Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Xbox One  RSS
Microsoft podsumował 2020 rok w usłudze Xbox Game Pass

12.01.2021 13:48


Microsoft Xbox Game Pass podsumowanie roku 2020
273 nowe gry, w tym 90 tytułów z portfolio EA Games, a także 205 gier dostępnych w chmurze - tak wygląda w skrócie podsumowanie 2020 roku w usłudze Xbox Game Pass, udostępnianej przez firmę Microsoft.
2020 rok stał pod znakiem pandemii COVID-19, ale także - częściowo za jej sprawą - Xbox Game Passa. Gamingowa usługa subskrypcyjna Microsoftu ma pokaźne portfolio, w którym znajdziemy obecnie 395 unikalnych tytułów. Z punktu widzenia najbardziej zagorzałych graczy, którzy nie mogą oderwać się od ulubionych tytułów na konsolę, PC, czy smartfon (za pośrednictwem chmury), w swojej najszerszej wersji usługa oferuje aż 495 pozycji (część z gier dostępna jest na każdą z wymienionych wyżej platform).
 
 
W rozbiciu na poszczególne środowiska, posiadacze konsol znajdą dla siebie aktualnie 348 tytułów, pecetowcy 229, a użytkownicy telefonów z systemem Android 205. Niemniej, wszyscy wiemy, że przy wyborze gier kierujemy się ich rodzajem. Fani strzelanek mogą sięgnąć po 101 gier, miłośnicy przygodówek mogą wybierać spośród 370 tytułów. Z kolei dla amatorów familijnej rozrywki Game Pass oferuje 68 pozycji. To jednak nie wszystko! Wśród gier ID @ Xbox wybierać można z 87 opcji, zaś z katalogu EA Play aż 82 propozycje.

Po pierwsze jakość!


Powyższe statystki mogą robić wrażenie, jednak najważniejsza zawsze pozostaje jakość. Według Wall Street Journnal obiektywne i najbardziej cenione noty gier przyznaje Metacritic.com. Według danych serwisu, aż 37,5% tytułów dostępnych w Game Passie uzyskało ponad 80 punktową ocenę. Natomiast najliczniejszą grupę gier stanowią te oceniane pomiędzy 80 a 89 punktami – to 32.2% całego katalogu usługi. Co warte zauważenia, to fakt, iż aż 21 gier z portfolio Game Passa posiada notę 90 punktową lub większą.
Najwyżej ocenianą grą usługi jest futurystyczny shooter z elemantami RPG: Mass Effect 2, mogący pochwalić się 96 punktami. Na drugiej lokacie względem ratingu uplasowały się Celeste, Gears of War i Halo 3 – każde z wynikiem 94 punktów. W tej kategorii podium zamyka sequel Gears of War oraz trzecia odsłona wspomnianego Mass Effect, oba po 93 punkty.
Xbox Game Pass oceny
Powyżej 70 punktów plasuje się ponad 62% gier, zaś średnia ocena wszystkich dostępnych tytułów to 60,3 punktu. Zaledwie 2,5%, czyli 10 gier, uplasowało się poniżej 59 punktów na Metacritic.
 

Sekundy, minuty, godziny, dni i doby


W pędzącym świecie mamy coraz mniej czasu, a więc także mniej czasu na granie. Natomiast ulubione gry to te, na które poświęciliśmy najwięcej czasu. To te pozycje, przy których jego upływ zdaje się zanikać i nie wiadomo, gdzie uciekła noc. Z drugiej strony wiele zależy od sytuacji. Niektóre gry są fajne, bo można do nich przysiąść i zakończyć za jednym podejściem, a w przyszłości wrócić do nich, by śrubować rezultat.
Zajawkowicze pierwszego podejścia najchętniej sięgną po co-op Dead by Daylight, na który według HowLongToBeat.com można poświęcić nawet 461 godzin. Oznacza to, że należałoby grać w ten tytuł nieprzerwanie przez 19,2 doby. Warto w tym wypadku zaznaczyć, iż mówimy o czasie poświęconym na samą rozgrywkę. Ze względu na jej tryb, ciężko mówić stricte o jej ukończeniu. Podobnie angażujących gier w katalogu Game Passa są jeszcze 4. Średnio na zabawę w każdej z nich gracze poświęcili przeszło 100 godzin, a są to:
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds – 160 h (Tryb: Battle Royal),
  • Europa Universalis IV – 119 h,
  • FIFA 15 – 118 h,
  • KINGDOM HEARTS - HD 1.5+2.5 ReMIX – 112 h.

Dla kontrastu gra, które zajmą nam najmniej czasu, to Fractured Minds – gra przygodowa, w której należy pokonywać problemy psychiczne (sic!), a jej przejście to nieco ponad pół godziny. Inną ekspresową propozycją może być jakże aktualna Pandemic: The Board Game. Jak sama nazwa sugeruje, celem graczy jest zwalczenie pandemii. W przeciwieństwie do realiów z jakimi od roku zmaga się cały świat, tę pozycję można ukończyć w 1 godzinę.
Żeby jednak zejść na ziemię należy zaznaczyć, że średni czas dotarcia do finału gier z Game Passa w 2020 roku wynosił 19,5 godziny. Zdecydowanie najwięcej z nich (43.5%) można przejść w mniej niż 10 godzin. Natomiast, drugą najliczniejszą grupę (35,44%) stanowią tytuły do pokonania w czasie do 29 godzin.
Xbox Game Pass czas
 

Plany na najbliższą przyszłość

Co przyniesie 2021 rok? Na horyzoncie znajduje się dołączenie tytułów EA Play w Game Passie na PC. Kolejne gry z dziewięciu studiów deweloperskich Bethesdy/ZeniMaxu będą trafiały do Game Passa w każdym jego wydaniu, a jeszcze w styczniu swoją premierę będzie miało The Medium, przygotowane przez polskie studio Bloober Team. A to zaledwie początek roku.

Xbox Game Pass to usługa subskrypcji gier wideo firmy Microsoft do użytku na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One oraz komputerach z systemem Windows 10, a także urządzeniach mobilnych z systemem Android przez xCloud. Do dyspozycji użytkowników są trzy jego warianty: Xbox Game Pass na konsole, Xbox Game Pass na PC oraz Xbox Game Pass Ultimate, obejmujący wszystkie platformy oraz usługę Xbox Live Gold.

 
 
[ANKIETA:1259]

Premiery gier – styczeń 2021: The Medium, Hitman 3 i Twierdza

05.01.2021 17:45

Premiery gier - styczeń 2021

Styczeń to zazwyczaj okres posuchy w świecie gier. Po świątecznym szaleństwie niewielu deweloperów planuje głośne premiery na pierwszy miesiąc danego roku. Nie oznacza to jednak, że kompletnie nie będzie w co grać.

Zazwyczaj największe premiery gier są planowane na koniec danego roku, aby wykorzystać zakupowe szaleństwo, co z kolei odbija się na początku roku, który można potraktować jako sezon ogórkowy. Styczeń to czas pewnego odpoczynku i częściowo widać to po tegorocznych premierach, zaplanowanych na pierwszy miesiąc 2021 roku. Nie ulegnijcie jednak mylnemu przekonaniu, że kompletnie nie będzie w co grać. Znajdzie się kilka produkcji, którymi warto się zainteresować.

Warewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest

Warewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest to gra pod wieloma względami nietypowa. Po pierwsze, należy ona do wydawałoby się wymarłego gatunku produkcji tekstowych. Po drugie, jest to tytuł w całości stworzony przez polskie studio, a nasz lokalny gamedev zawsze warto wspierać. No i wreszcie po trzecie, akcja dzieje się w Puszczy Białowieskiej, co samo w sobie może być dla wielu wystarczającą zachętą, aby ją sprawdzić. Wcześniej zadebiutowała już wersja na PC, a teraz grę uruchomimy również na Nintendo Switch.

Premiera: 7 stycznia
Platformy: Nintendo Switch

MXGP 20


MXGP 20 to szósta odsłona gier wyścigowych, które skupiają się na motocrossie. Produkcja korzysta z oficjalnej licencji FIM (Fédération Internationale de Motocyclisme), dzięki czemu znajduje się w niej kilkudziesięciu kierowców oraz prawie 20 torów, znanych z sezonu 2020. Gra zadebiutowała już w wersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One, a w styczniu pojawi się również ulepszona wersja na PlayStation 5. Tytuł charakteryzuje się zręcznościowym modelem jazdy, w którym gracz nie tylko steruje motocyklem, ale dodatkowo musi odpowiednio balansować ciałem kierowcy.

Premiera: 14 stycznia
Platformy: PlayStation 5

Hitman 3

Hitman to jedna z tych serii, której prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Dokładnie 20 stycznia na sklepowe półki trafi trzecia odsłona gry akcji z Agentem 47 w roli głównej. Jednocześnie jest to zwieńczenie trylogii, która rozpoczęła się w 2016 roku. Po raz kolejny czeka na nas mnóstwo misji, w których każdy z celów możemy wyeliminować na kilka różnych sposobów, co daje dużą swobodę i pozwala do nich podchodzić kilkukrotnie. Gra debiutuje na wszystkich najważniejszych platformach, w tym konsolach poprzedniej i obecnej generacji.

Premiera: 20 stycznia
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Ride 4


Ride 4 to kolejna, obok MXGP 20, produkcja studia Milestone, która zadebiutuje w styczniu 2021 roku. W tym wypadku również mamy do czynienia z wyścigami motocyklowymi, ale tym razem chodzi o serię MotoGP i bardziej realistyczne podejście do systemu jazdy. Gra od października jest dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, a teraz trafia również na PlayStation 5 i Xbox Series X/S w nieco usprawnionej wersji.

Premiera: 21 stycznia
Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S

Twierdza: Władcy wojny

Twierdza: Władcy Wojny, to spin-off bardzo popularnej strategii czasy rzeczywistego, stworzona przez FireFly Studios. Tym razem akcja dzieje się w III w p.n.e. na terenie Dalekiego Wschodu. Jest to typowa strategia, w której musimy dbać nie tylko o militarne, ale także ekonomiczne aspekty naszego państwa. Nowością się Władcy o indywidualnych cechach i umiejętnościach, którym można powierzyć kontrolę nad częścią terytorium.

Premiera: 26 stycznia
Platformy: PC

The Medium

The Medium to bez wątpienia jedna z najważniejszych premier tego miesiąca. To polska produkcja, która inspirowana jest niemal legendarną serią Silent Hill. Wcielimy się w niej w kobietę - Marianne, która widzi dwa światy – ten realny, jak i duchowy. To właśnie mechanika dwóch światów ma odgrywać kluczową rolę. Fabuła skupia się wokół tajemniczej wizji śmierci niewinnego dziecka, której doświadcza Marianna. Kobieta zamierza rozwiązać tę zagadkę. Szykuje się kawał dobrego horroru!

Premiera: 28 stycznia
Platformy: PC, Xbox Series X/S

Gods Will Fall


Ostatnia propozycja na styczeń to Gods Will Fall, czyli połączenie gry akcji z gatunkiem RPG, w której musimy rozprawić się z okrutnymi bogami. Ci sprawują władzę na ziemi od kilku tysięcy lat. Produkcja inspirowana jest celtyckimi wierzeniami.

Premiera: 29 stycznia
Platformy: PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia

 

Źródło: www.telepolis.pl

Cyberpunk 2077: Hotfix 1.06 to zbawienie dla konsolowców

24.12.2020 10:15

Po premierze "Cyberpunka 2077" zwolennicy konsol PlayStation 4 oraz Xbox One niemal od razu zaczęli narzekać, że produkcja jest niegrywalna. Pomijając liczne błędy, gra się zawieszała lub wyłączała. Krokiem milowym był hotfix 1.05, lecz na tym CD Projekt RED nie poprzestał. Jest kolejna aktualizacja! "Cyberpunk 2077" to najbardziej wyczekiwana produkcja ostatnich lat. CD&...

Źródło: feedproxy.google.com

Cyberpunk 2077 odnosi sukces sprzedażowy pomimo problemów

23.12.2020 8:25Ostatni duże się pisało o grze Cyberpunk 2077 w kontekście porażki na starsze konsole i wyrzuceniu jej z PlayStation Store. Dla odmiany czas na pozytywne informacje - od momentu premiery jak dotąd dziennie sprzedawało się przeciętnie ponad milion egzemplarzy tej produkcji.
Na produkcję CD Projekt RED przyszło poczekać dłużej, niż planowano, a efekt finalny nie okazał się perfekcyjny - zwłaszcza dla graczy korzystających z konsol Xbox One i PlayStation 4. Mimo to gra sprzedaje się jak świeże bułeczki i od dnia premiery rozeszło się 13 milionów egzemplarzy, co daje średnio 1 083 333 sztuk dziennie. Nie jest to jednak rekord - lepiej radziło sobie po premierze Red Dead Redemption 2 - w przypadku tej gry sprzedano w 12 dni ponad 17 milionów egzemplarzy. No i nie miała ona takich problemów, jak rodzima produkcja.
Niestety, CD Projekt RED nie podało jeszcze, ilu graczy zdecydowało się na zwrócenie swoich egzemplarzy Cyberpunka. Pomimo tego producent może mówić o sukcesie finansowym - dochód z dotychczasowej sprzedaży zwrócił już koszty z produkcji i dał czysty zysk. A jeśli bugi i defekty zostaną zlikwidowane przez kolejne zaplanowane łatki, ilość sprzedanych egzemplarzy gry z pewnością jeszcze wzrośnie.

Źródło: www.telepolis.pl

Cyberpunk 2077: problemy ze zwrotem kosztów dla posiadaczy PS4

17.12.2020 11:13CD Projekt RED przeprosił graczy konsolowych za słabą jakość gry Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One. Obiecał także zwrot pieniędzy za zakupione egzemplarze - jednak są z tym kłopoty w przypadku Sony.
Jeśli ktoś nie pamięta, przypomnę: wyczekiwany Cyberpunk 2077 okazał się na konsolach poprzedniej generacji mało komfortowym doświadczeniem - bugi, kiepska jakość grafiki oraz spadek fps to główne przyczyny jego porażki na Playstation 4 i Xbox One. Rozczarowanie było tak duże, że CD Projekt RED przyznał się do błędu i obiecał zwrot pieniędzy każdemu rozczarowanemu graczowi, korzystającemu z konsoli Xbox One lub Playstation 4. I wiele osób z tego skorzystało - jednak o ile usługa Microsoftu działa bez problemu, a po zadekalarowaniu zwrotu gracze otrzymują środki w mniej niż godzinę, o tyle Sony nie stanęło na wysokości zadania.
Użytkownicy Playstation mają prawo do zwrotu gry, której nie pobrali lub nie streamowali, do 14 dni od momentu zakupu. Od czasu do czasu trafiają się wyjątki od tej reguły - na przykład gdy gra jest uszkodzona lub ma błędy uniemożliwiające rozgrywkę. Cyberpunk 2077 kwalifikuje się do tych wyjątków, ale Sony odmówiło wielu graczom zwrotu kosztów. Dlaczego? Chwilowo nie jest to jasne, ale prawdopodobnie problem tkwi w przepisach serwisu. Sam CD projekt wie o sprawie i umieścił tweeta, w którym napisano: "jeśli masz cyfrową kopię gry na PlayStation, zaczekaj, aż my zwrócimy Ci pieniądze". Ma to nastąpić do końca tego roku.

Źródło: www.telepolis.pl

CD Projekt RED się kaja i przeprasza za Cyberpunka 2077 na konsole

14.12.2020 14:38Wyczekiwana premiera gry Cyberpunk 2077 nastąpiła, gracze rzucili się do zabawy, ale niemal od razu usłyszeliśmy mnóstwo jęków zawodu. Rozgrywka na konsolach okazała się dość marnym przeżyciem. I to za to producent dzisiaj przeprosił.
Przeprosiny na Twitterze podpisał cały zarząd CD Projekt RED, czyli Marcin Iwiński, Adam Kiciński, Adam Badowski, Michał Nowakowski, Piotr Nielubowicz oraz Piotr Karwowski. Możemy w nim przeczytać, że przepraszają za to, że przywiązano za dużą wagę do nowych konsol, nieco zapominając o poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Równocześnie obiecują częste wydawanie łatek, w miarę kolejnych napraw problemów. Pierwsze już trafiły do użytkowników i mają podnieść komfort zabawy. Po nowym roku mają pojawić się dwie duże łatki - pierwsza w styczniu, druga - w lutym. Mają one rozwiązać najczęściej spotykane przez graczy konsolowych problemy z grą i dociągnąć jej poziom do takiego, jakim powinien być. A właściwie... prawie, ponieważ od razu czytamy, że "łatki nie sprawią, że gra będzie wyglądać next-genowo, ale bardzo podobnie".
CD Projekt RED zapewnia również, że zawsze będzie dążyć do tego, aby klienci byli zadowoleni z zakupu. Prosi zatem o danie kolejnej szansy, a jeśli ktoś nie ma cierpliwości - może zwrócić grę i odzyskać pieniądze. W przypadku zakupu cyfrowego można dokonać tego poprzez PSN lub Xbox. Gdyby były problemy, należy skontaktować się mailowo z firmą, pisząc na adres: helpmerefund@cdprojektred.com.
 

CD Projekt RED przeprasza za jakość Cyberpunk 2077. Pomoże odzyskać pieniądze za zakup

14.12.2020 12:35

Kupiłeś Cyberpunk 2077 na Xbox One lub PlayStation 4 i jesteś rozczarowany? Możesz zdecydować się na zwrot, CD Projekt RED będzie pomagać odzyskać pieniądze.

Cyberpunk 2077: Twórcy przepraszają za stan gry na starszych konsolach i zapowiadają patche

14.12.2020 9:28


"Powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One".

Źródło: www.cdaction.pl

Cyberbug 2077 nie podbija starszych konsol. Sony oddaje pieniądze niektórym graczom

13.12.2020 19:27

Cyberpunk 2077 na brak zainteresowania nie narzeka, ale nie znaczy to, że każdy kupujący jest zadowolony z zakupu. Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: www.benchmark.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami