Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Plus  RSS
HTC z drugim miesiącem wzrostów z rzędu

13.01.2021 4:00


HTC Desire 20+ oficjalna prezentacja
Wygląda na to, że promyk nadziei spadł nawet na będącą w wiecznych problemach firmę HTC. Tajwańczycy zanotowali drugi miesiąc ze wzrostami z rzędu.
Wiele firm ma dział mobilny, który przynosi straty. Ba, większość. Tacy producenci jak LG czy Sony mają jednak z czego pokrywać stratę generowaną przez ten sektor rynku. Pozostałe działy tych firm notują rekordowe wzrosty. Zupełnie inaczej wygląda to w HTC, gdzie dział mobilny ciągnie całą firmę w dół. Ilekroć pisaliśmy o wynikach HTC zawsze było to jedno wielkie wyliczanie porażek. Ostatnio coś jednak drgnęło. W 2020 Sony zatrzymał spadek sprzedaży mimo kryzysu na rynku, HTC natomiast zaczyna wreszcie notować wzrosty.
W grudniu 2020 przychody sięgnęły 615 miliardów nowych dolarów tajwańskich, czyli około 81,22 miliona złotych. To o 1,02% więcej niż w przypadku grudnia 2019. Cały 2020 przyniósł jednak spadek przychodów o oszałamiające 42,03%. W stosunku do listopada 2020 udało się z kolei zwiększyć sprzedaż o 10,68%. Tajwański producent notuje zatem wzrosty zarówno w porównaniu do listopada 2020, jak i grudnia 2019. Wygląda na to, że jest jeszcze nadzieja dla firmy. To dobra wiadomość, to w końcu HTC Dream był pierwszym smartfonem z Androidem na rynku.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

YouTube ugiął się pod naporem hashtagów, zmienił wyszukiwanie

12.01.2021 12:25


Hashtagi na YouTubie w końcu są użyteczne
YouTube to nie miejsce na hashtagi, ale autorzy filmów i tak je dodają. Trudno powiedzieć, czy to przemyślane działanie, czy siła przyzwyczajenia, ale YouTube się ugiął i zrobił z tego użytek.
Na desktopowej i mobilnej stronie YouTube'a już można wyszukiwać filmy oznaczone konkretnym hashtagiem. System ten działa identycznie jak na Twitterze, co zaliczam na plus – dzięki temu efekty są przewidywalne. Kliknięcie w hashtag przenosi nas do strony, gdzie zostały zgromadzone materiały opatrzone tą etykietą lub etykietą w jakiś sposób powiązaną. Strona będzie wyglądać mniej-więcej tak:
Strona hashtagu na YouTubie
Taka strona ma też własny link, na przykład: youtube.com/hashtag/teamtrees dla tagu #teamtrees, podanego jako przykład na stronie wsparcia YouTube'a.
 
 
To spora poprawa względem tego, jak YouTube zachowywał się wcześniej. Hashtagi można było wyszukiwać i klikać, ale wyniki uzyskane w ten sposób bywały dziwne. Czasami wystarczyło, że tag został wspomniany w filmie, by został przypisany do jakiejś kategorii.
Aktualnie wyświetlana jest elegancko złożona lista, na której popularne materiały znajdują się najwyżej. Co więcej, zobaczymy podsumowanie – liczbę filmów na liście, liczbę kanałów używających etykiety oraz miniatury najpopularniejszych kanałów z tego grona.

Źródło: www.telepolis.pl

Korzystasz z Tindera? Opłatę za to możesz doliczyć do rachunku w Orange

12.01.2021 11:49


Tinder randki płatności Orange
Osoby, które korzystają z Tindera, będą mogły związane z tym opłaty ponosić razem z rachunkiem za usługi Orange. Zapłata może być też pobrana z pomarańczowego konta prepaid.
Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie, dzięki której można nawiązać nowe znajomości. Od teraz, klienci Orange opłatę za korzystanie z Tindera doliczą do swojego rachunku telefonicznego lub, w przypadku oferty prepaid, zostanie ona pobrana z doładowania prepaid. Dodatkowo można zyskać pierwszy miesiąc korzystania z opcji Tinder Plus i Gold za pół ceny.
 
 
Pandemia COVID-19 wbrew obostrzeniom spowodowała, że staliśmy się dla siebie bliżsi. Tęsknimy za kontaktem z drugą osobą, co sprawia, że komunikatory pękają w szwach. Dystans społeczny sprawił, że przeglądanie Tindera stało się sposobem na życie towarzyskie. I dzięki temu platforma ta biła rekordy popularności. W niedzielę 29 marca 2019 roku było najwięcej „przeciągnięć” niż w jakikolwiek pojedynczy dzień w historii Tindera (ponad 3 miliardy).
W ciągu ostatnich kilku miesięcy korzystanie z happy hours, koncertów czy spotkania przy kawie jest możliwe tylko wirtualne, dlatego Tinder uruchomił nową funkcję, dzięki której użytkownicy mogą  prowadzić rozmowy wideo w aplikacji. Czat wideo, ma pomóc użytkownikom lepiej poznać ich pary oraz jeszcze bardziej udzielać się towarzysko na Tinderze.

Płatność za usługi elektroniczne w Orange. Jak to działa?


Aby zapłacić za usługi elektroniczne, nie trzeba podawać swoich danych, numeru konta bankowego lub karty płatniczej. Płatności za zakupy, na przykład bilety, aplikacje czy gry znajdują się na dokumencie zestawienie produktów i płatności elektronicznych, który będzie dołączony do rachunku Orange. Można ustalić limity płatności i w ten sposób kontrolować wydatki. To także oszczędność czasu, bo płatność można zlecić za pomocą kilku kliknięć. Nie trzeba pamiętać o logowaniu do aplikacji bankowych czy wypełnianiu długich formularzy.
Za co jeszcze można płacić w systemie? Za prenumeratę Wyborcza.pl, mobilet, mobilny parking i wiele innych. Partnerów można znaleźć na stronie www.orange.pl/view/plac-z-orange.
 
 

Tagi: Orange, HIS, Plus, IEM, IKO
Źródło: www.telepolis.pl

Plus wprowadza nowe plany taryfowe z dostępem do 5G

12.01.2021 10:52


Plus 5G nowe plany taryfowe
Plus wprowadza nowe plany taryfowe w ofercie internetowo-głosowej i czysto internetowej, dla klientów indywidualnych i biznesowych. Duże pakiety danych mają pozwolić na swobodne korzystanie z Internetu w technologii 5G.
2021 rok przyniesie kolejne zwiększenie zasięgu sieci 5G Plusa. Jak podaje operator, obecnie Plus oferuje największy zasięg Internetu 5G, z którego może korzystać ponad 7 milionów Polaków we wszystkich 16 województwach. Plany na najbliższe miesiące to zwiększenie zasięgu tak, by objął 11 milionów mieszkańców naszego kraju. Dla przypomnienia - Plus oferuje usługi 5G z wykorzystaniem pasma 2600 MHz TDD o teoretycznej maksymalnej szybkości pobierania danych na poziomie 600 Mb/s.
 
 
Komfortowe korzystanie z 5G przez cały okres trwania umowy z maksymalną szybkością technologiczną mają zapewnić nowe taryfy dedykowane sieci piątej generacji. Z nowych taryf można również korzystać, będąc w zasięgu starszych technologii Internetu mobilnego. KLIENCI INDYWIDUALNI

5G w smartfonie w taryfach z usługami głosowymi i internetowymi


Dla tych, którzy dostęp do 5G chcą mieć na wyciągnięcie ręki, operator sieci Plus przygotował nowe propozycje abonamentów internetowo-głosowych. Trzy nowe warianty abonamentu zapewnią dostęp do sieci 5G oraz nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów wraz z dużymi pakietami danych:
 • 25 GB za 60 zł miesięcznie – dla osób, którym zależy na szybkim i swobodnym surfowaniu w Internecie,
 • 100 GB za 90 zł miesięcznie – dla tych, którzy intensywnie korzystają z Internetu w smartfonie oraz często korzystają z niego jako routera,
 • 150 GB za 120 zł miesięcznie – dla osób, które potrzebują jak największej ilości danych.

Po wykorzystaniu pakietu danych będzie można nadal korzystać z Internetu z szybkością obniżoną do 1 Mb/s. Osoby, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci, nie będą płacić za abonament nawet przez 4 miesiące.

Plus nowe taryfy 5G baner

 5G w taryfach internetowych


Plus przygotował także nowe, większe paczki gigabajtów w taryfach Internetu mobilnego:
 • 500 GB 5G za 100 zł miesięcznie,
 • 1000 GB 5G za 200 zł miesięcznie.

Po wykorzystaniu pakietów szybkość Internetu zostanie obniżona do 1 Mb/s. Dla klientów, którzy zmienią dostawcę Internetu na Plusa, abonament jest darmowy przez 3 miesiące. Ofertę można przetestować przez 15 dni, w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł. KLIENCI BIZNESOWI

5G w taryfach internetowo-głosowych


Wraz z planami poszerzania zasięgu sieci 5G Plusa rośnie jej dostępność dla biznesu. Z myślą o nich operator wprowadza 3 nowe warianty abonamentu głosowego z dostępem do sieci 5G i nowymi pakietami danych oraz standardowo z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami oraz MMS-ami. Ich ceny są następujące:
 • 60 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 35 GB,
 • 90 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 120 GB,
 • 120 zł netto miesięcznie z pakietem internetowym 180 GB.

Po wykorzystaniu pakietu danych szybkość Internetu spadnie do 1 Mb/s.

5G w taryfach internetowych


Osoby prowadzące firmę, dla których nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu jest stała obecność w sieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa stabilne i szybkie łącze internetowe.
Plus wychodzi do nich z propozycją nowych ofert mobilnego Internetu dedykowanych dla 5G:
 • 600 GB za 100 zł + VAT miesięcznie,
 • 1200 GB za 200 zł + VAT miesięcznie.

Po wykorzystaniu pakietu można nadal korzystać z Internetu z szybkością obniżoną do 1 Mb/s. Mechanizm promocji z darmowym abonamentem przez pierwsze miesiące jest taki sam, jak dla klientów indywidualnych: do 3 miesięcy za darmo przy zmianie dostawcy Internetu. Ofertę można przetestować przez 15 dni, a w przypadku zwrotu należy tylko zapłacić opłatę aktywacyjną 9 zł netto.
Plus 5G

Sprzęt 5G w Plusie


Plus jednocześnie przypomina, ze w ofercie tej sieci znajduje się prawie 20 smartfonów i routerów 5G, w tym najtańszy na naszym rynku smartfon 5G, , kosztujący mniej niż 1000 zł. Urządzenie to pomyślnie przeszło przez nasze testy.
 
 
[ANKIETA:1258]

Źródło: www.telepolis.pl

Samsung już za 2 dni pokaże nowe flagowce z serii Galaxy S21. Co o nich wiemy?

12.01.2021 10:02


Samsung Galaxy S21 seria co o nich wiemy
W tym roku wcześniej niż zwykle, bo już 14 stycznia, zobaczymy prezentację najnowszych flagowych smartfonów Samsunga z serii Galaxy S21. Poniżej zebraliśmy najnowsze informacje na ich temat, które będziemy mogli skonfrontować z rzeczywistością już za 2 dni.

Wygląd zewnętrzny


Zacznijmy od tego, co z wierzchu. Seria Galaxy S21 ma obejmować trzy urządzenia, podobnie jak to miało miejsce w przypadku ubiegłorocznej rodziny Galaxy S20. Z przodu będą one w zasadzie bardzo do siebie zbliżone, z jednym "ale". Z opublikowanych renderów wynika, że modele Galaxy S21 i Galaxy S21+ będą miały płaskie ekrany, a zaokrąglone boki otrzyma jedynie wyświetlacz w Galaxy S21 Ultra. Różnice będą też oczywiście rozmiary ekranów, natomiast wspólnym elementem ma być otwór w górnej części, mieszczący obiektyw przedniego aparatu fotograficznego.
Wyświetlacze w S21 i S21+ mają mieć przekątne 6,2" i 6,7", rozdzielczość FullHD+ oraz częstotliwość odświeżania obrazu do 120 Hz. W modelu S21 Ultra znajdzie się jeszcze większy, bo 6,8-calowy panel o rozdzielczości QuadHD+. Najnowsze doniesienia sugerują, że Samsungowi udało się w końcu zastosować odświeżanie 120 Hz przy pełnej rozdzielczości (do tej pory 120 Hz było tylko w FullHD+).
Pod powierzchnią wyświetlacza znajdzie się czytnik linii papilarnych. Mamy nadzieję, że będzie to zaprezentowany właśnie Qualcomm 3D Sonic Sensor Generation 2.
 
Dużą nowością ma być obsługa rysika S Pen przez ekran w Galaxy S21 Ultra. Nie będzie on jednak stanowił integralnej części zestawu (jak w serii Galaxy Note), lecz będzie go trzeba kupić osobno (podobno za około 40 euro, czyli 180 zł). Będzie można też kupić etui na Galaxy S21 Ultra z miejscem na rysik.
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

Nowy wygląd zyskał tylny panel nadchodzących smartfonów, a przede wszystkim "wyspa" fotograficzna z trzema (S21 i S21+) oraz czterema (S21 Ultra) obiektywami.

Aparaty fotograficzne


Pod względem fotograficznym otrzymamy dwa różne zestawy aparatów. Samsungi Galaxy S21 oraz Galaxy S21+ otrzymają przednie aparaty o rozdzielczości 10 Mpix (f/2.0) oraz po trzy aparaty z tyłu: 12 Mpix f/1.8 + 12 Mpix f/2.2 (ultraszerokokątny) + 64 Mpix f/2.0 (teleobiektyw).
Samsung Galaxy S21 aparat
Lepiej wyposażony będzie Galaxy S21 Ultra. Przedni aparat będzie miał rozdzielczość 40 Mpix, natomiast z tyłu znajdziemy cztery aparaty w konfiguracji: 108 Mpix f/1.8 + 12 Mpix f/2.2 (ultraszerokokątny) + 10 Mpix f/4.9 (teleobiektyw peryskopowy) + 10 Mpix f/2.4 (teleobiektyw). Zestaw ten będzie uzupełniony o laserowy autofocus.
Samsung Galaxy S21 Ultra aparat
 

Procesor, pamięć, bateria


Smartfony z serii Galaxy S21 ponownie trafią na rynek w dwóch wersjach różniących się zastosowanym chipsetem. Klienci w USA i Korei Południowej otrzymają Snapdragona 888, natomiast pozostali, w tym również Polacy, będą musieli się zadowolić Exynosem 2100, którego prezentacja ma się odbyć już dzisiaj (12 stycznia). Układ ten ma być tym razem lepszy od Snapdragona, co potwierdzają opublikowane dotąd wyniki z aplikacji Geekbench.
Chipset ma współpracować z 8 GB RAM-u w S21/S21+ i 12 lub 16 GB RAM-u w S21 Ultra. Do przechowywania danych mamy otrzymać 128 lub 256 GB pamięci masowej, a w przypadku S21 Ultra także 512 GB. Co istotne, tylko ten ostatni ma mieć slot na karty pamięci microSD.
 
 
Smartfony będą zasilane akumulatorami o pojemności odpowiednio 4000 mAh, 4800 mAh i 5000 mAh. Baterie obsłużą szybkie ładowanie, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Korzystać będzie można również z bezprzewodowego ładowania zwrotnego. W zestawach sprzedażowych ma zabraknąć słuchawek i ładowarek, czyli będzie jak w przypadku najnowszych iPhone'ów. Całość powinna pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem One UI 3.1.

Dostępność i cena


Seria Galaxy S21 zostanie zaprezentowana w najbliższy czwartek, 14 stycznia 2021 roku. Transmitowana online konferencja rozpocznie się o godzinie 16:00 polskiego czasu. Tuż po prezentacji ma ruszyć przedsprzedaż nowych smartfonów. W niej do Galaxy S21 Ultra mają być podobno dodawane najnowsze słuchawki Galaxy Buds Pro. Regularna sprzedaż ma ruszyć 29 stycznia.
Według dotychczas opublikowanych informacji, ceny flagowców Samsunga mają wyglądać następująco:
 • Galaxy S21 128 GB - 849 euro (3848 zł),
 • Galaxy S21 256 GB - 899 euro (4075 zł),
 • Galaxy S21+ 128 GB - 1049 euro (4755 zł),
 • Galaxy S21+ 256 GB - 1099 euro (4981 zł),
 • Galaxy S21 Ultra 128 GB - 1349 euro (6114 zł),
 • Galaxy S21 Ultra 256 GB - 1399 euro (6341 zł),
 • Galaxy S21 Ultra 512 GB - 1529 euro (6930 zł).

 
 

Microsoft prezentuje Surface Pro 7+ dla biznesu, także w wersji LTE Advanced

11.01.2021 18:59


Microsoft prezentuje Surface Pro 7+ dla biznesu także w wersji LTE Advanced
Rodzina Microsoft Surface powiększyła się o ulepszony Surface Pro 7+, stworzony z myślą o klientach komercyjnych i edukacyjnych. Wśród nowości są nowe procesory, pojemniejsza bateria oraz - w wybranych wariantach - łączność LTE Advanced.
Kiedy po raz pierwszy Microsoft wprowadzał Surface Pro, chciał rzucić wyzwanie koncepcji, że ludzie muszą szukać kompromisu między mobilnością i wygodą tabletu, a osiągami i produktywnością tradycyjnego laptopa. W ciągu ostatnich siedmiu lat, linia Surface Pro stała się symbolem wszechstronności i wydajności przenośnego urządzenia, z genialnym ekranem dotykowym, rozbudowanymi możliwości Surface Pen i długiego czasu pracy na baterii. Jak podaje amerykański gigant, jest to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenie Surface wśród klientów korporacyjnych i edukacyjnych.
 
 

Nowszy procesor, łączność LTE, wymienna pamięć SSD


Zachowując znany design i konstrukcję Surface Pro, Microsoft zdecydował się wprowadzić na rynek także opcjonalny model Surface Pro 7+ LTE Advanced, który ma pomóc klientom biznesowym utrzymać łączność w domu lub zdalnej lokalizacji nawet wtedy, gdy przepustowość Wi-Fi jest ograniczona. Nowe urządzenia Surface zostały wyposażone także w najnowsze procesory Intel Core 11. generacji (i3, i5 oraz i7 - temu ostatniemu towarzyszy wentylator, pozostałe mają chłodzenie pasywne) o 2,1-krotnie większej wydajności i dłuższej żywotności baterii (do 15 godzin). Dzięki temu Surface Pro 7+ oferuje wszechstronność, której klienci biznesowi potrzebują do pracy w dowolnym miejscu i czasie.
Microsoft Surface Pro 7+
Dzięki portom USB-A i USB-C, Surface Pro 7+ oferuje możliwość dokowania urządzenia do zewnętrznych monitorów i wyświetlaczy oraz podłączenia dodatkowych urządzeń peryferyjnych do pełnej konfiguracji stacji roboczej. Dla usprawnienia jakości obrazu podczas wideokonferencji, przednia i tylna kamera (FullHD 1080p) została zintegrowana z głośnikami Dolby Atmos i dwoma dalekosiężnymi mikrofonami studyjnymi, dzięki czemu codzienne rozmowy będą mogły być jeszcze bardziej naturalne.
Także w odpowiedzi na opinie klientów biznesowych odnośnie przyjaznego środowisku opakowania oraz ograniczeniu rozmiarów na potrzeby łatwiejszej wysyłki Surface Pro do pracowników na home-office, Microsoft poinformował, że Surface Pro 7+ wyznacza nowy poziom dla lekkich urządzeń dostarczanych w bardziej ekologicznych opakowaniach komercyjnych. Opakowanie jest o 23% lżejsze od poprzedniej generacji i jest wykonane w 99% z materiału na bazie włókien naturalnych, z czego 64% to materiał pochodzący z recyklingu.
Ciekawym rozwiązaniem jest też wymienna pamięć SSD, która ma stanowić ułatwienie na wypadek ewentualnej awarii.
Microsoft Surface Pro 7+ SSD
LTE to w sumie dosyć prosty dodatek, ale Microsoft ogranicza go do konfiguracji z Core i5. Model z LTE współpracuje zarówno z tradycyjnymi kartami SIM, jak i eSIM.
Po raz pierwszy Surface Pro 7+ jest dostarczany z funkcjami Windows Enhanced Hardware Security, które działają od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenia Surface mogą być zarządzane i aktualizowane poprzez narzędzia chmurowe od pierwszego uruchomienia i przez cały cykl ich życia, bez konieczności fizycznej ingerencji działu IT. Pomaga to chronić użytkowników przed złośliwymi sterownikami i atakami, które mogą wpływać na cały łańcuch dostaw. Microsoft osiąga to poprzez ścisłą integrację między UEFI (nowoczesny BIOS), oprogramowaniem układowym i systemem operacyjnym Windows. Implementację Microsoft UEFI udostępniona została w modelu open source na platformie GitHub, jako Project Mu.

Surface Pro 7+ - ceny


Cena nowego Surface Pro 7+ for Business Wi-Fi rozpocznie się od 4699 zł, natomiast w konfiguracji LTE Advance od 5949 zł.
 
 

Wyciekły zdjęcia płyt głównych Asusa z chipsetami Intel Z590

11.01.2021 12:58

Intel Rocket Lake - płyty główne Z590
Do sieci wyciekły zdjęcia kilku płyt głównych Asus z chipsetami Intel Z590 i podstawką LGA1200. Tym samym wiemy, jakie modele szykuje tajwański producent.
Nie od dzisiaj wiadomo, że wkrótce zadebiutują nowe procesory Intel Core 11. generacji (Rocket Lake), a wraz z nimi płyty główne z chipsetami Z590, B560 oraz H510 i podstawką LGA1200. Do sieci właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia modeli marki Asus: Z590 ROG Maximus XIII Extreme Glacial, Z590 ROG Maximus XIII Hero, Prime Z590-A oraz TUF Z590-Plus WiFi. Co możemy wywnioskować z samych fotografii?

Nowe płyty główne Asusa z chipsetami Z590


Asus Z590 ROG Maximus XIII Extreme Glacial to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Wyposażona jest w blok wodny, zaprojektowany przez firmę EK Water Blocks, który odprowadza ciepło zarówno z procesora, sekcji zasilania, jak i chipsetu. Model ten ma dwa złącza PCI-Express x16 (x16/x8), trzy gniazda M.2 oraz dodatkowy slot DIMM.2. Płyta ma rozmiar E-ATX. Z kolei Asus Z590 ROG Maximus XIII Hero ma aż trzy złącza PCI-Express x16 (x16/x8/x4), trzy gniazda M.2 oraz moduł WiFi.

Asus Z590 - nowe płyty główne
Kolejna płyta główna to Asus Prime Z590-A z trzema portami PCI-Express x16 (x16/x4/x4), trzema M.2 (z tego dwa mają radiator) oraz sześcioma gniazdami SATA. Ostatni model to Asus TUF Gaming Z590-Plus WiFi. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona wbudowany moduł WiFi w standardzie 802.11ax. Oprócz tego oferuje dwa złącza PCI-Express x16 (x16/x4) i jedno PCI-Express x1, a także trzy gniazda M.2 i cztery porty SATA.

Asus Z590 - nowe płyty główne
Procesory Intel Core 11. generacji i chipsety z serii 500 wprowadzą między innymi obsługę PCI-Express w wersji 4.0, czyli coś, co AMD ma już od 2 lat. Oprócz tego obsłużą porty USB 3.2 Gen2x2. Rocket Lake nadal będą korzystać z podstawki LGA1200. Oficjalna premiera płyt powinna odbyć się jeszcze w tym tygodniu.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Opaska OnePlus Band zaprezentowana: ekran AMOLED, pomiar SpO2, przystępna cena

11.01.2021 12:58


Opaska OnePlus Band zaprezentowana: ekran AMOLED, pomiar SpO2, przystępna cena
Już niemal każdy producent smartfonów chce mieć swoją opaskę sportową, a teraz do tego grona dołączył również OnePlus. Zapowiadany już od jakiegoś czasu OnePlus Band doczekał się swojej premiery w Indiach, powinien też wkrótce trafić na inne rynki.
OnePlus Band nie odbiega specjalnie wyglądem i konstrukcją od innych gadżetów tego typu. Opaska ma podłużny, dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 126 x 294. Urządzenie zapewnia pyło- i wodoszczelność zgodnie z normą IP68 oraz odporność na zanurzenia 5ATM. OnePlus Band umożliwia śledzenie treningów w 13 dyscyplinach sportowych, wśród których są też treningi pływackie. 
Opaska OnePlus Band zaprezentowana: ekran AMOLED, pomiar SpO2, przystępna cena
Dzięki pulsometrowi na spodzie opaska cały czas monitoruje tętno, a do tego oferuje pomiar nasycenia krwi tlenem (SpO2). Może się to odbywać na żądanie za pomocą aplikacji, można też uaktywnić opcję ciągłej analizy SpO2 podczas snu. Jest również funkcja monitowania snu i oceny jego jakości.
 
Opaska OnePlus Band dostarcza powiadomienia ze smartfonu, w tym także o nachodzących połączeniach głosowych, ma też stoper, timer, budzik z wibracją, pozwala również znaleźć zgubiony telefon i podaje informacje o pogodzie. Nie zabrakło możliwości zdalnego robienia zdjęć smartfonem. Łączność z telefonem możliwa jest dzięki złączu Bluetooth 5.0 LE.
OnePlus Band ma baterię 110 mAh, która zapewnia do 14 dni pracy. Wraz z paskiem gadżet waży 22,6 g, a jego wymiary to 40,4 x 17,6 x 11,95 mm.
Opaska wyceniona została w Indiach na równowartość niecałych 130 zł. Do ograniczonej sprzedaży wchodzi od 12 stycznia, a dzień później będą mogli ja kupić wszyscy chętni, także przez stronę OnePlus. Producent przygotował trzy wersje kolorystyczne pasków: standardowy czarny w zestawie oraz dostępne za dodatkową opłatą ok. 20 zł szaro-pomarańczowy oraz granatowy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Wyciekły zdjęcia płyt głównych Asusa z chipsetami Intel Z590

11.01.2021 10:31

Intel Rocket Lake - płyty główne Z590
Do sieci wyciekły zdjęcia kilku płyt głównych Asus z chipsetami Intel Z590 i podstawką LGA1200. Tym samym wiemy, jakie modele szykuje tajwański producent.
Nie od dzisiaj wiadomo, że wkrótce zadebiutują nowe procesory Intel Core 11. generacji (Rocket Lake), a wraz z nimi płyty główne z chipsetami Z590, B560 oraz H510 i podstawką LGA1200. Do sieci właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia modeli marki Asus: Z590 ROG Maximus XIII Extreme Glacial, Z590 ROG Maximus XIII Hero, Prime Z590-A oraz TUF Z590-Plus WiFi. Co możemy wywnioskować z samych fotografii?

Nowe płyty główne Asusa z chipsetami Z590


Asus Z590 ROG Maximus XIII Extreme Glacial to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Wyposażona jest w blok wodny, zaprojektowany przez firmę EK Water Blocks, który odprowadza ciepło zarówno z procesora, sekcji zasilania, jak i chipsetu. Model ten ma dwa złącza PCI-Express x16 (x16/x8), trzy gniazda M.2 oraz dodatkowy slot DIMM.2. Płyta ma rozmiar E-ATX. Z kolei Asus Z590 ROG Maximus XIII Hero ma aż trzy złącza PCI-Express x16 (x16/x8/x4), trzy gniazda M.2 oraz moduł WiFi.

Asus Z590 - nowe płyty główne
Kolejna płyta główna to Asus Prime Z590-A z trzema portami PCI-Express x16 (x16/x4/x4), trzema M.2 (z tego dwa mają radiator) oraz sześcioma gniazdami SATA. Ostatni model to Asus TUF Gaming Z590-Plus WiFi. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona wbudowany moduł WiFi w standardzie 802.11ax. Oprócz tego oferuje dwa złącza PCI-Express x16 (x16/x4) i jedno PCI-Express x1, a także trzy gniazda M.2 i cztery porty SATA.

Asus Z590 - nowe płyty główne
Procesory Intel Core 11. generacji i chipsety z serii 500 wprowadzą między innymi obsługę PCI-Express w wersji 4.0, czyli coś, co AMD ma już od 2 lat. Oprócz tego obsłużą porty USB 3.2 Gen2x2. Rocket Lake nadal będą korzystać z podstawki LGA1200. Oficjalna premiera płyt powinna odbyć się jeszcze w tym tygodniu.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Opaska OnePlus Band zaprezentowana: ekran AMOLED, pomiar SpO2, przystępna cena

11.01.2021 9:28


Opaska OnePlus Band zaprezentowana: ekran AMOLED, pomiar SpO2, przystępna cena
Już niemal każdy producent smartfonów chce mieć swoją opaskę sportową, a teraz do tego grona dołączył również OnePlus. Zapowiadany już od jakiegoś czasu OnePlus Band doczekał się swojej premiery w Indiach, powinien też wkrótce trafić na inne rynki.
OnePlus Band nie odbiega specjalnie wyglądem i konstrukcją od innych gadżetów tego typu. Opaska ma podłużny, dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 126 x 294. Urządzenie zapewnia pyło- i wodoszczelność zgodnie z normą IP68 oraz odporność na zanurzenia 5ATM. OnePlus Band umożliwia śledzenie treningów w 13 dyscyplinach sportowych, wśród których są też treningi pływackie. 
Opaska OnePlus Band zaprezentowana: ekran AMOLED, pomiar SpO2, przystępna cena
Dzięki pulsometrowi na spodzie opaska cały czas monitoruje tętno, a do tego oferuje pomiar nasycenia krwi tlenem (SpO2). Może się to odbywać na żądanie za pomocą aplikacji, można też uaktywnić opcję ciągłej analizy SpO2 podczas snu. Jest również funkcja monitowania snu i oceny jego jakości.
 
Opaska OnePlus Band dostarcza powiadomienia ze smartfonu, w tym także o nachodzących połączeniach głosowych, ma też stoper, timer, budzik z wibracją, pozwala również znaleźć zgubiony telefon i podaje informacje o pogodzie. Nie zabrakło możliwości zdalnego robienia zdjęć smartfonem. Łączność z telefonem możliwa jest dzięki złączu Bluetooth 5.0 LE.
OnePlus Band ma baterię 110 mAh, która zapewnia do 14 dni pracy. Wraz z paskiem gadżet waży 22,6 g, a jego wymiary to 40,4 x 17,6 x 11,95 mm.
Opaska wyceniona została w Indiach na równowartość niecałych 130 zł. Do ograniczonej sprzedaży wchodzi od 12 stycznia, a dzień później będą mogli ja kupić wszyscy chętni, także przez stronę OnePlus. Producent przygotował trzy wersje kolorystyczne pasków: standardowy czarny w zestawie oraz dostępne za dodatkową opłatą ok. 20 zł szaro-pomarańczowy oraz granatowy.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami