Klatka.pl
Wiadomości z tagiem TVN  RSS
Cyfrowy Polsat: telewizja internetowa OTT dołącza do programu smartDOM

28.12.2020 15:39


Cyfrowy Polsat: telewizja internetowa OTT dołącza do programu smartDOM
W nowej, dostępnej od 28 grudnia ofercie telewizji internetowej OTT Cyfrowego Polsatu, klienci zyskali możliwość łączenia jej z usługami telefonicznymi i internetowymi z Grupy Polsat w programie smartDOM. 
Klienci otrzymają też pełną ofertę programową nawet na 3 miesiące bez opłat oraz możliwość korzystania z dekodera EVOBOX STREAM, umożliwiającego odbiór kanałów telewizyjnych przez Internet od dowolnego dostawcy (po Wi-Fi lub kablu) – bez comiesięcznych opłat za czynsz. 
Nową ofertę telewizji internetowej OTT można, podobnie jak usługi telewizji satelitarnej i kablowej IPTV operatora, połączyć w programie smartDOM z telefonem w sieci Plus oraz Internetem Plusa lub Cyfrowego Polsatu i zyskać dzięki temu dodatkowe rabaty. 
 
Taką możliwość daje oferta Praktyczna telewizji internetowej OTT, w której klient podpisuje umowę na wybrany podstawowy pakiet kanałów. Możliwość dołączenia do programu smartDOM daje wybór już najniższego pakietu Wygodnego w cenie 20 zł/mies. lub polecanego pakietu Komfortowego, który w cenie 30 zł/mies. zapewnia dostęp do 45 kanałów, w tym takich stacji jak: Polsat, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Cafe, Eurosport, Discovery czy TVN24.  

Dekoder EVOBOX STREAM bez opłat


Możliwość rozszerzenia programu smartDOM o telewizję internetową OTT nie jest jedyną nowością. Od dziś w ofercie Praktycznej dekoder EVOBOX STREAM jest udostępniany klientom bez comiesięcznej opłaty za czynsz. Oznacza to, że abonent będzie z niego korzystał zupełnie za darmo, wnosząc jedynie opłatę początkową w wysokości 1 zł. 
 
Dodatkowo klient otrzyma pełną ofertą programową – w tym kanały HBO, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium – na 3 miesiące bez opłat przy wyborze pakietu Komfortowego (30 zł/mies.) lub Bogatego (60 zł/mies.). Decydując się na pakiet Wygodny (20 zł/mies.), z pełnej oferty programowej będzie mógł korzystać bez opłat przez miesiąc.
Telewizja internetowa OTT, to 3 pakiety podstawowe: 
  • Wygodny – 28 kanałów w cenie 20 zł/mies.
  • Komfortowy – 45 kanałów w cenie 30 zł/mies. 
  • Bogaty – 94 kanały w cenie 60 zł/mies.

Mając wybrany pakiet podstawowy w ofercie Praktycznej, można w dowolnym momencie włączać – bezpośrednio w dekoderze, w aplikacji Sklep – pakiety dodatkowe na 30 dni: Polsat Sport Premium, Eleven Sports, HBO i HBO GO, Filmbox Premium, Sport, Filmy i seriale, Dzieci oraz Rozrywka. 
EVOBOX STREAM daje także możliwość realizacji szybkich płatności za pośrednictwem systemu Dotpay – Blikiem lub kartą.
Z telewizji internetowej OTT Cyfrowego Polsatu można korzystać za pośrednictwem Internetu od dowolnego dostawcy. Usługa nie wymaga instalacji anteny satelitarnej. Wystarczy podłączyć dekoder EVOBOX STREAM do dowolnego Internetu za pomocą kabla Ethernet lub poprzez Wi-Fi. Zalecana minimalna prędkość łącza to 8 Mb/s.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Onet na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w listopadzie. Rekord Wirtualnemedia.pl

18.12.2020 20:51

Liderem listopadowego rankingu Instytutu Monitorowania Mediów najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce jest Onet. Liczba cytowań serwisu wzrosła o 10 proc. w stosunku do października. Kolejne miejsca zajmują RMF FM z wynikiem 4,3 tys. powołań oraz TVN24 z 3,4 tys. wzmianek. Miejsce szóste w rankingu najczęściej cytowanych mediów internetowych zajmują Wirtualnemedia.pl, co stanowi awans o jedno miejsce w porównaniu z październikiem.

Tagi: TVN, Onet, IEM, Monitor
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

CANAL+ z prezentami na święta: niższe ceny i dekoder 4K za złotówkę

17.12.2020 17:10


CANAL+ święta niższe ceny dekoder 4K za 1 zł
CANAL+ przygotował szereg świątecznych promocji, obejmujących telewizję satelitarną oraz telewizję przez Internet. Pozwalają one cieszyć się atrakcyjną ofertą programową oraz obrazem 4K w promocyjnych cenach. Wśród dekoderów na uwagę zasługuje CANAL+ BOX 4K z systemem Android TV.

Wybrane pakiety TV do 6 miesięcy w prezencie i dekoder za złotówkę


Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia CANAL+ oferuje wybrane pakiety telewizji satelitarnej w cenach obniżonych nawet do zera na okres do 6 miesięcy. Tak jest na przykład w Pakiecie Familijnym EXTRA+, w którym dostaniemy dostęp do 158 kanałów , w tym 25 kanałów filmowych i 14 kanałów sportowych, za 0 zł przez 6 miesięcy, a później za 59,99 zł miesięcznie. Aktywacja dekodera to tylko 1 zł.
Bestsellerowy pakiet OPTIMUM+ to z kolei 131 kanałów, w tym 16 kanałów filmowych i 10 kanałów sportowych, za 0 zł przez 3 miesiące (potem 49,99 zł miesięcznie). Do wyboru jest też pakiet OPTIMUM+ z CANAL+, w którym dodatkowo otrzymamy dostęp do 11 kanałów z rodziny CANAL+, a wśród nich między innymi najlepsze wydarzenia sportowe oraz filmy i seriale. A to wszystko przez 3 miesiące w cenie 49,99 zł miesięcznie, a później 99,99 zł miesięcznie.
Teraz wybierając pakiety telewizji satelitarnej  klienci zyskają dodatkowo możliwość korzystania z serwisu CANAL+ telewizja przez Internet na wielu urządzeniach w zakresie posiadanej oferty satelitarnej bez dodatkowych opłat i limitu godzin.
W świątecznej ofercie telewizji satelitarnej dekoder 4K Ultra BOX+ można promocyjnie aktywować za 1 zł w najczęściej wybieranych pakietach OPTIMUM+ oraz OPTIMUM+ z CANAL+ i nie płacić za jego wynajem przez cały okres obowiązywania umowy. Promocyjna aktywacja dekodera 4K za 1 zł jest również dostępna w pakiecie Superpremium+ 4K.
CANAL+ dekoder za 1 zł

CANAL+ telewizja przez Internet na święta z dekoderem CANAL+ BOX 4K


CANAL+ telewizja przez Internet to nowoczesny serwis, łączący świat kanałów na żywo ze światem VOD. Znajdziemy w nim 77 wyselekcjonowanych kanałów telewizyjnych na żywo oraz tysiące filmów, seriali i programów na życzenie od CANAL+ i zewnętrznych dostawców. Z CANAL+ telewizji przez Internet można korzystać na wielu urządzeniach: telefonach z systemem iOS i Android, telewizorach Android TV, Apple TV, przeglądarkach internetowych, a także specjalnym dekoderze CANAL+ BOX 4K.
W świątecznej promocji CANAL+ telewizja przez Internet klienci mogą korzystać z nowego dekodera CANAL+ BOX 4K – w zobowiązaniu lub bez zobowiązania. W opcji bez zobowiązania dekoder CANAL+ BOX 4K jest oferowany w cenie 299 zł. Po zakupie urządzenie przechodzi na własność użytkownika i można korzystać z jego funkcji, zasobów i aplikacji nawet wtedy, gdy nie posiada się żadnej aktywnej subskrypcji CANAL+ telewizja przez Internet. W cenie zakupu urządzenia uwzględniony jest dostęp do wszystkich czterech pakietów CANAL+ telewizji przez Internet na miesiąc od daty pierwszej aktywacji.
Dostęp do wszystkich pakietów bez dodatkowych opłat można przedłużyć nawet o dwa dodatkowe miesiące w ramach trwającej do końca 2020 roku promocji. Aby skorzystać z promocji, należy kupić i aktywować ofertę z dekoderem do 31 grudnia tego roku oraz aktywować kupon, który użytkownik otrzyma mailem, a także podpiąć kartę płatniczą do konta.
Wybierając ofertę ze zobowiązaniem, klienci otrzymują CANAL+ BOX 4K za 1 zł na własność oraz dostęp do pełnej oferty serwisu CANAL+ telewizja przez Internet na dwa pierwsze miesiące. Warunkiem skorzystania z oferty jest wybór przynajmniej dwóch z czterech pakietów tematycznych, z których klient będzie korzystał po zakończeniu promocyjnego dostępu „na start”. Do wyboru są:
  • FILM – dla fanów dobrego kina i seriali. Premiery największych hitów kinowych oraz najpopularniejsze polskie i światowe seriale. Dostęp do kanałów na żywo oraz treści na życzenie od nadawców, takich jak CANAL+, HBO czy Filmbox (50 zł/mies.).
  • SPORT – stworzony dla kibiców. Transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych z Polski i ze świata. To piłka nożna na najwyższym poziomie: Premier League, Bundesliga, LaLiga, Serie A, PKO BP Ekstraklasa. W pakiecie dostępny jest także żużel (w tym m.in. PGE Ekstraliga - najlepsza żużlowa liga świata), F1, piłka ręczna, NBA, Basketball Champions League, sporty walki i magazyny sportowe. Największe sportowe emocje gwarantują CANAL+, CANAL+ SPORT, Eleven Sports, Sportklub HD i Fightklub HD (50 zł/mies.).
  • FUN&INFO – dla każdego. Newsy, dokumenty, lifestyle, muzyka i programy rozrywkowe dla całej rodziny. Programy informacyjne z Polski i całego świata, najlepsza rozrywka i bogata kolekcja dokumentalna od takich nadawców kanałów, jak TVN24, National Geographic, Paramount czy FOX (25 zł/mies.).
  • KIDS – dla dzieci. Znane i kochane przez dzieci w każdym wieku animacje, bajki i programy. Bogata kolekcja od zaufanych nadawców kanałów jak m.in. Minimini+, Cartoon Network, Disney, Nickelodeon Play (10 zł/mies.).

CANAL+ telewizja przez Internet oferta
Klienci decydujący się na ofertę CANAL+ telewizja przez Internet z dekoderem CANAL+ BOX 4K będą mogli korzystać z serwisu na trzech ekranach w tym samym momencie oraz logować się i oglądać treści na wszystkich innych platformach, na których dostępna jest usługa (telefony, Android TV, Apple TV).

Nowoczesny BOX z systemem Android TV


CANAL+ BOX 4K to nowy dekoder przeznaczony do korzystania z serwisu CANAL+ telewizja przez Internet, wspierający technologię 4K HDR i oparty o system operacyjny Android TV (9.0). Urządzenie oferuje dostęp do wyselekcjonowanych kanałów na żywo oraz treści na żądanie dostępnych w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez Internet, kanałów cyfrowej telewizji naziemnej po podłączeniu anteny, aplikacji PREMIERY CANAL+ z hitami kinowymi do wypożyczenia, Netflix oraz setek innych aplikacji ze sklepu Google Play. Dekoder można podpiąć do dowolnej sieci internetowej – bezprzewodowo lub kablem, a jego niewielkie rozmiary pozwalają zabrać urządzenie w dowolne miejsce i korzystać z telewizji na przykład na wakacjach czy wyjazdach poza domem.
CANAL+ BOX 4K dekoder
 
 

KRRiT: operatorzy i nadawcy muszą stosować się do zasady "must carry, must offer"

16.12.2020 13:06Operatorzy i nadawcy otrzymają w  najbliższym czasie pismo od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W jego treści znajdą się informacje na temat naruszenia zasady "must carry, must offer". Czym ona jest i jakie są kary za jej nieprzestrzeganie?
Zasada must carry, must offer zakłada, że operator rozprowadzający programy telewizyjne musi włączać do swojej oferty kanały: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls i regionalną antenę TVP . Ten zestaw to właśnie "must carry". Z kolei nadawcy tych telewizji nie mogą odmówić zgody na udostępnienie sygnału ani uzależniać jej „od uiszczania jakiegokolwiek wynagrodzenia, w tym w szczególności z tytułu udzielenia licencji za korzystanie z nadania”  - to jest właśnie "must offer".  Jednak interpretacja tej zasady budzi na rynku telewizyjnym wiele kontrowersji. W chwili obecnej jest przedmiotem sporu między Wirtualną Polską a Telewizją Polską, WP a TVN-em, niechętny jej stosowaniu był także m.in. Cyfrowy Polsat (właściciel Ipla.TV).
Jak podają Wirtualne Media, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ostatnim czasie zwróciła się do nadawców i operatorów w związku z naruszeniem przez nich tej zasady.Chodzi konkretnie o tych nadawców: Telewizja Puls, TVN, Telewizja Polsat oraz Telewizja Polska. List w tej sprawie został również wysłany do operatorów: Canal+ Polska, TVN oraz Cyfrowego Polsatu. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, przewodniczący Krajowej Rady może wydać decyzję nakładającą karę pieniężną na nieprzestrzegającą zasady firmę. Kara ta może wynosić do 50%. rocznej opłaty za prawo do dysponowania częstotliwością przeznaczoną do nadawania programu. A  jeśli nadawca nie zapłaci za prawo do dysponowania częstotliwością - karę pieniężną w wysokości do 10 proc. przychodu nadawcy, osiągniętego w poprzednim roku podatkowym (uwzględniając zakres i stopień szkodliwości naruszenia, dotychczasową działalność nadawcy oraz jego możliwości finansowe – wskazuje tak artykuł 53 ust. 1).

Jeśli zaś nadawca nie zastosuje się do zaleceń KRRiT, przewodniczący może wydać decyzję nakładającą karę pieniężną w wysokości do 10 proc. przychodu tego operatora osiągniętego w poprzednim roku podatkowym. Jest przy tym uwzględniany zakres i stopień szkodliwości naruszenia, dotychczasowa działalność operatora oraz jego możliwości finansowe. Jak powiedziała dla serwisu Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT:
Wszystkie sprawy dotyczą usług OTT (Over The Top - przyp.red.), są na różnym etapie postępowania. Działania przewodniczącego KRRiT idą w kierunku zawarcia przez powyższe podmioty odpowiednich umów
Wirtualne Media podają także, że w połowie października br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaproponowała nadawcom telewizyjnym zrzeszonym w MOC TV wprowadzenie zasady dotyczącej pozyskiwania danych analitycznych od operatorów. Byłaby to zasada „must measure” i miałaby częściowo rozwiązać problem, jaki zrodził się wokół zasady must carry, must offer. W przypadku obecnej zasady główną punktem zapalnym konfliktu są wpływy z reklam z retransmitowanych przez platformę WP Pilot kanałów.

Źródło: www.telepolis.pl

Onet i WP ze spadkami, o2.pl i SE.pl przed Naszemiasto, TVN24.pl i Wyborcza.pl (TOP10 stron z informacjami i publicystyką)

11.12.2020 20:57

W listopadzie czołowe serwisy informacyjno-publicystyczne miały prawie 8 proc. mniej użytkowników niż miesiąc wcześniej. Największe spadki zanotowały Naszemiasto.pl, Wyborcza.pl, Radiozet.pl i Fakt.pl, natomiast wzrosty osiągnęły o2.pl i SE.pl. Liderem jest niezmiennie Onet przed WP.pl.

Tagi: TVN, Onet, NAS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W Playerze będzie dostępna kolekcja discovery+ Originals

09.12.2020 17:18


W Playerze będzie dostępna kolekcja discovery+ Originals
Od jutra, 8 grudnia, na Playerze rusza kolekcja discovery+. Użytkownicy otrzymają wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii w kategoriach tematycznych. Po raz pierwszy w historii programy Discovery będą dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie. 
Od 8 grudnia subskrybenci Playera będą mogli obejrzeć dotychczasowe odcinki swoich ulubionych serii Discovery. Oferta obejmie łącznie 2000 godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.
 
Programy dokumentalno-rozrywkowe w ofercie discovery+ zostały pogrupowane według kategorii, takich jak: „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”. 
W Playerze będzie dostępna kolekcja discovery+ Originals
Wprowadzenie programów z serwisu discovery+ na Playera jest elementem globalnej strategii firmy, która poszerza i integruje swoją ofertę cyfrową. Równolegle Discovery będzie nadal rozwijać istniejące kanały telewizyjne, inwestując w nowe propozycje programowe. Już na wiosnę stacje należące do TVN Grupa Discovery szykują aż kilkadziesiąt premierowych tytułów.
W grudniu 2020 r. użytkownicy Playera będą mogli obejrzeć trzy nowe serie discovery+ Originals. Będą to dwie globalne produkcje „Estonia – katastrofa na morzu”, „Największa tajemnica Mount Everest” oraz przygotowana specjalnie dla polskich widzów „Pasja na krawędzi” z Bartkiem Ostałowskim. Wkrótce w ofercie pojawią się kolejne tytuły.
 
W discovery+ znajdą się także inne popularne tytuły, m.in. „Gorączka Złota”, „Złomowisko.PL”, „Kamperem przez świat”, „Ekstremalna Alaska”, „Mikronacje”, „Truckerki”, „Operacja: LOT”, „Nagi instynkt przetrwania: Elita”, „Bimbrownicy”, „Dr Pryszczylla”, „Człowiek kontra niedźwiedź”, seria „Ciężarówką przez…”, „Bracia Collins biorą się do roboty”, „Wiza na miłość”, „Salon sukien ślubnych US”, „Sześć razy córka”, „Mój sąsiad morderca”, „Pojedynki Eda Stafforda”, „Gorączka złota: Parker na złotym szlaku”, „Klan z Alaski”, „Morze złota”, „Suknie ślubne dla puszystych” oraz wiele innych.
Platforma discovery+ w Polsce dostępny będzie w pakiecie Start VOD w Playerze.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

W Playerze będzie dostępna kolekcja discovery+ Originals

09.12.2020 17:13


W Playerze będzie dostępna kolekcja discovery+ Originals
Od jutra, 8 grudnia, na Playerze rusza kolekcja discovery+. Użytkownicy otrzymają wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii w kategoriach tematycznych. Po raz pierwszy w historii programy Discovery będą dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie. 
Od 8 grudnia subskrybenci Playera będą mogli obejrzeć dotychczasowe odcinki swoich ulubionych serii Discovery. Oferta obejmie łącznie 2000 godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.
 
Programy dokumentalno-rozrywkowe w ofercie discovery+ zostały pogrupowane według kategorii, takich jak: „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”. 
W Playerze będzie dostępna kolekcja discovery+ Originals
Wprowadzenie programów z serwisu discovery+ na Playera jest elementem globalnej strategii firmy, która poszerza i integruje swoją ofertę cyfrową. Równolegle Discovery będzie nadal rozwijać istniejące kanały telewizyjne, inwestując w nowe propozycje programowe. Już na wiosnę stacje należące do TVN Grupa Discovery szykują aż kilkadziesiąt premierowych tytułów.
W grudniu 2020 r. użytkownicy Playera będą mogli obejrzeć trzy nowe serie discovery+ Originals. Będą to dwie globalne produkcje „Estonia – katastrofa na morzu”, „Największa tajemnica Mount Everest” oraz przygotowana specjalnie dla polskich widzów „Pasja na krawędzi” z Bartkiem Ostałowskim. Wkrótce w ofercie pojawią się kolejne tytuły.
 
W discovery+ znajdą się także inne popularne tytuły, m.in. „Gorączka Złota”, „Złomowisko.PL”, „Kamperem przez świat”, „Ekstremalna Alaska”, „Mikronacje”, „Truckerki”, „Operacja: LOT”, „Nagi instynkt przetrwania: Elita”, „Bimbrownicy”, „Dr Pryszczylla”, „Człowiek kontra niedźwiedź”, seria „Ciężarówką przez…”, „Bracia Collins biorą się do roboty”, „Wiza na miłość”, „Salon sukien ślubnych US”, „Sześć razy córka”, „Mój sąsiad morderca”, „Pojedynki Eda Stafforda”, „Gorączka złota: Parker na złotym szlaku”, „Klan z Alaski”, „Morze złota”, „Suknie ślubne dla puszystych” oraz wiele innych.
Platforma discovery+ w Polsce dostępny będzie w pakiecie Start VOD w Playerze.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami