Klatka.pl
Wiadomości z tagiem PS4  RSS
Produkcja PlayStation 4 dobiega końca? Kolejne modele wycofywane

05.01.2021 4:19

PlayStation 4 może zniknąć z rynku szybciej niż pierwotnie zakładano, wynika z raportu VGC. Kolejne modele są wyprzedawane, a sprzedawcy nie spodziewają się już dostaw. Jeden z japońskich sklepów ogłosił właśnie, że zapasy magazynowe aż pięciu modeli PlayStation 4 nie zostaną uzupełnione. W tym znajduje się wersja prawdopodobnie najpopularniejsza, a więc czarne PS4 Slim z dyskiem 1 TB. Oprócz&...

Źródło: feedproxy.google.com

Sony PlayStation 5 – nowa generacja konsol pokazuje pazur

31.12.2020 16:53

Sony PlayStation 5
Nieco ponad miesiąc temu do sklepów trafiło PlayStation 5. Czy nowa konsola od Sony spełnia pokładane w niej nadzieje? Mieliśmy to okazję sprawdzić.
Rok 2020 z pewnością będziemy wspominać długo, a jednym z powodów będzie =debiut długo wyczekiwanej nowej generacji konsol. Jakiś czas temu na portalu pojawiła się nasza recenzja Xbox Series X od Microsoftu. Teraz przyszedł czas na opinię na temat jego głównego konkurenta: Sony PlayStation 5.
Konsola w wersji z napędem optycznym dotarła do mnie krótko po premierze i spędziłem z nią niecały miesiąc. W tym czasie miałem okazję dobrze zapoznać się z jej funkcjonalnością oraz przetestować w szeregu gier – zarówno natywnych pod nową generację, jak i tytułów na PS4, uruchomionych w trybie wstecznej kompatybilności. Do testów wykorzystaliśmy monitor , którego recenzję również znajdziecie na łamach portalu.

Specyfikacja jak w wydajnym pececie


PlayStation 4 jest już z nami od siedmiu lat. W świecie technologii dużo się w tym czasie zmieniło. Czy nowa generacja za tymi zmianami nadążyła?

Specyfikacja konsoli:

 • Obudowa z tworzywa sztucznego, czarno-biała,
 • Wymiary: 390 x 104 x 260 mm, masa: 4,5 kg (wersja z napędem), 390 x 92 x 260 mm, masa: 3,9 kg (Digital Edition),
 • Ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 3,5 GHz,
 • Układ graficzny RDNA 2, 36 CU przy 2,23 GHz,
 • 16 GB pamięci GDDR6, przepustowość 5,5 GB/s (odczyt),
 • Dysk SSD NVME 825 GB, przepustowość 448 GB/s,
 • Wyjście wideo:4K przy 120 Hz, obsługa 8K,
 • Napęd optyczny Blu-ray 4K UHD (tylko wersja z napędem),
 • Porty: 1x HDMI 2.1, 3x USB 3.2 Gen 1 (1x USB-C), 1x USB 2.0, jack 3,5 mm (w kontrolerze),
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1
 • Gniazdo Kensington lock,
 • Cena sugerowana: 2299 zł (wersja z napędem), 1849 zł (Digital Edition).

Zdecydowanie. Zmieniło się także podejście samego producenta przy projektowaniu nowej platformy. Nadal mamy do czynienia ze sprzętem bazującym na architekturze x64, a więc de facto mocno wyspecjalizowanym komputerem PC i to względem poprzednika się nie zmieniło. O ile jednak procesorowi PS4 już w dniu premiery zarzucano, że jest przestarzały i mało wydajny, tak PS5 o podobne zarzuty raczej nie musi się obawiać. Sercem konsoli jest specjalnie zaprojektowany ośmiordzeniowy układ AMD oparty o architekturę Zen 2, osiągający maksymalne taktowanie rzędu 3,5 GHz. Do tego dostajemy 16 GB pamięci GDDR6 oraz układ graficzny w architekturze RDNA 2 z 36 jednostkami obliczeniowymi o maksymalnym taktowaniu 2,23 GHz.

Sony PlayStation 5
Wymienione powyżej podzespoły zapewniają olbrzymi skok mocy obliczeniowej względem PS4 – teoretyczna wydajność nowej konsoli to 10,3 teraflopów – ale to nie tutaj należy doszukiwać się rewolucji, którą ma przynieść nowa generacja. Jej źródłem ma być zastosowanie wydajnego dysku SSD NVMe, który w założeniach ma wyeliminować czasy ładowania danych do absolutnego minimum. Na chwilę obecną PlayStation 5 znajdziemy jedynie w wersji z dyskiem 825 GB, jednak docelowo urządzenie ma być kompatybilne z wybranymi dyskami SSD wykorzystującymi standard PCIe 4.0.
Jeśli chodzi o łączność, urządzenie wyposażone zostało w 4 złącza USB (w tym jedno USB-C), HDMI 2.1, Ethernet oraz łączność Bluetooth 5.1 i Wi-Fi 6. Do tego wersja z napędem obsługuje nośniki UHD Blu-Ray.

Źródło: www.telepolis.pl

Cyberpunk 2077: problemy ze zwrotem kosztów dla posiadaczy PS4

17.12.2020 11:13CD Projekt RED przeprosił graczy konsolowych za słabą jakość gry Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One. Obiecał także zwrot pieniędzy za zakupione egzemplarze - jednak są z tym kłopoty w przypadku Sony.
Jeśli ktoś nie pamięta, przypomnę: wyczekiwany Cyberpunk 2077 okazał się na konsolach poprzedniej generacji mało komfortowym doświadczeniem - bugi, kiepska jakość grafiki oraz spadek fps to główne przyczyny jego porażki na Playstation 4 i Xbox One. Rozczarowanie było tak duże, że CD Projekt RED przyznał się do błędu i obiecał zwrot pieniędzy każdemu rozczarowanemu graczowi, korzystającemu z konsoli Xbox One lub Playstation 4. I wiele osób z tego skorzystało - jednak o ile usługa Microsoftu działa bez problemu, a po zadekalarowaniu zwrotu gracze otrzymują środki w mniej niż godzinę, o tyle Sony nie stanęło na wysokości zadania.
Użytkownicy Playstation mają prawo do zwrotu gry, której nie pobrali lub nie streamowali, do 14 dni od momentu zakupu. Od czasu do czasu trafiają się wyjątki od tej reguły - na przykład gdy gra jest uszkodzona lub ma błędy uniemożliwiające rozgrywkę. Cyberpunk 2077 kwalifikuje się do tych wyjątków, ale Sony odmówiło wielu graczom zwrotu kosztów. Dlaczego? Chwilowo nie jest to jasne, ale prawdopodobnie problem tkwi w przepisach serwisu. Sam CD projekt wie o sprawie i umieścił tweeta, w którym napisano: "jeśli masz cyfrową kopię gry na PlayStation, zaczekaj, aż my zwrócimy Ci pieniądze". Ma to nastąpić do końca tego roku.

Źródło: www.telepolis.pl

PS5 nie potrafi emulować PS2. Zrobi to za to Xbox Series X|S

01.12.2020 13:34

Pisaliśmy wcześniej o tym, że Xbox Series X|S obsługuje emulator RetroArc, pozwalający na uruchamianie gier ze starszych konsol przez emulację. Teraz deweloperzy RetroArch poszli o krok dalej i Xbox Series X|S potrafi zrobić coś, czego nie może PS5 - uruchamiać gry z PS2. Kompatybilność wsteczna PlayStation 5 pozwala jedynie na uruchamianie gier z PS4 - konsoli o tej samej architekturze&...

Źródło: feedproxy.google.com

Cyberpunk 2077 radzi sobie na PS4 i XBO „zaskakująco dobrze”. Kilka słów o przyszłym multiplayerze

27.11.2020 10:57


Z innych wieści: Keanu Reeves w Cyberpunka grał i mu się podobało.

Źródło: www.cdaction.pl

Cyberpunk 2077: Gameplay z PS4 Pro i PS5 [WIDEO]

24.11.2020 19:16


Porcja ujęć ze ścieżki Nomada.

Źródło: www.cdaction.pl

PlayStation 5 i Xbox Series X: bałagan z formatami HDR

28.10.2020 14:13

Jakby nie dość zamieszania odnośnie obsługi standardu HDMI 2.1, to jeszcze nadejście nowych konsol, tj. PS5 i Xbox Series X/S wprawi konsumentów w potężny ból głowy z technologią HDR. Konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S będą obsługiwać HDR, a format ten w branży zadomowił się już od października 2016 i gry "Deus Ex: Bunt Ludzkości" na PS4 i Xbox One. Jednakże zarówno PS5, jak i&...

Źródło: feedproxy.google.com

PlayStation 5 będzie większym hitem niż PS4 i PS2. Razem wzięte. Tak sądzą analitycy

17.10.2020 12:33

W ciągu najbliższych 5-6 lat Sony może sprzedać między 200 a 300 mln sztuk PlayStation 5. To więcej niż PS4 i PS2. Razem wzięte. A tak przynajmniej sądzą analitycy Rakuten Securities Economic Research Institute. Specyfika PS5 jest inna niż w przypadku jakiejkolwiek dotychczasowej konsoli; to sprzęt pod wieloma względami symboliczny, ale też elastyczny – czytamy w raporcie. Jak tłumaczy&...

Źródło: feedproxy.google.com

PS5: Sony pozwoli nagrywać czaty głosowe. Dzięki temu poskarżymy na niemiłych graczy

15.10.2020 8:46

Właśnie ukazała się najnowsza aktualizacja oprogramowania na PlayStation 4 z oznaczeniem 8.00. Samo uaktualnienie skupia się głównie na opcjach czatów i grupy. Niektórzy co bardziej wnikliwi użytkownicy konsoli doszukali się również zmiany, którą można określić mianem kontrowersyjnej. Otóż Sony będzie teraz nagrywać czaty głosowe. Co prawda aktualizacja jest dostępna teraz na PS4, ale późniejszy&...

Źródło: feedproxy.google.com

PlayStation 4 System Software 8.00 wydany. To zapewne ostatnia duża aktualizacja PS4

14.10.2020 23:41

Choć wielkimi krokami zbliża się premiera PlayStation 5, Sony nie zapomniało o poprzedniczce. PS4 otrzymało właśnie aktualizację firmware'u numer 8.00. Nie znając jeszcze dokładnie możliwości programowych piątki, można podejrzewać, że właśnie System Software 8.00 dla PS4 jest ich swoistą zajawką. Sony bowiem nie tylko dodało nowe opcje, ale też niektóre z dotychczasowych zmodyfikowało lub&...

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami