Klatka.pl
Wiadomości z tagiem OCZ  RSS
Gwarantowana praca zdalna? Oczekuje tego aż 81 proc. pracowników

13.01.2021 8:18

Od marca zeszłego roku ponad połowa pracodawców w naszym kraju zdecydowała się przenieść pracowników na pracę zdalną. Najczęściej decyzja taka dotyczyła średnich przedsiębiorstw, ale 42 proc. organizacji w ogóle nie miało możliwości pracy w tym trybie. Jak wynika z badania zleconego przez Personnel Service, do tej pory około 28 proc. pracowników wciąż pracuje w home office. Pandemia zmieniała&...

Tagi: Office, OCZ, NAS
Źródło: feedproxy.google.com

Parler został zhakowany. Z serwerów wykradziono niemal wszystkie dane

13.01.2021 7:56

Parler został zhakowany
Serwery prawicowego serwisu społecznościowego Parler zostały zhakowane. Wykradziono niemal wszystkie dane, nawet te, które zostały przez użytkowników usunięte. 
Od kilku dni serwis Parler reklamowany był przez prawą część politycznego sporu jako oaza spokoju i miejsce, gdzie nie ma cenzury Facebooka oraz Twittera. Strona miała być miejscem, gdzie konserwatyści bez skrępowania mogą wygłaszać swoje teorie i opinie, nie ryzykując bana. Jednak wygląda na to, że serwis szybciej umrze, niż zyskiwał na popularności.

Parler został zhakowany


Nieznani sprawcy prawdopodobnie wykradli niemal wszystkie dane z serwerów Parlera, chociaż nie ma zgody co do tego, co dokładnie trafiło w ich ręce. Jedni twierdzą, że są w posiadaniu informacji poufnych, jak chociażby numery kart kredytowych oraz numery telefonów. Inni z kolei przekonują, że zarchiwizowane zostały tylko te rzeczy, które były dostępne publicznie. Warto jednak pamiętać, że serwis pozwala na weryfikację profilu, do której wymagane było przesłanie skanu dowodu osobistego lub prawa jazdy. Jeśli hakerzy uzyskali do tego dostęp, to mają w swoich rękach potężny oręż.
Wszystkie informacje, jak twierdzi użytkownik Twittera o pseudonimie @donk_enby, zostały zarchiwizowane i powielone, więc trudno będzie się ich pozbyć. Według najnowszych informacji to około 70 TB danych, co daje około 99 procent tego, co zostało opublikowane na Parlerze. Inicjator całej akcji przekonuje, że zrobili to, aby zabezpieczyć dowody związane z niedawnym atakiem na Kapitol Stanów Zjednoczonych. Akcja była koordynowana między innymi przez Parlera. Poza tym użytkownicy platformy dzielili się za jej pośrednictwem zdjęciami i filmami, często pod własnym imieniem i nazwiskiem. To cała kopalnia dowodów, włącznie ze współrzędnymi geograficznymi.

Usuwanie dowodów nic nie dało


Co ciekawe, gdy tylko użytkownicy zdali sobie sprawy z tego, że sami opublikowali dowody przeciwko sobie, to zaczęli usuwać zdjęcia i filmy. Rzecz w tym, że znikały one tylko z ich profilów, a nie z serwerów Parlera, więc hakerzy nadal są w ich posiadaniu. Początkowo samo włamanie miało przebiec w tajemnicy, ale pojawiło się ryzyko . Dlatego @donk_enby, wraz z innymi osobami, zdecydowali się na przyspieszenie planu. Sam porównał ich działania do grupy osób, która wbiega na palącego się domu, aby wyciągnąć z niego wszystko, co tylko się da.
Nowy domem dla prawicowej i konserwatywnej części politycznego sporu prawdopodobnie stanie się Gab. O ile Parler był czymś w rodzaju Facebooka, tak Gab jest wzorowany na Twitterze.

Źródło: www.telepolis.pl

YouTube zawiesił na tydzień kanał prezydenta Donalda Trumpa

13.01.2021 7:14

Serwis YouTube poinformował w środę (13 stycznia) czasu polskiego, że zawiesił kanał prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na co najmniej siedem dni za podżeganie do przemocy. W tym czasie na koncie prezydenta nie będą mogły pojawiać się nowe treści.

Tagi: OCZ, YouTube
Źródło: www.wnp.pl

Huawei P50 będzie miał wersje i z Androidem i z HarmonyOS

13.01.2021 3:38


Huawei P50
Wielkimi krokami zbliża się debiut kolejnego flagowca chińskiego Huaweia. Model Huawei P50 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się systemem operacyjnym.
Dla Huaweia koniec władzy Donalda Trumpa jest nadzieją na zmianę sytuacji na rynku mobilnym, jednak Chińczycy nie mają zamiaru kończyć prac nad swoim własnym systemem operacyjnym. HarmonyOS nabiera kształtów właściwie z każdym miesiącem. Wiosną 2021 zadebiutuje z kolei Huawei P50. To jedna z dwóch flagowych serii chińskiej marki. Tegoroczny model będzie o tyle ciekawy, że możemy się spodziewać dwóch różnych wersji. Jedna będzie miała bowiem właśnie autorski system Chińczyków jakim jest Harmony OS, z kolei druga będzie działała na Androidzie. W Chinach pojawi się tylko ta pierwsza, natomiast na pozostałe rynki trafią obie.
Pojawiły się też już pierwsze doniesienia na temat specyfikacji nowych smartfonów. Możemy się spodziewać Kirina 9000 (w przypadku modelu Pro) i Kirina 9000E (możliwe, że zwykła wersja będzie miała nieco słabszy układ). W kwestii pamięci dostępne będą wersje z 6 i 8 GB RAM oraz 128 i 256 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny będzie mieć pięć sensorów. W pierwszej kolejności nowe urządzenia pojawią się oczywiście na rynku chińskim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Vivo Y31 zdradza swoją specyfikację

13.01.2021 3:01


Vivo Y31
Vivo kiedyś pokazał model Y31. Już niedługo zobaczymy jak chińska marka zaprezentuje jego duchowego następcę. Już teraz pojawiła się jego specyfikacja.
Vivo już kiedyś zaprezentował model Vivo Y31. Dokładnie było to we wrześniu 2015. Tamten smartfon miał przekątną 4,7 cala i miał dość szerokie ramki. Nie różnił się zatem od standardowego wyglądu telefonu w tamtym okresie. Chińczycy osiągnęli teraz mistrzostwo w sztuce nekromancji i po sześciu latach zamierzają po raz kolejny pokazać to urządzenie. Na szczęście w znacznie zmienionej wersji - na przykład cieńsze będą ramki... Nowy smartfon będzie miał 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Nie wykluczamy jednak, że mogą pojawić się inne warianty różniące się pamięcią. Możemy też spodziewać się potrójnego aparatu głównego (z głównym sensorem 48 Mpix) i oczywiście Androida 11.
Akumulator będzie miał pojemność 5000 mAh i naładujemy go dzięki ładowarce 18 W. Z boku urządzenia będzie z kolei miejsce dla czytnika linii papilarnych. Plakaty promocyjne nowego smartfonu nie zdradziły co prawda jakiego konkretnie układu mamy się spodziewać, jednak najpewniej będzie to Snapdragon 662. Do premiery powinno dojść jeszcze w tym miesiącu.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Alcatel pokazuje nowe telefony i tablet

13.01.2021 1:34


Alcatel 1S
W trakcie trwających targów CES kolejne marki prezentują swoje nowe urządzenia. Wyjątkiem nie jest w tym wypadku należący do TCL Alcatel.
Alcatel zaprezentował dzisiaj trzy nowe smartfony i jeden tablet. Wszystkie modele telefonów mają budżetowy układ MediaTek A25. Model Alcatel 3L (2021) ma wyświetlacz LCD o przekątnej 6,52 cala. Nie zabraknie 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny jest potrójny i składa się z trzech sensorów: 48 Mpix, 2 Mpix i 2 Mpix. Z przodu znajduje się z kolei pojedynczy sensor 8 Mpix. Akumulator ma pojemność 4000 mAh. Naładować go można dzięki... micro-USB. Przynajmniej w kwestii oprogramowania klient dostanie Androida 11. Telefon będzie dostępny w barwie czarnej i niebieskiej od marca za kwotę 149 euro.
Alcatel 3L
Jeszcze tańszy będzie Alcatel 1S (2021), za który będzie trzeba zapłacić zaledwie 109 euro. Co otrzyma za takie pieniądze potencjalny użytkownik? Wyświetlacz będzie miał przekątną 6,52 cala, a we wcięciu w kształcie łezki znajdzie się pojedynczy aparat 5 Mpix. Z tyłu znajdzie się jeden sensor 13 Mpix i dwa sensory 2 Mpix. Możemy też spodziewać się akumulatora 4000 mAh, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej.
Alcatel 1L
Alcatel 1L (2021) będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala i podwójny aparat główny 13 Mpix + 2 Mpix. Tutaj zobaczymy zaledwie 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Akumulator będzie miał pojemność 3000 mAh. Jeszcze w tym miesiącu będzie dostępne najtańsze urządzenie marki. Tablet Alcatel 1T 7 Wi-Fi będzie kosztował zaledwie 59 euro w wersji z 16 GB pamięci wbudowanej i 69 euro w wariancie z 32 GB pamięci wbudowanej. Systemem operacyjnym będzie z kolei... Android 10. Na pozostałe szczegóły dotyczące tabletu musimy jeszcze poczekać.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Huawei pokaże trzy laptopy, a w marcu nowego Kirina, telewizory, tablet i telefon

13.01.2021 0:29


Huawei MateBook
Huawei szykuje premiery swoich nowych urządzeń. Pierwsze trzy będą miały miejsce już dzisiaj, natomiast w marcu przyjdzie pora na drugą turę. Najpierw zobaczymy nowe laptopy.
Huawei nie zamierza zajmować się jedynie swoim konfliktem z obecną (jeszcze) administracją prezydenta USA. Chińska marka już dzisiaj pokaże aż trzy nowe laptopy Huawei MateBook. Premiera nie będzie jednak miała absolutnie nic wspólnego z trwającymi obecnie amerykańskimi targami CES. Na pewno możemy się spodziewać nowych MateBooków X oraz X Pro. Możliwe, że pojawi się też następca modelu 13 lub 14.  W przeciwieństwie do segmentu smartfonów, w kwestii elektroniki noszonej i laptopów amerykańskie sankcje nie spowodowały żadnych problemów. Microsoft został nawet pierwszą firmą ze zgodą na handel z Huaweiem.
Jednocześnie Chińczycy najprawdopodobniej potwierdzą, że pracują też nad kilkoma nowymi urządzeniami. Niektóre przecieki mówią, że od razu je zaprezentują, nie wydaje się to być jednak zbyt prawdopodobne. Najpewniej w marcu zobaczymy nowy układ Kirin 820E. Okazuje się, że do śmierci Kirinów jeszcze nie doszło. Możemy się też spodziewać nowych produktów z segmentu inteligentnych telewizorów. Zadebiutuje też nowy tablet i nowy składany Mate X. 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Fakt Mobile wprowadza nowe, tańsze pakiety i rozmowy bez limitu po wydaniu 15 zł

12.01.2021 22:00


Fakt Mobile wprowadza nowe pakiety i rozmowy bez limitu po wydaniu 15 zł
Fakt Mobile nie jest może zbyt popularną marką usług telefonii komórkowej, ale niewykluczone, że wraz z nową ofertą zainteresowanie tym pre-paidem wzrośnie. Pojawiły się nowe pakiety na internet, jednorazowe i cykliczne, a także oferta bez limitu po wykorzystaniu pakietu 15 zł.
Fakt Mobile to usługa dla czytelników gazety Fakt, świadczona przez operatora P4 Play.  Szczególną cechą tej oferty są 31-dniowe pakiety w różnych wariantach, które można aktywować stosownie do potrzeb użytkowników.
 
Wczoraj, 11 stycznia 2021 r., w Fakt Mobile pojawiło się kilka interesujących nowości. Przede wszystkim są to pakiety internetu w wersji jednorazowej i cyklicznej: 
  • 1 GB za 3 zł, 
  • 2 GB za 5 zł, 
  • 4 GB za 8 zł,
  • 10 GB za 15 zł. 

Wszystkie pakiety aktywowane są na 31 dni jednorazowo lub rozliczane co miesiąc cyklicznie. Więcej szczegółów w .

Doszły też inne nowe pakiety i usługi:

  • Pakiet 50 min, 50 SMS-ów do wszystkich sieci i 250 MB internetu za 3 zł na 31 dni <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/5.Regulamin-oferty-Promocyjnej-Pakiet-50-minut-50-SMSow-i-250-MB-do-wszystkich-sieci-11.01.2021-r.pdf" target="_blank">regulamin)
  • Pakiet 300 min, 300 SMS-ów do wszystkich sieci i 300 MB internetu za 9 zł na 31 dni <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/6.Regulamin-oferty-Promocyjnej-Pakiet-300-minut-300-SMSow-i-300-MB-do-wszystkich-sieci-11.01.2021.pdf" target="_blank">regulamin)
  • Wydawaj do 15 zł miesięcznie na rozmowy i SMS-y – dzięki tej ofercie w każdym miesiącu kalendarzowym użytkownik ma możliwość bezpłatnego wykonywania połączeń głosowych do innych sieci komórkowych lub stacjonarnych oraz połączeń głosowych w roamingu w Strefie Euro, a także wysyłania SMS-ów. Usługa jest aktywowana po wykorzystaniu swojego Pakietu Złotówek 15 zł – ale wyłącznie na połączenia głosowe i SMS-y. Wykorzystanie Pakietu Złotówek na inne usługi niż połączenia głosowe i SMS-y nie jest brane pod uwagę przy aktywacji tej usługi. <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/2.-Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Wydawaj-do-15-zl-miesiecznie-na-rozmowy-i-smsy-11.01.2021.pdf" target="_blank">regulamin)
  • Nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci oraz 10 GB – w tej ofercie użytkownik może aktywować pakiet nielimitowanych rozmów nawiązywanych do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne, a także SMS-ów, MMS-ów do wszystkich sieci oraz 10 GB internetu. Opłata za ten pakiet wynosi 25 zł miesięcznie. <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/3.-Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Nielimitowane-rozmowy-smsy-i-mmy-do-wszystkich-sieci-oraz-10-GB-internetu.-11.01.2021-r.pdf" target="_blank">regulamin)
  • Pakiet Internet Świat – przyznawany jest pakiet danych do wykorzystania na transmisję danych w roamingu w wybranych krajach oraz w zasięgu sieci telekomunikacyjnych wybranych operatorów.  Co ważne, są to kraje spoza Unii Europejskiej lub w ogóle spoza kontynentu, takie jak na przykład Białoruś, Chiny, Egipt, Rosja czy Stany Zjednoczone. W ofercie znalazł się pakiet Internet Świat 1 GB za 100 zł lub Internet Świat 300 MB za 50 zł – każdy na 14 dni. <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/7.Regulamin_uslugi_PAKIET-INTERNET-SWIAT-DLA-OFERTY-FAKT-MOBILE-11.01.2021-r.pdf" target="_blank">regulamin)

Więcej szczegółów w załączonych powyżej regulaminach.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Oppo Find X3 Pro 5G: tak wygląda nadchodzący flagowiec. Trochę jak iPhone

12.01.2021 20:52


Oppo Find X3 Pro 5G: tak wygląda nadchodzący flagowiec. Trochę jak iPhone
Oppo Find X3 Pro 5G to jeden z nowych flagowców chińskiej marki, którego premiera zbliża się coraz większymi krokami. Specyfikacja telefonu częściowo była już znana wcześniej, jednak wygląd pozostawała tajemnicą. Aż do teraz. W sieci pojawiły się rendery, zdradzające kształt obudowy nowego flagowca Oppo oraz wygląd jego aparatu.
Grafiki przedstawiające wygląd Oppo Find X3 Pro 5G ujawnił Evan Blass, więc są to materiały raczej wiarygodne. Widoczny na renderach niesymetryczny układ czterech aparatów umieszczonych w lewym górnym rogu tyłu obudowy zdradza wyraźną inspirację najnowszymi iPhone’ami, ale nie jest to też stuprocentowa kopia. Moduł aparatu w Oppo Find X3 Pro 5G wyraźnie wystaje, ale ma też lekkie zaoblenia i nie ma tam tak ostrych krawędzi, jak u Apple. W module foto widać też doświetlenie LED oraz otwór mikrofonu do nagrywania wideo.
Oppo Find X3 Pro 5G
Z wcześniejszych informacji wynika, że główny aparat w Oppo Find X3 Pro 5G ma rozdzielczość 50 Mpix (matryca Sony IMX766), towarzyszy ma drugi aparat z matrycą o takiej samej rozdzielczości, ale z obiektywem szerokokątnym. Trzeci aparat to połączenie matrycy 13 Mpix z teleobiektywem, zapewniającym zoom optyczny 2x, a całość uzupełnia aparat do zdjęć makro 3 Mpix. Oppo Find X3 Pro 5G ma ponadto pozwolić na nagrywanie 10-bitowego wideo 4K.
Obudowa Oppo Find X3 Pro 5G jest zaokrąglona na brzegach, a przedni panel niemal w całości wypełnia duży ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala o rozdzielczości 1440p z odświeżaniem 120 Hz i pełnym wsparciem dla wideo 10-bit.
Oppo Find X3 Pro 5G
Pod obudową kryje się układ Snapdragon 888, a energię do pracy ma dostarczyć akumulator 4500 mAh z szybkim ładowaniem SuperVOOC 2.0 65 W oraz szybkim bezprzewodowym 30 W VOOC Air.
Oppo Find X3 Pro 5G powinien zadebiutować pod koniec marca lub na początku kwietnia i będą mu towarzyszyć modele Oppo Find X3, Oppo Find X3 Neo i Find X3 Lite. Ten ostatni to przebrandowany Oppo Reno5 5G, dostępny na rynku chińskim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Indiana Jones - powstaje nowa gra od twórców Wolfensteina

12.01.2021 20:46

Indiana Jones powróci w nowej grze
Indiana Jones już niedługo powróci na ekrany telewizorów za sprawą nowej gry zapowiedzianej przez firmę Bethesda.
Krótki teaser stanowiący zapowiedź nowej produkcji

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami