Klatka.pl
Wiadomości z tagiem iOS  RSS
Huawei P50 będzie miał wersje i z Androidem i z HarmonyOS

13.01.2021 3:38


Huawei P50
Wielkimi krokami zbliża się debiut kolejnego flagowca chińskiego Huaweia. Model Huawei P50 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się systemem operacyjnym.
Dla Huaweia koniec władzy Donalda Trumpa jest nadzieją na zmianę sytuacji na rynku mobilnym, jednak Chińczycy nie mają zamiaru kończyć prac nad swoim własnym systemem operacyjnym. HarmonyOS nabiera kształtów właściwie z każdym miesiącem. Wiosną 2021 zadebiutuje z kolei Huawei P50. To jedna z dwóch flagowych serii chińskiej marki. Tegoroczny model będzie o tyle ciekawy, że możemy się spodziewać dwóch różnych wersji. Jedna będzie miała bowiem właśnie autorski system Chińczyków jakim jest Harmony OS, z kolei druga będzie działała na Androidzie. W Chinach pojawi się tylko ta pierwsza, natomiast na pozostałe rynki trafią obie.
Pojawiły się też już pierwsze doniesienia na temat specyfikacji nowych smartfonów. Możemy się spodziewać Kirina 9000 (w przypadku modelu Pro) i Kirina 9000E (możliwe, że zwykła wersja będzie miała nieco słabszy układ). W kwestii pamięci dostępne będą wersje z 6 i 8 GB RAM oraz 128 i 256 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny będzie mieć pięć sensorów. W pierwszej kolejności nowe urządzenia pojawią się oczywiście na rynku chińskim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Po zablokowaniu Donalda Trumpa mocno spada kurs Twittera, ostro w dół także Tesla

12.01.2021 20:55

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie spadki po kilku dni z rzędu, gdy główne indeksy biły historyczne rekordy notowań. Rynki analizują możliwość wprowadzenia kolejnego pakietu fiskalnego w USA i przyglądają się relacjom USA-Chiny. Spore spadki zanotowały Twitter i Tesla.

Tagi: HIS, iOS, Twitter, Tesla
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Telegram zamiast WhatsApp – już 500 mln użytkowników!

12.01.2021 19:56


Telegram zamiast WhatsApp – już 500 mln użytkowników!
Kolejnym wygranym po zapowiedzi zmiany polityki prywatności w WhatsApp jest Telegram. Komunikator przekroczył właśnie pułap 500 milionów aktywnych użytkowników. Gigantyczny wzrost nowych rejestracji nastąpił w ciągu ostatnich trzech dni.
Twórca komunikatora, Pawieł Durow, poinformował dziś o przekroczeniu przez Telegram liczby 500 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Co jednak najciekawsze, aż 25 milionów z nich dołączyło do Telegrama w ciągu ostatnich 72 godzin.  
Skąd przybyli nowi użytkownicy w ciągu tych trzech dób? Najwięcej z Azji – 38%. Na drugim miejscu znalazła się Europa – 27% – na trzecim Ameryka Łacińska (21%), zaś najmniej nowych rejestracji pochodzi z Bliskiego Wchodu – 8%. W tym zestawieniu zabrakło Ameryki Północnej, ale z rankingów popularności w sklepie Google Play wynika, że również i tam Telegram jest chętnie używany, a w najnowszym rankingu znalazł się tuż za Signalem i nad WhatsAppem.


Jak zdradził Durow, już wcześniej zdarzały się nagłe przyrosty zainteresowania Telegramem, ale tak jeszcze w całej 7-letniej historii aplikacji nie było nigdy. W zeszłym roku aplikacja zdobywała już 1,5 mln użytkowników dziennie, jednak ostatnie trzy dni to absolutny rekord. Twórca komunikatora wiąże wzrost popularności swojej aplikacji z rosnącymi obawami użytkowników o prywatne dane. 
Ludzie nie chcą już wymieniać swojej prywatności w zamian za bezpłatne usługi. Nie chcą już być zakładnikami monopoli technologicznych, którym wydaje się, że wszystko im ujdzie na sucho, dokąd ich aplikacje mają krytyczną masę użytkowników

– ocenił Pawieł Durow.
Durow przekonuje, że dzięki tak ogromnej liczbie użytkowników, jaką zdobył jego komunikator, oraz coraz szybszemu rozwojowi aplikacji, Telegram stał się największym schronieniem dla osób poszukujących platformy komunikacyjnej zapewniającej prywatność i bezpieczeństwo. 
 
Twórca komunikatora wyraźnie nawiązuje do malejącej w ostatnim czasie popularności WhatsAppa, który po zapowiedzi nowej polityki dotyczącej prywatności zaczął masowo tracić użytkowników. To spowodowało ogromne zainteresowanie komunikatorem Signal, ale także, jak się okazuje, Telegramem.
Telegram to darmowy komunikator założony w połowie 2013 roku. Można z niego korzystać na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS, a także ma komputerach Windows, Mac i Linux. Jedną z zalet komunikatora jest szyfrowanie rozmów end-to-end między użytkownikami smartfonów, co przyciąga osoby obawiające się o bezpieczeństwo swoich danych.
Atutem Telegrama jest także to, że nie stoi za nim żaden z gigantów technologicznych, komunikator nie ma reklam, nie daje też dostępu do danych użytkowników agencjom rządowym i komercyjnym firmom zarabiającym na przetwarzaniu danych. Jak przekonuje Durow, od momentu uruchomienia Telegram nie ujawnił ani jednego bajta prywatnych danych swoich użytkowników stronom trzecim.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Mobilne GeForce RTX 3000 w benchmarkach - poznaliśmy ich wydajność

12.01.2021 16:34

Mobilne GeForce RTX 3000 w benchmarkach
Do sieci trafiły pierwsze wyniki mobilnych układów graficznych z serii GeForce RTX 3000 w testach benchmarkowych. Prezentują się bardzo obiecująco.
Już za kilka godzin Nvidia powinna zaprezentować mobilne wersje układów z rodziny Ampere, dzięki czemu poznamy ich szczegółową specyfikację. Zanim to jednak nastąpi, redakcja serwisu Notebookcheck uzyskała dostęp do wyników nowych GeForce'ów w popularnym 3DMarku, dzięki czemu poznaliśmy ich wydajność.
Rezultaty prezentują się bardzo obiecująco. Co prawda poszczególne układy ustępują swoim desktopowym odpowiednikom, ale skok względem poprzedniej generacji nadal pozostaje bardzo wyraźny. GeForce RTX 3080 może się pochwalić wynikiem zbliżonym do stacjonarnego RTX 3070 oraz o ok. 14 procent wyższym niż mobilny RTX 2080 Super.
Mobilne wersje RTX 3070 i RTX 3060 miałyby przynieść jeszcze wyższy skok wydajnościowy, uzyskując w testach rezultaty odpowiednio o ok. 26 i 29 procent wyższe względem poprzedniej generacji.
Oczywiście w praktyce wydajność laptopów z nowymi GeForce'ami będzie uzależniona od wielu dodatkowych czynników, takich jak chociażby zastosowany układ chłodzenia. Mimo to opublikowane wyniki pozwalają być dobrej myśli i sugerują, że nowe laptopy przyniosą naprawdę wyraźny skok wydajności.

Źródło: www.telepolis.pl

Kupujesz Ryzena 5000? Nie zapomnij wcześniej zaktualizować BIOS-u

12.01.2021 14:52

Na Reddicie/r/AMDHelp i innych około tematycznych forach natrafiam na wpisy typu "pomocy, po zakupie Ryzen 5800x komputer nie działa". Niedawno wymieniłem procesor na właśnie ten model i nie będę ukrywał, też zapomniałem wcześniej aktualizować BIOS. Lepiej zrobić to wcześniej, bo u niektórych właścicieli nowych chipów pojawiają się problemy. Płyty główne niezależnie od tego, czy&...

Tagi: AMD, CES, iOS
Źródło: feedproxy.google.com

WhatsApp przekonuje, że nikt nie czyta naszych wiadomości

12.01.2021 10:00

WhatsApp - nowa polityka prywatności
Od kilku dni trwa zamieszanie z aplikacją WhatsApp, która 8 lutego 2021 roku zmienia swoją politykę prywatności. Komunikator praktycznie bez ograniczeń będzie przekazywał nasze dane Facebookowi. Teraz twórcy aplikacji przekonują, że WhatsApp nadal jest bezpieczny i prywatny.
Od kilku dni tematem numer jeden w świecie mobilnych technologii jest . Ta wchodzi w życie 8 lutego 2021 roku i sprowadza się do tego, że komunikator będzie przekazywał Facebookowi dane między innymi na temat: używania komunikatora, lokalizacji, używanego urządzenia oraz grafik, które przesyłamy w ramach konwersacji ze znajomymi. Wywołało to sprzeciw wielu osób, oraz Telegram. Jednak WhatsApp za wszelką cenę chce nas przekonać, że nadal jest komunikatorem nie tylko bezpiecznym, ale też takim, który dba o prywatność swoich użytkowników.

WhatsApp nadal dbać o prywatność?


Na oficjalnych profilach WhatsAppa w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym twórcy komunikatora staraj się przekonać użytkowników, że aplikacja nadal jest godna zaufania. Dowiadujemy się z niego, że:
  • WhatsApp nie widzi Twoich prywatnych wiadomości ani nie słyszy Twoich rozmów, tak samo, jak nie robi tego Facebook.
  • WhatsApp nie przetrzymuje logów na temat tego, z kim piszecie lub rozmawiacie.
  • WhatsApp nie widzi Twojej lokacji udostępnionej innym użytkownikom, tak samo, jak nie widzi ich Facebook.
  • Nie dzielimy się Twoimi kontaktami z Facebookiem
  • Grupy nadal pozostają prywatne.
  • Możesz ustawić wiadomości tak, aby znikały.
  • Możesz pobrać swoje dane.

Czy to rozwiązuje problem? Na pewno rozjaśnia pewne sprawy, ale nie wydaje mi się, aby zadowoliło to większość osób, które wyraziły swój sprzeciw. Nadal nowa polityka prywatności budzi ogromne kontrowersje, bo o ile Facebook wielu informacji na nasz temat nie otrzyma wprost, to dzięki Big Data nadal będzie w stanie wyciągnąć z nich daleko idące wnioski. To wystarczy, aby wiele osób przestało z korzystać z komunikatora.

Źródło: www.telepolis.pl

Procesory Intel Rocket Lake przyniosą 19% wzrost wydajności IPC

12.01.2021 8:38

Intel Rocket Lake
Intel oficjalnie zapowiedział nowe procesory z serii Rocket Lake. Chociaż nadal są one produkowane z wykorzystaniem litografii 14 nm, to wprowadzają zupełnie nową architekturę, która przynosi 19-procentowy wzrost wydajności IPC.
Wczoraj wieczorem (11 stycznia) odbyła się oficjalna konferencja Intela z okazji online'owych targów CES 2021. Głównym daniem, zaserwowanym przez Niebieskich, były do laptopów gamingowych. Oprócz tego Intel zapowiedział też kolejne układy desktopowe. Najpierw do sprzedaży trafią modele Rocket Lake, które na sklepowych półkach pojawią się pierwszym kwartale 2021 roku. Nieco później, ale jeszcze w tym roku zobaczymy modele z serii Alder Lake. Co dzisiaj już o nich wiemy?

Procesory Intel Rocket Lake - wciąż 14 nm, ale nowa architektura


W pierwszym kwartale 2021 roku do sprzedaży trafią procesory Intel Core z serii Rocket Lake. Te nadal będą produkowane z wykorzystaniem litografii 14 nm, ale Niebiescy zapowiedzieli zupełnie nową architekturę. Ta przyniesie, według zapowiedzi, 19-procentowy wzrost wydajności IPC z generacji na generację. Flagowym modelem będzie Intel Core i9-11900K, czyli układ 8-rdzeniowy i 16-wątkowy o taktowaniu Turbo do 5,3 GHz na jednym rdzeniu lub 4,8 GHz na wszystkich rdzeniach. Nowa platforma obsługuje standard PCI-Express 4.0 (do 20 linii) i pomimo wprowadzenia chipsetów z serii 500, będzie kompatybilna z aktualnymi modelami płyt głównych z serii 400 (poza H410 i B460).

Intel Core i9-11900K Rocket Lake

Intel Alder Lake - 10 nm i rewolucyjna konstrukcja?


Kolejna, 12. generacja procesorów Intela otrzymała nazwą Alder Lake i zadebiutuje ona jeszcze w tym roku. Architektura przyniesie pewnego rodzaju rewolucję, ponieważ będzie pierwszą, desktopową w ofercie Intela w litografii 10 nm SuperFin. Chociaż na ten moment nie znamy wielu szczegółów, to procesory Alder Lake mogą mieć hybrydową budowę, która w ramach jednego układu łączy rdzenie o wysokiej wydajności i energooszczędne. Podobnie od wielu lat wygląda to w przypadku rynku mobilnego i procesorów ARM.
 

Tagi: ARM, CES, Intel, iOS, PCI, IEM, Laptop
Źródło: www.telepolis.pl

Mastercard: do eSkarbonki w ramach 29. Finału WOŚP wrzucono już ponad milion złotych

11.01.2021 19:28


Mastercard eSkarbonka 29. final WOŚP milion złotych
Na 20 dni przed tegorocznym 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do eSkarbonki napędzanej przez Mastercard wrzucono już ponad milion złotych. To o ponad 400 tys. więcej niż przy okazji poprzedniego Finału.
Mastercard już po raz dziewiąty jest partnerem w wielkiej zbiórce funduszy organizowanej przez Fundację WOŚP, a czwarty rok z rzędu dostarcza eSkarbonkę, czyli wygodne, cyfrowe narzędzie, umożliwiające przekazywanie i zbieranie datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Internet, bez wychodzenia z domu.
 
 
eSkarbonka dostępna jest dla darczyńców od miesiąca. W tym czasie suma wpłat, które wpłynęły zarówno na jej główne konto, jak i do wielu eSkarbonek zakładanych przez tysiące indywidualnych kwestujących, w tym wolontariuszy i sztaby WOŚP, przekroczyła już 1037000 zł, pobijając tym samym finalny wynik z ubiegłego roku. Nowością w tegorocznym Finale jest możliwość włączenia się w tę formę zbiórki małych i średnich przedsiębiorstw, które bez konieczności rejestrowania sztabu mogą dołożyć swoją cegiełkę na rzecz wsparcia oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, kwestując wśród swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych. eSkarbonki mogą zakładać też osoby fizyczne, które wspólnie z wolontariuszami i przedsiębiorcami chcą zachęcać do włączenia się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Ani przez sekundę nie zwątpiliśmy w siłę Orkiestry, którą są nasi wolontariusze i darczyńcy. Tempo zbiórki jednak zaskakuje nas wszystkich. Na ponad trzy tygodnie przed Finałem zebrana do eSkarbonki kwota napawa nas optymizmem, że także w tym roku kupimy najbardziej kosmiczny sprzęt na oddziały otolaryngologiczne. Dziękuję wszystkim, którzy już dzisiaj zbierają do internetowych puszek i wszystkich Was gorąco zachęcam do dalszego, wspólnego grania z Orkiestrą!

– powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP
Do zbiórki można dołączyć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl, a także korzystając z jednej z eSkarbonek założonych przez indywidualnych kwestujących. Każda z nich jest dostępna pod linkiem zaczynającym się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/... . Strona ta chroniona jest przez bezpieczne połączenie i posiada certyfikat bezpieczeństwa. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke. 
To dla nas wielka radość widzieć tak szybko zapełniającą się eSkarbonkę i tak wielu pomagających. Wszyscy odczuliśmy, jak dziwny był rok 2020, i chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej rozumiemy, jaką siłę ma nasza wrażliwość, empatia i chęć niesienia pomocy. Cieszymy się, że wraz z Fundacją WOŚP możemy włączyć się w to wielkie pomaganie, a do tego sprawić wszystkim fanom muzyki odrobinę radości. Każdy, kto zdecyduje się dorzucić do eSkarbonki wybierając opcję „płatność kartą”, dostanie szansę zagłosowania na piosenkę, która zagrana zostanie w dniu Finału ze sceny w studio głównym, zaraz po Światełku do Nieba, a posłuchać jej będzie można podczas telewizyjnej i internetowej transmisji. Zachęcamy do zabawy i pomagania, przed nami kolejne rekordy do pobicia!

– powiedział Jerzy Hołub, dyrektor ds. marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe
WOŚP 2021 eSkarbonka
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Atak na zabawkę erotyczną wywołał popłoch wśród mężczyzn

11.01.2021 19:04

Wniosek brzmi: jeśli używasz smart zabawek erotycznych, upewnij się zawczasu, że są odpowiednio zabezpieczone przed włamywaczami. Taki mamy świat, że przedmioty codziennego użytku stają się smart. Ekspresy do kawy czy szczoteczki do zębów sterowane smartfonem już nikogo nie dziwią. To jednak otwiera pole do zupełnie nowego typu ataków cybernetycznych, które wykraczają poza sferę internetu,&...

Tagi: iOS, Smartfon, IKO
Źródło: feedproxy.google.com

Microsoft prezentuje Surface Pro 7+ dla biznesu, także w wersji LTE Advanced

11.01.2021 18:59


Microsoft prezentuje Surface Pro 7+ dla biznesu także w wersji LTE Advanced
Rodzina Microsoft Surface powiększyła się o ulepszony Surface Pro 7+, stworzony z myślą o klientach komercyjnych i edukacyjnych. Wśród nowości są nowe procesory, pojemniejsza bateria oraz - w wybranych wariantach - łączność LTE Advanced.
Kiedy po raz pierwszy Microsoft wprowadzał Surface Pro, chciał rzucić wyzwanie koncepcji, że ludzie muszą szukać kompromisu między mobilnością i wygodą tabletu, a osiągami i produktywnością tradycyjnego laptopa. W ciągu ostatnich siedmiu lat, linia Surface Pro stała się symbolem wszechstronności i wydajności przenośnego urządzenia, z genialnym ekranem dotykowym, rozbudowanymi możliwości Surface Pen i długiego czasu pracy na baterii. Jak podaje amerykański gigant, jest to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenie Surface wśród klientów korporacyjnych i edukacyjnych.
 
 

Nowszy procesor, łączność LTE, wymienna pamięć SSD


Zachowując znany design i konstrukcję Surface Pro, Microsoft zdecydował się wprowadzić na rynek także opcjonalny model Surface Pro 7+ LTE Advanced, który ma pomóc klientom biznesowym utrzymać łączność w domu lub zdalnej lokalizacji nawet wtedy, gdy przepustowość Wi-Fi jest ograniczona. Nowe urządzenia Surface zostały wyposażone także w najnowsze procesory Intel Core 11. generacji (i3, i5 oraz i7 - temu ostatniemu towarzyszy wentylator, pozostałe mają chłodzenie pasywne) o 2,1-krotnie większej wydajności i dłuższej żywotności baterii (do 15 godzin). Dzięki temu Surface Pro 7+ oferuje wszechstronność, której klienci biznesowi potrzebują do pracy w dowolnym miejscu i czasie.
Microsoft Surface Pro 7+
Dzięki portom USB-A i USB-C, Surface Pro 7+ oferuje możliwość dokowania urządzenia do zewnętrznych monitorów i wyświetlaczy oraz podłączenia dodatkowych urządzeń peryferyjnych do pełnej konfiguracji stacji roboczej. Dla usprawnienia jakości obrazu podczas wideokonferencji, przednia i tylna kamera (FullHD 1080p) została zintegrowana z głośnikami Dolby Atmos i dwoma dalekosiężnymi mikrofonami studyjnymi, dzięki czemu codzienne rozmowy będą mogły być jeszcze bardziej naturalne.
Także w odpowiedzi na opinie klientów biznesowych odnośnie przyjaznego środowisku opakowania oraz ograniczeniu rozmiarów na potrzeby łatwiejszej wysyłki Surface Pro do pracowników na home-office, Microsoft poinformował, że Surface Pro 7+ wyznacza nowy poziom dla lekkich urządzeń dostarczanych w bardziej ekologicznych opakowaniach komercyjnych. Opakowanie jest o 23% lżejsze od poprzedniej generacji i jest wykonane w 99% z materiału na bazie włókien naturalnych, z czego 64% to materiał pochodzący z recyklingu.
Ciekawym rozwiązaniem jest też wymienna pamięć SSD, która ma stanowić ułatwienie na wypadek ewentualnej awarii.
Microsoft Surface Pro 7+ SSD
LTE to w sumie dosyć prosty dodatek, ale Microsoft ogranicza go do konfiguracji z Core i5. Model z LTE współpracuje zarówno z tradycyjnymi kartami SIM, jak i eSIM.
Po raz pierwszy Surface Pro 7+ jest dostarczany z funkcjami Windows Enhanced Hardware Security, które działają od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenia Surface mogą być zarządzane i aktualizowane poprzez narzędzia chmurowe od pierwszego uruchomienia i przez cały cykl ich życia, bez konieczności fizycznej ingerencji działu IT. Pomaga to chronić użytkowników przed złośliwymi sterownikami i atakami, które mogą wpływać na cały łańcuch dostaw. Microsoft osiąga to poprzez ścisłą integrację między UEFI (nowoczesny BIOS), oprogramowaniem układowym i systemem operacyjnym Windows. Implementację Microsoft UEFI udostępniona została w modelu open source na platformie GitHub, jako Project Mu.

Surface Pro 7+ - ceny


Cena nowego Surface Pro 7+ for Business Wi-Fi rozpocznie się od 4699 zł, natomiast w konfiguracji LTE Advance od 5949 zł.
 
 

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami