f4up
Wiadomości z tagiem e-Commerce  RSS
Smartfony coraz częściej narzędziem do e-zakupów, Allegro najpopularniejsze

26.11.2020 20:52

Rok 2020 jest już nazywany przełomowym, jeśli chodzi o e-commerce. Okres pandemii spowodował zmianę przyzwyczajeń konsumentów i przeniesienie części zakupów do internetu. Coraz częściej do e-zakupów wykorzystywane są też smartfony - wynika z raportu agencji Spicy Mobile.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Allegro kończy kwartał ze stratą

26.11.2020 12:43

Polski potentat branży e-commerce - firma Allegro - w III kwartale 2020 roku zanotował stratę netto przy jednoczesnym wzroście przychodów. Istotne znaczenie odegrały tu zdarzenia jednorazowe, takie jak oferta publiczna akcji firmy oraz refinansowanie jej zadłużenia. Wynik firmy liczony od początku roku pozostają na plusie.

Źródło: www.wnp.pl

Mediaexpert.pl przed e-sklepem RTV Euro AGD i Aliexpress, Allegrolokalnie.pl już z 5 mln użytkowników (TOP 10)

25.11.2020 20:54

Zdecydowanie najpopularniejszą platformą e-commerce pozostaje Allegro.pl, a kilkanaście mln użytkowników ma też należąca do niego porównywarka Ceneo.pl. W październiku br. Mediaexpert.pl nieznacznie wyprzedzał pod względem zasięgu Euro.com.pl, a Allegrolokalnie odwiedziło już 5,17 mln internautów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

SalesTube wypuszcza unikalny na skalę światową ebook - przewodnik po Google Marketing Platform

25.11.2020 13:45

SalesTube, należąca do Group One agencja one-stop-shop dla e-commerce, stworzyła pierwsze na świecie opracowanie z zakresu Google Marketing Platform. Blisko 100-stronicowy ebook powstał w wyniku pracy kilkunastoosobowego zespołu ekspertów. Ebook został akredytowany przez Google. Autor ebooka, agencja SalesTube, to jedyny w Europe Środkowo-Wschodniej i jeden z pięciu na świecie zdobywca pełnej&...

Źródło: feedproxy.google.com

AliExpress chce zwiększać udział w polskim e-commerce. Planuje wprowadzić zakupy na raty

24.11.2020 20:57

Platforma handlu internetowego AliExpress chce w najbliższych latach nadal zwiększać udział w polskim rynku e-commerce - poinformował PAP Biznes w wywiadzie Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią. Dodał, że w najbliższych miesiącach planowane jest wprowadzenie w Polsce możliwości zakupów na raty.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

E-commerce to 7,3 proc. polskiego handlu detalicznego, maleje sprzedaż prasy i książek

24.11.2020 20:41

W październiku br. e-commerce stanowił 7,3 proc. wartości rynku sprzedaży detalicznej, wobec 6,8 proc. miesiąc wcześniej. W przypadku sektora prasowo-książkowego ten udział wyniósł już 25,2 proc., a w segmencie odzieżowo-obuwniczym - 19,4 proc. - wynika z danych GUS.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Agora nie poprawi wyników bez tłumów w kinach Helios, Wirtualna Polska dzięki e-commerce odporniejsza na koronawirusa (analiza)

19.11.2020 21:53

Wyniki finansowe Agory mogą poprawić się najwcześniej w połowie przyszłego roku, jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, żeby do kin Helios wraz z atrakcyjnymi premierami tłumnie wrócili widzowie. Wirtualna Polska jest w lepszej pozycji, bo reklama internetowa jest najodporniejsza na koronawirusa, a firma w swoich platformach turystycznych szybko wprowadziła oszczędności - komentują dla Wirtualnemedia.pl analitycy giełdowi.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Byli menedżerowie Allegro i CCC uruchomili platformę e-commerce dla firm merXu

19.11.2020 20:45

Wystartowała merXu - horyzontalna platforma e-commerce dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej handlujących produktami z kategorii niekonsumpcyjnych. Szefem serwisu jest Przemysław Budkowski, w przeszłości prezes Allegro. W merXu zainwestowały m.in. fundusze Accel i Point Nine Capital.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wirtualna Polska: czwarty kwartał mocny reklamowo, epidemia szkodzi Wakacjom i przejęciom

18.11.2020 21:22

Według Wirtualnej Polski bieżący kwartał jest udany w reklamie internetowej, bo marketerzy są lepiej przygotowani do kolejnych ograniczeń epidemicznych. Z jej spółek e-commerce’owych stratę netto w zeszłym kwartale zanotowały tylko Wakacje.pl, natomiast wpływy Superauto.pl wzrosły o 50 proc. Firma zaczęła wprowadzać autorskie narzędzie WP Sales Booster do retargetingu reklam.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

11 atrakcyjnych promocji wspierających pracę zdalną

16.11.2020 12:43

Już od 13 listopada od godziny 11:00, na dedykowanej stronie telefonii TeleCube o nazwie „Mega Jedenastka”, będzie można skorzystać z 11 atrakcyjnych okazji na rozmaite narzędzia e-commerce (i nie tylko). Nie zabraknie również rabatów na usługi TeleCube.  Oferty zainteresują z pewnością nie jedną firmę, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy na popularności tak mocno zyskuje praca zdalna.

Źródło: di.com.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami