Hopaj
Wiadomości z tagiem Monitor  RSS
Firma technologiczna pomoże PGNiG być bardziej zielonym

27.10.2020 12:23

Spółka Lerta wesprze Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w poprawie efektywności energetyczną. Obie firmy stworzą wspólnie koncepcję platformy do monitoringu i systemowego zarządzania energią w budynkach biurowych centrali PGNiG w Warszawie. To kolejny z przykładów zacieśniania współpracy PGNiG z młodymi firmami technologicznymi.

Źródło: www.wnp.pl

UKE zaczyna testy nowego mechanizmu monitorowania jakości internetu

26.10.2020 20:52

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął skierowane do użytkowników testy nowej wersji aplikacji na komputery stacjonarne, która stanowi element mechanizmu monitorowania jakości dostępu do internetu.

Tagi: OCZ, UKE, Rząd, Monitor
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Sony: nowy monitor firmy tworzy hologramy. Nie trzeba do niego żadnych okularów

17.10.2020 17:55

Rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality, w skrócie AR) to interesująca technologia. Do tej pory jednak oglądanie hologramów wymagało osobnego zestawu (hełmu czy też okularów), które musieliśmy zakładać na głowę. Przykładowe z nich to Microsoft HoloLens czy Google Glass. Sony postanowiło stworzyć produkt, który pozwala oglądać hologramy bez konieczności zakładania okularów. Monitor&...

Źródło: feedproxy.google.com

NSA: szpiegowanie telefonów było nielegalne i drogie. Nie powstrzymało też ani jednego ataku

17.10.2020 11:44

W Stanach Zjednoczonych przez 11 lat trwało monitorowanie aktywności telekomunikacyjnej, w tym telefonicznej, w ramach programu PRISM (od 2008 do 2019 r.), w tym także gdy obywatele USA przebywali za granicą. Sam nadzór telefoniczny kosztował podatników ponad 100 milionów dolarów. Jednak jak wykazał ostatnio Sąd Apelacyjny USA dla Dziewiątego Okręgu we wrześniu 2020 r., rząd USA nie był w stanie&...

Tagi: OCZ, Rząd, Monitor, NSA
Źródło: feedproxy.google.com

Awaria Twittera. Aplikacja nie ma ostatnio szczęścia

16.10.2020 1:14

Najwyraźniej Twitter zalicza poważną awarię. Nie ładuje się oś czasu ani nowe wiadomości na profilach. Docierają wiadomości bezpośrednie i powiadomienia, ale odświeżanie i wyszukiwanie kończy się błędem. Dotyczy to zarówno aplikacji, jak i strony (która jest aplikacją PWA). Monitor API Twittera informuje, że następują "nieregularności" w działaniu portalu. Problem jest globalny&...

Źródło: feedproxy.google.com

Brand24 w trzecim kwartale zyskał 119 klientów. Sadowski: wracamy do dobrej dynamiki

15.10.2020 20:52

Zajmująca się monitoringiem internetu firma Brand24 na koniec września br. miała 3 210 aktywnych klientów, o 119 więcej niż kwartał wcześniej. To drugi z rzędu wzrostowy kwartał spółki.

Tagi: IEM, Monitor
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Windows 10 z wygodniejszą zmianą odświeżania ekranu. Można testować na kanale Dev

15.10.2020 16:38

Windows 10 już wkrótce otrzyma nową opcję w ustawieniach, która powinna spodobać się przede wszystkim graczom. W kompilacji 20236, która jest już dostępna dla testerów na kanale Dev, pojawiła się bowiem między innymi możliwość zmiany częstotliwości odświeżania monitora z poziomu ustawień ekranu w głównych ustawieniach systemu. Zmiana w zakresie modyfikowania odświeżania ekranu nie jest&...

Źródło: feedproxy.google.com

Technologie zwiększą efektywność elektrowni słonecznej PGE

13.10.2020 13:51

Na farmie fotowoltaicznej na górze Żar zostały przeprowadzone testy  systemu informatycznego umożliwiającego monitoring efektywności pracy dużych elektrowni słonecznych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, na farmach PV o mocy 1 MW, będzie możliwe zwiększenie przychodu o nawet ponad 15 tys. zł rocznie- poinformowała PGE Energia Odnawialna (PGE EO).

Tagi: ARM, NEC, OCZ, Monitor, PGE
Źródło: www.wnp.pl

Akcja #DzienSzpilek zdobyła poklask w mediach

06.10.2020 20:51

60 proc. artykułów w internecie poświęconych akcji #DzieńSzpilek butiku Moliera 2 miało pozytywny wydźwięk - podaje Instytut Monitorowania Mediów IMM. Ekwiwalent reklamowy kampanii wyniósł prawie milion złotych.

Tagi: NEC, Monitor
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

PGE Energia Odnawialna monitoruje wiatraki laserem

06.10.2020 19:02

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wdrożyła laserowy system do badania stanu technicznego łopat turbin wiatrowych. Nowoczesne rozwiązanie pomiarowe pozwala na szybką identyfikację anomalii występujących podczas pracy turbiny. Umożliwi to podjęcie wyprzedzających działań, które zapobiegną kosztownym i długotrwałym naprawom.

Tagi: API, OCZ, WD, Monitor, PGE
Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami