Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Opera  RSS
Huawei P50 będzie miał wersje i z Androidem i z HarmonyOS

13.01.2021 3:38


Huawei P50
Wielkimi krokami zbliża się debiut kolejnego flagowca chińskiego Huaweia. Model Huawei P50 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się systemem operacyjnym.
Dla Huaweia koniec władzy Donalda Trumpa jest nadzieją na zmianę sytuacji na rynku mobilnym, jednak Chińczycy nie mają zamiaru kończyć prac nad swoim własnym systemem operacyjnym. HarmonyOS nabiera kształtów właściwie z każdym miesiącem. Wiosną 2021 zadebiutuje z kolei Huawei P50. To jedna z dwóch flagowych serii chińskiej marki. Tegoroczny model będzie o tyle ciekawy, że możemy się spodziewać dwóch różnych wersji. Jedna będzie miała bowiem właśnie autorski system Chińczyków jakim jest Harmony OS, z kolei druga będzie działała na Androidzie. W Chinach pojawi się tylko ta pierwsza, natomiast na pozostałe rynki trafią obie.
Pojawiły się też już pierwsze doniesienia na temat specyfikacji nowych smartfonów. Możemy się spodziewać Kirina 9000 (w przypadku modelu Pro) i Kirina 9000E (możliwe, że zwykła wersja będzie miała nieco słabszy układ). W kwestii pamięci dostępne będą wersje z 6 i 8 GB RAM oraz 128 i 256 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny będzie mieć pięć sensorów. W pierwszej kolejności nowe urządzenia pojawią się oczywiście na rynku chińskim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Alcatel pokazuje nowe telefony i tablet

13.01.2021 1:34


Alcatel 1S
W trakcie trwających targów CES kolejne marki prezentują swoje nowe urządzenia. Wyjątkiem nie jest w tym wypadku należący do TCL Alcatel.
Alcatel zaprezentował dzisiaj trzy nowe smartfony i jeden tablet. Wszystkie modele telefonów mają budżetowy układ MediaTek A25. Model Alcatel 3L (2021) ma wyświetlacz LCD o przekątnej 6,52 cala. Nie zabraknie 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny jest potrójny i składa się z trzech sensorów: 48 Mpix, 2 Mpix i 2 Mpix. Z przodu znajduje się z kolei pojedynczy sensor 8 Mpix. Akumulator ma pojemność 4000 mAh. Naładować go można dzięki... micro-USB. Przynajmniej w kwestii oprogramowania klient dostanie Androida 11. Telefon będzie dostępny w barwie czarnej i niebieskiej od marca za kwotę 149 euro.
Alcatel 3L
Jeszcze tańszy będzie Alcatel 1S (2021), za który będzie trzeba zapłacić zaledwie 109 euro. Co otrzyma za takie pieniądze potencjalny użytkownik? Wyświetlacz będzie miał przekątną 6,52 cala, a we wcięciu w kształcie łezki znajdzie się pojedynczy aparat 5 Mpix. Z tyłu znajdzie się jeden sensor 13 Mpix i dwa sensory 2 Mpix. Możemy też spodziewać się akumulatora 4000 mAh, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej.
Alcatel 1L
Alcatel 1L (2021) będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala i podwójny aparat główny 13 Mpix + 2 Mpix. Tutaj zobaczymy zaledwie 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Akumulator będzie miał pojemność 3000 mAh. Jeszcze w tym miesiącu będzie dostępne najtańsze urządzenie marki. Tablet Alcatel 1T 7 Wi-Fi będzie kosztował zaledwie 59 euro w wersji z 16 GB pamięci wbudowanej i 69 euro w wariancie z 32 GB pamięci wbudowanej. Systemem operacyjnym będzie z kolei... Android 10. Na pozostałe szczegóły dotyczące tabletu musimy jeszcze poczekać.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Fakt Mobile wprowadza nowe, tańsze pakiety i rozmowy bez limitu po wydaniu 15 zł

12.01.2021 22:00


Fakt Mobile wprowadza nowe pakiety i rozmowy bez limitu po wydaniu 15 zł
Fakt Mobile nie jest może zbyt popularną marką usług telefonii komórkowej, ale niewykluczone, że wraz z nową ofertą zainteresowanie tym pre-paidem wzrośnie. Pojawiły się nowe pakiety na internet, jednorazowe i cykliczne, a także oferta bez limitu po wykorzystaniu pakietu 15 zł.
Fakt Mobile to usługa dla czytelników gazety Fakt, świadczona przez operatora P4 Play.  Szczególną cechą tej oferty są 31-dniowe pakiety w różnych wariantach, które można aktywować stosownie do potrzeb użytkowników.
 
Wczoraj, 11 stycznia 2021 r., w Fakt Mobile pojawiło się kilka interesujących nowości. Przede wszystkim są to pakiety internetu w wersji jednorazowej i cyklicznej: 
 • 1 GB za 3 zł, 
 • 2 GB za 5 zł, 
 • 4 GB za 8 zł,
 • 10 GB za 15 zł. 

Wszystkie pakiety aktywowane są na 31 dni jednorazowo lub rozliczane co miesiąc cyklicznie. Więcej szczegółów w .

Doszły też inne nowe pakiety i usługi:

 • Pakiet 50 min, 50 SMS-ów do wszystkich sieci i 250 MB internetu za 3 zł na 31 dni <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/5.Regulamin-oferty-Promocyjnej-Pakiet-50-minut-50-SMSow-i-250-MB-do-wszystkich-sieci-11.01.2021-r.pdf" target="_blank">regulamin)
 • Pakiet 300 min, 300 SMS-ów do wszystkich sieci i 300 MB internetu za 9 zł na 31 dni <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/6.Regulamin-oferty-Promocyjnej-Pakiet-300-minut-300-SMSow-i-300-MB-do-wszystkich-sieci-11.01.2021.pdf" target="_blank">regulamin)
 • Wydawaj do 15 zł miesięcznie na rozmowy i SMS-y – dzięki tej ofercie w każdym miesiącu kalendarzowym użytkownik ma możliwość bezpłatnego wykonywania połączeń głosowych do innych sieci komórkowych lub stacjonarnych oraz połączeń głosowych w roamingu w Strefie Euro, a także wysyłania SMS-ów. Usługa jest aktywowana po wykorzystaniu swojego Pakietu Złotówek 15 zł – ale wyłącznie na połączenia głosowe i SMS-y. Wykorzystanie Pakietu Złotówek na inne usługi niż połączenia głosowe i SMS-y nie jest brane pod uwagę przy aktywacji tej usługi. <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/2.-Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Wydawaj-do-15-zl-miesiecznie-na-rozmowy-i-smsy-11.01.2021.pdf" target="_blank">regulamin)
 • Nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci oraz 10 GB – w tej ofercie użytkownik może aktywować pakiet nielimitowanych rozmów nawiązywanych do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne, a także SMS-ów, MMS-ów do wszystkich sieci oraz 10 GB internetu. Opłata za ten pakiet wynosi 25 zł miesięcznie. <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/3.-Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Nielimitowane-rozmowy-smsy-i-mmy-do-wszystkich-sieci-oraz-10-GB-internetu.-11.01.2021-r.pdf" target="_blank">regulamin)
 • Pakiet Internet Świat – przyznawany jest pakiet danych do wykorzystania na transmisję danych w roamingu w wybranych krajach oraz w zasięgu sieci telekomunikacyjnych wybranych operatorów.  Co ważne, są to kraje spoza Unii Europejskiej lub w ogóle spoza kontynentu, takie jak na przykład Białoruś, Chiny, Egipt, Rosja czy Stany Zjednoczone. W ofercie znalazł się pakiet Internet Świat 1 GB za 100 zł lub Internet Świat 300 MB za 50 zł – każdy na 14 dni. <(a href="http://www.telepolis.pl/images/2021/01/7.Regulamin_uslugi_PAKIET-INTERNET-SWIAT-DLA-OFERTY-FAKT-MOBILE-11.01.2021-r.pdf" target="_blank">regulamin)

Więcej szczegółów w załączonych powyżej regulaminach.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Aplikacje nie tylko fałszywe, ale i złośliwe. To nowy rodzaj ataku na Androida

12.01.2021 16:07


Aplikacje nie tylko fałszywe, ale i złośliwe. To nowy rodzaj ataku na Androida
Badacze firmy Sophos zidentyfikowali nowy rodzaj ataku na użytkowników urządzeń z systemem Android. Cyberprzestępcy stworzyli fałszywe wersje m.in. oficjalnej aplikacji rządowej Pakistanu, aplikacji firmy ubezpieczeniowej oraz porównywarki cen operatorów telefonicznych.
Złośliwe wersje programów przechwytują z urządzeń kontakty, treść wiadomości SMS, dane z dokumentów tożsamości, informacje o lokalizacji czy zdjęcia, a następnie przesyłają je na serwery przestępców. Analitycy z Sophosa ostrzegają, że dotychczas celem były aplikacje dla użytkowników w Pakistanie, jednak atak może zostać łatwo powtórzony w każdym miejscu na świecie. 
 
Fałszywe aplikacje są identyczne, jak ich legalne odpowiedniki dostępne w Google Play Store, umożliwiają też korzystanie z tych samych funkcji. Przestępcy wybrali pięć programów działających w Pakistanie: oficjalną aplikację rządową Pakistan Citizen Portal, muzułmański zegar modlitewny, aplikację do porównywania ofert operatorów telefonicznych, narzędzie do sprawdzania ważności karty SIM oraz program firmy ubezpieczeniowej. 
 
Złośliwe narzędzia po uruchomieniu przechwytują identyfikator IMEI urządzenia, informacje o lokalizacji, pełną listę kontaktów, treść wiadomości tekstowych, zestawienie połączeń czy katalogi karty SD. Aplikacja Pakistan Citizen Portal skłania też użytkowników do podania swojego numeru dowodu osobistego, danych paszportowych, haseł do Facebooka i innych serwisów. Niektóre ze sfałszowanych aplikacji zawierają mechanizm umożliwiający nagrywanie rozmów telefonicznych i dźwięków rejestrowanych przez urządzenie. Funkcje te nie zostały jednak jeszcze aktywowane przez przestępców. 
 
Fałszywe wersje aplikacji nie są dostępne w oficjalnym sklepie Google Play Store, ale na stronach imitujących m.in. pakistański serwis rządowy. Użytkownicy mogli otrzymać linki z instrukcją pobrania programów m.in. SMS-em lub mailem. Cyberprzestępcy szyfrują przy tym stworzony przez siebie kod, instalowana aplikacja nie jest więc identyfikowana jako złośliwa podczas wstępnego skanowania przez urządzenie. 
Każdy, kto korzysta z telefonu komórkowego, powinien pamiętać o podstawowych zasadach ochrony: nieklikaniu w linki otrzymywane mailem czy SMS-em i pobieraniu aplikacji tylko z oficjalnych źródeł. Ważne jest także zwracanie uwagi na uprawnienia, o które prosi instalowany program. Jeśli zegar czy porównywarka ofert żąda dostępu do wiadomości, listy kontaktów czy zdjęć, powinno to wzbudzić czujność. Warto też rozważyć instalację na urządzeniu mobilnym programu antywirusowego, który będzie chronił dane przed podobnymi zagrożeniami

– ostrzega Łukasz Formas, kierownik zespołu inżynierów w firmie Sophos.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Samsung Exynos 2100 już oficjalnie. Mocny konkurent Snapdragona 888

12.01.2021 15:46


Samsung Exynos 2100 już oficjalnie. Mocny konkurent Snapdragona 888
Po wielu dniach przecieków i zapowiedzi Samsung zaprezentował swój najnowszy chipset mobilny przeznaczony dla tegorocznych flagowych smartfonów – Exynos 2100. Jest to zarazem koreańska odpowiedź na Snapdragona 888.
Exynos 2100 to układ SoC wykonany w procesie technologicznym 5 nm EUV. Główny, najbardziej wydajny rdzeń CPU to Cortex-X1 o taktowaniu do 2,9 GHz, trzy kolejne mocne rdzenie bazują na technologii Cortex-A78, a cztery energooszczędne – Cortex-A55. Producent zachwala, że to połączenie zapewnia wydajność o 30% większą niż rdzenie w układzie Exynos 990. Podobny schemat CPU wykorzystał Qualcomm w swoim Snapdragonie 888, jednak Samsung wybrał inny GPU – Mali-G78. Tu z kolei przyrost mocy w porównaniu do poprzedniej generacji wynosi aż 40%.
 
Już samo przejście z litografii poprzedniej generacji 7 nm do 5 nm ma zapewnić o 10% większą wydajność oraz o 20% niższe zużycie energii. Nowy SoC Samsunga w lepszy sposób ma również wykorzystywać pamięć podręczną i zarządzać procesami. 
 
Niezbędnym w dzisiejszych czasach elementem jest wbudowany modem 5G, który w Exynosie 2100 obsługuje zarówno sieci w zakresach poniżej 6 GHz, jak i fale milimetrowe.  W tych pierwszych smartfon będzie w stanie osiągnąć prędkość do 5,1 Gbps, a w mmWave – nawet 7,35 Gbps.
Exynos 2100 został również wyposażony w nową trójrdzeniową jednostkę sztucznej inteligencji NPU, która może realizować do 26 bilionów operacji na sekundę (TOPS) przy ponad dwukrotnie większej wydajności energetycznej w porównaniu z poprzednią generacją.
By zapewnić odpowiedni czas pracy, producent zastosował w Exynosie 2100 zaawansowane rozwiązanie AMIGO, która ma wydłużać żywotność baterii poprzez optymalizację zużycia energii przez CPU, GPU oraz inne procesory wchodzące w skład chipsetu. 
 
Exynos 2100 SoC obsługuje pamięć RAM w standardzie LPDDR5 oraz pamięć wewnętrzną UFS 3.1 i UFS 2.1. Układ przygotowany jest też do współpracy z aparatami o rozdzielczości do 200 Mpix. Może obsługiwać do sześciu matryc aparatów, w tym cztery z nich w tym samym czasie.
Pierwszymi smartfonami z układem Exynos 2100 będzie najprawdopodobniej seria Samsung Galaxy S21.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Nexera kupuje światłowody świętokrzyskiej Symetry

12.01.2021 15:28


Nexera Symetra sieć światłowodowa zakup
Nexera, hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwija swoją sieć światłowodową. Jednym z tego przejawów jest zakup infrastruktury od świętokrzyskiego operatora Symetra.

28 grudnia 2020 roku Nexera zakupiła sieć światłowodową zlokalizowaną w województwie świętokrzyskim: w Busku-Zdroju, Pińczowie i miejscowościach ościennych. W wyniku podpisanej umowy, infrastruktura Nexery została rozszerzona o ponad 94 kilometry sieci światłowodowej, w zasięgu której znajduje się niemal 5000 gospodarstw domowych. Co ważne, dotychczasowi abonenci nadal będą mogli korzystać z usług telekomunikacyjnych oferowanych przez Symetrę.
 
 
Realizujemy obecnie ważny dla Polski projekt budowy światłowodowej sieci dostępowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, ale nasze ambicje sięgają dalej. Sieć budowaną z wykorzystaniem środków publicznych, rozszerzamy dzięki środkom własnym. W roku 2020 zrealizowaliśmy trzy transakcje zakupu światłowodowych sieci FTTH zapewniających łącznie dostęp do ponad 25 000 gospodarstw domowych. Potwierdza to, że innowacyjne modele współpracy z dotychczasowymi właścicielami kupowanych przez nas sieci, pozwalające im nadal współpracować z nami jako detaliczny operator wirtualny albo całkowicie zakończyć dotychczasową działalność, sprawdzają się. W 2020 roku przeprowadziliśmy transakcje w obu tych modelach, co pozytywnie nastraja nas na działania w roku 2021. W najbliższych latach planujemy zapewnić ponad milionowi gospodarstw domowych dostęp do światłowodowej sieci Nexery, a tym samym umożliwić szeroki wybór ofert naszych partnerów detalicznych. Będziemy do tego celu dążyć nie tylko poprzez budowę sieci, ale też poprzez nabywanie i integrację istniejącej infrastruktury. Zakup sieci od Symetry jest potwierdzeniem konsekwentnej realizacji tej strategii i istotnym krokiem przybliżającym nas do celu.

– powiedział Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery
Transakcja została zrealizowana w nowatorskim na rynku, korzystnym dla obu stron modelu. Nexera poszerzyła zasięg swojej infrastruktury sieciowej, a Symetra będzie mogła skoncentrować się na rozwoju sprzedaży usług detalicznych jako swoim wiodącym obszarze działalności biznesowej.
Internet w Regionie Świętokrzyskim
Zgodnie z wynikami badania #RegionyNexery2020, wykorzystanie Internetu w Regionie Świętokrzyskim systematycznie wzrasta. W związku z tym, rosną również oczekiwania mieszkańców w zakresie szybkości i jakości łącza. Jak pokazuje badanie Nexery, ponad 63% badanych z Regionu Świętokrzyskiego jest zadowolonych z posiadanego łącza, jednak ponad połowa (51%) korzystających z Internetu w domu rozważa zwiększenie jego prędkości. To wzrost o 22 p.proc. względem 2019 roku. Aktualnie 54% mieszkańców Regionu deklaruje, że w ich lokalizacji jest dostępny światłowód, a 46% z nich ze światłowodu korzysta.
Mieszkańcy, firmy oraz wszystkie instytucje, które znajdują się w zasięgu sieci Nexery, mają możliwość dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Szkoły i jednostki edukacyjne zlokalizowane w zasięgu sieci Nexery z szerokopasmowego łącza mogą korzystać bezpłatnie.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Plus wprowadza nowe plany taryfowe z dostępem do 5G

12.01.2021 10:52


Plus 5G nowe plany taryfowe
Plus wprowadza nowe plany taryfowe w ofercie internetowo-głosowej i czysto internetowej, dla klientów indywidualnych i biznesowych. Duże pakiety danych mają pozwolić na swobodne korzystanie z Internetu w technologii 5G.
2021 rok przyniesie kolejne zwiększenie zasięgu sieci 5G Plusa. Jak podaje operator, obecnie Plus oferuje największy zasięg Internetu 5G, z którego może korzystać ponad 7 milionów Polaków we wszystkich 16 województwach. Plany na najbliższe miesiące to zwiększenie zasięgu tak, by objął 11 milionów mieszkańców naszego kraju. Dla przypomnienia - Plus oferuje usługi 5G z wykorzystaniem pasma 2600 MHz TDD o teoretycznej maksymalnej szybkości pobierania danych na poziomie 600 Mb/s.
 
 
Komfortowe korzystanie z 5G przez cały okres trwania umowy z maksymalną szybkością technologiczną mają zapewnić nowe taryfy dedykowane sieci piątej generacji. Z nowych taryf można również korzystać, będąc w zasięgu starszych technologii Internetu mobilnego. KLIENCI INDYWIDUALNI

5G w smartfonie w taryfach z usługami głosowymi i internetowymi


Dla tych, którzy dostęp do 5G chcą mieć na wyciągnięcie ręki, operator sieci Plus przygotował nowe propozycje abonamentów internetowo-głosowych. Trzy nowe warianty abonamentu zapewnią dostęp do sieci 5G oraz nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów wraz z dużymi pakietami danych:
 • 25 GB za 60 zł miesięcznie – dla osób, którym zależy na szybkim i swobodnym surfowaniu w Internecie,
 • 100 GB za 90 zł miesięcznie – dla tych, którzy intensywnie korzystają z Internetu w smartfonie oraz często korzystają z niego jako routera,
 • 150 GB za 120 zł miesięcznie – dla osób, które potrzebują jak największej ilości danych.

Po wykorzystaniu pakietu danych będzie można nadal korzystać z Internetu z szybkością obniżoną do 1 Mb/s. Osoby, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci, nie będą płacić za abonament nawet przez 4 miesiące.

Plus nowe taryfy 5G baner

 5G w taryfach internetowych


Plus przygotował także nowe, większe paczki gigabajtów w taryfach Internetu mobilnego:
 • 500 GB 5G za 100 zł miesięcznie,
 • 1000 GB 5G za 200 zł miesięcznie.

Po wykorzystaniu pakietów szybkość Internetu zostanie obniżona do 1 Mb/s. Dla klientów, którzy zmienią dostawcę Internetu na Plusa, abonament jest darmowy przez 3 miesiące. Ofertę można przetestować przez 15 dni, w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł. KLIENCI BIZNESOWI

5G w taryfach internetowo-głosowych


Wraz z planami poszerzania zasięgu sieci 5G Plusa rośnie jej dostępność dla biznesu. Z myślą o nich operator wprowadza 3 nowe warianty abonamentu głosowego z dostępem do sieci 5G i nowymi pakietami danych oraz standardowo z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami oraz MMS-ami. Ich ceny są następujące:
 • 60 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 35 GB,
 • 90 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 120 GB,
 • 120 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 180 GB.

Po wykorzystaniu pakietu danych szybkość Internetu spadnie do 1 Mb/s.

5G w taryfach internetowych


Osoby prowadzące firmę, dla których nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu jest stała obecność w sieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa stabilne i szybkie łącze internetowe.
Plus wychodzi do nich z propozycją nowych ofert mobilnego Internetu dedykowanych dla 5G:
 • 600 GB za 100 zł + VAT miesięcznie,
 • 1200 GB za 200 zł + VAT miesięcznie.

Po wykorzystaniu pakietu można nadal korzystać z Internetu z szybkością obniżoną do 1 Mb/s. Mechanizm promocji z darmowym abonamentem przez pierwsze miesiące jest taki sam, jak dla klientów indywidualnych: do 3 miesięcy za darmo przy zmianie dostawcy Internetu. Ofertę można przetestować przez 15 dni, a w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł netto.
Plus 5G

Sprzęt 5G w Plusie


Plus jednocześnie przypomina, ze w ofercie tej sieci znajduje się prawie 20 smartfonów i routerów 5G, w tym najtańszy na naszym rynku smartfon 5G, , kosztujący mniej niż 1000 zł. Urządzenie to pomyślnie przeszło przez nasze testy.
 
 
[ANKIETA:1258]

Źródło: www.telepolis.pl

Mastercard: do eSkarbonki w ramach 29. Finału WOŚP wrzucono już ponad milion złotych

11.01.2021 19:28


Mastercard eSkarbonka 29. final WOŚP milion złotych
Na 20 dni przed tegorocznym 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do eSkarbonki napędzanej przez Mastercard wrzucono już ponad milion złotych. To o ponad 400 tys. więcej niż przy okazji poprzedniego Finału.
Mastercard już po raz dziewiąty jest partnerem w wielkiej zbiórce funduszy organizowanej przez Fundację WOŚP, a czwarty rok z rzędu dostarcza eSkarbonkę, czyli wygodne, cyfrowe narzędzie, umożliwiające przekazywanie i zbieranie datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Internet, bez wychodzenia z domu.
 
 
eSkarbonka dostępna jest dla darczyńców od miesiąca. W tym czasie suma wpłat, które wpłynęły zarówno na jej główne konto, jak i do wielu eSkarbonek zakładanych przez tysiące indywidualnych kwestujących, w tym wolontariuszy i sztaby WOŚP, przekroczyła już 1037000 zł, pobijając tym samym finalny wynik z ubiegłego roku. Nowością w tegorocznym Finale jest możliwość włączenia się w tę formę zbiórki małych i średnich przedsiębiorstw, które bez konieczności rejestrowania sztabu mogą dołożyć swoją cegiełkę na rzecz wsparcia oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, kwestując wśród swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych. eSkarbonki mogą zakładać też osoby fizyczne, które wspólnie z wolontariuszami i przedsiębiorcami chcą zachęcać do włączenia się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Ani przez sekundę nie zwątpiliśmy w siłę Orkiestry, którą są nasi wolontariusze i darczyńcy. Tempo zbiórki jednak zaskakuje nas wszystkich. Na ponad trzy tygodnie przed Finałem zebrana do eSkarbonki kwota napawa nas optymizmem, że także w tym roku kupimy najbardziej kosmiczny sprzęt na oddziały otolaryngologiczne. Dziękuję wszystkim, którzy już dzisiaj zbierają do internetowych puszek i wszystkich Was gorąco zachęcam do dalszego, wspólnego grania z Orkiestrą!

– powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP
Do zbiórki można dołączyć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl, a także korzystając z jednej z eSkarbonek założonych przez indywidualnych kwestujących. Każda z nich jest dostępna pod linkiem zaczynającym się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/... . Strona ta chroniona jest przez bezpieczne połączenie i posiada certyfikat bezpieczeństwa. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke. 
To dla nas wielka radość widzieć tak szybko zapełniającą się eSkarbonkę i tak wielu pomagających. Wszyscy odczuliśmy, jak dziwny był rok 2020, i chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej rozumiemy, jaką siłę ma nasza wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy. Cieszymy się, że wraz z Fundacją WOŚP możemy włączyć się w to wielkie pomaganie, a do tego sprawić wszystkim fanom muzyki odrobinę radości. Każdy, kto zdecyduje się dorzucić do eSkarbonki wybierając opcję „płatność kartą”, dostanie szansę zagłosowania na piosenkę, która zagrana zostanie w dniu Finału ze sceny w studio głównym, zaraz po Światełku do Nieba, a posłuchać jej będzie można podczas telewizyjnej i internetowej transmisji. Zachęcamy do zabawy i pomagania, przed nami kolejne rekordy do pobicia!

– powiedział Jerzy Hołub, dyrektor ds. marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe
WOŚP 2021 eSkarbonka
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Microsoft prezentuje Surface Pro 7+ dla biznesu, także w wersji LTE Advanced

11.01.2021 18:59


Microsoft prezentuje Surface Pro 7+ dla biznesu także w wersji LTE Advanced
Rodzina Microsoft Surface powiększyła się o ulepszony Surface Pro 7+, stworzony z myślą o klientach komercyjnych i edukacyjnych. Wśród nowości są nowe procesory, pojemniejsza bateria oraz - w wybranych wariantach - łączność LTE Advanced.
Kiedy po raz pierwszy Microsoft wprowadzał Surface Pro, chciał rzucić wyzwanie koncepcji, że ludzie muszą szukać kompromisu między mobilnością i wygodą tabletu, a osiągami i produktywnością tradycyjnego laptopa. W ciągu ostatnich siedmiu lat, linia Surface Pro stała się symbolem wszechstronności i wydajności przenośnego urządzenia, z genialnym ekranem dotykowym, rozbudowanymi możliwości Surface Pen i długiego czasu pracy na baterii. Jak podaje amerykański gigant, jest to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenie Surface wśród klientów korporacyjnych i edukacyjnych.
 
 

Nowszy procesor, łączność LTE, wymienna pamięć SSD


Zachowując znany design i konstrukcję Surface Pro, Microsoft zdecydował się wprowadzić na rynek także opcjonalny model Surface Pro 7+ LTE Advanced, który ma pomóc klientom biznesowym utrzymać łączność w domu lub zdalnej lokalizacji nawet wtedy, gdy przepustowość Wi-Fi jest ograniczona. Nowe urządzenia Surface zostały wyposażone także w najnowsze procesory Intel Core 11. generacji (i3, i5 oraz i7 - temu ostatniemu towarzyszy wentylator, pozostałe mają chłodzenie pasywne) o 2,1-krotnie większej wydajności i dłuższej żywotności baterii (do 15 godzin). Dzięki temu Surface Pro 7+ oferuje wszechstronność, której klienci biznesowi potrzebują do pracy w dowolnym miejscu i czasie.
Microsoft Surface Pro 7+
Dzięki portom USB-A i USB-C, Surface Pro 7+ oferuje możliwość dokowania urządzenia do zewnętrznych monitorów i wyświetlaczy oraz podłączenia dodatkowych urządzeń peryferyjnych do pełnej konfiguracji stacji roboczej. Dla usprawnienia jakości obrazu podczas wideokonferencji, przednia i tylna kamera (FullHD 1080p) została zintegrowana z głośnikami Dolby Atmos i dwoma dalekosiężnymi mikrofonami studyjnymi, dzięki czemu codzienne rozmowy będą mogły być jeszcze bardziej naturalne.
Także w odpowiedzi na opinie klientów biznesowych odnośnie przyjaznego środowisku opakowania oraz ograniczeniu rozmiarów na potrzeby łatwiejszej wysyłki Surface Pro do pracowników na home-office, Microsoft poinformował, że Surface Pro 7+ wyznacza nowy poziom dla lekkich urządzeń dostarczanych w bardziej ekologicznych opakowaniach komercyjnych. Opakowanie jest o 23% lżejsze od poprzedniej generacji i jest wykonane w 99% z materiału na bazie włókien naturalnych, z czego 64% to materiał pochodzący z recyklingu.
Ciekawym rozwiązaniem jest też wymienna pamięć SSD, która ma stanowić ułatwienie na wypadek ewentualnej awarii.
Microsoft Surface Pro 7+ SSD
LTE to w sumie dosyć prosty dodatek, ale Microsoft ogranicza go do konfiguracji z Core i5. Model z LTE współpracuje zarówno z tradycyjnymi kartami SIM, jak i eSIM.
Po raz pierwszy Surface Pro 7+ jest dostarczany z funkcjami Windows Enhanced Hardware Security, które działają od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenia Surface mogą być zarządzane i aktualizowane poprzez narzędzia chmurowe od pierwszego uruchomienia i przez cały cykl ich życia, bez konieczności fizycznej ingerencji działu IT. Pomaga to chronić użytkowników przed złośliwymi sterownikami i atakami, które mogą wpływać na cały łańcuch dostaw. Microsoft osiąga to poprzez ścisłą integrację między UEFI (nowoczesny BIOS), oprogramowaniem układowym i systemem operacyjnym Windows. Implementację Microsoft UEFI udostępniona została w modelu open source na platformie GitHub, jako Project Mu.

Surface Pro 7+ - ceny


Cena nowego Surface Pro 7+ for Business Wi-Fi rozpocznie się od 4699 zł, natomiast w konfiguracji LTE Advance od 5949 zł.
 
 

Ruszają prace nad Strefą Pomysłodawcy

11.01.2021 17:17

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ogłosiło konkurs na operatora Strefy Pomysłodawcy. Wnioski można składać do lutego.

Tagi: iOS, Opera
Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami