartfon pojawił się na CES 2021

11.01.2021 20:01

LG Rollable
Firma LG podczas targów CES 2021 pokazała swojego smartfona z rozwijanym wyświetlaczem.
Podczas gdy druga już generacja składanych smartfonów nadal przywodzi nam na myśl rekwizyty z filmów science-fiction, firma LG idzie o krok dalej i szykuje telefon z ekranem rozwijanym. Podczas trwających targów CES 2021 producent pokazał prototyp takiego urządzenia, dzięki czemu pierwszy raz mogliśmy zobaczyć, jak będzie wyglądało w praktyce.
Niestety wspomniana "prezentacja" trwała raptem kilkanaście sekund i miała charakter krótkiej wstawki podczas głównej prezentacji producenta na trwających właśnie targach. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jednak, jak ma wyglądać nadchodzące urządzenie i w jaki sposób ma działać wykorzystany w nim mechanizm.
Na wideo widzimy urządzenie kształtem przypominające klasycznego smartfona, które rozsuwa się do rozmiarów tabletu. Obudowa pełni tutaj rolę stelażu, wzdłuż którego rozsuwa się zwijany ekran. Choć na pozór takie rozwiązanie przypomina dostępne już na rynku składane urządzenia, tak ma nad nim kilka zalet. Przede wszystkim nie ma konieczności dodawania drugiego, zewnętrznego ekranu, ani charakterystycznej fałdki w miejscu zgięcia. Z drugiej jednak strony obawy może budzić jego wytrzymałość podczas codziennego użytkowania, choć to będziemy mogli zweryfikować dopiero w praktyce.
LG nie podzieliło się póki co żadnymi szczegółami na temat specyfikacji oraz daty premiery urządzenia. Prawdopodobnie znamy jednak jego nazwę. Serwis Engadget donosi, że kiedy zwijany smartfon trafi na rynek, będzie się nazywał LG Rollable.

Źródło: www.telepolis.pl

Google Play: za darmo aplikacje o wartości 200 zł!

11.01.2021 19:03Płatne aplikacje za darmo w Google PlayPrzygotowaliśmy pierwsze w 2021 roku zestawienie płatnych aplikacji i gier na Androida, które można pobrać za darmo. Czas promocji jest oczywiście ograniczony. Przy każdej pozycji dodaliśmy datę końca przeceny, zaczerpniętą ze sklepu Google Play. Raz dodana do konta Google aplikacja będzie Twoja na zawsze!

Clock Yourself


Normalna cena: 10,99 zł. Pobierz (do 12 stycznia)

Clock Yourself to aplikacja zaprojektowana przez australijskiego fizjoterapeutę, by ćwiczyć jednocześnie ciało i umysł. Ćwiczenia wykorzystują układ tarczy zegara, który musisz wyobrazić sobie pod swoimi stopami i dzięki temu nie potrzebujesz do ćwiczeń żadnego dodatkowego sprzętu. Aplikacja wskaże, którą „godzinę” (słowo, symbol, liczbę itp.) musisz dotknąć bez patrzenia na ekran smartfonu. Robiąc to coraz szybciej, rękami, nogami, skacząc i tak dalej będziesz rozwijać swoją sprawność i zdolności kognitywne.

Password Manager : Store & Manage Passwords


Normalna cena: 17,99 zł. Pobierz (do 18 stycznia)

Password Manager to menedżer haseł, który działa offline i nie wysyła żadnych informacji do chmury. Wszystkie dane logowania są przechowywane po zaszyfrowaniu algorytmem AES-256. Możliwość importu i eksportu danych pozwala na ręczne tworzenie kopii zapasowych i przenoszenie haseł między urządzeniami. Jest tu także generator silnych haseł i możliwość odblokowania danych z użyciem autoryzacji biometrycznej.

Broken Sentences PRO


Normalna cena: 9,49 zł. Pobierz (do 13 stycznia)
Broken Sentences PRO
Broken Sentences PRO to gra edukacyjna, która może pomóc w nauce języka angielskiego. Celem jest układanie zdań z rozsypanki wyrazowej z zachowaniem zasad gramatyki. W grze jest kilka trybów: 10-rund (im szybciej, tym lepiej), gra na czas (jak najwięcej zdań w określonym czasie) i relaks. Ponadto aplikacja dorobiła się edytora, który pozwala stworzyć własne łamigłówki.

Terra Fighter 2 Pro


Normalna cena: 6,19 zł. Pobierz (do 16 stycznia)

Terra Fighter 2 Pro to pozbawiona reklam wersja drugiej części bijatyki Terra Fighter. Gra wykorzystuje klasyczną mechanikę gier typu „Street Fighter”, pozwala uzbroić się po zęby i walczyć na śmierć i życie. Twórcy gry zaprojektowali kampanię, w której bohater ewoluuje, ale można też przystąpić do pojedynku bez kontekstu. Na arenie zmierzysz się z potężnymi bossami oraz wojownikami z różnych epok.

Rec Recorder PRO (NO ADS)


Normalna cena: 26,99 zł. Pobierz (do 15 stycznia)
Rec Audio Recorder PRO
Rec Audio Recorder PRO to dyktafon przystosowany do nagrywania głosu w wysokiej jakości. Nagrania można zapisywać ze zmienną przepływnością (od 32 do 320 kb/s, częstotliwość próbkowania od 8 do 48 kHz) w formatach MP3, OGG, WaV, FLAC, MP4 i OPUS. W aplikacji znajduje się też lista nagrań, która znacznie ułatwia zarządzanie nagraniami, udostępnianie ich i przenoszenie do innego katalogu. Nagrywaniem można sterować także z paska stanu Androida.

WindWings: Space shooter, Galaxy attack (Premium)


Normalna cena: 8,89 zł. Pobierz (do 12 stycznia)

WindWings to pełna wersja kosmicznej strzelanki, w której nie ma żadnych reklam. Gra opowiada historię żołnierza, który przeszedł przez lukę czasową do przyszłości, do czasów eksploracji kosmosu. Musi wziąć udział w obronie ziemi przed atakami z zewnątrz, mając do dyspozycji potężne bronie nowych czasów.
Przeciwnicy są starannie zaprojektowani, plansze są bardzo dynamiczne i nie ma szans na nudę. Do dyspozycji są tu dwa statki o różnych zastosowaniach i gracz musi wybrać odpowiedni do sytuacji. Reszta to czysta zręczność i refleks. W miarę grania, można zdobywać coraz lepsze wyposażenie.

PU GFX Tool Pro For PUBG


Normalna cena: 92,99 zł. Pobierz (do 14 stycznia)
PU GFX Tool Pro For PUBG
PU GFX Tool Pro For PUBG to narzędzie do tuningu graficznego gry PUBG Mobile. Aplikacja daje dostęp do ustawień, które na wielu urządzeniach nie są dostępne. Dzięki temu na wielu słabszych smartfonach można włączyć wyższą rozdzielczość gry, HDR, wycisnąć więcej FPS-ów czy modyfikować styl graficzny. Z drugiej strony pozwala też uruchomić grę z wyłączonymi cieniami, antyaliasingiem i włączyć optymalizację grafiki. To pozwoli pracować jej szybciej.

Sudoku {Premium Pro}


Normalna cena: 19,99 zł. Pobierz (do 14 stycznia)
Sudoku Premium Pro to aplikacja zawierająca 5400 plansz sudoku, zebranych na trzech poziomach trudności. Można rozwiązywać je dla relaksu, a także porównać wyniki z rankingiem ogólnoświatowym i rozwiązywać łamigłówki na czas. Interfejs aplikacji pozwala wpisać cyfrę „na brudno” i znacznie ułatwia umieszczanie cyfr w odpowiednich polach. Można też wybrać schemat kolorystyczny Sudoku.
 
 
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Na co komu konsola? Telewizory LG już niedługo z aplikacjami Google Stadia i GeForce Now

11.01.2021 17:38

Telewizory LG z Google Stadia i GeForce Now
Zgodnie z zapowiedzią firmy LG, jeszcze w tym roku telewizory koreańskiego producenta otrzymają wsparcie dla dwóch usług streamingu gier w chmurze: Google Stadia i GeFroce Now.
Telewizory LG z systemem WebOS otrzymają obsługę Googla Stadia w drugiej połowie 2021 roku. Usługa będzie oferowana za pośrednictwem natywnej aplikacji, powstającej we współpracy z Google. Jak deklaruje producent, umożliwi ona granie w rozdzielczości 4K w 60 FPS z obsługą HDR oraz dźwięku 5.1, a do zabawy wystarczy nam telewizor z podłączonym kontrolerem.
Warto w tym miejscu nadmienić, że telewizory LG otrzymają obsługę Google Stadia jako jedne z pierwszych na rynku, gdyż, jak na razie, stosowna aplikacja nie jest dostępna nawet na urządzeniach z systemem Google TV.
Poza Stadią na telewizory LG trafi jeszcze jedna usługa streamingu gier. Mowa o GeForce Now, która dla wielu potencjalnych użytkowników może się okazać ciekawsza, ponieważ pozwala na granie w zakupione już wcześniej tytuły. Data premiery aplikacji przewidziana jest na 2021 rok.

Źródło: www.telepolis.pl

Fintech Unifiedpost przejmuje firmy z Polski, Szwecji i Belgii

11.01.2021 17:04

Unifiedpost przejmuje belgijsko-polski fintech banqUP, a także skandynawską firmę 21 Grams i belgijski AKTI. Dzięki tym transakcjom Unifiedpost rozszerza swój zasięg z piętnastu na dwadzieścia krajów europejskich, w tym Polskę - informuje spółka w komunikacie.

Tagi: LG, NAS, NSA
Źródło: www.wnp.pl

Anulowali zamówienia na PlayStation 5, bo gracze grozili ich pracownikom

11.01.2021 17:00

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2
SUP3R5 jakiś czas temu zapowiedziało limitowaną edycję konsol PlayStation 5, stylizowaną na modele PlayStation 2. Wszystkie zamówienia właśnie zostały anulowane, bo gracze grozili pracownikom firmy.
Firma SUP3R5 już jakiś czas temu zapowiedziała bardzo ciekawą wersję konsoli PlayStation 5. Ta miała być utrzymana w ciemnej kolorystyce i retro stylistyce, przywołującej na myśl PlayStation 2. Pomimo wysokich cen (650 dolarów za wersję Digital i 750 dolarów za standardową) i dostępności dopiero za kilka miesięcy urządzenie cieszyło się ogromną popularnością. Na listę oczekujących zapisało się aż 54 tys. osób, co całkowicie przerosło oczekiwania twórców. Ostatecznie nie wiadomo czy powstanie chociaż jeden egzemplarz, ponieważ zamówienia zostały anulowane.

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2


Ogromna popularność PlayStation 5 stylizowanego na PS2 sprawiła, że wielu użytkowników napotkało na problemy ze swoimi zamówieniami. Strona SUP3R5 nie wytrzymała naporu spragnionych graczy, przez co części pobrano pieniądze z konta bez potwierdzenia zamówienia. To wywołało wściekłość wielu osób, ale niektórzy z nich przekroczyli pewną granicę przyzwoitości. Pracownicy SUP3R5 zaczęli otrzymywać groźby karalne. Z tego też powodu firma zdecydowała o anulowaniu wszystkich zamówień i zwróceniu pieniędzy użytkownikom.
- Chcieliśmy, aby był to zabawny sposób na świętowanie wspólnej nostalgii. Jak się okazuje, są ludzie, którzy chcą w tym przeszkodzić. Jeśli stwierdzimy, że można bezpiecznie spróbować ponownie, to zrobimy to. Na razie bądźcie bezpieczni - napisała firma SUP3R5 w oficjalnym oświadczeniu.
Twórcy nietypowej konsoli zapewniają, że w ciągu kilku dni wszyscy otrzymają zwrot pieniędzy bezpośrednio na swoje konta. Firma usunęła też swoje konto na Twitterze, a oficjalna strona internetowa ogranicza się do możliwości zapisania się do newslettera. Szkoda, bo projekt wydawał się ciekawy.

Źródło: www.telepolis.pl

Anulowali zamówienia na PlayStation 5, bo gracze grozili ich pracownikom

11.01.2021 16:58

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2
SUP3R5 jakiś czas temu zapowiedziało limitowaną edycję konsol PlayStation 5, stylizowaną na modele PlayStation 2. Wszystkie zamówienia właśnie zostały anulowane, bo gracze grozili pracownikom firmy.
Firma SUP3R5 już jakiś czas temu zapowiedziała bardzo ciekawą wersję konsoli PlayStation 5. Ta miała być utrzymana w ciemnej kolorystyce i retro stylistyce, przywołującej na myśl PlayStation 2. Pomimo wysokich cen (650 dolarów za wersję Digital i 750 dolarów za standardową) i dostępności dopiero za kilka miesięcy urządzenie cieszyło się ogromną popularnością. Na listę oczekujących zapisało się aż 54 tys. osób, co całkowicie przerosło oczekiwania twórców. Ostatecznie nie wiadomo czy powstanie chociaż jeden egzemplarz, ponieważ zamówienia zostały anulowane.

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2

SUP3R5 - PlayStation 5 stylizowane na PlayStation 2


Ogromna popularność PlayStation 5 stylizowanego na PS2 sprawiła, że wielu użytkowników napotkało na problemy ze swoimi zamówieniami. Strona SUP3R5 nie wytrzymała naporu spragnionych graczy, przez co części pobrano pieniądze z konta bez potwierdzenia zamówienia. To wywołało wściekłość wielu osób, ale niektórzy z nich przekroczyli pewną granicę przyzwoitości. Pracownicy SUP3R5 zaczęli otrzymywać groźby karalne. Z tego też powodu firma zdecydowała o anulowaniu wszystkich zamówień i zwróceniu pieniędzy użytkownikom.
- Chcieliśmy, aby był to zabawny sposób na świętowanie wspólnej nostalgii. Jak się okazuje, są ludzie, którzy chcą w tym przeszkodzić. Jeśli stwierdzimy, że można bezpiecznie spróbować ponownie, to zrobimy to. Na razie bądźcie bezpieczni - napisała firma SUP3R5 w oficjalnym oświadczeniu.
Twórcy nietypowej konsoli zapewniają, że w ciągu kilku dni wszyscy otrzymają zwrot pieniędzy bezpośrednio na swoje konta. Firma usunęła też swoje konto na Twitterze, a oficjalna strona internetowa ogranicza się do możliwości zapisania się do newslettera. Szkoda, bo projekt wydawał się ciekawy.

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami