Prointegra
Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Polska kablówka ma zrekompensować klientom podwyżki abonamentu

28.10.2020 11:59

UPC Polska ma zrekompensować klientom bezprawne podwyższenie wysokości abonamentu w 2015 r. - poinformował w środę, 28 października Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Operator UPC zobowiązał się do udzielenia rekompensaty - dodał Urząd.

Źródło: www.wnp.pl

Strajk kobiet okazją dla oszustów? CERT Polska ostrzega przed nową kampanią

27.10.2020 19:03

CERT Polska ostrzega przed nową kampanią, której celem jest wyłudzanie danych logowania do Facebooka. Ofiary zwabiane są za pomocą sensacyjnych wiadomości o trwających protestach. Najczęściej dotyczą one pobicia strajkujących osób. Cyberprzestępcy zachęcają do obejrzenia filmu z miejsca zdarzenia. - Aby obejrzeć rzekome nagranie z zajścia wymagane jest zalogowanie do Facebooka, który&...

Źródło: feedproxy.google.com

Polska zablokowała dokument UE o Sztucznej Inteligencji. Powód? Gender

27.10.2020 10:12

Rada Unii Europejskiej planowała uchwalić wspólne stanowisko w sprawie Sztucznej Inteligencji. Do ustanowienia dokumentu potrzeba było jednogłośnego poparcia wszystkich krajów członkowskich. Niestety nie do uchwalenia nie doszło. Jeden kraj się wyłamał. Była nim Polska. Czym jest równe traktowanie przez algorytmy? Dokument, o którym mowa opowiadał się za równością płciową w kontekście&...

Tagi: LG, Intel, Polska
Źródło: feedproxy.google.com

Inwestowania w innowacje nie wolno odkładać na później

26.10.2020 11:30

W Polsce widać ogromny potencjał rozwojowy w działalności B+R. Zbyt często skupiamy się jeszcze na barierach zamiast na szansach. To nie jest wyłącznie kwestia nazewnictwa, ale filozofii działania - wskazuje Przemysław Kurczewski, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Tagi: Polsat, Polska, NSA
Źródło: www.wnp.pl

Sztuczna inteligencja zweryfikuje dla Orlenu tankowane pojazdy

23.10.2020 17:29

PKN Orlen, dzięki podpisaniu umowy ze startupem Veturai, w ramach Programu GovTech Polska, wykorzysta sztuczną inteligencję do opracowania systemu, pozwalającego uprościć i zautomatyzować dotychczasowy sposób identyfikacji tankowanych pojazdów - podał koncern.

Tagi: Intel, ISA, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Uwaga na fałszywe SMS-y: nie daj się nabrać na aktualizację ustawień dostępu do internetu

22.10.2020 22:41

CERT Polska ostrzega przez kolejnym oszustwem, które może spotkać Polaków. Jak się okazuje, ktoś rozsyła wiadomości SMS sugerujące konieczność zaktualizowania ustawień dostępu do internetu, by nie utracić dostępu do sieci w smartfonie. Użytkownik zachęcany jest do kliknięcia linka, który w rzeczywistości przenosi go na spreparowaną stronę, gdzie problem dopiero się zaczyna. Co ciekawe, oszuści&...

Źródło: feedproxy.google.com

TVN Digital z 7,4 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty

22.10.2020 20:48

Spółka TVN Digital w ub.r. zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych z 6,21 do 7,38 mln zł oraz straty netto z 245 tys. zł do 1,48 mln zł. Wszystkie przychody spółki pochodzą od TVN i Canal+ Polska.

Tagi: TVN, CANAL+, Polska
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Polska musi wejść do pierwszej ligi naukowej

22.10.2020 6:00

Nasz system kształcenia wydaje się bardzo dobrze działać do poziomu magistra. Niestety, potem jest wyraźnie gorzej - mówi dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jak dodaje, w młodych naukowcach czy przyszłej kadrze B+R trzeba wytworzyć chęć do podejmowania ryzyka. Cel? Wejście do I ligi naukowej, zwłaszcza w dziedzinie Sztucznej Inteligencji.

Tagi: Intel, NAS, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Serwis Auto Świat uruchamia serwis subskrypcyjny

21.10.2020 20:54

W ramach serwisu Autoswiat.pl (Ringier Axel Springer Polska) ruszyła płatna oferta subskrypcji, od 19 października niektóre artykuły są dostępne tylko dla korzystających z usługi. Autoswiat.pl to kolejny serwis po Newsweek.pl, Forbes.pl i Fakt24.pl z płatnymi treściami.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Orange Polska podpisze nową umowę na używanie marki Orange

20.10.2020 21:22

20 października 2020 nowa umowa dotycząca używania marki Orange w latach 2021-2030 została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą Orange Polska, w głosowaniu mogli brać udział tylko jej członkowie niezależni. Umowa została uzgodniona i będzie podpisana pomiędzy Orange Polska i Orange Brand Services Limited przed końcem bieżącego roku. Obecnie obowiązująca umowa wygasa z końcem 2020 roku - poinformowało Orange Polska.

Tagi: Orange, CES, ISA, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami